TP LINK TL WN722N loša download brzina

poruka: 4
|
čitano: 1.949
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
TP LINK TL WN722N loša download brzina

Lijep pozdrav svima.

 

Došao sam kući na par tjedana i sa sobom ponjeo svoje stolno računalo, te pošto je ruter predaleko da se spajam žicom, posudio sam u naslovi navedeni wireless adapter. Imam na kompu win 10 te sam uspio instalirati win8 drivere tako da radi. Problem koji mi se javlja je što mi limitira brzinu na 1 Mbps. Ruter inače pruža do 40Mbps, i nekad čak i uhvati adapter takvu brzinu ali to na par sekundi samo i onda vrati opet na 1Mbps. Ima netko nekih savjeta ili iskustava kako da riješim taj problem? Čitao sam svuda po netu,ali nemogu ništa naći korisno. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: TP LINK TL WN722N loša download brzina

Dohvati recimo WiFi Analyzer pa provjeri koliko jak signal (u dBm) ti WiFi kartica prima.

12 godina
offline
Re: TP LINK TL WN722N loša download brzina
cro_bully kaže...

Lijep pozdrav svima.

 

Došao sam kući na par tjedana i sa sobom ponjeo svoje stolno računalo, te pošto je ruter predaleko da se spajam žicom, posudio sam u naslovi navedeni wireless adapter. Imam na kompu win 10 te sam uspio instalirati win8 drivere tako da radi. Problem koji mi se javlja je što mi limitira brzinu na 1 Mbps. Ruter inače pruža do 40Mbps, i nekad čak i uhvati adapter takvu brzinu ali to na par sekundi samo i onda vrati opet na 1Mbps. Ima netko nekih savjeta ili iskustava kako da riješim taj problem? Čitao sam svuda po netu,ali nemogu ništa naći korisno. 

 Samo za probu uključi računalo negdje blizu routera 

Ako će onda biti dobar signal, znači da imaš problem sa udaljenosti i zidovima.

A ako će i onda biti loš signal, onda već imaš neki softver/hardver problem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: TP LINK TL WN722N loša download brzina

Nadam se da imaš USB produžni kabal pa da adapter nije iza PC več da je dignut u povoljniju poziciju.

Uzrok mogu biti osim prepreka i smetnje drugih korisnika na istom wifi kanalu kod rutera i kod tvog PCpa kod provjere mjeri na oba mjesta.

Kanal sa najmanje smetnji postavi fiksno u postavkama rutera a i mod fiksno na "n" jer ruter kod slabog prijema prelazi na sporiji mod "g" pa i "b" prema slabom korisniku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice