UTP u Switch prema Tcom Set-Top-Box i Wifi Router?

poruka: 6
|
čitano: 132
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina

Bok

Na gornjem katu imam ured i ZTE 931 router iz kojeg ide jedan UTP u PC, drugi u drugo subu

a treći UTP kroz zid ide kat ispod i njega je pristekan Tcom Set Top Box za TV

Zanima me moze li se taj UTP na katu ispod pristekati na switch iz kojeg bi onda jedan

utp isao u Set Top Box, drugi u TV a treci u Wifi Extender?

Imam neki dosta stari switch sa kojim sam to probao pa nije islo.

Moze preporuka za switch ili mozda neki drugi nacin?

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: UTP u Switch prema Tcom Set-Top-Box i Wifi Rou
Ne može, iptv i net portovi su odvojene mreže.

Ono što možeš napraviti, ako provlačenje drugog kabela nije opcija, jest provlačenje dvije mreže kroz jedan kabel. To možeš napraviti ručnoim krimpanjem konektora ili korištenjem gotovog adaptora, poput: https://2smart.hr/value-line-vltb90991i-mrezni-splitter-rj45

Znači, na obe strane kabela staviš adaptor, jedan port spojiš na net port na routeru, drugi na iptv port, na drugoj strani, onaj koji je označen na isti način kao onaj spojen na net port spojiš u switch, a drugi u stb.

U takvoj konfiguraciji si ograničen na 100 Mbit/s jer 1 Gbit/s traži sve 4 parice.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
MrBlc kaže...
..

U takvoj konfiguraciji si ograničen na 100 Mbit/s jer 1 Gbit/s traži sve 4 parice.

-to treba istaknuti, važno..! (svih 8 žica za gigabitnu mrežu).

+ poželjno nekako označiti kabel tj rj45 konektor, npr crveno-žuto (kao već postoječe oznake iptv-mreža).

svakako je poželjno provuči zasebni kabel, ne kemijati osim ako se baš mora.. jer nakon nekog vremena moguća ograničenja, problemi i pitanje kad se zaboravi što se napravilo. S druge strane, danas već svaki smart tv-mob ima wlan.. pa će i sami kablovi ponekad postati višak, dok se 'duplom mrežom' ograničava na fast-100mbps ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
ihush kaže...

S druge strane, danas već svaki smart tv-mob ima wlan.. pa će i sami kablovi ponekad postati višak, dok se 'duplom mrežom' ograničava na fast-100mbps ..

Neće kablovi nikad postati višak. Činjanica da danas svaki uređaj ima WiFi će prije biti smrtna presuda WiFi-u nego kabelu. Kad imaš puno WiFi uređaja na nekom području, onda ti log na routeru izgleda kao na slici, a brzina je manja nego na fast ethernetu.

P.S. Druga alternativa je ethernet over power lines, ali s tim nemam iskustva iz prve ruke.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina

Probat ću provuć drugi kabel iako sam to htio izbjeć

A što je najgore, kad smo adaptirali sam baš iz tog razloga i predvidio bar dva utp kabela po vertikali

katova i bar jedan da ide od prizemlja na svaki kat.

No kad su radovi počeli druge stvari su odvlačile pažnju, nisam podsjetio strujiće i etotiga na! :)

Tnx na infou

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
MrBlc kaže...
ihush kaže...

S druge strane, danas već svaki smart tv-mob ima wlan.. pa će i sami kablovi ponekad postati višak, dok se 'duplom mrežom' ograničava na fast-100mbps ..

Neće kablovi nikad postati višak. Činjanica da danas svaki uređaj ima WiFi će prije biti smrtna presuda WiFi-u nego kabelu. Kad imaš puno WiFi uređaja na nekom području, onda ti log na routeru izgleda kao na slici, a brzina je manja nego na fast ethernetu.

P.S. Druga alternativa je ethernet over power lines, ali s tim nemam iskustva iz prve ruke.

-kad se već 'brblja' o planiranju žica ili kao rješiti ovakav primjer uskog grla, previše wlan uređaja na prosječnom kućnom routeru-wlanu.. može se, gbe switch i dodatni router-wlan po potrebi, ali to je dodavanje opreme u postojeći lanac, skuplje nego kabel itd.. zato kao što vidimo, čak planirano.. pa ipak zaboravljeno, kao jedno od mogućih rješenja :) ..

+ da, kabel je tu, nije višak, problem je smo što prosječan juzer ne može na sve misliti kad je vrijeme.. kad se rade takvi kućni radovi, preskoči se, zaboravi.. a ovo je kao podsjetnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice