Vanjska antena - router

poruka: 9
|
čitano: 1.897
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vanjska antena - router

Pozdrav svima,

 

Trebala bi mi vanjska antena-router na udaljenost od 5-6m visinske razlike (glavni router je u suterenu (podumu), a internet bi trebao biti na 3.katu), dok bi antenu spojio na ogradu terase okrenutu prema tlu.

 

Dilema je između TP-Link TL-WA5210G, Ubiquiti nanostation M2 ili Mikrotik RouterBOARD 2.4Ghz SXTG. Na kraju bi se spajao sa TP-LINK TL-WA830RE za wireless signal po stanu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 9:54 (Durda).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vanjska antena - router

..neznam što ti ruter radi u podrumu ? zar ima dolje korisnika...dovoljno je dvi žice u kablu npr. od telefona (ako ima slobodne 4 žice još bolje) da ima do 3. kata pa spojiš ruter u stanu. Ako nema kabla vidi ima li cjev do gore pa makar i od dimnjaka ako se ne koristi pa provuci lan-kabal i tada nemoraš prebacivati ruter več gore spojiš neki wifi AP a ima ih i sa više lan izvoda + wifi.

15 godina
offline
Re: Vanjska antena - router

Zgrada je privatna. Poslovni prostori firme su u suterenu (podrumu). Dali su nam šifru za wifi. Ne vjerujem da bi nam dali da provlačimo kabele po bužirima ili po fasadi.

10 godina
online
Re: Vanjska antena - router
Durda kaže...

Zgrada je privatna. Poslovni prostori firme su u suterenu (podrumu). Dali su nam šifru za wifi. Ne vjerujem da bi nam dali da provlačimo kabele po bužirima ili po fasadi.

 Po meni imaš viška stvari.... Koliko vidim sve te vanjske antene su u biti AP-ovi i mogu u svakakvim modovima radit. Tebi bi bija dosta neki wifi repeater....sad sve ovisi o tebi kakvi, da se možda i starog rutera napravit....

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 10:58 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Vanjska antena - router

Već sam kupio repeater TP-LINK TL-WA830RE ali je jako loš signal. A ovo rješenje je i u slučaju da se preselim pa mi treba veći domet. Mene samo zanima da li ima kakve razlike u radu ova tri (npr. stabilnost veze itd.)

10 godina
online
Re: Vanjska antena - router
Durda kaže...

Već sam kupio repeater TP-LINK TL-WA830RE ali je jako loš signal. A ovo rješenje je i u slučaju da se preselim pa mi treba veći domet. Mene samo zanima da li ima kakve razlike u radu ova tri (npr. stabilnost veze itd.)

 Da, ali on ti nije ni triba ako ćeš ulagat u ovakve antene. Recimo ta tp link "antena" može radit ka AP Router Mode AP Client Router Mode (WISP Client) AP/Client/WDS Bridge/Repeater mode. 

Šta se tiče usporedbe ta tri tu ti nažalost ne mogu pomoć.

15 godina
offline
Vanjska antena - router

Mikrotik i ubiquiti su superiorniji naspram tog tp-linka.

 

Ubiquiti ce ti bit lakse konfigurirat, a osobno preferiram mikrotik jer nudi puno vise mogucnosti naspram ubiqutija.

 

 

S obzirom da ce ti bit lakse zalijepiti trakom vrata nanostationa i na cinjenicu da imas manje klikova za konfiguriranje uzmi nanostation.

Obavezno smanji izlaznu snagu na uredaju jer nema potrebe za neke velike vrijednosti na toj udaljenosti i stavi nanostation u ap mod.

 

TP-link zaobidji, od njih jedino koristim stotinjak wr741/841 slicne indoor uredjaje jer su jeftini i za takve stvari dobri.

 

 I izbjegavaj repetiranje jer to nije nikad trajno i kvalitetno rjesenje.

 

 

Zar nema zgrada provucene kabele od krova do svih soba? Znam da sve novije to imaju.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 11:45 (Ante).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vanjska antena - router

Čitao sam malo uokolo i čini mi se Ubiquiti najbolji izbor. Pogotovo zbog svog AirOS koji je lagan za konfiguraciju. Znači dosta bi mi bio nanostatio loco m2 sa 8db antenama?

15 godina
offline
Re: Vanjska antena - router

i vise nego dovoljno 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice