Wi-fi USB extender preko UTP kabela

poruka: 7
|
čitano: 15.458
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Wi-fi USB extender preko UTP kabela

Neznam da li je bila slična tema (tražija sam al nisam našao) pa molim admine ako je bilo šta slično da izbrišu temu.

 

Na youtube imaju neka videa al ovdje ću napisat detaljno :

 

Nedavno sam napravio usb extender za usb wireless karticu preko LAN (UTP) kabela jer hvatam vanjski signal a u kući mi je slab prijem.

 

Znači jednostavno sam napravio usb kabel od 20 metara tako šta sam koristio utp kabel. usb je ograničen maksimalnom dužinom od 5m radi održanja stabilnih 5V. radi toga svakih 5m ide USB HUB (koristio sam onaj sa 4 izlaza).

 

Na početku idu 2 USB muška priključka :

  1. USB - Od njega uzimate samo crvenu i crnu žicu, bijela i zelena ne trebaju (on nam služi za direktnih 5V koji idu skroz do ženskog USB priključka)

  2. USB - Od njega koristimo sve 4 žice

Na kraju ostaje 1 USB ženski priključak u kojeg uštekamo wireless karticu ( u mom slučaju TP-linkova sa dodatnom antenom)

 

Na slikama je sve objašnjeno.

 

Ja sam koristio ovakav raspored boja mada možete koristiti kako hoćete samo pazite da se ne izmješaju jer će te spaliti usb-ove i karticu.

 

1. USB - Narančasta+plava = V+ (direktno na ženski USB)

       Nar.bijela+plavo-bijela = GND (direktno na ž.USB)

 

2. USB - Zelena =  D+ (data +) (na 1.hub se spaja)

        Zeleno-bijela = D- (data -) (na 1.hub se spaja)

       Smeđa = V+ (na 1.hub se spaja)

       Smeđe-bijela = GND (na 1.hub se spaja)

 

Za svaki HUB je ista shema.

 

OVAJ EXTENDER PROVJERENO RADI!

OVO PRAVITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

 

Ako itko ima kakvo pitanje, primjedbu, slobodno nek napiše.

 

Shema wifi usb ext Shema wifi usb ext
Moj PC  
0 0 hvala 4
13 godina
offline
Wi-fi USB extender preko UTP kabela

Ili za one koji se ne žele baš zezat s tim, jednostavnije riješenje: http://www.dealextreme.com/p/usb-cable-via-rj45-extender-set-power-boost-up-to-150-feet-6640

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-fi USB extender preko UTP kabela
David87 kaže...

Ili za one koji se ne žele baš zezat s tim, jednostavnije riješenje: http://www.dealextreme.com/p/usb-cable-via-rj45-extender-set-power-boost-up-to-150-feet-6640

 

Kako prodavac navodi:

 

Cons:

-Only usb 1.0
-I have to and both are not manufactured so well. There is no cable tension protection on the USB connectors. Its easy enough to rip of a cable inside the connector. On was delivered with a shortcut with eventually destroyed the device.
-Voltage drop over a long distance. If the device at the other end consumes a high current (like a passive hub with several devices ) there will definetively be a voltage drop which will cause devices to malfuntion. Having a powered hub at the other end to stabilise voltage is a good idea.

Other Thoughts:

Its good as it is except the speed.

12 godina
neaktivan
offline
Wi-fi USB extender preko UTP kabela

Nije baza ako ne napraviš sam  {#}

BTW to šta si naša, s većom udaljenosti opada mu napon. Teško da će jaču wi-fi karticu držat u konstantnom naponu.

http://www.ebay.com/itm/HIGH-SPEED-4-PORT-USB-2-0-LAPTOP-PC-MINI-HUB-A-9393-/170759663307?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c211aecb

 

i kupiš ih koliko hoćeš, nema pada napona

 

ovo šta san ja napravija je vrlo jednostavno, pogotovo kad sam vam stavija slike koje san ručno crta u paintu i uz to po bojama sve rasporedija(ovaj extender je ideja mog prijatelja, nacrtao je na komad papira okvirno kako mora bit)

svako ko je ikad zalemio 2 žice može ovo napravit

 

svako 5 metara USB HUB, i koliko hoćeš metara...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-fi USB extender preko UTP kabela

HM...vidim da ova tema nije baš interesantna...ili ljude ne zanima ili ne razume o čemu se radi...mislim da je ovo dosta korisna stvar za male novce...pogotovo za one kojima je do DIY sistema...

 

BTW postoji varijacija na temu sa nekakvim adapterom sa stalnih 5V ali bar 1, 1.5 A struje...možda i više, manje...nisam probavao...

 

Ili se jednostavno uzme neko staro AT napajanje i iz njega se uzme 5V (neznam koliko daje ampera, 12V grana daje preko 3A, provjereno)

 

Napravio sam i AT napajanje sa 5V, 12V izlazima sa banana utikačima za aku bušilicu i ostale elemente (jako jednostavno)

Ako nekog zanima, objasnim mu...

AT napajanje AT napajanje
Kako iskoristiti kinesku aku bušilicu kad baterije riknu Kako iskoristiti kinesku aku bušilicu kad baterije riknu
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 19:59 (shegyman).
12 godina
neaktivan
offline
Wi-fi USB extender preko UTP kabela

ukljucio bi se u ovu temu,i ja isprobao mrezni kabel bez ikakvog usb huba na 19,5metara radi wirelles kartica signalking.Problem je samo da padne napon na nekih 3.5V pa sam rijesio da odmotam trafo 12V na 6.5V i dobijem 5V na izlazu.kartica radi na tih 3.5V al je premalo.Pozz!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-fi USB extender preko UTP kabela
U kojim hrvatskim shop trgovinama mogu kupiti USB extendere za spajanje preko UTP Kabela,hitno?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice