Wireless HOTSPOT sa 3G internetom

poruka: 3
|
čitano: 3.016
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Wireless HOTSPOT sa 3G internetom

Za sada imam riješen net u vikendici (koju preko ljeta iznajmljujemo) tako da se TCOM stick stavi u komp i surfa. na bonove. No to uključuje upute korisnicima za obnavljanje bonova i dodatne komplikacije.

 

Ne mogz uvest pravi net jer na žalost ostatak godine mi nema smisla, ai ti gosti koji dolaze većinom koriste net samo za mailove, face i sl. Kako bih pojednostavnio situaciju mislio sam napraviti slijedeće:

 

- ubost neki 3g router tipa ovog AirLive-a http://www.protis.hr/products/details/airlive-air3g-80211n-3g-router-4-lan-ports-desktop-design/30439 i u njega puknut bon od nekakvih 300 kn i to je to. Jest da je skupa opcija za surfat, ali ne vidim ni jednu drugu, a do sada se net i nije trošio puno. A i na ovaj način bi se ljudi mogli spajati wireless sa svojim laptopima.

 

Da li taj router onda može funcionirat zasebno bez da komp radi i postoji li nek mogućnost obnove bonova prek neta, da ne moram biti fizički prisutan tamo jer i nisam, nego samo na smjenama gostiju?

 

Otvoren sam i za druge prijedloge

 

Isprike ak su pitanja glupa.{#} i hvala svima unaprijed.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless HOTSPOT sa 3G internetom
photohrks kaže...
- ubost neki 3g router tipa ovog AirLive-a

 

Da li taj router onda može funcionirat zasebno bez da komp radi i postoji li nek mogućnost obnove bonova prek neta, da ne moram biti fizički prisutan tamo jer i nisam, nego samo na smjenama gostiju?

 

naravno da router po svojoj prirodi radi samostalno, jednom kad ga podesis, uglavnom, dok god je love na racunu, nemas problema. sto se tice samog prometa, mislim da su ti najisplativiji paketi prometa koje mozes kupit, da sad ne reklamiram, ali vec za 100kn mozes imat 1-5gb prometa preko tog sticka, sto je svakako bolje nego 1kn/mb. Mislim da ti pojedini provideri omogucavaju da uplacujes bon preko neta, osobito kad je usb stick u pitanju, samo ti triba odgovarajuce korisnicko ime/pass za njega i normalno ukucavas bon i aktiviras tarife.

 

ne znam koliko podrucje ti treba pokrivat taj router, ali jednako dobro bi za manje podrucje moga posluzit i prakticki bilo koji android mobitel (min.verzija 2.2 froyo), gdje je ukljucivanje dijeljenja 3g veze trivijalno. I za mobitel naravno mozes koristit pakete prometa, ali mislim (iako nisam jos pokusa) da mozes ubacit u mob i internet sim karticu, pa koristit samo njegove internet mogucnosti (bez poziva).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless HOTSPOT sa 3G internetom

 Pozz, moze mala pomoc, imam super signal od susjeda dao mi, destkop racunalo, wl1700 airlive, donekle se kuzim, pa sto bi mi trebalo da wireless rasirim po kuci spojim mob i dr, nekakav access point ili?? hvala unaprijed..

ps.lako na ebayu uzmem sto treba

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice