Wireless signal

poruka: 7
|
čitano: 1.847
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Wireless i mobitel
Dal postoji mogucnost hvatanja wireless signala preko mobitela ali da je signal udaljen nekih 2-3km? Znaci da ima neki uredaj koji bi hvatao daleke signale a ja bi se onda preko mobitela spojio na taj uredaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless i mobitel

Možda....ali su uslovi zahtjevni..trebao bi WiFi uređaje sa usmjerenim antenama na obe lokacije i to samo ako imaš optičku vidljivost među njima. I dalje je to upitno jer ovisi da li ima drugih korisnika WiFi frekvencija u blizini tih lokacija jer ti svojim signalima mogu onemogućiti normalnu (stalnu) konekciju.

 

Jeftinije ti je rješenje ako koristiš mobilnu mrežu ( T-com - Vip itd.) sa G3 mobilnih stanica....ako ih tamo ima.

15 godina
offline
Wireless signal
Stvar je u tome da bi uzimao signal od svojeg doma na posao, ali nema vizualni domet. Dok koristim 3G mobitelu, uzasno brzo potrosi bateriju a i brzina se puno usporava nakon sto se potrosi promet u tarifi, preskupo je placati dodatne GB. A sto su te mobilne stanice?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless signal
uzmes na tcomu, za 10 kn ,internet dan i imas koliko hoces gb cijeli dan, ja barem tak koristim
15 godina
offline
Wireless signal
10 dana ispadne 100kn, to se nikako ne isplati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless signal
a nemozes i ovce i novce, nemas ugovornu obvezu, brzina ti bar meni ide do 40 Mb/s, flat opcija. Ovo s wifi ti nikad nece uspijet tak da ti i nevrijedi pokusavat.
15 godina
offline
Wireless signal

Ako s krova na poslu ne vidis svoju kucu, a ni obrnuto, onda se nemoj s tim zamarat.

Pronadji si nekog prijatelja, kolegu, poznanika, rodjaka koji moze dobiti ADSL, a da ga vidis s krova.

Kupi si 2 velika ubiquiti airgrida(~500 kn komad) i jedan tp-link wr740n za 115 kuna.

Podijelite placanje interneta na pola, napravite link izmedju sebe i vozi misko.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 14:34 (Ante).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice