Bezimena mreža

poruka: 6
|
čitano: 8.504
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bezimena mreža u blizini

Pozdrav ljudi!

Dobio sam Iskon i njihov router, ali je jako slab signal.

 

Sad (ponovo) isprobavam jedan DIR-655 d-link router.

Nije spojen na internet, nije nešto posebno konfiguriran, samo gledam koliko ima bolji signal.

Snimim ja na mobitel WiFi analyzer, a kad tamo, random se pojavljuje neka bezimena mreža, tj. za ime piše "".

Uvijek se nalazi na istom kanalu na kojem je D Link, a kad ima signala, skoro je uvijek jednak D Linkovoj snazi.

Sve što bi moglo biti važno:

D-Link ima tri antene, odabrao samo da radni na "n only", i pod širinu signala sam odabra 40Mhz.

 

Slike s mobitela, iz WiFi analyzera (Iskonov router - crveno, D-Link - plavo, i taj misteriozni signal - rozo)

 

 
 

Kako da provjerim o čemu se radi?

Ili već sad imate ideje?

 

Ta bezimena mreža se pojavljuje SAMO na ASUS PadFone mobitelu.

Na HTC EVO 3D je nema!

 

Moj PC nema WiFi karticu, al imam pristup ženinom laptopu, ako ima kakav dobar PC alat za provjeru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 12:49 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bezimena mreža u blizini

To je neka mreža kojoj je SSID skriven...

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Bezimena mreža u blizini
Sum_of_all_fears kaže...

To je neka mreža kojoj je SSID skriven...

 Ups, D-Linku je skriven SSID...

Zašto je i vidljiv i nevidljiv?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bezimena mreža u blizini

Beats me. Zanimljiv problem...

My name is Legion... For we are many!
10 godina
offline
Re: Bezimena mreža u blizini

Ako je ruter zaključan na "n" mod tada se spojiti mogu samo wifi uređaji koji ti podržavaju "n" mod koji zauzima širinu 2 kanala 20+20MHz (40 MHz).

Uslijed širine za razliku od "b" i "g" moda taj "n" mod ima manji domet ali skoro duplo veću brzinu podataka....pitanje je da li ga uređaji koji nemaju "n" mod mogu vidjeti i kako  u prijemnoj listi ????

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 11:53 (AF139).
13 godina
offline
Bezimena mreža

Skini sa interneta program INSSIDER, mislim da je besplatan, provjeri. Ako AP tj. taj d-link odasilje na 1 kanalu sa sirinom 40MHz onda bi njega trebao vidjeti sa bilo kojom wireless karticom kao takvog. Meni su AP-ovi koji rade na samo na "n" standardu vidljivi, ali se ne mogu spojiti na njih bez odgovarajuce wireless kartice.

 

Uvijek mozes testirat tako da otvoris bilo koji program za analizu WiFi spektra(2,4ghz), npr. inssider i onda vidis sve aktivne odasiljace(ap-ove), pa tako i taj d-link. Onda mozes jednostavno ugasiti d-link i vidjeti koji je odasiljac nestao.

 

Bezimena mreza je ona koja ne salje SSID, odnosno ime je skriveno prema postavkama AP-a. Na nju se isto moze spojiti!

Never let a computer know you are in a hurry.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice