Zaštita web site-a

poruka: 4
|
čitano: 6.875
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Zaštita web site-a

 

Pozdrav web expertima.

Zanimala bi me vaša iskustva i savjeti u cilju kako adekvatno zaštiti manje web stranice na plaćenom stranom hostingu.

Stranice koje bi trebalo zaštititi su radjene wordpressom i jomlom.  Da li su korisni oni sigurnosni plugini, i sto vi još poduzimate da vaša stranica i sadržaj budu čim sigurniji.

 

Prijatelj je dobio upozorenje od fbi-a jer mu je netko provalio na site i na taj webmail je došlo par tisuća mailova sa podacima o kreditnim karticama koji su ukradeni sa fake itunesa. Server je na linuxu i lociran u americi. 

 

Znači, kako cim bolje zastiti te manje web site-ove? 

 

{#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Zaštita web site-a

 

Ima koga da je dodatno zaštićivao svoj site-e  ?

 

.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zaštita web site-a

Najefikasnija zaštita dobiva se kada admin zna raditi svoj posao.

 

Wordpress/Joomla - Dok god su up-to-date, biti će zaštićeni (osim za 0-day exploitove), jedino treba paziti na plugine i teme.

Uglavnom ako koristiš neke popularnije plugine/teme, ne bi smjelo biti problema.

 

Ono na što treba paziti je ljudska greška, pa bilo to kod pisanja svoga koda ili konfiguriranja nekog paketa.

 

Ja da sam napadač, prva stvar koju bih napravio je port scan (nmap -p- [IP]), pa recimo ako je FTP port (21) otvoren, provjerio bih dal prihvaća anonymous login.

Nadalje, treba se paziti SQL i XSS injectiona.

 

 

Uglavnom, da bi dobro zaštitio svoju stranicu, prvo trebaš znati razmišljati kao napadač.

Za manje web stranice, nisu potrebne neke ultra-visoke mjere opreza, kako napadač za napad nekog servera treba imati i interes.

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Zaštita web site-a

 

@ trubilo  , hvala 

 

-Evo wordpress mi u tjedan dana dvaput zaražen i spotrgan, usprkos wordfence security, captcha,....

Banana teška taj wordpress glede sigurnosti...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice