Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

poruka: 34
|
čitano: 30.215
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
pitanje

dali netko zna dobar nacin da se ukloni background sa tim programom? jer magic erase tool je jako neprecizan oko rubova a rucno brisanje nedolazi u obzir je je isto neprcizno oko rubova i traje satima..

Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

Magic erase je alat spojen od dva alata prijašjnih verzija, magic wand tool + erase (takva je i mogućnost).

Magic wand je iskoristiv jedino kada su razlike u boji onoga što želiš selektirati i ostalog velike, a rezultat je dobar za kućnu upotrebu.

Ti trebaš selektirati ono što hoćeš ili ono što nećeš pa pobrisati, npr. lasso alatima ili pen alatima pa kreirati masku.

Ako želiš da to stvarno dobro ispadne, a ono što selektiraš je komplicirano, sati ti ne ginu, a praksom se vrijeme skraćuje.

15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

ja uvijek koristim Quick selection tool i onda sa lasso toolom poboljšam... samo treba pazit sa quick selection toolom jer isto nekad zna bit neprecizan. 

When you dont know how; C4!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

Teško da ćeš s nekim alatom uspjeti savršeno odraditi to. Probaj ovaj plug-in. Dole scroolaj do Medhi plug-ins.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me... I'm floatin free on the highway, formulatin plans...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
Vane kaže...

dali netko zna dobar nacin da se ukloni background sa tim programom? jer magic erase tool je jako neprecizan oko rubova a rucno brisanje nedolazi u obzir je je isto neprcizno oko rubova i traje satima..

 Neke rubove neces moc maknut brzo, zato piksel po piksel... Smijeh Istina trajat ce satima, ali barem ce rad biti prva klasa. Izlanuo se
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
Vane kaže...

dali netko zna dobar nacin da se ukloni background sa tim programom? jer magic erase tool je jako neprecizan oko rubova a rucno brisanje nedolazi u obzir je je isto neprcizno oko rubova i traje satima..

Pitanje je zašto želiš ukloniti background? Želiš li samo izbaciti nešto iz pozadine ili ti treba nešto poput .png formata, da li ti treba fotka za web? Ili imaš previše stvari u pozadini pa želiš dobit jednostavnij efekt iza da se istakne subjekt? Ajd malko pojasni bolje, pa ti predložiim alat...
Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
15 godina
protjeran
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
autorov komentar

previse je toga u pozadini sto odvrce paznju od primarnog objekta fotografije.

Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (i da ja sam na avataru)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

možda da selectiraš s lasom pa napraviš blur, staviš je out-of-focus?

Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
prihvaćeno rješenje
Vane kaže...

previse je toga u pozadini sto odvrce paznju od primarnog objekta fotografije.

 Već sam rekao da moraš izrezati što želiš, pa ti je to samo na layeru, i stavljaš pozadine kakve hoćeš (layere).
Ono što izrežeš (npr. lasso za select) možeš 'omekšati' rubove tako da selektiraš sve na tom layeru, pa select > modify > border, odrediš npr. 2 px (ovisno o veličini) i bluraš sa npr. 0,3 gaussian blurom.
15 godina
protjeran
offline
RE: Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna
autorov komentar
markbodin kaže...

možda da selectiraš s lasom pa napraviš blur, staviš je out-of-focus?

 radije bi potpuno bijelu pozadinu.
Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (i da ja sam na avataru)
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

pen tool ti je najbolji, bolji od extracta. s njime samo stavljaš točke i tako spojiš, jako je precizno.

 

OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

Vidi, nije to tako jednostavno, a dva su načina najčešća. Magnetic Lasso Tool, lijevi na slici i magic wand,do njeg. S prvim idi oko ruba gdje želiš šta odstraniti a s drugim drži shift key i klikaj na prostor koji želiš odstraniti. U ovom drugom, imaš gore toleranciju, pa se igraj malo, kako ti bude lakše.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me... I'm floatin free on the highway, formulatin plans...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

takve stvari se najbolj rade sa pen tool

 

dobit ćeš najbolje rezultate, je da će ti trebat vremena pogotovo ako si nov u tome ali s bilo kojim drugim alatom nemožeš dobit tako dobre rezultate

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

Pen tool najprecizniji alat. Evo video.

http://www.myspace.com/soundimpuls
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

Uvijek koristim pen tool ako želim preciznost

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4, pomoc potrebna

A ni "quick mask mode" nije neprecizan. U biti, početnicima je možda najjednostavinje i najkvalitetnije raditi s lasso toolom, a onda doradu selekcije obaviti s "refine edge" opcijom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine
PEN TOOL ! "rucno" je uvjek bolje i kvalitetnije
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

Najbolji nacin ti je upotreba ovog plugina.

http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=4

Jos se nisam susreo sa boljim nacinom

Evo i tutorial

http://ononesoft.cachefly.net/video/maskpro/new/flash/mp_getting_started/movie.html

Javi se na pp ako nemozes nac "prikladnu" verziju programa.

Ogame player
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine
D-Style kaže...
PEN TOOL ! "rucno" je uvjek bolje i kvalitetnije

Yep Rucno je nabjolje

14 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

Trebaš biti na "ti" sa pen toolom,da to sve lijepo glatko ispadne.Probaj sa magnetic lasso toolom ili background eraserom.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine
cini mi se zanimljivo ovo sto bistri kaze...
budem probao pa vam javim kako je
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

Plugin je profesionalan a istovremeno i vrlo user friendly, imas i short video kad instaliras plugin.

Ogame player
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

imas u ovom videu extra rijesenje za to....

 

 

samo sagledaj cijeli video

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

ima neko crack za cs4...da mi javi u poruku isteko mi trial a neam flat da mogu skidat..hvala

xfire: bunda95
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

E ljudi trebam malu pomoć, kako u Photo Shopu CS4 da spremim izrezanu sliku ali da ju ne zaljepim na nikakvu podlogu nego da dobijem novu sliku samo to što sam izrezao....Radi se o vrlo jednostavnim slikama, i ne treba biti precizno, evo u prilogu stavim što sam izrezao i sada se patim da to negdje spremim, taj izrezani dio...

 

Hvala!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

- cut/copy-paste automatski kreira novi layer. Možeš kreirati novi layer itd..

Ali, slika mora biti u nekom od podržanih formata (za prozirnost), ako je slika bez te mogućnosti, kreiraš novu i preneseš ili promjeniš Image mod u RGB ...

Obične slike su uvijek 'background', dok PSD zadržava sve kao layere i transparentnost. (provjeri malo layers tools). Svi obični formati (kao jpg) gube taj podatak-layere... zato uvijek držiš radni file kao PSD.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 15:27 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

Jooooj, zaboravih napomenuti da sam totalno novi u ovome, treba mi samo to, ne planiram se baviti nešto više sa PS....Dakle, ako može korak po korak, jer ovo ne kontam....Jbg, sorry

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

upali PS. otvori bilo koju sliku, selektiraj dio i napravi copy-paste... pogledaj layers tools (dolje desno), sakrij background (ikona oko).

-Podesi PS da je defaultno nova slika (kad klikneš 'new') s transparentnošću (to je u PS kao kockasto-siva pozadina, igraj se gumicom..). To je sve. Dalje ovisi o kistu, boji ... zapravo o tebi što ćeš napraviti :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 15:39 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

Ok....Svaka ti čast na brzim odgovorima, uspio sam to što si rekao, ali opet kad spremim tu sliku ispadne ovo u prilogu.... A ja hoću samo tu sliku bez ove glupe bijele podloge....Znam da ti idem na živce.... Oprosti!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 20:27 (dr.House2222).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 - uklanjanje pozadine

-zato mora biti u layerima tj u PSDu. Snimajući u npr jpg, automatski gubiš (flatening) i prozirno se mijenja nekom bojom (std. bijela) osim npr .gif koji ima i transparenciju.

Greška je u formatu. Čak i programi koji prikazuju psd prikazat će umjesto prozirne bijelu boju (provjeri FastStoneViewerom).

Prozirnost ne postoji, tj može postojati samo iznad nečeg... (layer), bez podloge ne nevidljiva. Poigraj se malo opcijama layera, opacity..., kao i npr bledingom, jako efektno ze txt.. (desni klik na layer).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice