Image organizer

poruka: 3
|
čitano: 7.348
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Image organizer

Tražim jednostavni program kojim ću organizirati fotografije.

 

Imam mapu punu fotografija, želim da ih program učita, da fotografijama stavim tagove, te da kasnije pomoću tog programa i tagova filtriram slike i otvorim ih(nije važno da li u defaultnom programu za pregled slika ili tom istom programu za organiziranje)

Želim da program bude što jednostavniji, bez povezivanja sa društvenim mrežama jer zadnje što želim je 'share' na svakom koraku. Također ne želim da bude povezan sa raznim online servisima.

Još jedan zgodan dodatak bi bio čitanje metapodataka.

 

Što se tiče taganja, želio bi da bude što jednostavnije i brže. Npr. kada bi mogao odabrati fotografiju i selektirati tagove koje sam već ranije koristio ili dodao.

Filtriranje mora podržavati više tagova, a ne da filtriram po samo jednom tagu.

 

Unaprijed hvala.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Image organizer

Lightroom je za to dobar.

Fotografije se mogu ocjenjivati zvjezdicama od jedan do pet, oznacavati bojama, nisam siguran za tagove, ali koliko se sjecam moze se sortirati po metadata i td.

Pored toga imas program za obradu fotografija i neku jednostavnu izradu kataloga/knjiga.

http://www.davorpavlic.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Image organizer

Ispricavam se sto otvaram staru temu ali bilo mi je glupo kreirati novu posto trazim slican program.

 

Dakle, trazim neki image organizer koji mi moze rasporediti sve slike po datumima i isto tako preimenovati. Kao npr kada se sa mobitelom slika (20140501_130445). Dakle da pisu datumi i vrijeme kada je slika uslikana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice