Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

poruka: 21
|
čitano: 10.450
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Npr na ovoj slici se jasno vidi da je lice drugacije boje od tijela, jel ima nacina da se boja koze uskladi? (osim da idem na crno bijelo)

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 22:45 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
Laxarus kaže...

Npr na ovoj slici se jasno vidi da je lice drugacije boje od tijela, jel ima nacina da se boja koze uskladi? (osim da idem na crno bijelo)

Brate mili, sta si ti rezo kvadrate?

Pogledaj samo rub lica!

Lipstick junkie be funky all he wanty
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
lzgr kaže...
Laxarus kaže...

Npr na ovoj slici se jasno vidi da je lice drugacije boje od tijela, jel ima nacina da se boja koze uskladi? (osim da idem na crno bijelo)

Brate mili, sta si ti rezo kvadrate?

Pogledaj samo rub lica!

Paint level is over 9000.

12 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

dobro, to je primjer na brzinu da bolje pokazem o cemu pricam, niste shvatili poantu teme..

TD za glupost
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Ja osobno to radim sa više filtera koje dodam u layersima, zatim da filteri ne bi cijeloj slici promjenile boje obavezno povežem filter sa layerom klikom alt+ lijevi klik miša točno na rub filtera.

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
Cevi kaže...

Ja osobno to radim sa više filtera koje dodam u layersima, zatim da filteri ne bi cijeloj slici promjenile boje obavezno povežem filter sa layerom klikom alt+ lijevi klik miša točno na rub filtera.

Znam dodat efekat na samo jedan sloj, to mi nije problem, nego igrao sam se s tim Curves i nikako mi ne ide..

Cak sam pokusavao sa paint bucket tool-om i prozirnoscu od oko 30% dodavati slojeve boja koje bi pokupio sa koze na tijelu pomocu eyedropper-a (tako zadrzim prirodne sjene i varijacije boja) al me bas nece sreca

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 23:49 (Laxarus).
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Dodaj 2 adjustment layera, hue i brightness & contrast.
Napravi clipping mask (to ti je ono sa alt) za oba layera, i deri po postavkama dok ne dobiješ nešto što sliči. Ponekad nećeš moć dobit savršeno na svim rubovima, onda koristi soft eraser ili clone brush sa soft edgeom. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
Laxarus kaže...
Znam dodat efekat na samo jedan sloj, to mi nije problem, nego igrao sam se s tim Curves i nikako mi ne ide..

Cak sam pokusavao sa paint bucket tool-om i prozirnoscu od oko 30% dodavati slojeve boja koje bi pokupio sa koze na tijelu pomocu eyedropper-a (tako zadrzim prirodne sjene i varijacije boja) al me bas nece sreca

Krivulje su težak alat za korekciju - s njima treba znati raditi. I zapravo su najkorisnije kad imaš propisni grafički prikaz boja, svjetline, histogram i sl., dakle ono što u pravilu ima svaki ozbiljniji program za videomontažu. Naravno, i takve grafičke prikaze treba znati čitati.

 

Kad već spominjem programe za videomontažu - tamo postoji (obično three-way, ali postoje i one-way) color corrector koji je namijenjen upravu pomaku svih boja u nekom smjeru i pomoću njega je daleko lakše uskladiti boje. Ne znam jel ima tako nešto u Phothoshopu, ali recimo možeš se poslužiti i Paint.Netom i njegovim White Balanceom (Effects > Color).

 

I onda još naknadno korigiraš saturaciju, svjetlinu i kontrast.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 13:44 (mbaksa).
16 godina
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Ajd prvo, prije svih mudrosti sa kolor korekcijama - očigledno da za početak nemaš crne na

licu. Dakle Ctrl+L i potegni lijevi slajder do brdašca. Dalje selektiraš kožu sa quick select alatkom,

da ti bude referenca za boju koju želiš. Onda odeš na image, adjustments,

Match Color. Paziš da ti nije kliknuto "ignore selection when applying adjustment"

Povučeš iz image statistics Izvor za boju i blendaš po ukusu Color, luminance, fade a i

probaš neutralizaciju.

Evo sam ti samo provozao tu funkciju da vidiš na toj tvojoj photopaint montazi.

No jako je info o boji oštećen kompresijom pa svašta ispada. Također, trebalo

bi imati originalno lice za referencu, kako svjetla tako i tena, ovako je krpež.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 14:22 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
overhaul kaže...
Evo sam ti samo provozao tu funkciju da vidiš na toj tvojoj photopaint montazi.

No jako je info o boji oštećen kompresijom pa svašta ispada. Također, trebalo

bi imati originalno lice za referencu, kako svjetla tako i tena, ovako je krpež.

Dirao si originalnu fotku - promijenio si boje.

 

Evo moj pokušaj u Paint.Netu - nemojte gledati rubove, brljavio sam. {#} Problem je što nalijepljeno lice nije jednako osvijetljeno pa sam desni rub lica (tj. njezin lijevi) malo posprejao crnom bojom, tj. potamnio - užas, Paint.Net nema darken ili dodge brush.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 14:35 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
mbaksa kaže...

Dirao si originalnu fotku - promijenio si boje.

 

 

 Jesam:) I ne samo boje, išao sam nabacit i jpeg deartifact.

Mislim, ako je u pitanju natječaj, i postoje neka ograničenja diranja

u postanu fotku, evo, diskvalificiram se:)

 

16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
overhaul kaže...
mbaksa kaže...

Dirao si originalnu fotku - promijenio si boje.

 

 

 Jesam:) I ne samo boje, išao sam nabacit i jpeg deartifact.

Mislim, ako je u pitanju natječaj, i postoje neka ograničenja diranja

u postanu fotku, evo, diskvalificiram se:)

Ma nije stvar u tome, nego sam mislio da je poanta stavljaenje lica na drugu sliku - to bi onda podrazumijevalo da boju kože lica prilagodiš boji koja je na slici. Što da je dao sliku s hladnim WB-om, a ti mu onda cijelu sliku promijeniš u topli?

 

Inače, s diranjem originalne slike "postigao" si još jednu stvar - ionako je slab kontrast između lica/koža i pozadine i taj kontrast si još više smanjio. A i boja kože koju si dobio je nedogovarajuća - izgleda ko da je žensku neko pošpricao onim za tamnjenje boje kože, dakle ko da ju je pofarbao - praviše je narančasta, previše saturirana i pretamna i smanjio si kontrast, što se najbolje vidi na razlici svjetline kože na rukama. Dobro, ja sad ne znam koliko ti uočavaš te stvari, jer to može ovisiti i o monitoru - bilo bi dobro da imaš monitor s IPS matricom i onda bi ti odmah bilo jasno da boja kože ne štima.

12 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Moram se slozit sa mbaksa, i na svom Aceru G245H jasno vidim to sto on tvrdi, i izgleda mi nekako pre umjetno.

I ako je odlicno, i ne, nema ogranicenja sto se sve smije radit da bi se postigao bolji rezultat.

Ali i ja ovdje zelim nauciti tehniku koju cu moc koristit poslije na svim slikama, ne iskljucivo na ovu odredenu.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza

Imaš u GIMP-u (mislim da i u  Photoshopu) još jednu mogućnost - Color Balance. Taj filtar ti omogućava da korigiraš boju pomicanje na relacijama cyan-red, magenta-green i yellow-blue. Znači, u ovom slučaju bi vjerojatno išao prema yellow. U GIMP-u je fora što možeš tako pomicati boje u tri tonalna područja (sjenama, srednjim tonovima, svijetlim tonovima).

 

Što bih inače ja napravio? Ja bih si dodao iznad svega novi sloj i u njega pasteao komadić kože boje na koju ciljam i stavio je na dio lica. I onda bih s Color Balanceom ili nekim drugim efektom mijenjao boje dok mi se taj gornji pasteani dio kože ne stopi s budućim licem.

12 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

ma, hvala svima al odustajem, ako se nekome da zajebavat se moze mi spojiti ove 2 slike, bio bi zahvalan

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Mogao bih ja, ali ne pro bono.
I nebi odmoglo da imaš malo kvalitetniju fotku osobe. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
Laxarus kaže...

ma, hvala svima al odustajem, ako se nekome da zajebavat se moze mi spojiti ove 2 slike, bio bi zahvalan

Ta ti je bar laka. Uzmeš u Gimpu alat Hue-Saturation i parametri za boju su ti Hue 9, Lightness -17, Saturation 31. Još onda eventualno moraš korigirati kontrast-svjetlinu. Nije baš 100% ista nijasna, ali... Blizu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza

brzinska..

bedsoft.net
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza
bed kaže...

brzinska..

Blizu. Još trunkicu žute bi trebalo dodati, pogotovo u highlightima, jer su najsvjetlije boje na tijelu svijetložute nijanse, dakle WB bi trebao još malo u toplijem smjeru. I dodati malo kontrasta.

 

PS Ne kritiziram, tim više što je brzinska, samo navodim Laxarusa na što treba paziti. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza?

Nije mi se dalo pretjerano igrati jer je loša i sama slika, a lice pogotovo. Nedostaje puno informacija o bojama (pojela kompresija) i ne mogu se očekivati čuda. Ali da provedem kojih pola sata uz ovo, vjerojatno bi na kraju dobio isti ton i osvjetljenje. Trebalo bi malo poraditi i na prijelazu brada - vrat... No kako ovo služi samo kao smjernica autoru, nije mi se dalo gubiti vrijeme. Uglavnom, evo jedan od mogućih postupaka (originalna "zaljepljena" faca je s lijeva kao referenca).

 

EDIT:

Na predzadnjoj slici je primjer bez mijenjanja boja originalne slike, a na zadnjoj što se može dobiti ako se smije mijenjati i originalna slika. Naravno, da je rezolucija i kvaliteta veća, sve bi to bilo puno, puno bolje.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 10:09 (vlad0).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop, kako uskladit boje koze kod montaza

problem? problem?
 

mbaksa kaže...

Blizu. Još trunkicu žute bi trebalo dodati, pogotovo u highlightima..

Ovo je rezultat zapravo samo 2 koraka bez ikakvih krivulja i kolornih korekcija; 2 layera lica, piknuo boju kože i stavio overlay te boje na jedan layer i multiply na drugi. Podesio opacity ta 2 layera u odnosu na podlogu i to je rezultat. Naravno da može bolje, ali za utrošeni trud i namjenu je sasvim ok..

 

bedsoft.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice