Pomoć! Loše svadbene fotografije

poruka: 103
|
čitano: 41.015
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Pozdrav svima!

Imam jedan veliki problem, pa molim za koristan savjet i par objašnjenja.

Naime, imali smo svadbu prije mjesec dana. Po preporuci smo uzeli fotografe u nadi da će sve biti OK...ali nije baš tako ispalo.

Kao prvo, slikano je 400 i neš sitno slika, što je jako malo. Od toga je samo nijh 20 obrađeno (ništa posebno...). Ostatak je stavljen u album bez ikakve obrade.

Problem je u tome što svaka slika čudno izleda. Pod ovim čudno mislim na izblijedjela lica nas mladenca kao i ostalih gostiju. Po prirodi smo tamnoputi, ali na slikama izgledamo kao mrtvaci tj. voštane figure. Slikano je sa 12 MP kamerom. Čak i na kompu slike izledaju dosta 'točkasto'. Neznam dal je proble u samoj kameri, obradi ili načinu na koji se fotografije printaju (ili što već).

Danas ću se žaliti fotografima, al zanimam me koji je razlog tim 'ne živim' izrazima lica i 'mrtvoj' boji kože.


Ispadne da na svim privatnim slikama koje su slikane 5.0 mp fotićem, kao i mobitelom, izgledaju bolje i prirodnije negoli profesionalne slike sa svadbe. Zašto je to tako i gdje je mogla nastat pogreška?

E da. Još jedno pitanjce. Puno zanimljivih kadrova nije slikano, al ima ih na filmu. Znam da se može bilo koji kadar exportirat kao fotografija, ali uz kakvu valitetu?? Ima li ovo smisla?

Puno, puno hvala.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Cestitam...

 

Za par godina pokazujes slike djeci, kad jedno pita: "Tata, jesi li ti ovdje mrtav?", a ti odgovaras: "To je do tvoje mame".

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
Moj PC  
17 22 hvala 1
16 godina
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Daj par fotki na forum da vidimo.

14 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Ma nemam ni jednu kod sebe. Sve su doma na dvd-u. Baš nemam ni volje to okolo pokazivat...

14 godina
neaktivan
offline
POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Više megapiksela ne znači bolju kvalitetu,nego samo veću rezoluciju slike.Nije ništa čudno ako je slika zrnata i ako su boje i osvjetljenje malo off,ali profesionalni fotograf bi to trebao izglancati u Photoshopu i to bi trebalo igledati savršeno.Moj savjet je samo naprijed i žali se.Ako ste već platili onda slike trebaju biti na nivou.

alrighty then
 
15 0 hvala 2
15 godina
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Profesionali fotograf ce to slikat tako da ce u photoshopu biti potrebne minimalne izmjene wb-a i slicno. Definitivno ne kompletan makeover. To ti je kad uzmes jeftinog fotografa. Ko ne placa kurvu...

I'm going woo woo
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Meni se također čini da su fulali WB, odnosno balans bijele. Ali bez konkretnog primjera  teško je reći o čemu je riječ.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Uzrok zrnatoj slici je najvjerojatnije loša rasvjeta prostorije i loš blic. A kako kažeš da ste i svi dosta blijedi, to me nekako navodi na zaključak da je fotograf još i dizao ISO osjetljivost (vjerojatno zbog loše rasvjete). No, to je onda čak i dodatno pogoršalo zrnatost + u kombinaciji s lošim blicem (koji se lijepo odbijao od kože) doveo do doga da imate zrnate slike s "mrtvacima" na njima.

 

Da se to do jedne određene mjere rješiti u Photoshopu, ali zahtjevat će nešto (dosta) vremena.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 11:47 (vlad0).
Moj PC  
18 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
vlad0 kaže...

Uzrok zrnatoj slici je najvjerojatnije loša rasvjeta prostorije i loš blic. A kako kažeš da ste i svi dosta blijedi, to me nekako navodi na zaključak da je fotograf još i dizao ISO osjetljivost (vjerojatno zbog loše rasvjete). No, to je onda čak i dodatno pogoršalo zrnatost + u kombinaciji s lošim blicem (koji se lijepo odbijao od kože) doveo do doga da imate zrnate slike s "mrtvacima" na njima.

 

Da se to do jedne određene mjere rješiti u Photoshopu, ali zahtjevat će nešto (dosta) vremena.

Da imas i super blic sa njim treba znat radit (refleksije od plafona i slicno).

 

Visok iso sa dobrom rasvjetom nema smisla. 

 

Moze pokusat spasit stvar, ali mislim da ce se nah*bati dok dovede slike do neke granice normale.

I'm going woo woo
16 godina
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Ma najbolje je da se žali.

Nesposobni su bili podesiti fotić prije slikanja, jer da su to uradili ne bi ni tih 20 fotki morali obrađivati, bile bi ok odmah u fotiću. Ako pucaš blicem bez gela u prostoriji osvjetljenoj standardnim sijalicama, desiće se dvije stvari u zavisnosti od WB-a: ili ćeš dobiti orange pozadinu i normalne subjekte (ako je wb na flash temperaturi) ili normalnu pozadinu s plavim subjektima (ako je ostavio wb na incadescent temperaturi a bubnuo blic). Za mekše svjetlo blica je mogao bouncati od plafon ili koristiti difuzor.

Visok iso je priča za sebe.

Umjesto da uživa u fotkama sad će izgubiti živce na žalbe, fotograf će potrošiti vrijeme koje nije ni trebao potrošiti sjedeći za compom, a rezultat će biti daleko od zadovoljavajućeg.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

trebao si mene angažirati, ne bi imao problema Namigivašala

 

može se s video zapisa izvući still fotka, ali od toga ti nema koristi. jer će ti veličina fotke biti onolika koliki je frame saze tog videa - a najvjerojatnije se u tvom slučaju raidi o 720x576. dakle, fotka bi ti bila tolike dimenzije, a to nema smisla niti razvijati.

 

bilo bi dobro da nam kažeš tko je taj lik, da se još netko tako ne bi zeznuo, a ako želiš da se fotke retuširaju ili spase koliko se spasiti može, rado ću ti pomoći s svojim znanjem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
robisierra92 kaže...

trebao si mene angažirati, ne bi imao problema Namigivašala

 

može se s video zapisa izvući still fotka, ali od toga ti nema koristi. jer će ti veličina fotke biti onolika koliki je frame saze tog videa - a najvjerojatnije se u tvom slučaju raidi o 720x576. dakle, fotka bi ti bila tolike dimenzije, a to nema smisla niti razvijati.

 

bilo bi dobro da nam kažeš tko je taj lik, da se još netko tako ne bi zeznuo, a ako želiš da se fotke retuširaju ili spase koliko se spasiti može, rado ću ti pomoći s svojim znanjem.

Ma noge mu treba slomit. Zamisli mu sad zene doma kako place jer nece prijama fotke moc pokazat :)

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
tnakir kaže...

Ma noge mu treba slomit. Zamisli mu sad zene doma kako place jer nece prijama fotke moc pokazat :)

eh da.. jedino se ostaje nadati da se nešto od svega toga može popraviti. nadam se opet da nije tako strašno. kada fotkam takve stvari, svako malo prevrtim fotke u fotiću da vidim što sam snimio i pokažem mladencima da li su zadovljni (ako se radi o onim pozerskimfotkama).

 

znam koliko mladencima znače te fotografije - to su fotografije koje će se pregledavati i za 20-30 godina, i po meni fotograf tu mora dati sve od sebe da to sve skupa izgleda dobro. svakome se može dogoditi da mu ne uspije koja fotka onako kako je želio, ali onda već na drugoj -slijedećoj- mijenjaš ono u čemu si pogriješio.

 

čini se da u ovom slučaju lik nije tako radio, sve se čini da je odradio vjenčanje s nekim žnj fotićem, pokupio lovu i hebe se njemu..

15 godina
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
robisierra92 kaže...
tnakir kaže...

Ma noge mu treba slomit. Zamisli mu sad zene doma kako place jer nece prijama fotke moc pokazat :)

eh da.. jedino se ostaje nadati da se nešto od svega toga može popraviti. nadam se opet da nije tako strašno. kada fotkam takve stvari, svako malo prevrtim fotke u fotiću da vidim što sam snimio i pokažem mladencima da li su zadovljni (ako se radi o onim pozerskimfotkama).

 

znam koliko mladencima znače te fotografije - to su fotografije koje će se pregledavati i za 20-30 godina, i po meni fotograf tu mora dati sve od sebe da to sve skupa izgleda dobro. svakome se može dogoditi da mu ne uspije koja fotka onako kako je želio, ali onda već na drugoj -slijedećoj- mijenjaš ono u čemu si pogriješio.

 

čini se da u ovom slučaju lik nije tako radio, sve se čini da je odradio vjenčanje s nekim žnj fotićem, pokupio lovu i hebe se njemu..

Bas tako... ovo je fotkao potpuni amater. Da je ostavio na automatic fotke bi ispale koliko toliko ok :(

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 14:19 (tnakir).
16 godina
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Ma ovo samo pokazuje da nije bitan fotić već kako se služiš s njim. Vjerovatno je dovukao ''mrcinu'' da izgleda ozbiljno i na kraju se pokakio na sve i ispao nesposoban. :D

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije
Andrey_81 kaže...


E da. Još jedno pitanjce. Puno zanimljivih kadrova nije slikano, al ima ih na filmu. Znam da se može bilo koji kadar exportirat kao fotografija, ali uz kakvu valitetu?? Ima li ovo smisla?

Puno, puno hvala.

Ovisi kakav je videosnimak. Ako je sniman iole profesionalnijom kamerom mozes izvuci vrlo kvalitetne fotografije samim hvatanjem sadrzaja ekrana iako ima dosta boljih mogucnosti.

 

Evo jedan kvalitetan program za Mac platformu: http://www.xilisoft.com/video-snapshot-mac.html

 

A imas i nekoliko besplatnih programa za windowse koji uzimaju screenshotove iz videa. Samo progooglaj: video to jpg

kokolo
15 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije
ExXxEr kaže...

Ovisi kakav je videosnimak. Ako je sniman iole profesionalnijom kamerom mozes izvuci vrlo kvalitetne fotografije samim hvatanjem sadrzaja ekrana iako ima dosta boljih mogucnosti.

 

Evo jedan kvalitetan program za Mac platformu: http://www.xilisoft.com/video-snapshot-mac.html

 

A imas i nekoliko besplatnih programa za windowse koji uzimaju screenshotove iz videa. Samo progooglaj: video to jpg

 točno, ovisi kakav je video snimak. ali ovisi i o velični videa, ako je film snimljen u npr pal-u, biti će veličine 720x576, tolika će biti i ta still fotka izvučena iz videa. osim ako ne znaš neki bolji sistem za to?

16 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Cisto sumnjam da je video HD rezolucije ako je fotograf bio amater kao sto izgleda jest. 99% pal rezolucija DV i sa toga se fotke ne isplati izradjivati. 

:)
16 godina
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije
logic kaže...

Cisto sumnjam da je video HD rezolucije ako je fotograf bio amater kao sto izgleda jest.

Ne, bio je profesionalac, uzeo je pare, a očigledno se bavi s tim jer je dobio posao na preporuku.

16 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Nema veze to. 99% je snimao sa DV kamerom i to je pal rezolucija 720x576. To je malo za iole dobru fotografiju. 

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Tak je. Snimano je upravo u toj rezoluciji....

16 godina
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije
logic kaže...

Nema veze to. 99% je snimao sa DV kamerom i to je pal rezolucija 720x576. To je malo za iole dobru fotografiju. 

Ma nema veze čime je snimljena svadba sa terminom profesionalac/amater, bit je bila ispravna upotreba tog termina. Ali nebitno za temu i raspravu, samo idemo u offtopic.

15 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

vidio sam neke fotke s te svadbe. snimamo je s fujijem s5, po meni to nije fotić dorastao zadatku..

 

neke fotke kao da su bile mutne pa ih je onda pokušaovao izoštravati, zbog čega je nastala nekakva zrnatost. ali ta zrnatost se poprilično vidi na fotkama. na nekima je fulan wb, čini se da je radio na "shade" modu ili teko nešto, jer su žuta i narančaste prenaglašene (boja kože i tako to). wb se može popraviti, ali ta zrnatost - nema šanse.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Pa jel može neki primjer da vidimo koliko je to zapravo loše?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Dragi prijatelju "nema" veze da li slikas sa 5 ili 10 megapixela.To je najmanji čimbenik kvalitete slike.A sad , tebe tj. Vas nitko nije tjerao da uzmete te fotografe , i sada morate trpiti njihove usluge , jer ipak oni vode glavnu riječ.Zalba vam nece pomoći.Žalite se oni vam neće ništa reći.Novcem ste platili , slike ste dobili.I to je kraj priče, nažalost.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije

Frendos uzmi slike i pravac do fotografa te mu reci neka to sredi kako zna...i zaboli te koliko ce mu trebati vremena da to sve slozi pa makar i u Photoshopu svaku sliku radio!

Moze se to sredit sa Photohopom, ali samo treba vremena no bas te briga......nisi mu to trebao platit ni pod razno!

 

Uzas koliko ima nesposobnih "fotografa"....

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
ivan-zd kaže...

Dragi prijatelju "nema" veze da li slikas sa 5 ili 10 megapixela.To je najmanji čimbenik kvalitete slike.A sad , tebe tj. Vas nitko nije tjerao da uzmete te fotografe , i sada morate trpiti njihove usluge , jer ipak oni vode glavnu riječ.Zalba vam nece pomoći.Žalite se oni vam neće ništa reći.Novcem ste platili , slike ste dobili.I to je kraj priče, nažalost.

Jedino na naprave reprizu vjencanja :)

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Pomoć! Loše svadbene fotografije
ivan-zd kaže...

Dragi prijatelju "nema" veze da li slikas sa 5 ili 10 megapixela.To je najmanji čimbenik kvalitete slike.A sad , tebe tj. Vas nitko nije tjerao da uzmete te fotografe , i sada morate trpiti njihove usluge , jer ipak oni vode glavnu riječ.Zalba vam nece pomoći.Žalite se oni vam neće ništa reći.Novcem ste platili , slike ste dobili.I to je kraj priče, nažalost.

nije to kraj price ,imaju se pravo zaliti jer nisu dobili kvalitetnu uslugu koju su i platili.

ne kuzim zasto si platio slike prije nego sto si ih bar na brzinu pregledao kod fotografa

KONACNO NOVI KOMP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: POMOĆ!!! Loše svadbene fotografije
DrNasty kaže...
logic kaže...

Nema veze to. 99% je snimao sa DV kamerom i to je pal rezolucija 720x576. To je malo za iole dobru fotografiju. 

Ma nema veze čime je snimljena svadba sa terminom profesionalac/amater, bit je bila ispravna upotreba tog termina. Ali nebitno za temu i raspravu, samo idemo u offtopic.

Ma razumijemo se. Profesionalac je svako ko zivi od toga posla. Ja sam mislio na vjestinu i znanje.  AL nebito za ovu pricu.

:)
15 godina
protjeran
offline
Pomoć! Loše svadbene fotografije

Budimo realni.Tko kaže da je fotograf obećavao vrhunske slike ? Čovjek je platio i dobije ono što je platio , jednostavna računica...Sada sviđalo se njemu to ili ne...

Nažalost.To je tako.I stavi neku "lošu" sliku.Da vidimo.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice