Program za uređivanje slika.

poruka: 33
|
čitano: 77.656
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Program za uređivanje slika.

Imam jako puno slika u jednom folderu ali su male, i htio bi ih povečati sve za 25%. Ja imam PhotoScape ali onda moram jednu po jednu. Da li postoji program koji može selektirati sve slike i onfda mi ih povečati za 25%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Program za uređivanje slika.

FastStone Image Viewer koji je besplatan a možeš ga downloadati OVDJE.

 

Kratko uputstvo, stvarno nije komplicirano:

Startaš program - u njemu nađeš folder u kojemu su fotke - označiš sve fotke koje želiš resizeati - desni klik na jednu od njih - tools - batch convert - u novo otvorenom dijaloškom okviru odabereš format datoteke (jpg, tiff, bmp... - tu možeš isto mjenjati neke postavke ako želiš) - staviš kvačicu na output follder i odabereš folder u koji želiš da ti spremi resizeane fotke - staviš kvačicu na "Use Advanced Options (Resize...) - klikneš dugme "Advanced Options" i u novo otvorenom dijaloškom okviru izabereš tab "resize" te kvačicu na "resize" (ako već nije po defaultu) i u njemu označiš "in percentage" - upišeš 125% - klikneš OK i na kraju "Convert"... sve skupa gotovo u par minuta...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Program za uređivanje slika.
deya100 kaže...

FastStone Image Viewer koji je besplatan a možeš ga downloadati OVDJE.

 

Kratko uputstvo, stvarno nije komplicirano:

Startaš program - u njemu nađeš folder u kojemu su fotke - označiš sve fotke koje želiš resizeati - desni klik na jednu od njih - tools - batch convert - u novo otvorenom dijaloškom okviru odabereš format datoteke (jpg, tiff, bmp... - tu možeš isto mjenjati neke postavke ako želiš) - staviš kvačicu na output follder i odabereš folder u koji želiš da ti spremi resizeane fotke - staviš kvačicu na "Use Advanced Options (Resize...) - klikneš dugme "Advanced Options" i u novo otvorenom dijaloškom okviru izabereš tab "resize" te kvačicu na "resize" (ako već nije po defaultu) i u njemu označiš "in percentage" - upišeš 125% - klikneš OK i na kraju "Convert"... sve skupa gotovo u par minuta...

Hvala na trudu i napisanom komentaru. Riješio sam problem istom metodom Irfanview-om. :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice