Apple distributeri u HR- cijene

poruka: 9
|
čitano: 4.850
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Apple distributeri u HR- cijene

znaci u hr kolko ja znam postoje 3 apple distibutera, to su apcom, istyle i store. sad ja malo gledam njihove cijene i vidim da im svaki proizvod ima istu cijenu u lipu, ne uzimajuci u obzir proizvode kad su na akciji jer svaki ima razlicite akcije. tako da neznam kako se netko uopce odluci u kojem ce od ta tri ducana kupit neki proizvod kad su potpuno isti, evo ga npr. ovaj store je sad novo otovren, mozda god dana posluje. moje pitanje je zasto oni imaju svi iste cijene? po cemu se oni ravnaju? dali oni biraju cijenu po kojoj ce prodavat ili tko? jer pretpostavljam da oni beru dobru marzu na apple proizvode to svi znamo, a zasto nebi npr. jedan od njih spustio cijenu svakog proizvoda za 100 kn i pobrao klijente ostala 2 ducana? sad kad je dolazio ovaj novi ipad ovdje kod nas apple je dao preporucenu cijenu koja je naravno daleko niza od ovih kod nas pa mi sad bas nije jasno zasto iste cijene u sva tri ducana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple distributeri u HR- cijene
mar123 kaže...

znaci u hr kolko ja znam postoje 3 apple distibutera, to su apcom, istyle i store. sad ja malo gledam njihove cijene i vidim da im svaki proizvod ima istu cijenu u lipu, ne uzimajuci u obzir proizvode kad su na akciji jer svaki ima razlicite akcije. tako da neznam kako se netko uopce odluci u kojem ce od ta tri ducana kupit neki proizvod kad su potpuno isti, evo ga npr. ovaj store je sad novo otovren, mozda god dana posluje. moje pitanje je zasto oni imaju svi iste cijene? po cemu se oni ravnaju? dali oni biraju cijenu po kojoj ce prodavat ili tko? jer pretpostavljam da oni beru dobru marzu na apple proizvode to svi znamo, a zasto nebi npr. jedan od njih spustio cijenu svakog proizvoda za 100 kn i pobrao klijente ostala 2 ducana? sad kad je dolazio ovaj novi ipad ovdje kod nas apple je dao preporucenu cijenu koja je naravno daleko niza od ovih kod nas pa mi sad bas nije jasno zasto iste cijene u sva tri ducana?

Dogovore ih? Štite si tržište?

15 godina
online
Apple distributeri u HR- cijene

ali ne razumijem cemu to? oni su prvenstveno konkurenti i trebali bi konkurirat jedni drugima po necemu, u ovom slucaju cijeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple distributeri u HR- cijene
mar123 kaže...

ali ne razumijem cemu to? oni su prvenstveno konkurenti i trebali bi konkurirat jedni drugima po necemu, u ovom slucaju cijeni.

Da bar nešto zarade. Ako krenu spuštati nemaju neke zarade, a prodaja je ionako mala.

15 godina
online
Apple distributeri u HR- cijene

kako nebi imali zarade, marze su im ogromne, a prodaja ide dosta dobro, nekidan dok sma bio u istyle-u troje ljudi je kupilo novi ipad tako da prodaje sigurno ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple distributeri u HR- cijene

Ja sam davno odustao od Appleovih proizvoda. I ovako imaju određen prestiž po cijeni, ali kod nas stvarno masna, masna cijena kao i obično. MP Pro je skoro ko pol mog auta XD

 

Nisam Apple hater, dobro bi mi došao jedan Macbook Pro :/

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple distributeri u HR- cijene
mar123 kaže...

kako nebi imali zarade, marze su im ogromne, a prodaja ide dosta dobro, nekidan dok sma bio u istyle-u troje ljudi je kupilo novi ipad tako da prodaje sigurno ima.

Je, ti znas kolke su im marze, to govore samo oni koji se nikad nisu nicim slicnim bavili ili vodili bilo kakav vlastiti biznis. Trabunjas.

15 godina
online
Apple distributeri u HR- cijene

aha, a ti mozda znas kolka im je ili samo pametujes?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Apple distributeri u HR- cijene

Marže ovise o slijedećim stvarima:

 

-cijeni po kojoj uvoznici kupuju od proizvođača

-cijeni po kojoj prodavači kupuju od uvoznika

-marži koju uzima trgovac

 

Normalna marža za neku lokalnu trgovinu ti je 5%,dok webshopovii idu i ispod 1 % marže u nekim slučajavim,pa nekad čak i u minus samo da bi privukli kupce.

 

E sad,postoji još kvaka da proizvođač može nametnuti cijenu kakvu on želi,bez da imaju direktne koristi od tog.

 

Npr. Razer Mambu uvoznik plaća 70 kn,dok njenu trenutnu cijenu diktira sam Razer iako od tog nema koristi.

 

 

A pple vjerojatno radi istu stvar,samo što kod njim vjerojatno više para ubiru oni.

 

Neznanje nije opravdanje za glupost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice