Za Apple sektu

poruka: 29
|
čitano: 6.790
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Za Apple sektu

Bog vam je progovorio.

 

Spremite novcanike, samo objasnjava zasto nema flasha u nekim Apple proizvodima.

 

LINK

 

Primjetite kako lijepi epitete gdje god moze kada spominje Appleove proizvode ili tehnologije, skoro kao da citam Amway pamflete.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
5 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

Ma lijepo je čut Jobsa kako propovijeda o Open Source-u... jer ipak je njegova firma revolucionizirala otvorene aplikacije za cijeli svijet... pa samo pogledajte npr. iPhone ili iPad... to je toliko open source da bilo tko može za njih pisat aplikacija i uploadirat štogod želi...

If It's Not Broke, It Doesn't Have Enough Features
 
11 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

Sad će vam doć Božji poslanik artfull pa vam objasnit višu istinu iz tog govora koju mi, obični ljudi, ne možemo sami shvatiti.

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

nema potrebe ... :D pročitajte pa komentirajte. Što se mene tiče, njegova firma, ima i pravo. Zašto bi se apple obazirao na adobeove tehnologije i gurao adobeu lovu u džep? Ionako zarađuju pola novaca na apple korisnicima. Uostalom već sam izkomentirao to na adobe vs apple threadu, neda mi se pisat više o tome. Old news.

A.
 
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
artfull kaže...

nema potrebe ... :D pročitajte pa komentirajte. Što se mene tiče, njegova firma, ima i pravo. Zašto bi se apple obazirao na adobeove tehnologije i gurao adobeu lovu u džep? Ionako zarađuju pola novaca na apple korisnicima. Uostalom već sam izkomentirao to na adobe vs apple threadu, neda mi se pisat više o tome. Old news.

A baš sam se nadao da ću pročitat jedan tvoj oduži esej... Razočarao si me Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
syncmaster245b kaže...

Bog vam je progovorio.

 

Spremite novcanike, samo objasnjava zasto nema flasha u nekim Apple proizvodima.

 

LINK

 

Primjetite kako lijepi epitete gdje god moze kada spominje Appleove proizvode ili tehnologije, skoro kao da citam Amway pamflete.

kako kul ulet! 

15 godina
offline
Za Apple sektu

Sto je Stevo, javio si se? Android stisce?

Zasto moram imati instaliran QuickTime player kada hocu pogledati video na Appleovoj stranici?

Koje je to samo smece od softwarea na Win masini!

 

Btw zar ne mora placati ako hocu razvijati za iPlatformu? Za razliku da bi napravili flash projekt ne trebate niti kune... (Flex SDK [free] + Eclipse ili FlashDevelop)

'i'Think
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 0:57 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu
treba ti browser podrzavati neke nove tehnologije :)) s kog browsera gledaš stranicu?

dev program za app store je 99 $ godišnje. brijem da za razvijati za flash prije ili kasnije moraš kupiti ponešto od adobea :D
 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu
qt ne valja na windowsima? Da je od Adobe -a rekli bi da je to do windowsa kao
sto kažu za flash na OsXu :D
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Za Apple sektu
artfull kaže...
treba ti browser podrzavati neke nove tehnologije :)) s kog browsera gledaš stranicu?

dev program za app store je 99 $ godišnje. brijem da za razvijati za flash prije ili kasnije moraš kupiti ponešto od adobea :D

Ne moras nista kupiti (znam iz prve ruke...)

Za dev program moras platiti odmah napravio ti nesto ili ne. Zatim ako i napravis treba biti odobreno od strane Applea, pa ti opet uzmu dio od prodaje (30% ako se ne varam). Otvoreno?

 

'i'Think
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu
ja sam kupio preko nekoliko flash licenci htio ne htio u CS paketu recimo.

a app store je dobar model za mobilne platforme. mnogi mali devovi su fino zaradili.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

Koje još gluposti neću pročitati ili čuti:

 

"We also know first hand that Flash is the number one reason Macs crash."

Ako jedan plugin može srušiti sustav onda mogu pretpostaviti kako je taj OS stabilan i dobro napravljen. Čak i da Adobe ima najusraniji i najbugovitiji plugin u povijesti ovdje je Apple jednako ili više kriv od Adobea.

 

"By making its WebKit technology open, Apple has set the standard for mobile web browsers."

Standarde je odavno prije postavila Opera Mobile - koju još nije safari dostigao po mnogo stvari.

 

"Flash was created during the PC era – for PCs and mice."

A u kojoj eri je napravljen Javascript, CSS, HTML5 itd. i za što?

 

dalje mi se više neda ni komentirati ostale gluposti poput otvorenih i besplatnih standarda a H.264 je patentiran i oko njega su se vodile tužbe, a da ne govorim da će h.264 biti besplatan za korisnike do 31.12.2015, a dalje "kud koji mili moji" itd.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
13 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
Paolo2612 kaže...

Koje još gluposti neću pročitati ili čuti:

 

"We also know first hand that Flash is the number one reason Macs crash."

Ako jedan plugin može srušiti sustav onda mogu pretpostaviti kako je taj OS stabilan i dobro napravljen. Čak i da Adobe ima najusraniji i najbugovitiji plugin u povijesti ovdje je Apple jednako ili više kriv od Adobea.

 

"By making its WebKit technology open, Apple has set the standard for mobile web browsers."

Standarde je odavno prije postavila Opera Mobile - koju još nije safari dostigao po mnogo stvari.

 

"Flash was created during the PC era – for PCs and mice."

A u kojoj eri je napravljen Javascript, CSS, HTML5 itd. i za što?

 

dalje mi se više neda ni komentirati ostale gluposti poput otvorenih i besplatnih standarda a H.264 je patentiran i oko njega su se vodile tužbe, a da ne govorim da će h.264 biti besplatan za korisnike do 31.12.2015, a dalje "kud koji mili moji" itd.

Zanimljivo da se istim jezikom oglasio Adobeov CEO vezano za (ne)kvalitetu Adobe flash-a na OSXu. (nevalja OSX) a ne njihova implementacija. Pretpostavljam da ćeš prihvatiti analogiju da onda recimo QT ili iTunes pod windowsima na što ima dosta zamjerki, ne radi dobro jer win sucks big time?

 

Opera je ok browser. Bolja od safarija? Tvoj subjektivan dojam.

 

Komentirani su neki elementi UIja kojima se flash služi, rollover konkretno koji na TSu nema smisla ... 

 

Uglavnom, Jobsov komentar je hvala bogu apple biased, al i poprilično realan sa njihove točke gledišta. Većina ovdje , uključujući tebe priča o open standardima ( koji su često samo demagogija ) al svakako podržava Adobeov closed sistem samo zato jer je trenutno raširen? Apple je krenuo ignoriranjem Flasha i oslanjanjem na "otvorenije" formate ( ipak je HTML5 i H.264 u okrilju UN agencija a ne profitne organizacije kao što je Adobe ) pa to u neku ruku treba i pozdraviti, ma gdje odvelo dalje.

A.
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

a evo paolo izgleda da se i tvoj dragi MSoft ( tj njegovi zaposlenici ) slaže sa Jobsom ...

 

http://www.engadget.com/2010/04/30/microsoft-weighs-in-the-future-of-the-web-is-html5/

 

da nije smješno bilo bi tragično ;) .

A.
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
Paolo2612 kaže...

Koje još gluposti neću pročitati ili čuti:

 

"We also know first hand that Flash is the number one reason Macs crash."

Ako jedan plugin može srušiti sustav onda mogu pretpostaviti kako je taj OS stabilan i dobro napravljen. Čak i da Adobe ima najusraniji i najbugovitiji plugin u povijesti ovdje je Apple jednako ili više kriv od Adobea.

 

"By making its WebKit technology open, Apple has set the standard for mobile web browsers."

Standarde je odavno prije postavila Opera Mobile - koju još nije safari dostigao po mnogo stvari.

 

"Flash was created during the PC era – for PCs and mice."

A u kojoj eri je napravljen Javascript, CSS, HTML5 itd. i za što?

 

dalje mi se više neda ni komentirati ostale gluposti poput otvorenih i besplatnih standarda a H.264 je patentiran i oko njega su se vodile tužbe, a da ne govorim da će h.264 biti besplatan za korisnike do 31.12.2015, a dalje "kud koji mili moji" itd.

 

Ne želim da ispadne kao da branim Apple (jer nemam razloga za to) ali nek se Adobe drži Photoshopa. Acrobat i Flash su puni sigurnosnih propusta i imaju mana k'o u priči.

16 godina
online
RE: Za Apple sektu
artfull kaže...

a evo paolo izgleda da se i tvoj dragi MSoft ( tj njegovi zaposlenici ) slaže sa Jobsom ...

 

http://www.engadget.com/2010/04/30/microsoft-weighs-in-the-future-of-the-web-is-html5/

 

da nije smješno bilo bi tragično ;) .

Ne razumijem.

Kome se smijes?

Mislis li da nekog ovdje boli k* za HP slate?

Mi nismo fanovi HP-a, ti si fan Apple-a. xD

Smijesno je sto ti po uzoru na Apple i Steve-a uvijek moras trazit novog neprijatelja, novog "big blue"-a...

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
Psiho246 kaže...
artfull kaže...

a evo paolo izgleda da se i tvoj dragi MSoft ( tj njegovi zaposlenici ) slaže sa Jobsom ...

 

http://www.engadget.com/2010/04/30/microsoft-weighs-in-the-future-of-the-web-is-html5/

 

da nije smješno bilo bi tragično ;) .

Ne razumijem.

Kome se smijes?

Mislis li da nekog ovdje boli k* za HP slate?

Mi nismo fanovi HP-a, ti si fan Apple-a. xD

Smijesno je sto ti po uzoru na Apple i Steve-a uvijek moras trazit novog neprijatelja, novog "big blue"-a...

Ne radi se o HP slateu nego o Flashu / HTML5. Očigledno je Adobe u problemima. Apple je prekrižo flash, a evo sad i MS drži da je HTML5 i slično way to go.

 

Ja sam fan applea, točno, dragi su mi njihovi proizvodi i povijest. Samo što te ne isključuje razmišljanje svojom glavom kao u slučaju hejtera ;)

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu

 

artfull kaže...
Paolo2612 kaže...

Koje još gluposti neću pročitati ili čuti:

 

"We also know first hand that Flash is the number one reason Macs crash."

Ako jedan plugin može srušiti sustav onda mogu pretpostaviti kako je taj OS stabilan i dobro napravljen. Čak i da Adobe ima najusraniji i najbugovitiji plugin u povijesti ovdje je Apple jednako ili više kriv od Adobea.

 

"By making its WebKit technology open, Apple has set the standard for mobile web browsers."

Standarde je odavno prije postavila Opera Mobile - koju još nije safari dostigao po mnogo stvari.

 

"Flash was created during the PC era – for PCs and mice."

A u kojoj eri je napravljen Javascript, CSS, HTML5 itd. i za što?

 

dalje mi se više neda ni komentirati ostale gluposti poput otvorenih i besplatnih standarda a H.264 je patentiran i oko njega su se vodile tužbe, a da ne govorim da će h.264 biti besplatan za korisnike do 31.12.2015, a dalje "kud koji mili moji" itd.

Zanimljivo da se istim jezikom oglasio Adobeov CEO vezano za (ne)kvalitetu Adobe flash-a na OSXu. (nevalja OSX) a ne njihova implementacija. Pretpostavljam da ćeš prihvatiti analogiju da onda recimo QT ili iTunes pod windowsima na što ima dosta zamjerki, ne radi dobro jer win sucks big time?

 

Opera je ok browser. Bolja od safarija? Tvoj subjektivan dojam.

 

Komentirani su neki elementi UIja kojima se flash služi, rollover konkretno koji na TSu nema smisla ... 

 

Uglavnom, Jobsov komentar je hvala bogu apple biased, al i poprilično realan sa njihove točke gledišta. Većina ovdje , uključujući tebe priča o open standardima ( koji su često samo demagogija ) al svakako podržava Adobeov closed sistem samo zato jer je trenutno raširen? Apple je krenuo ignoriranjem Flasha i oslanjanjem na "otvorenije" formate ( ipak je HTML5 i H.264 u okrilju UN agencija a ne profitne organizacije kao što je Adobe ) pa to u neku ruku treba i pozdraviti, ma gdje odvelo dalje.

Ja nigdje nisam spomenuo da ne valja OSX, a da je flash bezgrešan. U najmanju ruku (kao što sam i napisao) su jednako krivi.Da mi QT plugin (ne program jer je to druga stvar) sruši Windowse psovao bi i Jobsu i Balmeru sve svetce s crkvenog kaledara (prvo Balmeru).

 

Da je Opera bolja od Safaria je možda subjektivno mišljenje (treba pogledati testove), ali Opera Mobile je postavila standarde prije nego što je uopće bio iPhone u izradi, a da ne govorim na tržištu.

 

Ja baš ne propagiram otvorene standarde, a dolje ti je odgovor zašto podržavam flash.

artfull kaže...

a evo paolo izgleda da se i tvoj dragi MSoft ( tj njegovi zaposlenici ) slaže sa Jobsom ...

 

http://www.engadget.com/2010/04/30/microsoft-weighs-in-the-future-of-the-web-is-html5/

 

da nije smješno bilo bi tragično ;) .

Zašto bi bilo tragično? Možda tragično za Adobe

 

I MS se ne slaže s tim (barem službeno). Jedna stvar je službeno pismo CEO-a kompanije (Jobs), a drugo post na blogu i mišljenje jednog (makar važnog) zaposlenika.

 

 

Evo jedan test koji dobro opisuje moje trenutno mišljenje:

http://www.themaninblue.com/writing/perspective/2010/03/22/

 

Short version: Flash still wins, but browsers are catching up.

 

Po meni HTML5 je možda budućnost, ali nikako nije (trenutno) toliko dobar da se danas proglasi odličnim i izbacuje podršku za flash.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Za Apple sektu

Jedan od glavnih razloga zašto ljudi kupuju Apple jest zbog "profesionalne" obrade slika, zvuka i videa. S time se hvali svaki apple fanatic. Oko 90% software-a koji se koristi za to je od Adobe-a... Bilo bi jako "komično" da najednom ti alati počinju raditi lošije na apple računalima nego na običnim PC-ovima. Po meni idi..oti iz appla sami sebi skaču u usta počevši rat protiv Adobe-a, koji je većinom zaslužan zašto je uopće tolko apple-a prodano...

 

Istina da je Flash bugovit, ali umjesto da sa Adobe-om rade na njegovom usavršavanju, oni rađe kolju najvjernijeg partnera... Apple svaka čast Cool, nikad te nisam volio, sad još manje

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 12:11 (dado2202).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
dado2202 kaže...

Jedan od glavnih razloga zašto ljudi kupuju Apple jest zbog "profesionalne" obrade slika, zvuka i videa. S time se hvali svaki apple fanatic. Oko 90% software-a koji se koristi za to je od Adobe-a...

Final Cut Pro, Aperture, Logic... sve je to od Adobea? Jedini problem je PS, a ne bi me čudilo da Apple ima alternativu i za to...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
dado2202 kaže...

Jedan od glavnih razloga zašto ljudi kupuju Apple jest zbog "profesionalne" obrade slika, zvuka i videa. S time se hvali svaki apple fanatic. Oko 90% software-a koji se koristi za to je od Adobe-a... Bilo bi jako "komično" da najednom ti alati počinju raditi lošije na apple računalima nego na običnim PC-ovima. Po meni idi..oti iz appla sami sebi skaču u usta počevši rat protiv Adobe-a, koji je većinom zaslužan zašto je uopće tolko apple-a prodano...

 

Istina da je Flash bugovit, ali umjesto da sa Adobe-om rade na njegovom usavršavanju, oni rađe kolju najvjernijeg partnera... Apple svaka čast Cool, nikad te nisam volio, sad još manje

Zvuk i video više nije u domeni adobea što se tiče applea  ili zanemarivo ( FCpro, logic etc ). Slika jest i ako Jobs ne laže pola kupaca CS paketa su Mac korisnici, pa iako je tako Adobe se izgleda puno manje trudio oko appleovih korisnika (sami su prekoračili rok za nativni CS preko dvije godine, PS je tek sad 64 bitan ( na win je bio i u CS4 ) a kompletan CS paket je native 10! godina nakon OSX debija.

 

I btw adobe i apple bi trebali biti jednako zahvalni jedni drugima. Iako mislim da je adobe poprilično zanemario appke platformu i sad mu se to vraća grubo- Mislim da su mnogim svojim izjavama u devedesetima zapravo proglašavali Mac dead endom ( kao i mnogi drugi ) pa su se sad našli malo "iznenađeni".

 

Kao korisnik i kupac mnogih Adobe licenci ( ostavio sam Adobeu novaca gotovo kao i Appleu ) stalo mi je da makar CS paket bude jednako funkcionalan kao na Windowsima. Za flash me nije nešto briga. Odavno smo ga prestali koristiti na web stranicama i aplikacijama koje razvijamo, a ni meni osobno ne fali niti na mobilnim browserima. Što se prezentacija tiče i igara, ne sumnjam da flash ima budućnost.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
artfull kaže...

Uglavnom, Jobsov komentar je hvala bogu apple biased, al i poprilično realan sa njihove točke gledišta. Većina ovdje , uključujući tebe priča o open standardima ( koji su često samo demagogija ) al svakako podržava Adobeov closed sistem samo zato jer je trenutno raširen? Apple je krenuo ignoriranjem Flasha i oslanjanjem na "otvorenije" formate ( ipak je HTML5 i H.264 u okrilju UN agencija a ne profitne organizacije kao što je Adobe ) pa to u neku ruku treba i pozdraviti, ma gdje odvelo dalje.

apple sigurno ne gura html5, kontra flasha radi dobrobiti čovječanstva, i koristi zato  licence koje su pod okriljem UN-a?!naravno baterija duže traje, ako se harverski dekodira H.264.  H.264 je jednako zatvoren i naplaćuje se licenciranje. ako se radi HTML5 koji će imati otvoreni standardni video-codec onda je jedini izbor theora vorbis. dosad je bio jedini problem što nije bilo mobilne verzije. no, google je nedavno kupio on2 i kreće s razvojem mobilnog theora vorbis kodeka.  baš me zanima dal steve to podržava.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
15 godina
odjavljen
offline
RE: Za Apple sektu
artfull kaže...

Pretpostavljam da ćeš prihvatiti analogiju da onda recimo QT ili iTunes pod windowsima na što ima dosta zamjerki, ne radi dobro jer win sucks big time?

Plugin koji se ruši je loš plugin. Browser koji se ruši jer se plugin srušio je loš browser. OS koji se ruši jer se aplikacija (ne brkati s kernelom ili driverom) srušila je loš OS. Recimo Win 98 je bio "sucks big time" jer ga je rušenje aplikacije moglo srušit ko od šale.

 

artfull kaže...

a evo paolo izgleda da se i tvoj dragi MSoft ( tj njegovi zaposlenici ) slaže sa Jobsom ...

 

http://www.engadget.com/2010/04/30/microsoft-weighs-in-the-future-of-the-web-is-html5/

 

da nije smješno bilo bi tragično ;) .

Može HTML5 biti miljun puta bolji od flasha, ali činjenica je da je flash tu i da činjenica da uređaj ne podržava flash najviše šteti korisnicima tog uređajima. Normalno je da se tehnologije razvijaju i jedna druge zamjenjuju, ali ovo je možda prvi slučaj u povijesti da je netko odlučio ignorirati tehnologiju koja je tek na početku zalaska (i to možda) a da nije doživio propast. Dva su moguča objašnjenja: ili ta kompanija ima tolik utjecaj da može diktirati drugim kompanijama ili su korisnici zombiji ispranog mozga. Ova druga opcija nije dobra za te korisnike dok onda prva nije dobra za kompletno tržište.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

malo OT: ovo mi sve više sliči na ono kad se david backham ošiša i onda ga svi kopiraju pa makar to bilo i ružno. jednom je to pokušao i ronaldo (brazilac) ostavivši samo šiške, a ošišavši cijelu glavu. ne samo da nije uspio stvoriti trend , nego čak više i ne igra nogomet uspješno. tko bi kako mogao završiti sami zaključite

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
hrvooje kaže...
artfull kaže...

Uglavnom, Jobsov komentar je hvala bogu apple biased, al i poprilično realan sa njihove točke gledišta. Većina ovdje , uključujući tebe priča o open standardima ( koji su često samo demagogija ) al svakako podržava Adobeov closed sistem samo zato jer je trenutno raširen? Apple je krenuo ignoriranjem Flasha i oslanjanjem na "otvorenije" formate ( ipak je HTML5 i H.264 u okrilju UN agencija a ne profitne organizacije kao što je Adobe ) pa to u neku ruku treba i pozdraviti, ma gdje odvelo dalje.

apple sigurno ne gura html5, kontra flasha radi dobrobiti čovječanstva, i koristi zato  licence koje su pod okriljem UN-a?!naravno baterija duže traje, ako se harverski dekodira H.264.  H.264 je jednako zatvoren i naplaćuje se licenciranje. ako se radi HTML5 koji će imati otvoreni standardni video-codec onda je jedini izbor theora vorbis. dosad je bio jedini problem što nije bilo mobilne verzije. no, google je nedavno kupio on2 i kreće s razvojem mobilnog theora vorbis kodeka.  baš me zanima dal steve to podržava.

Google je "ubio" Gears i kupio za 106 miljuna dolara On2 koji je razvio novi video codec VP8.

VP8 je još jedan rival H.264 kojim google želi osigurati alternativu ukoliko H.264 nakon 2016 do kad se ne plaća nikakva licenca, bude pokušao zloupotrebiti svoju prevlast ( ukoliko do tad uspješno nadvlada konkurenciju što je izvjesno kako stoje stvari )

 

Inače Google ne plaća adobeu royalities za korištenje Flash streaminga na youtube jer se stream vrši putem HTTP.

 

 

A.
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

i canonical je prešao na tamnu stranu ;)

šteta što nisu jače podržali theora vorbis. zanima me šta će bit sa operom koja podržava samo ogg . da li će naći rješenje da H.264 bude podržan putem OS-a.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za Apple sektu
hrvooje kaže...

 

šteta što nisu jače podržali theora vorbis. zanima me šta će bit sa operom koja podržava samo ogg . da li će naći rješenje da H.264 bude podržan putem OS-a.

http://www.theregister.co.uk/2010/04/30/steve_jobs_claims_ogg_theora_attack/

 

nije jasno tko će ih tužiti ...

A.
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

http://cupidtino.com/ dating site samo za ljubitelje applea.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za Apple sektu

u google ne sjede skrštenih ruku. stigao je VP8.  webm blog je ovdje. partner je među ostalim i ARM ... adobe će ga podržati kroz flash. da vidimo sada šta će reći steve j.? 

zaboravih napomenit: codec je royalty free

 

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 8:56 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice