Garancija, trgovina vs uvoznik

poruka: 11
|
čitano: 6.609
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Garancija, trgovina vs uvoznik

Pozdrav! U 6mj 2013god sam u frututmi kupio MSI H61m P20g3 maticnu, i sad nekidan je otkazala poslusnosti... Pitam ja futuru, kazu oni istekla je gara od 24, a na nekom papiricu iza na kutiji pise asbis i kaze garancija 36mj. I ja pitam futuru, ko tu koga, oni kazu kao da je prije bila garancija na msi komponente 24mj tek je nedavno 36mj... I sad ja poslao upit asbisu oko 17h jos uvijek me nisu dozivili.. No mene zanima, kako u trgovini moze pisati 24, a na komponenti 36mj? I dali ja sad mogu reklamirat i kako i to...

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 20:12 (Strm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Garancija, trgovina vs uvoznik

bump..

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik
Ako na tom papiru koji je vjerovatno zalijepljen na kutiju piše 36 mjeseci i tko je uvoznik onda imaš garanciju koliko je navedeno ali kod uvoznika,trgovina ti nemora dati toliku garanciju.

Tako da se obrati uvozniku
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
Garancija, trgovina vs uvoznik

Tek nedavno a tebi taj papiric stoji od prije 2 godine? :P

 

Inace, te stvari se odmah rijese. Proizvodjac daje jednu garanciju, onda je nekad prenosi na uvoznika nekad ne. Treba vidjet i pitat. Trgovinu bi ja zaobisao u ovom svemu dok ne dobijes potvrdu proizvodjaca/uvoznika. Evo sam ja nedavno kupio nesto, dobio garu 12 mjeseci, vidio na netu da proizvodjac daje worldwide garu 36 mjeseci, kontaktirao ih, u roku od 3 minute mi lik odgovara da je 36 mjeseci gara, pita me podatke proizvoda (serijski itd i gdje sam kupio) te prosljedi moj mail distributeru za EU. Sutra me kontaktira distributer za EU da je gara 36 mjeseci da kontaktiram trgovinu. Fino prosljedim mail trgovini od distributera, i trgovina salje garu od 36 mjeseci.

Hoce nasi trgovci tako svasta napisat.

Znaci provjeri s proizvodjacem/distributerom kolika je garancija i toliko trebas imat. Nekad neki proizvodjaci imaju za neka trzista smanjenu garanciju nego za domicilno trziste, al to sve od njih doznas.

 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Garancija, trgovina vs uvoznik

Znaci prije 2god si kupio ploču, dobio račun na kojem ti piše 24mj jamstvo, dobio papirić na kojem piše 36mj jamstvo. Sada kada ti je grom potrgao komp ti si se sjetio pitati zašto je to tako? (ovo nemoj spominjati ako ćeš slati na reklamaciju)

 

Zašto to prije nisi pitao? Da ti trgovina objasni zašto je na jamstvenom 36mj a zašto na njihovom računu 24mj?

 

Što se jamstva tiče, dobro su ti rekli samo jedino što jamstvo nije bilo 24mj 2013 godine, već je to bilo 2011/2012.

Sada jedino što se tu moglo dogoditi je da su oni krivo napisali na računu ili je uvoznik imao malo duže tu ploču na lageru pa je trgovina dobila 24mj od njih a oni kada su davali ploču trgovini su nakeljili novi jamstveni.

 

Svakako provjeri sa uvoznikom po SN koliko ta ploča stvarno ima garancije, ako je 36mj pošalji direkt njima i amen. Za odgovor ćeš se morati strpiti jer Asbis baš nije poznat po brzini :D Ako ne odgovore za dan,dva probaj ih nazvati i reči im da imaju mail pa neka i odgovore :)

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik
FakeDeath kaže...

Znaci prije 2god si kupio ploču, dobio račun na kojem ti piše 24mj jamstvo, dobio papirić na kojem piše 36mj jamstvo. Sada kada ti je grom potrgao komp ti si se sjetio pitati zašto je to tako? (ovo nemoj spominjati ako ćeš slati na reklamaciju)

 

Zašto to prije nisi pitao? Da ti trgovina objasni zašto je na jamstvenom 36mj a zašto na njihovom računu 24mj?

 

Što se jamstva tiče, dobro su ti rekli samo jedino što jamstvo nije bilo 24mj 2013 godine, već je to bilo 2011/2012.

Sada jedino što se tu moglo dogoditi je da su oni krivo napisali na računu ili je uvoznik imao malo duže tu ploču na lageru pa je trgovina dobila 24mj od njih a oni kada su davali ploču trgovini su nakeljili novi jamstveni.

 

Svakako provjeri sa uvoznikom po SN koliko ta ploča stvarno ima garancije, ako je 36mj pošalji direkt njima i amen. Za odgovor ćeš se morati strpiti jer Asbis baš nije poznat po brzini :D Ako ne odgovore za dan,dva probaj ih nazvati i reči im da imaju mail pa neka i odgovore :)

 Kakav grom? Haha

sup bro?
14 godina
moderator
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik

 Nije do groma izgleda, ovakav simptom kakav ima maticna je imalo mnogo korisnika...

sup bro?
10 godina
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik
FakeDeath kaže...
Zašto to prije nisi pitao? Da ti trgovina objasni zašto je na jamstvenom 36mj a zašto na njihovom računu 24mj?

 

Zašto trgovina nije objasnila kupcu prilikom kupnje zbog čega navedena razlika garancije..

Nego kupac prilikom kupovine bilo čega u hrvata mora znati svu trgovačku politiku branše (koje ima toliko vrsta koliko i broja trgovina), i imati četvero očiju otvoreno..

12 godina
offline
Re: Garancija, trgovina vs uvoznik
boatenga kaže...
FakeDeath kaže...
Zašto to prije nisi pitao? Da ti trgovina objasni zašto je na jamstvenom 36mj a zašto na njihovom računu 24mj?

 

Zašto trgovina nije objasnila kupcu prilikom kupnje zbog čega navedena razlika garancije..

Nego kupac prilikom kupovine bilo čega u hrvata mora znati svu trgovačku politiku branše (koje ima toliko vrsta koliko i broja trgovina), i imati četvero očiju otvoreno..

Ne znam, niti me briga, svatko tko troši svoj novac ima i svoj glas te mozes postaviti pitanje koje ga zanima tamo di ostavlja novce. Ja uvijek ako mi ni nešto jasno, pitam odmah.

 

Ali šta npr da nije dobio tu malu naljepnicu? Jer ja sam brdo komponenti kupio di uopce nisam ni dobio te naljepnice, već samo napisano na računu SN ili jamstvo ili jedno i drugo...

 

I kako bi netko tko se ne kuži znao koliko je točno garancija koju uvoznik daje?  Pa hvala bogu ima brdo trgovina, brdo uvoznika, isti proizvod sa različitim garancijama.

 

Što ako je trgovina i sama uvoznik? Sami kao uvoznik npr daju 2god, a ti znaš da je na msi 3god, što bi onda? Ima i toga brdo, tipa xfx napajanja koja uvozi links 24mj, koja uvozi ezy 60mj. Memorije ima i od 2god pa sve do 120 ili doživotno. Matičnih ima i po 12mj i po 24mj i po 36mj, sve ovisno tko je uvezao.

 

Nema se tu šta kemijati i pisati, ima trgovinu gdje je kupio ima i uvoznika koji je to uvezao. Nek vidi sa njima, ako uvoznik kaže da je 36 onda i je tako, nek šalje njima. Trgovina je dala 24mj i to je to, stvar njihove politike, da su krivo napisali već bi mu valjda rekli.

 

@Strm

 

A kakav ti simptom imaš uopce? Ploča radi ili ne radi? I jesi dobio kakav odgovor od Asbisa, jesi ih zvao?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 19:16 (FakeDeath).
13 godina
offline
Garancija, trgovina vs uvoznik

Pa samo se zavrte ventovi i tjt... Rekao mi je asbis da im posaljeem sto sam ucino danas..

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice