Hrvatska ima najskuplji internet

poruka: 28
|
čitano: 8.305
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

PREMA podacima koji su prikupljeni na svjetskim telekomunikacijskim tržištima, prosječna europska cijena brzog interneta za 1 mbps (MB u sekundi) je oko 3,5 američkih dolara ili 18 kuna, dok je prosječna cijena takve iste brzine u Hrvatskoj u prosjeku veća od 15 eura u ADSL prometu što ovisi o telekom tarifa pojedinih operatera.

 

Podaci koje je prikupljaju OECD i ITIF Broadband Rankings, govore kako su prosječne brzine pristupa internetu najveće u Europi u Skandinavskim zemljama gdje prednjači Finska s 22 mbps, slijedi Švedska 18,2 mbps, a nakon toga su Francuska s 17,6 mbps, prenosi Business.hr.

 

Internet u Japanu 30 puta brži nego u nas

 

SAD se, iako je to kolijevka interneta, s 4,8 mbps smjestio u sredinu ljestvice, dok bi Hrvatska držala neko od mjesta na začelju jer se prosječna brzina pristupa internetu (ADSL i slične žične tehnologije) procjenjuje na maksimalnih 2 mbps. Najveća prosječna brzina pristupa internetu je u Japanu koji ima 61 mbps, a slijedi ga Južna Koreja s 46 mbps.

 

Prema udjelu broadband pristupa internetu u odnosu na ukupan broj korisnika svjetske računalne mreže Hrvatska bi s 11,83 posto bila uvjerljivo posljednja među promatranim zemljama. Čak i kada se zbroji broj korisnika mobilnog interneta, a njih je u Hrvatskoj znatan broj, ukupna penetracija ne prelazi petnaestak posto.

 

Među zemljama koje imaju manji udio broadband korisnika od 40 posto nalaze se samo Turska i Meksiko. Istovremeno, u Finskoj, Nizozemskoj, Norveškoj, Islandu, Danskoj i Velikoj Britaniji više od 80 posto korisnika ima brzi pristup internetu.

 

izvor

 

što reći?

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 23:22 (jurluk).
 
11 0 hvala 1
16 godina
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

A kaj bi trebalo rec nist T-Šrot ima vecinom slobodne ruke i radi kaj god hoce, uglavnom da bog da grom kucu pokrivo svaki dan onima koji su tak dobro odradili tu prodaju Hrvatskog Telekoma.Cool

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
rambox kaže...

A kaj bi trebalo rec nist T-Šrot ima vecinom slobodne ruke i radi kaj god hoce, uglavnom da bog da grom kucu pokrivo svaki dan onima koji su tak dobro odradili tu prodaju Hrvatskog Telekoma.Cool

Shebace se oni.

Sve manje utjecaja imaju.

Meni kad istekne ugovor, ako mi ne ponude ferarija za produljenje, prelazim na b net instantno.

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
rambox kaže...

A kaj bi trebalo rec nist T-Šrot ima vecinom slobodne ruke i radi kaj god hoce, uglavnom da bog da grom kucu pokrivo svaki dan onima koji su tak dobro odradili tu prodaju Hrvatskog Telekoma.Cool

Zar HAKOM dozvoljava T-Comu spuštanje cijena? Link.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

u hrvatskoj je jos dobro, kakvo je stanje u bosni...

ćufta
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Mislim da je BiH po pitanju brzine i cijena neta izvan konkurencije jer je ovdje kudikamo lošija situacija, posebno gledajući neke ponude određenih providera...

Prošli mjesec sam potrošio skoro 6 GB prometa (2mbit) i za to ću platiti više nego vi flat (4mbit).

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
Random. kaže...
rambox kaže...

A kaj bi trebalo rec nist T-Šrot ima vecinom slobodne ruke i radi kaj god hoce, uglavnom da bog da grom kucu pokrivo svaki dan onima koji su tak dobro odradili tu prodaju Hrvatskog Telekoma.Cool

Zar HAKOM dozvoljava T-Comu spuštanje cijena? Link.

To ti je ona fora znas da nije vuk pojeo ovcu nego su to ipak napravile tri lisice fuckaj ga, no ovce opet nema a mi u hrvatskoj nikad na zelenu granu svasta trebalo bi napravit deratizaciju na vrhu piramide.NevinašceCool

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

ma hebemti t-com i nas drzavni vrh...oni rade ulazu u neke gluposti umjesto u tehnologiju

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

ma vi nerazumite da je hrvatska kao zemlja najbogatija zemlja na svijetu te da su hrvati kao narod najbolje placeni narod na svijetu... pa pogledajte npr laptope amerikanac kupi laptop za 1/5 ili 1/3 place laptop (varira gdje tko radi i koji laptop) a procjecni hrvat za 3 ili 5 placa kupi laptop... takoder cijene robe sta da pricamo ja sam se u londonu za 4 tisuce kuna obukao tako da bih ovdje kupio jedne hillfinger gace lacoste patike i 2 diesel majce a gore sam hlace placao 200kn majce do 100 patike 300 pa racunajte koliko sam stvari uzeo jos uzmite u obzir da me povratna karta kostala 100 eura ili manje od benzine i autoputa od sibenika gdje zivim do zagreba... uglavnom po cijenama svega u hrvatskoj mozemo samo zakljuciti da smo mi najbogatiji narod ikada

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Dobro je vama u Hrvatskoj. BiH je najgora što se toga tiče - pogotovo Hercegovina.

 

Evo primjer - ADSL FLAT paket. Brzina 512/128 Kbps - cijena: 69 KM (oko 260 KN). S tim da postoji tjedno ograničenje koliko se može skinuti. Žalosno

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
scorpion667 kaže...

 ADSL FLAT paket. Brzina 512/128 Kbps - cijena: 69 KM (oko 260 KN). S tim da postoji tjedno ograničenje koliko se može skinuti. Žalosno

Kako je onda FLAT ako postoji ograničenje prometa?

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
scorpion667 kaže...

Dobro je vama u Hrvatskoj. BiH je najgora što se toga tiče - pogotovo Hercegovina.

 

Evo primjer - ADSL FLAT paket. Brzina 512/128 Kbps - cijena: 69 KM (oko 260 KN). S tim da postoji tjedno ograničenje koliko se može skinuti. Žalosno

pfff... to je neka vrsta "fair usage" ili...? koliko je zapravo tjedno ograničenje?

... ovoliki je bija, majke mi...
15 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet

to je vec svima nama poznato :)

16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
jurluk kaže...

što reći?

 

Reci: "Hvala Ti Bože, što živim u Hrvatskoj, šta bi da sam u BiH?"

 

A On će ti reć:"Tamo bi skuplje plaćao internet!"

 

 

Koliko god loša situacija bila u Hr, u BiH je lošija, ne kažem da se nemate pravo žaliti, ali mi smo u većim gov*ima. Tužno je to da Japan ima brzinu prosječnu 61 mbps, a hr. 2 mbps, u bih je prosjek (po mojoj slobodnoj procjeni) 1 mbps, jer vecina korisnika ima 2/1 ili 512/256.

Ja sam jedan od sretnijih ljudi u BiH, ja imam flat ali mi brzina zna pasti na 0,6 i max mi dođe 1,6 (mjereno na speedtest.net) i portove za torrent mi otvaraju samo od 00-07, a opet ja sam jedan od onih koji je PRAVO prošao.

bit će bolje...

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
josip2608 kaže...

u hrvatskoj je jos dobro, kakvo je stanje u bosni...

A tek u Hercegovini, HT najskuplji.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

LOL za naslov teme!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet

ne kužim ko je to rekel da je kod nas skuplji???

 

U T-Com  njemačka je 2 Mbit flat 30 eura !!!!

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Kad je NATO bombardirao srbiju u tom razdoblju srbi su imali jeftiniji internet od Hrvatske.

 

Živio IVICA MUDRINIĆ čovjek sad sjedi u onom ekonomskom vijeću koje bi trebalo raditi na boljitku standarda ljudi i gospodarstva, a jedan od najvećih lopova u državi, tamo izvaljuje neke mudrosti(gluposti).

 

Za one koje neznaju vi ste svi svoj telefonski priključak tadašnjem HPT-u platili 2000 DM i on je vaše vlasništvo ne T-comovo i oni vam nezakonito naplaćuju pretplatu za fiksni telefon svaki mjesec. U Hrvatskoj je vjerojatno ta naplata zakonita, ali zdravorazumskim zakonom vi ju NEMATE ŠTA PLAĆATI.

 

OiV (odašiljači i veze) državna kompanija imala je plan ili namjeru cijelu zemlju pokriti WiMAX signalom ali vjerojatno je IVICA poslao par plavih koverti na prava mjesta da spriječe to "nezdravo zračenje".

 

Još jedna stvar, za ovo nisam siguran, ali kad je HŽ postavljao tračnice i pruge napravili su i optičku infrastrukturu uz te željeznice, tako da su već od kada optički svi veći gradovi međusobno povezani, ali se ta infrastruktura iz nekog (ne)poznatog razloga (TCOMovskog) ne koristi.

 

I još jedna stvar TCOM ENGLESKA ima manju dobit nego TCOM HRVATSKA što je logično s obzirom da je HRVATSKA ipak mnogo veće i razvijenije tržište  od UJEDINJENOG KRALJEVSTVA. :haha:

 

uglavnom da je netko normalan u ovoj državi ne bi pomago strancima u sustavnoj pljački cijelog naroda!

 

Radi ovakvih stvari mi je nekad žao što se Jugoslavija raspala.

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
11 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
jskvorc kaže...

ne kužim ko je to rekel da je kod nas skuplji???

 

U T-Com  njemačka je 2 Mbit flat 30 eura !!!!

Uzima se prosjek u drzavi, nije hr najskuplja, to je racunato samo u europi, i mislim da su 2 drzave skuplje, ali ne sjecam se koje. bilo je  sinoc na dnevniku.

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
Psiho246 kaže...
rambox kaže...

A kaj bi trebalo rec nist T-Šrot ima vecinom slobodne ruke i radi kaj god hoce, uglavnom da bog da grom kucu pokrivo svaki dan onima koji su tak dobro odradili tu prodaju Hrvatskog Telekoma.Cool

Shebace se oni.

Sve manje utjecaja imaju.

Meni kad istekne ugovor, ako mi ne ponude ferarija za produljenje, prelazim na b net instantno.

hahaahahaaahah :D

roX!
15 godina
online
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
Spock kaže...

Kad je NATO bombardirao srbiju u tom razdoblju srbi su imali jeftiniji internet od Hrvatske.

 

Živio IVICA MUDRINIĆ čovjek sad sjedi u onom ekonomskom vijeću koje bi trebalo raditi na boljitku standarda ljudi i gospodarstva, a jedan od najvećih lopova u državi, tamo izvaljuje neke mudrosti(gluposti).

 

Za one koje neznaju vi ste svi svoj telefonski priključak tadašnjem HPT-u platili 2000 DM i on je vaše vlasništvo ne T-comovo i oni vam nezakonito naplaćuju pretplatu za fiksni telefon svaki mjesec. U Hrvatskoj je vjerojatno ta naplata zakonita, ali zdravorazumskim zakonom vi ju NEMATE ŠTA PLAĆATI.

 

OiV (odašiljači i veze) državna kompanija imala je plan ili namjeru cijelu zemlju pokriti WiMAX signalom ali vjerojatno je IVICA poslao par plavih koverti na prava mjesta da spriječe to "nezdravo zračenje".

 

Još jedna stvar, za ovo nisam siguran, ali kad je HŽ postavljao tračnice i pruge napravili su i optičku infrastrukturu uz te željeznice, tako da su već od kada optički svi veći gradovi međusobno povezani, ali se ta infrastruktura iz nekog (ne)poznatog razloga (TCOMovskog) ne koristi.

 

I još jedna stvar TCOM ENGLESKA ima manju dobit nego TCOM HRVATSKA što je logično s obzirom da je HRVATSKA ipak mnogo veće i razvijenije tržište  od UJEDINJENOG KRALJEVSTVA. :haha:

 

uglavnom da je netko normalan u ovoj državi ne bi pomago strancima u sustavnoj pljački cijelog naroda!

 

Radi ovakvih stvari mi je nekad žao što se Jugoslavija raspala.

Svaka čast, majstore ! ;)

16 godina
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Ne mogu puno govoriti o cijenama interneta u Hrvatskoj jer živim u Bosni i Hercegovini. Kod nas je stanje katastrofalno, blago rečeno! Premda cijena interneta uvelike ovisi o onoj u Hrvatskoj (jedini kanal pomoću kojeg dobivamo internet dolazi upravo iz Hrvatske), naši monopolistički pružatelji usluga ponašaju se prema korisnicima kao prema roblju.

 

Uzeti ću za primjer svog ISP-a koji nabavlja internet vjerojatno po istoj ili po višoj cijeni od HT-a Mostar. Kod mene paket od 18 GB prometa (2048/256 kbps) košta isto koliko kod HT-a paket od 5 GB s istom brzinom. Sad vas pitam, jel to normalno gledajući i na činjenicu da je moj ISP WiMax operater i da mora pribaviti određenu opremu kako bi pružao svoje usluge, za iste novce daje 3.6 puta više prometa nego HT Mostar, onaj kojem su korisnici svojim novcima izgradili infrastrukturu?!

 

Sve je to prilično sramotno ali je ujedno i odraz nemoralnog stanja na našem tržištu koje je podleglo bjesomučnoj potjeri za svakim postotkom profita.

 

Za kraj, kakve su sreće korisnici u Hercegovini, ja sam još dobro prošao.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

A jebiga, istina da nam naplaćuju internet kao suho zlato,istina da nas se dere kao ovce ALI uvijek može gore!

 

Recimo ja imam paket od 10 giga u tcomu,brzina je 4 mbita,kad si želim nešto skinuti uzmem sljedeći mjesec flat i onda si naskidam svega i svačega,pa taj mjesec stalno seedam,sljedeći ako imam dovoljnu količinu igara za igranje (ili gradiva za učenje XD) vratim na 10 giga. Može bolje ali i ovak je dobro :) A nada u veću kvalitetu interneta i manje cijene umire zadnja ;)

Arsenal 4EVER
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Jednostavno se moramo pomiriti sa činjenicom da smo mala banana-država na Balkanu (a ne "srednje velika europska država" kao što to piše u udžbeniku geografije) i da sve plaćamo duplo skuplje nego u Kuala Lumpuru, a pet puta skuplje od Slovenaca, Švaba itd. Uzmimo ovako. Napravio sam malu analizu kako je to dobiti 4/2 flat internet kod naših ISPa danas (bez nekih duo-trio-ekstra-super-tride-močno paketa).

Optima Telekom - 120kn (hvali se da ima najjeftiniji internet)

T-Com 180 kn

Iskon 130 kn (3mbps)

CARNet ima nekoliko raznih paketa kod drugih ISPova, no imajte na umu da morate biti student/učenik/profesor i da imate dodatna ograničenja

b.net - 146 kn (umjesto modema za 1kn uz ugovor, nude mjesečni ili neograničeni najam)

amis - 178 kn (po HRTu najjefniniji - to dokazuje razinu inteligencije na HTVu)

 

Ako sam nešto ispustio, javite :)

Groucho Marx: I refuse to join any club that would have me as a member.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska ima najskuplji internet

Ja sam zadovoljan svojim ISP-om.

4 Mbps mi je dosta a mogu se pohvaliti veoma dobrih uploadom,768 kbps.

Uskoro planiram preći na Amisovu 3 u 1 uslugu koja je nešto najisplativije što sam našao.

Mjesečno se plaća 300 kn,internet do 24 Mbps(tj.do koliko Mbps linija dopušta,moj susjed ima 17 mbps,upload 1200 kbps),Amis TV i besplatni telefonski razgovori na

fiksne mreže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
jurluk kaže...

Internet u Japanu 30 puta brži nego u nas

 

30 puta brži, a 80 puta jeftiniji...gledao sam sinoć na dnevniku..

kod nas 20$ u prosjeku, kod njih 0,2(ne znam točno)...

sramota!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
i542 kaže...

Jednostavno se moramo pomiriti sa činjenicom da smo mala banana-država na Balkanu (a ne "srednje velika europska država" kao što to piše u udžbeniku geografije) i da sve plaćamo duplo skuplje nego u Kuala Lumpuru, a pet puta skuplje od Slovenaca, Švaba itd. Uzmimo ovako. Napravio sam malu analizu kako je to dobiti 4/2 flat internet kod naših ISPa danas (bez nekih duo-trio-ekstra-super-tride-močno paketa).

Optima Telekom - 120kn (hvali se da ima najjeftiniji internet)

T-Com 180 kn

Iskon 130 kn (3mbps)

CARNet ima nekoliko raznih paketa kod drugih ISPova, no imajte na umu da morate biti student/učenik/profesor i da imate dodatna ograničenja

b.net - 146 kn (umjesto modema za 1kn uz ugovor, nude mjesečni ili neograničeni najam)

amis - 178 kn (po HRTu najjefniniji - to dokazuje razinu inteligencije na HTVu)

 

Ako sam nešto ispustio, javite :)

lol.

Kad vidim da u Sloveniji možeš dobiti optiku 10/10 mbit za istu cijenu kao naš najjeftiniji adsl dođe mi da plačem.

16 godina
offline
RE: Hrvatska ima najskuplji internet
i542 kaže...

Jednostavno se moramo pomiriti sa činjenicom da smo mala banana-država na Balkanu (a ne "srednje velika europska država" kao što to piše u udžbeniku geografije) i da sve plaćamo duplo skuplje nego u Kuala Lumpuru, a pet puta skuplje od Slovenaca, Švaba itd. Uzmimo ovako. Napravio sam malu analizu kako je to dobiti 4/2 flat internet kod naših ISPa danas (bez nekih duo-trio-ekstra-super-tride-močno paketa).

Optima Telekom - 120kn (hvali se da ima najjeftiniji internet)

T-Com 180 kn

Iskon 130 kn (3mbps)

CARNet ima nekoliko raznih paketa kod drugih ISPova, no imajte na umu da morate biti student/učenik/profesor i da imate dodatna ograničenja

b.net - 146 kn (umjesto modema za 1kn uz ugovor, nude mjesečni ili neograničeni najam)

amis - 178 kn (po HRTu najjefniniji - to dokazuje razinu inteligencije na HTVu)

 

Ako sam nešto ispustio, javite :)

Nije tu problem u Banana drzavi nego su ovi luftbrenzeri na vlasti radili protiv intresa drzave i njezinih ljudi i u svoju korist te korist uskih i povlastenih krugova ljudi.Nevinašce Onda su usput rasprodali sve kaj valja pod cudnim uvjetima ( INA, T-COM) i jos dali otvorene ruke da rade kaj oce i onda mi uzivamo normalno.Nevinašce

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice