Poslovi u području računalne sigurnosti

poruka: 1
|
čitano: 3.138
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Poslovi u području računalne sigurnosti

Kod nas bi se moglo reći da je ovo dosta novo područje gdje još nema potrebe za stručnjacima ili su te potrebe skoro zanemarive.

Ako pogledamo malo vanjsko tržište rada možemo vidjeti da postoji izrazita potreba za navedenim kadrom. Tu možemo ubrojiti mnoge privatne tvrtke koje

se bave razvojem programskih rješenja za suzbijanje kojekakvih malicioznih kodova pa sve do vladinih agencija.

Konkretno kod nas ne postoji sustav školovanja u tome smjeru nego se to odvije putem raznih tečaja koji su međunarodno priznati.

Malo sam pogledao sadržaje tih tečajeva (od EC-Council - CEH, Offensive Security, Certified Information Systems Security Professional) i mogu primijetiti da se

sve svodi na pusto štrebanje tematike i prolazak ispita. Da pogledam konkretno "Certified Ethical Hacking" koji od polaznika traži da pristupi ispitu i riješi

70% od 125 pitanja. Materijali za učenje su dostupni kao i primjeri ispita, tako da ne bi trebalo nekome malo bolje upućenome u svijet računalstva duže od 4-5 tjedana 

za savladavanje gradiva.

U konačnici postavljam pitanje kako definirati stručnjaka za računalnu sigurnost, koja znanja takav mora posjedovati. Dali su to ovi "okorjeli" hakeri o kojima slušamo svaki dan?

Evo pronašao sam jednu dobru stranicu sa klasifikacijama poslova u tome svijetu pa pogledajte.

 

Inače, zanimaju me vaša mišljenja o navedenoj temi pa ako imate volje da se priključite.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 23:19 (cezar89).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice