Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.270.565
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
marq23 kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Pa dok ti cekas mozda bi mogao prema serijskom broju uredjaja od njih saznati nesto vise. Tipa. Jel' bio uopce uredjaj na servisu i zasto nije servisiran, odnosno zasto nije popravljen/zamjenjen...

U tom slucaju mozda mozes nesto direktno preko njih srediti. Je, jedno veliko mozda, ali tko ne pita..., a kaze narod da nema glupih pitanja, vec samo glupih odgovora.

Ne znam sto bi bio drugi korak jer nisi dobio nista od osobe kojoj si predao uredjaj, vec je sve na bazi rekla-kazala.

 Upravo zato i molim za pomoć jer nisam dobio ništa, upravo zato i pitam šta mi je činiti ako prodavač ništa ne obrazloži nego samo kaže da dođem po sat. To i je poanta. Što činiti ako nešto doneseš na reklamaciju a prodavač ti kaže da dođeš po to i da ti u servisu nisu priznali reklamaciju bez obrazloženja.

Tebe nimalo ne zanimaju nikakvi Lenovi, Motorole i ostali.

Ako imaš jamstvo i još je valjano, reklamacija trgovcu, ako on ne može ništa povrat novca i prijava inspektoratu ako trgovac ništa ne učini.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
marq23 kaže...

Sada ulazimo duboko u krivu ulicu, da pojednostavim...kupio sam uredjaj u Hrvatskoj preko webshopa, uredjaj ima dvije godine garancije i počeo se kvariti. Donio sam uredjaj u dućan gdje je kupljen, u garantnom roku. Prodavač odbija reklamirati uredjaj. Kome prijaviti, što činiti? 

 Sad fino to posaljes prijavu inspektoratu i cekas odgovor. Taj vjerojatno nigdje uredjaj ni nije slao. Cuj ti to "predan je pred kraj garancije nece stic na vrijeme do njemacke" je valjda najveca glupost koju sam ikad cuo :P To ko kad posaljes nesto postom pa se ne gleda kad si poslao pod datum "prijave" vec kad je stiglo, a moze stici nakon 10 dana. Samo po tom odgovoru je jasno da vlasnik mulja i prica gluposti samo da se ne mora zaje*avat s tvojom garancijom, a vjerojatno jer je vlasnik "malog shopa" i povrat mu je ko samar.

Znaci pravac inspektorat i nek njima objasni da nesto "nece stic na vrijeme postom u garantnom roku" :).

 

Jedini ovdje problem koji postoji to je da garancija mozda ne traje 2g. Razlicito je garancija i materijalni nedostatak (koji je 2g). Sto ti pise na primki od trgovine i na jamstvenom listu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 18:41 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Kaj da vam velim dečki, zvao me u petak da kad mislim doć po sat. Kažem ja njemu da neću doć, jer imam pravo na reklamaciju i da mene ne zanima što njemu njemci nisu ništa povratno odgovorili. Ja sam njemu donio neispravan sat u garantnom roku i da prema meni kao kupcu je on odgovorna osoba za reklamaciju a ne njemci. Veli on meni da će ih zvat, al da se ja stavim u njegovu poziciju, da on meni sad mora platit nešto, jer mu se ovi ne javljaju. Velim ja njemu, stavite se vi u moju. Kupio sam nešto kod vas što mi se pokvarilo i sad se ja moram natezat s vama da mi reklamirate proizvod. Ukratko poslao sam mu pisani prigovor, pa kad dobijem povratno pismo onda inspektorat...Hvala svima na savjetima i pomoći.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
marq23 kaže...

.. Veli on meni da će ih zvat, al da se ja stavim u njegovu poziciju, da on meni sad mora platit nešto, jer mu se ovi ne javljaju. ..

-reci ti njemu da je to trgovina, njegov biz, kojim se on mora baviti ako želi prodavati robu. (dio trgovca radi na 'sivo', jednako kao da kupi zelje na placu i preproda..).

-trgovina (trgovac) koji nije osposobljen za posao, ne bi se tim poslom smio baviti. To vrijedi za svaki posao, kao i reklamacije, povrat novca itd.

-trgovac jednostavno ne treba prodavati takvu robu, ako prodaje tad sve ostalo ide u paketu. Ista stvr je kad počnu cmizdriti o kartičnom plaćanju i povratu.. (povrat umanjen za proviziju banke, nezakonito, tj konkretno protivno zakonu i knjigovodstvenim pravilima, jer jedini iznos je onaj na računu, mora biti u lipu storniran. Troškovi poslovanja su stvar trgovca i banke, ugovora kojeg međusobno imaju, zato veće trgovne imaju i popust-jednaku cijenu na kartice/rate, dok manji ugl imaju dvije cijene i time već nije knjigovodstveno ispravno). Roba pod garancijom je 'posebna' zbog računa, ulaz-izlaz, carinskih troškova, poreza.. i svako kemijanje može biti kažnjeno, dovoljno da inspektor provuče barkod artikla..

-mali trgovci/obrti.. jednostavno žive u prošlom stoljeću, kad su relativno lako mogli korigirati dnevni promet (pogotovo kad se posluje kešom, kafić..), zaborave na npr fiskalizaciju i tad se preznojavaju kod svakog storna i kemijanja. Tad obično rade nepotrebne greške, čak u dobroj namjeri.. jer nisu svi nepošteni/lopovi i sl.

.. to ne treba zaboraviti. I oni su samo ljudi. Koji se nađu u nezgodnoj situaciji u kojoj nisu ni trebali biti (da su znali sve na vrijeme..). No, knjigovodstvo i pravila igre nisu stvar nečijeg poštenja ili dobrote, nego pravila igre koja se moraju poštivati.

-zato trgovac mora uzimati robu od distributera (ne na 'sivo'..) i tad je miran za ovakve slučajeve.. ali i distributeri propadaju, ugovori se raskidaju.. a trgovac samo pokušava preživjeti. Sad će iz svog džepa pokriti trošak, čisti gubitak, umjesto prosječne zarade-marže koju je računao zaraditi za prodaju robe. Kad su im računi čisti (distributer-garancija, ugovori) tad su mirni, tad su samo trgovci, posrednici i tad nema ovakvih problema/situacija. Sve je neki poslovni rizik. Ako ima zrnce soli, pokrit će iz džepa, ako kemija, kad-tad će naletiti na minu i biti jedna od priča o državi koja kažnjava male, u kojoj se ne može ni raditi.. a sve zato, jer trgovac mora znati svoju struku-pravila igre, nije to više jednostavan biz kao u konščinjskoj, kupi-prodaj, razlika je zarada. To zna svaki tudum. Zarada lako nestane kad jedan ovakav kvar pojede zaradu na ostatku prodane robe a troškovi ostanu.. ugovor, to trgovac mora imati s distributerom, ne kupiti i prodati kao prekupac nego kao posrednik. Tad je svaka reklamacija jednostavan dio posla i trgovac taj trošak-rizik prenese na proizvođača tj idućeg u lancu-distributera.

Bez takvog ugovora? Ništa što ima neku garanciju, teh.roba, jer kvarova-problema jednostavno mora biti. Trgovac koji to zna i dalje prodaje na kupi-(pre)prodaj način, mora se opeći, da bi došao pameti. Pri tome može biti najpoštenija-dobroćudnija osoba.. ali, do tad mu mozak drugačije radi, kao vjeverica kad vidi lješnjak :)) ...

evolucija, prilagodiš se ili ostane zaleđen u ledenom dobu..

-isto vrijedi za kupca, manje trošenja živaca-vremena, kad se kupuje u 'pravoj' trgovini, osim kad (kao sve kod nas..) i ta trgvoina ne propadne. Treba birati, kako robu tako i mjesto gdje se kupuje, no na kraju je neki rizik ipak tu. Srećom, sad kupac ima dovoljno zaštite. No nije cilj 'ubiti' trgovca, jer i on nam je potreban, jer ako i on ode u 'irsku'.. što tad? Nije to crtić pa da će se ona vjeverica otopiti i nastaviti trčati gdje je stala..

 

Sjetite se, i trgovci su (ipak) ljudi, koji moraju živjeti-preživjeti, prodajom robe i zaradom. Trgovci su nam potrebni. Još ih samo moramo evolucijski gurnuti u 21st. :) .. tog se treba sjetiti i država, za građane i sve poslovne subjekte, jer što će država, kad svo odu 'u irsku..' .. kome će tad inspektor vinko provjeravati stanje na kasi? Amazon.de ili googleu? -neće, jer bi dobili čvrgu..

Pa, eto, educirajte trgovce.. jer potrebni su nam tu. Bit će i manje problema za nas (u temi)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
marq23 kaže...

Ukratko poslao sam mu pisani prigovor, pa kad dobijem povratno pismo onda inspektorat...Hvala svima na savjetima i pomoći.

 Ja bi vec spicio prigovor trznoj, ovako samo sebi odugovlacis postupak. Nisam bas tako strpljiv da se s njima natezem ko ti kad je ocito da mu se to ne da rjesavat cim je reko "njemci mu nisu odgovorili" i "neznam hoce stic do tamo na vrijeme".

ihush kaže...

kao vjeverica kad vidi lješnjak :)) ...

 :))))))))

Odlican pasus sve on point

6 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Postovani

molim vas ako mozete da mi pomognete oko sledece situacije,zaista je jako bitno i hitno:

naime radim u butiku i osoba je reklamirala odredjeni prozvod-servis je utvrdio da je mehanicko ostecenje u pitanju koje garancija ne pokriva i da se reklamacija ne prihvata,to je reseno u roku od 8 dana,osoba je obavestena ali nije prihvatila resenje niti je zelela da dodje da preuzme proizvod i potpise nalaz servis i popuni nov reklamacion list kako bi se proizvod opet poslao.Buduci da je firma korektna,resila je da posalje proizvod dobavljacu ,ciji je servis utvrdio isto-da je ostecenje nastalo od strane potrosaca ali u duhu dobre poslovne prakse su otklonili problem i vratili proizvod sa novim nalazom servisa i novim datumom resavanja.

Kada  je osoba dosla po proizvod nije zelela da potpise prvobitni nalaz servisa koji je sastavljen u roku od 8 dana,jer kako kaze nije se slozila sa nalazom servisa niti je preuzela tad prozvod i potpisala je samo nov nalaz gde je datum od datuma podnosenja reklamacije duzi od 30 dana. Vlasnik butika je naglasio da mora potpisati i prvi nalaz servisa zbog zakonskih propisa.Osobu ne mozemo naterati da potpise i pitanja glase:

1.Da li firma moze imati problem jer nema potpis na prvom nalazu servisa i

2.Da li je osoba u pravu sto ne zeli da potpise?

Hvala unapred

Pozdrav

KacusaJasari
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Jeli ta firma u HR? Po pisanju mi se cini da pises s ekavicom, tako da ako nije u HR pitanje je koji su zakoni kod vas.

 

Konkretno situaciju ne znam jer nisam slucajeve s firmama rjesavao, ali rekao bih da ne jer on i dalje ima oba dokaza i cijeli dokazni postupak kuda je reklamacija isla.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-vlasnik butika je pravna budala. Njegovo mišljenje je ... pravno, ili je kriv ili nije, želja za potpisom, datum, vlasnik mora biti pametniji. Ovako snosi posljedice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Firma nije u HR,u pravu ste,moracu malo da precesljam zakonske propise.

U svakom slucaju,veliko hvala

KacusaJasari
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Jednostavno - neces potpisat, ne mozes dobit proizvod. I od datuma pismene obavjesti zapoceti lezarinu od 1€ po danu. Pa nek se skupi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čitatelj kaže...
Jednostavno - neces potpisat, ne mozes dobit proizvod. I od datuma pismene obavjesti zapoceti lezarinu od 1€ po danu. Pa nek se skupi.

 :)) .. najs, ti bi nekome još naplatio.. što, kaznu? Misliš da je to problem u gornjem sporu ili nešto drugo.. (čitati između redova, meni normalno-spetljano, pa se lakše snađem..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čitatelj kaže...
I od datuma pismene obavjesti zapoceti lezarinu od 1€ po danu. Pa nek se skupi.

 Jednostavno kazes.

Ajd reci po kojoj osnovi ces ti tu lezarinu naplatit, dal ti je to provedeno u cijeniku i dal imas uopce pravo naplacivati "lezarinu" kao takvu s svojim pravnim subjektom.

Ove izjave su mi tak smjesne :P Ti bi i kad otvoris gostionicu mislio da mozes prodavat umivaonike jer eto, imas jedan/dva koja si povoljno kupio pa sto ne bi prodao, pravni subjekt imas :)

I onda te netko prijavi inspekciji pa bude placa.

7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Sve normalne firme imaju u cijeniku:

7 dana od pismene potvrde za preuzimanje robe se ceka, nakon toga se naplacuje lezarina po danu i kilazi.

 

Mislis da ako imas nesto na servisu, osobito ako je to nesto ogromno i tezi pol tone i zauzima 5 kvadrata,

da ce ti to netko skladistiti besplatno?

 

Naravno da ne. Razumni rok za preuzimanje je 7 dana. Svuda u EU.

Kao sto svi ocekuju kad nesto naruce da stigne "odmah brzo jucer",

tako trebaju znati da i skladista zele da svi sto brze dodju po svoju robu.

 

Niti jedna trgovina sa skladistem nema nista od toga da drzi i cuva vasu robu besplatno.

 

A naravno, po preuzimanju robe, indetifikacija sa osobnim dokumentom i potvrdom dobivenom

prilikom slanja/dostave uredjaja u servis/skladiste, te potpisivanje preuzimanja.

 

Nema to vise nista sa EU-om, to je normalna praksa stoljecima u uredjenim drzavama.

Nismo na placu "ej Janko ja sam kod tebe ostavio cipele da mi ih pokrpas", pa onda trazi

svoje cipele u hrpi.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čitatelj kaže...

Sve normalne firme imaju u cijeniku:

7 dana od pismene potvrde za preuzimanje robe se ceka, nakon toga se naplacuje lezarina po danu i kilazi.

Neznam jesi ti citao sto je on napisao uopce? Ajd pogledaj gdje on radi. "Sve normalne firme" ? Pa mislim da jedno 90% "svih normalnih firmi" nema tako nesto u cjeniku jer se ne bavi dostavom takve vrste. Evo odi u lokalni pc shop, trgovinu obucom, samoposlugu ili nesto slicno pa ih pitaj kolika im je cijena lezarine. Samo nemoj mene krivit ako dodjes kuci ismijan.

Ako si mislio da servis moze tako nesto naplatit, onda shvati je trgovac odgovoran prema kupcu, ne servis, a trgovina i servis imaju ugovor, tako da ako si mislio na servis, onda ce taj isti servis naplatit lezarinu trgovini eventualno (a nece jer ce trgovina preuzest proizvod) i taj proizvod ce stajat u trgovini.

Čitatelj kaže...
Mislis da ako imas nesto na servisu, osobito ako je to nesto ogromno i tezi pol tone i zauzima 5 kvadrata,

da ce ti to netko skladistiti besplatno?

Dali znas u kakvom su to pravnom odnosu servis <-> kupac tocno da je mene uopce briga sto i kako servis radi?

Čitatelj kaže...
Naravno da ne. Razumni rok za preuzimanje je 7 dana. Svuda u EU.

7 dana? Prije bih rekao da je 5 dana, al mjesas kruske i tikve.

7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

I, proslo je toliko vremena, a jos ne znamo koliko je sati.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Molim informaciju. Susjedu se pokvario ASUS laptop (sumnjam na HDD, ali manje bitno) i u dućanu mu odbijaju priznati garanciju jer po njima ista vrijedi samo godinu dana. Prošlo je godina i 5 mjeseci od kupnje. Nažalost u ovom trenu on ne uspijeva pronaći garantni list da točno provjerimo što piše. Koliko vidim ASUS daje globalnu garanciju od 2 godine ko i svi drugi pa ne vidim što sad ovi pokušavaju smuljati. Ili sam ja nešto propustio?

 

Uglavnom, koje korake poduzeti ako mu i dalje odbiju preuzeti laptop na servis? Na koji zakon se pozvati, koga kontaktirati? Račun ima i rečeno mu je da je to dovoljno za reklamiranje. 

 

Zahvaljujem unaprijed.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

zato treba imati papire, račune, garanciju.. lakše je.

ali nije strašno, trgovac može za svu robu vidjeti.. i sama garancija ako se izgubi papir, nije problem kad postoji dobra volja, zakonski, nije čak ni uvijet, tj trgovac to sve mora moći i bez papira.. a vjerojatno je 2g i ako nije, tad treba reklamirati po drugoj osnovi, nedostatak a tad je sve na tert trgovca (za garanciju je samo posrednik, nema on što odlučivati).

-provuče barkod i ima sve potrebne podatke, ako nema, prijava (muljanje s robom)... naravno, ako je roba kod nejga kupljena a to se dokazuje računom i to je ugovorni odnos kupca-trgovca + njegove obveze iz zakona o potrošačima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Hexfire kaže...

Molim informaciju. Susjedu se pokvario ASUS laptop (sumnjam na HDD, ali manje bitno) i u dućanu mu odbijaju priznati garanciju jer po njima ista vrijedi samo godinu dana.

 Sad komad papira, napisi da ti je reklamacija odbijena, pozovi se na materijalni nedostatak - laptop ne radi. ZOO 400/401. Fino to proslijedi s povratnicom pismeno toj trgovini i trznoj inspekciji u gradu gdje trgovina ima sjediste (ili ako nema u tom onda u sredisnjicu u zagreb) https://www.mingo.hr/page/kategorija/kontakti pod "uprava za inspekcijske poslove u gospodarstvu", prilozi kopiju racuna i cekaj 15 dana da se slucaj rijesi. Daljnja komunikacija s trgovinom nije potrebna, dobit ces upute od inspektora, a od trgovine pismeni odgovor zasto ti je odbijena reklamacija.

Ili mozes online, ali ja vise vjerujem u papir ti kako hoces. Online https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 18:45 (sandokan111).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Provjeri jamstvo ovdje, i organiziraj si direktno preuziamnje u servis preko serijskog broja:

https://eu-rma.asus.com/pickup_europe/rma.aspx?country=de

 

http://hr.s1see.com/

 

http://mojasus.com.hr/strana/system-one-d.o.o

 

System One d.o.o
Ul. Avenija Dubrovnik 46, 10 000 Zagreb.
(+385) 1 3691 282
www.s1see.com
ASUS će nastaviti pružati izvanrednu uslugu korisnicima.
Dvije godine globalnog jamstva - ASUS nudi dvije godine globalnog jamstva za sva prijenosna i tablet računala.
Preuzimanje i povratak (Pickup&Return) usluga - U slučaju kvara, ako je uređaj pod jamstvom, dostavna služba će ga preuzeti i vratiti popravljenog za nekoliko dana. Naravno, sve to neće koštati ništa krajnjeg korisnika.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Hvala na savjetima, ali u međuvremenu se riješilo "samo do sebe". Nakon što sam mu rekao neka zove još jednom i pita ih na temelju čega garancija vrijedi samo godinu dana, prespojili su ga k nekome tko zna da ASUS daje 2 godine garancije. Prva osoba s kojom je pričao je navodno skladištar koji nema pojma koliko dugo traje garancija, ali očito može korisnicima telefonski odbiti reklamaciju i čak ih uputiti na najbliži servis koji je, vidi vraga par kilometara udaljen od dućana.

 

Na kraju balade, uredno je odnio laptop k njima samo s računom i preuzeli na servis. Rečeno mu je da će biti popravljeno u roku 45 dana ili dobiva novi uređaj. Ipak bolje od onog famoznog "razumnog roka" koji je još uvijek aktualan, ako se ne varam.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Super trgovina kad im skladistar moze odbijat reklamacije :)))))

 

Ja radje uzmem razumni rok nego 45 dana, s obzirom da 45 dana je rijetko kad razumni rok :)

 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Vraćao sam 2 laptopa koja sam kupio u instaru 6 puta na popravak zajedno, od kojih je jedan zamjenski što su mi besplatno dali zato što mi se hdd na starom laptopu (ASUS rog 751jy) 3 puta pokvario pa sam imao to pravo i sve je bilo super mislio sam da sam odlično prošao makar sam doslovno 3 puta izgubio skoro sve svoje podatke, no novi laptop (ASUS GL753v) već treći put vodim na popravak jer se ne pali, zamjenit ga ne mogu za novi jer sadašnji kvarovi nisu bili kvarovi hdd-a il nekog bitnog hardware-a. Osjećam se prevareno kao da mi namjerno daju inferiorniju robu za tako skup proizvod (10k+ kuna). Razočaran, tužan i već na kraju svojih granica želio bi vas samo pitati koje postupke žaljenja mogu obaviti da se zapravo nešto pokrene, da mi možda nekako mogu povrat novca dati ili ih stvarno trebam na sudskoj razini kontaktirati, jer ne znam da li se može inače vratiti novac za tako skup proizvod ili je li potrebno na sud za takvu banalnu situaciju koja se zapravo dosta lagano može riješiti, ali nositi svakih 1 i po, do 2 mjeseca laptop na popravak mi je poslata rutina, rutina koja me je koštala već jako puno živaca i produktivnosti to sigurno ne želim nastavit s tim procesom svakih mjesec,dva. Hvala na odgovorima i ako ste iz područja preprodaje tehnike dal mi možete reći što zapravo mogu napraviti?

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Dal je bitni dio zamjenjen ili ne nema veze ako si ti bez uredjaja. To se odnosi na garancije. Nisam samo shvatio vracao si 2 laptopa od kojih je jedan zamjenski? Sto si zamjenski slao na servis isto? :P

 

3 puta ti se hdd pokvario u kojem periodu? Ovo je jako cudno da se hdd kvari tako cesto. Sva 3 puta je bio hdd kvar? I to je taj stari laptop i umjesto njega si dobio zamjenski?

Sto se tice novog, koji su kvarovi bili, u kojem periodu i koliko je sve skupa do sada, od dana kupovine laptop bio na servisu (znaci racuna se od kada si ga ti dao instaru do trenutka kad je on tebi kuci dosao, ili si ga ti skupio u njih)?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 10:50 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Rekli su u ovlaštenom servisu(System One) da nakon 3 reklamacije mogu zatražiti novi laptop kao zamjenu i pošto je kvar sva 3 puta bio povezan sa HDD-om u roku od 5-6 mj. dakle bitnim hardwareom i tako često, dali su mi novi(jedan put se i ekran pokvario dakle zapravo je 4 puta bio na servisu ali sam za to dobio isto novi ekran, a jednom kad su mi zamjenili hdd nisu ga ni formatirali pa kad sam upalio laptop skužio sam da su mi dali neki korišteni hdd od nekog tipa iz portugala makar su mi nešto objasnili da oni mogu i to koristiti kao zamjenske djelove). Dali su mi potpuno novi model iz instara po njihovoj procjeni što je slično u cijeni, performansi i još novija generacija što je sve lijepo i krasno dok mu se nakon otprilike pola godine ventilator nije pokvario pa sam ga odveo na servis, sve je bilo pod garancijom jer su mi produžili na ovaj novi laptop garanciju na još 2 godine i evo sad mi je jednostavno prestao raditi prije dan, dva nekih 2-3 tjedna nakon što su mi ga vratili iz servisa i prije nego što ga odvedem na servis tražim izvore što mogu napraviti jer ovo se već čini da mi trošenu robu uvaljuju samo da me se riješe. Uz sve to nabavio sam si desktop u međuvremenu i imam već jedan stari laptop koji mogu koristiti pa bi rađe povrat novaca ako se može nego da mi svaki put vraćaju iz servisa defektan proizvod dok ne prođe garancija ili priložiti žalbu i pisati ASUS-u ako je to potrebno.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mateog kaže...

Dali su mi potpuno novi model iz instara po njihovoj procjeni što je slično u cijeni, performansi i još novija generacija što je sve lijepo i krasno

Trebali su ti dati tako. Tj. po cijeni a vjerojatno je to znacilo da je laptop bolji od onog koji si imao. Takodjer garanciju si trebao dobiti novu na taj novi laptop, tako da nista od ovog nije dobra volja vec kako treba biti.

Mateog kaže...

i evo sad mi je jednostavno prestao raditi prije dan, dva nekih 2-3 tjedna nakon što su mi ga vratili iz servisa i prije nego što ga odvedem na servis tražim izvore što mogu napraviti jer ovo se već čini da mi trošenu robu uvaljuju samo da me se riješe. Uz sve to nabavio sam si desktop u međuvremenu i imam već jedan stari laptop koji mogu koristiti pa bi rađe povrat novaca ako se može nego da mi svaki put vraćaju iz servisa defektan proizvod dok ne prođe garancija ili priložiti žalbu i pisati ASUS-u ako je to potrebno.

Oni za popravke mogu koristiti refurbished robu, tako da to sto ti ne stavljaju nove djelove, jbg, tako je kako je. Na te djelove dobijes garanciju tako da si tu zasticen, osim jeli ako se ne nastave kvariti.

Sto se tice novog laptopa, znaci ovo mu je tek 2gi odlazak na servis ne 3ci? Takodjer, nisi napisao koliko je on tocno bio na popravku. Prvi put si ga odnio, koliko je bio otkad si ga poslao dokad si ga dobio i koliko imas taj laptop?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mateog kaže...

Rekli su u ovlaštenom servisu(System One) ...

 Sytem One ?!?!?

 

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/system-one/221440.aspx?page=1

 

Nije bas da su na dobrom glasu...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Originalni laptop sam uzeo početkom petog mjeseca 2016. bio je 4 puta na popravku s time da se počeo kvariti krajem 2016. Prvi laptop je svaki put otprilike tjedan i po, dva bio na servisu osim za ekran kad jer se trebalo naručiti jer nisu imali zamjenski dakle nekih 3-4 tjedna, i onda sam sredinom petog mjeseca 2017. dobio taj zamjenski koji je normalno radio do početka dvanaestog mjeseca i bio na popravku 2 tjedna te se sad nakon nekih 2 tjedna opet pokvario tj. ne želi se pokrenuti i eto prije nego što odem po šesti put u servis volio bi znati što mogu napraviti i koja su moja prava kao potrošač te kako se mogu žaliti i kome. Hvala na odgovorima btw.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Eto i ja sam 5 puta bio na servisu ko tip iz threada. Možda kod njih vrijedi šesta sreća?

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mateog kaže...

eto prije nego što odem po šesti put u servis volio bi znati što mogu napraviti i koja su moja prava kao potrošač te kako se mogu žaliti i kome. Hvala na odgovorima btw.

 Nije to 6 puta onda. Nemoj izvrcat stvari. Bio si 4 puta za jedan, dobio si novi. S tim novim sve pocinje ponovno i ovo prije kao da se nije dogodilo. Znaci sad si ga opet poslao na servis sad ces vidjet sto ce bit. Posto se tako brzo taj "novi" pokvario moguce da je i on refurbished. Sad kad si poslao si poslao tako je kako je. Kad se vrati, ako se opet pokvari vise ga nemoj slat na servis nego trazi povrat novca.

 

Jos jedno pitanje, da li reklamacije vrsis preko instara ili direktno saljes u servis? Ako saljes direktno u servis prestani s tim i upoznaj trgovinu s problemom i odsada salji reklamacije preko trgovine. Ako ide preko instara zanemari ovaj pasus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 16:24 (sandokan111).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Cekaj, zasto bi itko nosio laptop nazad u trgovinu, kad vecina, tj. skoro svi proizvodjaci laptopa imaju Collect&Return

besplatnu dostavu od vrata do servis i natrag?

 

Mislim OK, neki sluzbeni servisi nisu u HR, a ta dostava je vec uracunata u cijenu laptopa,

tako da nema smisla da se netko vozi od kuce do trgovine, pa bila ona 5min pjeske ili 300km udaljena.

 

Malo je nezgodno kad laptopi idu u drugu drzavu. Primjerice, ASUS, HP i ACER nemaju servise u Austriji, vec Njemackoj.

MSI i DELL imaju sluzbeni servis u Poljskoj.

 

Al sve ide glatko. Ispuni se web obrazac, dobije se potvrda koja se isprinta i nalijepi na originalnu ambalazu (bez tog nejde),

slijedeci dan dolazi kurirska sluzba, i kroz 10-15 dana stize popravljen uredjaj.

 

Nisam nigdje u Austriji/Njemackoj da netko nosi nesto u trgovinu, osim ako je ta trgovina i proizvodjac te robe,

primjerice ECCO cipele ima svoju ECCO trgovinu, pa se moze ili odnesti njima ili mailati i dogovoriti dostavu.

 

Sta se u HR prakticira nositi robu natrag trgovcu?  Ipobogu zasto? To samo komplicira i usporava stvar.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice