Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.273.581
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav,

 

kupio sam huawey mate 10 pro (preko njuske novi vakumirani sa t mobile racunom). Racun je s datumom 5.2. a ja sam ga kupio 6.2 te navecer primjetio ogrebotinu na kameri nakon par h koristenja, nije velika ali prelazi preko cijele lece.  7.2 sam ga odnjeo u t mobile gdje su ga preko volje zaprimili i rekli da ce ga poslati u servis i vidjeti da li se sta moze. (pozvao sam se na pravo od 8 dana da mogu vratiti i traziti novi uredaj ali nije islo).

Naravno trazio sam ih novi uredaj, ne zelim da ga servisiraju posto je nov. Sada stoji na servisu gdje ga jos nisu ni pogledali. Kazu da ce ga pogledati kad stignu..poslikati te poslati slike u Huawey i cekati odgovor.

Tesko ce se ogrebotina na leci vidjeti na slici...Nakon sto sam ih pitao da li cu dobiti novi uredaj, kazu da ovisi o Huaweju ali da je znalo biti slucajeva.

Po tom izrazu, jasno mi je kolika je sansa. Da li sta mogu napraviti ili da se jednostavno pomirim s time i nakon 2  tjedna cekanja preuzmem natrag svoj stari uredaj (ukoliko Huavei ne odobri novi). S time da i ako ga odobri, kazu dosta se ceka na dolazak novog modela.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 17:50 (klinik).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
klinik kaže...

Pozdrav,

 

kupio sam huawey mate 10 pro (preko njuske novi vakumirani sa t mobile racunom). Racun je s datumom 5.2. a ja sam ga kupio 6.2 te navecer primjetio ogrebotinu na kameri nakon par h koristenja, nije velika ali prelazi preko cijele lece.  7.2 sam ga odnjeo u t mobile gdje su ga preko volje zaprimili i rekli da ce ga poslati u servis i vidjeti da li se sta moze. (pozvao sam se na pravo od 8 dana da mogu vratiti i traziti novi uredaj ali nije islo).

Naravno trazio sam ih novi uredaj, ne zelim da ga servisiraju posto je nov. Sada stoji na servisu gdje ga jos nisu ni pogledali. Kazu da ce ga pogledati kad stignu..poslikati te poslati slike u Huawey i cekati odgovor.

Tesko ce se ogrebotina na leci vidjeti na slici...Nakon sto sam ih pitao da li cu dobiti novi uredaj, kazu da ovisi o Huaweju ali da je znalo biti slucajeva.

Po tom izrazu, jasno mi je kolika je sansa. Da li sta mogu napraviti ili da se jednostavno pomirim s time i nakon 2  tjedna cekanja preuzmem natrag svoj stari uredaj (ukoliko Huavei ne odobri novi). S time da i ako ga odobri, kazu dosta se ceka na dolazak novog modela.

 Tu ima puno potpitanja koja nisu odgovorena.

a) Kupljen je dan prije a prodan sutra, jel pod ugovorom kakvim kupljen? Ne znam dal tcom onda to veze i za korisnika  (kasnije napisem zasto to pitam)

b) Primjetio si ogrebotinu kako? Vidi se kad slikas da nesto ne stima? Ili je to samo ogrebotina koja ti smeta jer je tu

c) Zasto ga ne zelis servisirat? Mislim jasno mi je zasto, jer je novi pa da se otvara, ali dobijanje novog je puno teze ishodovat od servisiranja, a na tebi je da dokazes da ti nisi napravio tu ogrebotinu. Tu dolazi ovo pod a). Ako oni znaju da ga nisi ti kupio vec netko drugi, ovo ce ic malo teze.

d) Zasto ce se tesko ogrebotina vidjeti na slici ako je ti vidis golim okom?

 

Ti si napravio sto si mogao, ali racunaj na par stvari tu. Tcom je jako nezgodan oko ovih stvari jer, za razliku od vecine trgovina, imaju jako dobru pravnu sluzbu tako da znaju na koje nacine da otezaju reklamacijski proces (kad je on opravdan i neopravdan). Usput nisi originalni kupac i nisi htio servisiranje. Sve to malo otezava ovaj slucaj i neznam koliko ce ti bit uspjesan ovaj pohod. Po meni si trebao dopustiti servisiranje, mislim da bi bile malo vece sanse, ali nikad neznas sto ce proizvodjac reci jer ako proizvodjac odbije, ti bi tehnicki trebao dokazati da si dobio takav uredjaj ogreban, a niti si originalni kupac, i fizicko je ostecenje. Tesko.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

a)Mobitel sam kupio preko njuskala 6.2 od covjeka koji ga je kupio u T-comu..vjerojatno na produzenje ugovora ili nesto slicno..ne znam..ali ima racun od t coma s datumom 5.2. Ja sam to primjetio taj dan 6.2. navecer i odmah 7.2 otisao reklamirati.

Objasnio sam im da mobitel nije na mene, rekli su nema problema...

 

B)Na slikama do sada nisam primjetio nista..slike su bez greske na mobitelu, ali nisam prebacio na komp da zumiram, nisam stigao jer sam odmah sutra otisao reklamirati kako bi sto manje vremena proslo..ali eto, vjerujem da se naj vjerojatnije nista i ne vidi ali sta ako primjetim za par mj kad ce biti pre kasno jer do tada sam to vjerojatno ja ostetio (ako pitas njih), dakle smeta me jer je tu a i kao sto rekao mozda jednom skuzim mjesto na kome se vidi na slikama :) Mobitel sam kupio radi kamere pa bih htio da je bezprijekorna...

 

c)Servis ne dam jer imam pravo na novi posto je proslo 2 dana (mislim da to pravilo vrijedi za robu 8 dana od datuma kupnje)  a i novo je uvijek bolje nego servisirano a i da budem iskren, ne vjerujem nasim servisima, cuo sam puno prica da stavljaju kineske dijelove, da lose naprave posao..sta ako mi ga ne zatvore kako treba recimo da bi bio vodootporan kao sto taj model i jest, a na garanciji pise da ne pokriva stetu nastalu vodom koliko god da je vodootporan..dakle oni ga samo zatvore..mobitel se smoci..rikne...eh ali garancija ne pokriva stetu nastalu vodom...sta ako stave neku drugu kameru..znam da pretjerujem ali je forum pun prica o zamjenskim ekranima u tom servisu...

 

d)ogrebotina je preko cijele lece ali nije debela..dakle ne vidis ju na prvi pogled sa metar daljine..leca je mala i najbolje se ostecenje vidi kada se naginje na svijetlosti, zeni sam morao 30 sekundi pokazivati da ju skuzi dok je gospoda u servisu vidjela odmah..vjerujem da pretjerujem..nije to neki veliki problem..al mobitel je nov, dosta sam ga platio a znam da je ostecenje tu i to me jednostavno smeta...

 

Svjestan sam problema, naravno da ne mogu dokazati da ga nisam ostetio ja, to me najvise i muci. Nisam jos odbio servis jer je gospoda u t comu odmah pricala u opciji novog uredaja pa nismo ni ulazili u detalje..trenutno se ceka proizvodaceva odluka ili servis, ili novi uredaj ili u najgorem slucaju nista od navedenog :) u slucaju da se samo servis i nudi, na zalost cu morati pristati na to, ali gdje su sva ona prava potrosaca da se bilo koja roba moze i vratiti (zamjeniti)u odredenom roku?

 

Citam strane forume, vani se ovakvi slucajevi rjesavaju taj isti dan, zamjenom za novi uredaj, ocito je to problem sto je ovo Hrvatska...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 0:07 (klinik).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
klinik kaže...
u slucaju da se samo servis i nudi, na zalost cu morati pristati na to, ali gdje su sva ona prava potrosaca da se bilo koja roba moze i vratiti (zamjeniti)u odredenom roku?

 

Citam strane forume, vani se ovakvi slucajevi rjesavaju taj isti dan, zamjenom za novi uredaj, ocito je to problem sto je ovo Hrvatska...

 Sve je i dalje tu, ali kao sto sam ti naveo dosta je komplikacija. Nema to veze s hrvatskom. Isto tako, ne postoji taj zakon o 8 dana, tako da nista od toga, malo drugacije idu zakoni, tebi je vjerojatno poznat onaj s povratom u roku od 14 dana nakon kupovine na daljinu. Al kao i kod svega, "fizicko" ostecenje je uvijek problem jer to nitko ne pokriva i tu je bitno da ti nisi napravio isto vec je uredjaj tako dosao do tebe, a posto si vec druga ruka, mene je strah da oni nece prebacivati odgovornost, a ti iskreno ne mozes nikako dokazati da taj tko ti ga je prodao preko njuskala nije isto ostecenje i napravio i radi toga ga prodao. Kako si sam rekao, proslo je malo vremena i gospodja se sama ponudila za zamjenu pa cemo vidjet sta ce biti. Ujedno je i dobra i losa strana sto je u pitanju veliki telekom jer njima nije problem od proizvodjaca odradit zamjenu jer imaju ogromne kolicine i na te kolicine je vec od proizvodjaca uracunat neki postotak povrata, tako da obicno sam proizvodjac oko povrata kod tako velikih firmi ne radi problema. Sto hocu reci, puno je lakse napravit zamjenu kad kao tvrtka preuzmes milion uredjaja i napravis povrat njih 1000, pa 1 vise manje ne znaci previse, nego kad imas 10 uredjaja i napravis povrat jednog. Mislim da tu, ako dodje do komplikacija da je bilo radi naseg servisa, sumnjam da bi proizvodjac odbio zamjenu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Hvala ti na odgovorima.. Na kraju je komplicirana situacija dobro zavrsila.. Obavjestili su me sa servisa da ocekujem iduci tjedan novi mobitel...eto jos samo da se ne ponovi i s ovim :)
8 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ekipa, kupio sam "HDMI na DisplayPort" kabel, nazalost vrecicu u kojoj je isti bio sam potrgao. Imam li pravo traziti povrat novaca, s obzirom da isti nije backwards compatible? Nije neki veliki iznos, 149kn, no eto ne treba mi niti ga nemogu koristiti. 

 

Thanks

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
solaris kaže...

Ekipa, kupio sam "HDMI na DisplayPort" kabel, nazalost vrecicu u kojoj je isti bio sam potrgao. Imam li pravo traziti povrat novaca, s obzirom da isti nije backwards compatible? Nije neki veliki iznos, 149kn, no eto ne treba mi niti ga nemogu koristiti. 

 

Thanks

 

 -ambalaža nije uvjet (zakon čak kaže suprotno, ambalaža je zapravo takva da se mora oštetiti-potrgati, samo poželjno za npr ekrane sačuvati zbog transporta..) ali ti nemaš reklamaciju (garancijia/neipsravnost) nego samo želju za povratom dok je greška tvoja ako si kupio nešto pogrešno/nekompatibilno i sl., tj stvar dobre volje trgovca. Kao svaku robu, možeš pokupšati vratiti, tražiti zamjenu, .. nešto što trgovac može prihvatiti (pozitivna reklama) ili ne mora, jer se opravdano može ograditi da takav otvoren proizvod ne može prodati.. jer zašto bi neki kupac to uzeo umjesto zapakiranog (ambalaža je dio robe, zakona i sl. i služi za više stvari u biznisu..).

 

-backwards (ne)kompatibilno? .. tko-s-čime?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
solaris kaže...

Ekipa, kupio sam "HDMI na DisplayPort" kabel, nazalost vrecicu u kojoj je isti bio sam potrgao. Imam li pravo traziti povrat novaca, s obzirom da isti nije backwards compatible? Nije neki veliki iznos, 149kn, no eto ne treba mi niti ga nemogu koristiti. 

 

Thanks

 

 -ambalaža nije uvjet (zakon čak kaže suprotno, ambalaža je zapravo takva da se mora oštetiti-potrgati, samo poželjno za npr ekrane sačuvati zbog transporta..) ali ti nemaš reklamaciju (garancijia/neipsravnost) nego samo želju za povratom dok je greška tvoja ako si kupio nešto pogrešno/nekompatibilno i sl., tj stvar dobre volje trgovca. Kao svaku robu, možeš pokupšati vratiti, tražiti zamjenu, .. nešto što trgovac može prihvatiti (pozitivna reklama) ili ne mora, jer se opravdano može ograditi da takav otvoren proizvod ne može prodati.. jer zašto bi neki kupac to uzeo umjesto zapakiranog (ambalaža je dio robe, zakona i sl. i služi za više stvari u biznisu..).

 

-backwards (ne)kompatibilno? .. tko-s-čime?

 Thanks, Ihush. Ide DisplayPort na HDMI, al suprotno ne ide. 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-pogrešan smjer? .. da. (da si naišao u odgovarajućoj temi, možda bi vidio odgovor-upozorenje, digitalija nije samo žica.. nije dvosmjerno i zato su artikli označeni kao ulaz->izlaz).

-svejedno, pitaš trgovca za zamjenu.. ili nešto drugo, 50% da će pristati (samo nema nikakve obveze).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav,

 

naručio sam si Xiaomi ruter koji košta 28$ i sad ruter je završio na carini, ok, poslikao sam račune i sve što se tiče plaćanja, da bi mi danas poštar donio ruter doma i naplati mi 68 Kn poštarine + 45 Kn carine, WTF???

Veli meni on, ni meni nije jasno zbog čega je to tolka cifra, al tu ti je račun za slučaj da ćeš se žaliti. El netko imao sličnu situaciju, kome se žaliti za ovu glupost?

Popizdio sam, majku im jeb....

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 15:57 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/porez-pdv-carina-po/66760.aspx?page=9&jumpto=5600677&sort=asc&view=flat

 

Tu pitaj. Cim nesto zavrsi na carini, i ide u carinski postupak, placas i carinu, pakiranje i dostavu od carine do tebe. Tako je to u HR.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
David87 kaže...

Pozdrav,

 

naručio sam si Xiaomi ruter koji košta 28$ i sad ruter je završio na carini, ok, poslikao sam račune i sve što se tiče plaćanja, da bi mi danas poštar donio ruter doma i naplati mi 68 Kn poštarine + 45 Kn carine, WTF???

Veli meni on, ni meni nije jasno zbog čega je to tolka cifra, al tu ti je račun za slučaj da ćeš se žaliti. El netko imao sličnu situaciju, kome se žaliti za ovu glupost?

Popizdio sam, majku im jeb....

 Postupak je jednostavno kompliciran.

 

Platis, i onda se zalis :). Meni su svasta naplacivali na carini prije. Racunaj da ako si u pravu ce postupak trajat ohoho, pa pokusaj s tim racunom i svim otic kod carinika i vidjet sta i kako i dal hoce ispravit to o cemu se radi (ako je krivo)

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Eh da sam bliže Zagrebu sigurno bi otišao na carinu, ovak ću još više spušit ako ću se zajebavat s tim. Uglavnom pljačka kakve nema nigdje. Vjerojatno oderu svakog, pa idu s tom šemom da se 95% njih neće žalit jer će još više popušit s tim potezom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Na brzinu, prema cifri ne znam ni na što bi se žalio.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
Na brzinu, prema cifri ne znam ni na što bi se žalio.

A pitanje je, na racunu se vidi sto je i koliko naplaceno al nije napisao. Odokativno 28$ = 163kn 163*10% (neznam stopu za tehniku pa uzimam 10%) = 16, (163+16)*25%=44, 44+16=60kn carina+pdv. E sad jel cifra 28$ s shippingom ili je on stavio samo cijenu routera, znaci treba dodat shipping ako fali. Neznam dal posta jos naplacuje kakve manipulativne troskove za ovo.

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...
Na brzinu, prema cifri ne znam ni na što bi se žalio.

A pitanje je, na racunu se vidi sto je i koliko naplaceno al nije napisao. Odokativno 28$ = 163kn 163*10% (neznam stopu za tehniku pa uzimam 10%) = 16, (163+16)*25%=44, 44+16=60kn carina+pdv. E sad jel cifra 28$ s shippingom ili je on stavio samo cijenu routera, znaci treba dodat shipping ako fali. Neznam dal posta jos naplacuje kakve manipulativne troskove za ovo.

Ukoliko je USD recimo 6 kn (ne znam po kojem tečaju obračunavaju ovaj mjesec), samo za robu (bez carine jer je nema) to 42 kn.

Podnošenje na pregled je još 50 kn (ako je paket teži od 2 kg).

Poziv je 19,5 kn (ako se ne varam). Još ležarina (makar je rijetko naplaćuju).

Sve zajedno cca 111,5 kn, taman tu nedgje koliko je platio. E sad, koliko je sve točno (težina, poštarina itd.) bez detalja teško je reći.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
David87 kaže...

Pozdrav,

 

naručio sam si Xiaomi ruter koji košta 28$..

 -granica je 22€ cca 27,x$ ili cca 160kn.. tako da je 'tvoja greška', tj takve iznose se ne isplati za robu koja je i tu približne cijene.

-btw, carina ne mora prihvatiti račun, može uzeti katalošku cijenu robe na domaćem tržištu. Zato kad se ovakve stvari naručuju ne računati previše 'knap', ili nešto bagatelno ili nešto što se uz troškove isplati ili nema drugog načina.. ne samo zbog uštede od par kuna koju tad lako izgubiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...
Na brzinu, prema cifri ne znam ni na što bi se žalio.

A pitanje je, na racunu se vidi sto je i koliko naplaceno al nije napisao. Odokativno 28$ = 163kn 163*10% (neznam stopu za tehniku pa uzimam 10%) = 16, (163+16)*25%=44, 44+16=60kn carina+pdv. E sad jel cifra 28$ s shippingom ili je on stavio samo cijenu routera, znaci treba dodat shipping ako fali. Neznam dal posta jos naplacuje kakve manipulativne troskove za ovo.

Dakle 27.99$ je cijena sa poštarinom, a to je po tečaju 27.1.2018 bilo manje od 22 Eura.

Što se tiče kilaže, mislim da nema ni pola kile.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 17:34 (David87).
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...
Na brzinu, prema cifri ne znam ni na što bi se žalio.

A pitanje je, na racunu se vidi sto je i koliko naplaceno al nije napisao. Odokativno 28$ = 163kn 163*10% (neznam stopu za tehniku pa uzimam 10%) = 16, (163+16)*25%=44, 44+16=60kn carina+pdv. E sad jel cifra 28$ s shippingom ili je on stavio samo cijenu routera, znaci treba dodat shipping ako fali. Neznam dal posta jos naplacuje kakve manipulativne troskove za ovo.

Ukoliko je USD recimo 6 kn (ne znam po kojem tečaju obračunavaju ovaj mjesec), samo za robu (bez carine jer je nema) to 42 kn.

Podnošenje na pregled je još 50 kn (ako je paket teži od 2 kg).

Poziv je 19,5 kn (ako se ne varam). Još ležarina (makar je rijetko naplaćuju).

Sve zajedno cca 111,5 kn, taman tu nedgje koliko je platio. E sad, koliko je sve točno (težina, poštarina itd.) bez detalja teško je reći.

 Onda koja mi je uopće svrha kupovati nešto iz vana ako će oni gledati katalošku vrijednost?? Ovo je bila neka posebna ponuda (njihov Lunar new Year), sad vidim da ima još jeftinijih LINK

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Je, ali je po tečaju od pocetka siječnja preko 23€. A ako se ne varam oni početkom mjeseca definiraju tečaj za cijeli mjesec.
Što se tiče određivanja vrijednosti, nisu ludi prihvatiti sve kao valjanu vrijednost. Zato postoji nekoliko različitih načina procjena vrijednosti.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
Je, ali je po tečaju od pocetka siječnja preko 23€. A ako se ne varam oni početkom mjeseca definiraju tečaj za cijeli mjesec.

Na deviznom računu kada mi je skinulo s kartice, pisao je da sam platio 21.xx Eura (ne znam sad napamet) ali nije prelazilo 22 Eura. Inače ovo mi je valjda već 200-ta narudžba i ovo su mi napravili nekoliko puta već.

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ne zanima njih tvoj devizni račun.
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
Ne zanima njih tvoj devizni račun.

 Ne zanima njih očito ništa šta se tiče prava potrošača...

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Nema tu potrošača. Ti si uvoznik, imaš na carinskim stranicama kako se obračunava.
Kao uvoznik imaš brdo obaveza i jako malo prava za razliku od potrošača.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
David87 kaže...
Na deviznom računu kada mi je skinulo s kartice, pisao je da sam platio 21.xx Eura (ne znam sad napamet) ali nije prelazilo 22 Eura. Inače ovo mi je valjda već 200-ta narudžba i ovo su mi napravili nekoliko puta već.

Jesi im poslao screenshot na kojem se vidi da si platio 21.xx eura? I u tim prijašnjim slučajevima gdje su ti to "napravili nekoliko puta već" - jesi im dostavio dokaz da si to platio manje od 22 eura?

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Problem je što je plaćeno u $, a ne u €.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
Problem je što je plaćeno u $, a ne u €.

Jasno. Al mene zanima je li on njima uopće pokušao dokazati da je to platio manje od 22 eura.

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ako je faktura u $, ne može im ništa objašnjavati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Old Iggy kaže...
Ako je faktura u $, ne može im ništa objašnjavati.

Ti zbilja ne razumiješ koja je poanta mog pitanja?

16 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
A koja je?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice