Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.270.748
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Evo odgovorili mi iz ADM-a vele da može povrat novca, moram ili donijeti laptop do servisa pa da sve provjere i odma mi vrate novac, ili preko pošte.

Budem sutra skočio do njih, valjda neće zajebavat s umanjenjem povrata, preko maila nisu ništa spominjali.

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

03.10. sam podnio prijavu inspekciji i do danas još nikakvog odgovora. Status je i dalje: predano rješavatelju. Vi koji imate više iskustva, je li uobičajeno da se nekad oduži (rekli ste mi 15 dana da je rok) ili se trebam brinuti? Ima neki pouzdan način da saznam barem nešto konkretnije o statusu prijave?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bill_jobs kaže...

Na što apsolutno nemaju nikakvo pravo niti zakonsko uporište pa nemoj ljude dovoditi u zabludu.

 Ne filozofiraj. Zato i pise "pokusavaju". Ja sam vec vise puta i na vise mjesta napisao da se to ne smije itd itd. Imam puno vise od jedne recenice "to se ne smije" na osnovu toga upisano u temi.

Hexfire kaže...

03.10. sam podnio prijavu inspekciji i do danas još nikakvog odgovora. Status je i dalje: predano rješavatelju. Vi koji imate više iskustva, je li uobičajeno da se nekad oduži (rekli ste mi 15 dana da je rok) ili se trebam brinuti? Ima neki pouzdan način da saznam barem nešto konkretnije o statusu prijave?

 Trebao si ili od trgovine ili inspektora dobit nekakav povratni odgovor do sada. U pon zovi ispostavu gdje je predano rjesavatelju (pise ti ispostava) pa telefonski doznaj o cemu se radi i zasto jos nemas odgovora. Nije uobicajeno da nemas nikakvu povratnu informaciju. Trebas li se brinuti? Ne bas, sto ces se brinut :)

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Intel&ATI kaže...

Evo odgovorili mi iz ADM-a vele da može povrat novca, moram ili donijeti laptop do servisa pa da sve provjere i odma mi vrate novac, ili preko pošte.

Budem sutra skočio do njih, valjda neće zajebavat s umanjenjem povrata, preko maila nisu ništa spominjali.

 -eto, pitaš i dobiješ odgovor.

-brinuti unaprijed je beskorisno, brinuti o svojem interesu je normalno.

 

Hexfire kaže...

03.10. sam podnio prijavu inspekciji i do danas još nikakvog odgovora. Status je i dalje: predano rješavatelju. Vi koji imate više iskustva, je li uobičajeno da se nekad oduži (rekli ste mi 15 dana da je rok) ili se trebam brinuti? Ima neki pouzdan način da saznam barem nešto konkretnije o statusu prijave?

 -15dana je kranji zakonski rok za svaki odgovor, do kad moraju odgovoriti. Mogu odgovoriti za minutu .. a brinuti? jednako kao pisati u temi.. vidi iznad, to rješavaš s njima, tad znaš, ovako samo čekaš, možda nepotrebno jer npr postoji mail, telefon i možeš ih svaki dan i više puta pitati, tražiti odgovor. Ako kažu da su npr zauzeti poslom, podsjeti ih da si i ti njihov posao, kao i svaki drugi posao, da si prije na redu nego neki novi posao kojeg započinju itd.

-možeš čekati, ali je često to besmisleno otazanje, ne možeš ih natjerati na nešto brže ali možeš tražiti-pitati, ne dozvoliti ima nepotrebno otezanje mada unutar 15 dana ne možeš ništa zakonom, jer je to rok. Samo podsjetnik, do tad moraju odgovoriti, ali mogu i prije, sad, za minutu.. možda ih samo trebaš 'podsjetiti'.

-inspektorat ima red čekanja, preuzimanja slučaja i jednako nema razloga započinjati slučaj dok se samo čeka odgovor, kad je taj odgovr negativan, tad počinje 'slučaj', kad je taj odgovor pozitivan, slučaj je zaključen. Trenutno se nešto opet tumba-preslaguje, moguće da će par mjeseci biti kašnjenja s inepektoratom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

pozz svima,

 

evo da opišem svoj problem...prije 5 dana sam u jednom dučanu informatičkom opremom kupio napajanje....došao doma,spojio ga,sve radi normalno e sad jučer ja pogledam u u kutiju i vidim da na napajanju je potrgana naljepnica koja ide preko šarafa(nezz kako ranije nisam vidio) što znači da je napajanje otvarano...ja hoću isti proizvod ali nov,nekorišten,neservisiran...platio sam punu cijenu pa tako hoću novo.

 

Zvao sam trgovinu i oni kazu da im moram uređaj donijeti,pa oni šalju na servis pa će se servis izjasniti blablabla...a ja bez napajanja dok oni rješavaju to.

 

Jel ima načina da mi oni odmah daju drugi proizvod ili da dobijem povrat novaca pa drugdje kupim isti proizvod?na koji zakon se pozvati?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ako si kupio u trgovini, nema.

Shameaj trgovinu javno napisi koja je, i koristi napajanje takvo kakvo je, i dalje imas garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 0:26 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Radi se o LINKS-U....da kupio sam u trgovini i nisam pregledao proizvod(lekcija naučena),problem je također u tome što mi oni vjerovatno neće priznati garanciju jer će reć da je proizvod otvaran.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Aha, taj dio nisam ni skuzio. Da, onda definitivno reklamiraj to. Pretpostavljam da im je dosao povrat od 14 dana, ili sclino recimo i pustili su to dalje u prodaju bez da su provjerili stanje proizvoda.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav, jučer sam u Web shopu od Harvey Normana naručio i platio karticom TV za oko 6300kn, još nije stigao. Zanima me zna li netko mogu li dobiti povrat novca i koja je procedura? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Otkazi narudzbu i dobijes povrat novca. Pogledaj imaju li na webu opis procedure, ako ne, samo ih obavijesti ili pismeno, ali mozda bolje da zovnes i reces da bi ipak odustao od kupnje pa ti mozda odmah telefonski sve obave.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-kartičarsko kašnjenje.. storniraj u banci ako već nije prebačeno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ma plaćeno je to odmah jučer tek su sutra od 9h dostupni 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Intel&ATI kaže...

Evo odgovorili mi iz ADM-a vele da može povrat novca, moram ili donijeti laptop do servisa pa da sve provjere i odma mi vrate novac, ili preko pošte.

Budem sutra skočio do njih, valjda neće zajebavat s umanjenjem povrata, preko maila nisu ništa spominjali.

 Evo da javim update, vratili su pun iznos na račun. Malo je mozda duze im trebalo, al sve pet.

WoT IG: RavenHR_
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Intel&ATI kaže...
Intel&ATI kaže...

Evo odgovorili mi iz ADM-a vele da može povrat novca, moram ili donijeti laptop do servisa pa da sve provjere i odma mi vrate novac, ili preko pošte.

Budem sutra skočio do njih, valjda neće zajebavat s umanjenjem povrata, preko maila nisu ništa spominjali.

 Evo da javim update, vratili su pun iznos na račun. Malo je mozda duze im trebalo, al sve pet.

 bez nekog 'razloga' nema drugog iznosa nego ono što je na računu, tako da je sve očekivano-normalno, sukladno zakonima i (pozitivnim) pravilima struke. Sve ostalo bi bilo besmilsleno otezanje ili kemijanje (iz sporednih razloga koje ne treba sad izmišljati..).

-citat je kao 'podsjetnik' ostalima s istim pitanjem i kao odgovor što-kako treba biti, sve drugačije je stvar za žalbu-inspektorat.

.. npr sad konstantno javljaju juzeri da im se govori za reklamaciju mjesec-dva, nakon što je kvar komponente potvrđen u servisu. To je neprihvatljivo, to nije razuman rok, osim ako biciklom-pedalinom netko doprema robu putem svile iz kine.. Razuman rok je do tjedan, više ako postoji razlog. No time se trgovac rješava 'posla' tj savjetuju da to kupac obavi sam-direktno, a to je 'loše', tj ako može kupac sam reklamirati i obaviti sve za tjedan, tad trgovac može samo brže, jer ima uhadani kanal-distributera. + važno, novi račun/garancija koja se za zamjenu proizvođača ne dobije (nego vrijedi stara garancija, jer nema novog računa pa time ni novog datuma..). To treba prijavljivati, kazniti tj ne dati se tako navlačiti (tema služi tome da ostali vide kako/što.. zato i ovaj post. kao 'ponavljanje gradiva'). :)

 

-kratka pravila, nemaš robu-zamjenu, vrati novac. Čekanje bez konkretnog roka nije prihvatljiv rok (konkretno nije ofrlje, sve se zna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:35 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ZABORAVKOO kaže...

Pozdrav, jučer sam u Web shopu od Harvey Normana naručio i platio karticom TV za oko 6300kn, još nije stigao. Zanima me zna li netko mogu li dobiti povrat novca i koja je procedura? Hvala

 Nazvao ujutro, otkazali narudžbu, vratili mi natrag novac na račun, kupio drugi TV 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:36 (ZABORAVKOO).
15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Evo konačno da se i meni desi da nešto ne radi. Bio jučer u trgovini, kupio karticom usb hub.

Uštekam u dva kompjutora, svijetli ledica i ništa se ne događa. Mijenjam usb portove, ništa. Uštekavam u njega memorijski stick, ništa.

Moraju li mi vratiti novce ili moram ja pristati na neke druge ponude?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mandor kaže...

Evo konačno da se i meni desi da nešto ne radi. Bio jučer u trgovini, kupio karticom usb hub.

Uštekam u dva kompjutora, svijetli ledica i ništa se ne događa. Mijenjam usb portove, ništa. Uštekavam u njega memorijski stick, ništa.

Moraju li mi vratiti novce ili moram ja pristati na neke druge ponude?

Jesi li kupio preko weba ili fizički? Preko weba imaš sigurno pravo na povrat, fizički ovisi o trgovini. Svakako nosi u trgovinu i reklamiraj

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
crazy_luđak kaže...
Mandor kaže...

Evo konačno da se i meni desi da nešto ne radi. Bio jučer u trgovini, kupio karticom usb hub.

Uštekam u dva kompjutora, svijetli ledica i ništa se ne događa. Mijenjam usb portove, ništa. Uštekavam u njega memorijski stick, ništa.

Moraju li mi vratiti novce ili moram ja pristati na neke druge ponude?

Jesi li kupio preko weba ili fizički? Preko weba imaš sigurno pravo na povrat, fizički ovisi o trgovini. Svakako nosi u trgovinu i reklamiraj

 "Bio jučer u trgovini"

Svakako im nosim nazad, ali na što imam pravo?

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-na ipsravan uređaj ili povrat novca.

-kupnja na daljinu je samo stvar da možeš vratiti bez ikakakvog razloga npr ne želiš, ne sviđa ti se.. (ispravno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Dakle, ako nemaju ispravan uređaj točno takav, jesu li mi dužni vartiti novac?

Jer, tražio sam usb hub 3.0 sa odvojivim kabelom i da nisu svi portovi jedan do drugoga. Nešto što je samo slično mi ne odgovara.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-ako reklamiraš neispravno:

-jamstvo: popravak ili zamjena identičnim (isti brand-model jer sve drugo je knjigovodstveno muljanje, jamstov daje proizvođač, ne vrijedi za drugi brand-model..). Ako nema, povrat novca s računa (to je tehnički i kod zamjene + novi račun i novo jamstvo jednako kao da si kupio novi).

-mat.nedostatak.. npr ako nema jamstva +2godine (ali pod to ne spadaju robe manje vrijednosti.. ovisno o tumačenju). Sve dogovaraš-pregovaraš s trgovcem, ako nema dogovora povrat.

 

u slučaju kupnje na daljinu, zakon, imaš šravo vratiti proizvod 14 dana, ne reklamacija jer to nema veze s reklamacijom (neispravno), to pravo imaš za ispravno, ne sviđa ti se itd.

u svim slučajevima, roba mora biti ispravna, ako je neispravna ili novac ili .. ili mingo.hr.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mandor kaže...

Dakle, ako nemaju ispravan uređaj točno takav, jesu li mi dužni vartiti novac?

 Posto ti je vec odgovoreno, samo mali naglasak, na ovo uvijek imas pravo dok god te pokriva neki od rokova (garancija/nedostatak) i nevezano kako si kupio proizvod ti ne moras pristati na zamjenu i ako nema potpuno ista stvar imas pravo na povrat novca.

 

Dobro, kad vec nabrajam, osim u odredjenim slucajevima kad je "garancija" u biti "osiguranje" (tipa produljeno) koje ti vise ne daje proizvodjac vec ide po uvjetima osiguravajuce kuce, koje tada onda treba procitati sto pise kakvi su uvjeti ako uredjaj vise ne radi.

14 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ima netko iskustva koliko se otprilike ceka na odgovor poslan na prijave@mingo.hr?

Sutra je tjedan dana otkad sam poslao. Nisam dobio ni mail da su primili slucaj, apsolutno nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Zasto nisi napravio prijavu putem https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp?

Neznam kako na mail opce reagiraju, doslovno nikad nisam slao nista na taj mail. Ako si obavio putem cizspa dobit ces neki odgovor, rok je naravno 15 dana.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

Zasto nisi napravio prijavu putem https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp?

Neznam kako na mail opce reagiraju, doslovno nikad nisam slao nista na taj mail. Ako si obavio putem cizspa dobit ces neki odgovor, rok je naravno 15 dana.

Bio u busu, nije mi se stranice htjela ucitat kako spada i nisam privitke mogao stavljat. Imao sve spremno kao skicu na mailu pa se odlucio preko njega.

Jbg, cekat cu jos 7 dana pa radim preko linka.

9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ma nemas sto opet slat, zovni ih i pitaj tko obradjuje tvoju prijavu :)

 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav svima

 

 

 

Problem je slijedeći: Novi laptop Acer predator Helios 500 je kupljen početkom 9 mjeseca u E-kupi web shopu. Pokvario se za mjesec dana te je 15 10. dan u MR servis. Prvo su mu promijenili matičnu ploču , da bi sada ispao da je pokvaren još i SSD, te je nakon 53 dana još uvijek na servisu , te se kao čeka SSD. Ovo mi je neprihvatljivo ,te mi treba savjet što učiniti? Pisao sam korisničkoj službi E kupi par puta, prvi put su odgovorili, drugi put ne. Inspekcija? Čekati još valjda mjesec dana na SSD? Molim savjet.

 

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

IMHO - SSD je lagano nabavljiva i dostupa roba, nema potrebe da se toliko čeka. Malo urgiraj tamo da to brže poprave i vrate laptop, ukoliko ne ide onda prijava. Skoro 2 mjeseca je ipak predugo. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Peroksid1401 kaže...

Pozdrav svima

 

 

 

Problem je slijedeći: Novi laptop Acer predator Helios 500 je kupljen početkom 9 mjeseca u E-kupi web shopu. Pokvario se za mjesec dana te je 15 10. dan u MR servis. Prvo su mu promijenili matičnu ploču , da bi sada ispao da je pokvaren još i SSD, te je nakon 53 dana još uvijek na servisu , te se kao čeka SSD. Ovo mi je neprihvatljivo ,te mi treba savjet što učiniti? Pisao sam korisničkoj službi E kupi par puta, prvi put su odgovorili, drugi put ne. Inspekcija? Čekati još valjda mjesec dana na SSD? Molim savjet.

 

 

 

Hvala

 -možeš čekati još par godina? .. zašto? Sve duže od par dana je besmisleno, bez konkretnog razloga, konkretnog roka.. jedini rok je razuman rok a roba koja je pod garancijom bi stigla čak pješice iz kine u 53 dana..

-imaš mingo.hr (ali trenutno je u saboru reorganizacija, moguće da ćeš čekati još par tjedana.. ili iduće godine.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Svakako imas vise strpljenja nego ja. Davno bi to slao na inspekciju.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice