Vipnet gasi Amis?

poruka: 87
|
čitano: 26.260
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vipnet gasi Amis

Izgleda da nam je Amis telekom ready to be terminated by Vipnet. Šteta. B.net će izgleda preživjeti jer Vipu treba dumping operater.

 

Odluka o brandovima u drugoj polovici godine – tko se gasi - Vip sigurno ne, B.Net malo vjerojatno, Amis pa gotovo sigurno

 

Sve u svemu, prije koliko ono godina je bila priča o liberalizaciji tržišta, uvođenju konkurencije itd. da bi se razbio duopol? Što danas ono imamo, opet istu stvar, potrošene stotine milijuna ako ne i milijarda kunića, i dalje spor internet na bakru s uglavnom jednako lošom korisničkom podrškom za jednako puno novaca kao i ranije. Od "alternativaca", ostao je Metronet za poslovne korisnike, i neki maleni lokalni operaterčići za privatne korisnike.

 

#narodeglupsi

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Vipnet gasi Amis

Kakav narod, takvi operateri.

Nije žvaka za seljaka.

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 1:33 (Glavas_ZG).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Hawk Designs kaže...

Izgleda da nam je Amis telekom ready to be terminated by Vipnet. Šteta. B.net će izgleda preživjeti jer Vipu treba dumping operater.

 

Odluka o brandovima u drugoj polovici godine – tko se gasi - Vip sigurno ne, B.Net malo vjerojatno, Amis pa gotovo sigurno

 

Sve u svemu, prije koliko ono godina je bila priča o liberalizaciji tržišta, uvođenju konkurencije itd. da bi se razbio duopol? Što danas ono imamo, opet istu stvar, potrošene stotine milijuna ako ne i milijarda kunića, i dalje spor internet na bakru s uglavnom jednako lošom korisničkom podrškom za jednako puno novaca kao i ranije. Od "alternativaca", ostao je Metronet za poslovne korisnike, i neki maleni lokalni operaterčići za privatne korisnike.

 

#narodeglupsi

 

 

 Amis i dalje ostaje Amis.... Čemu dezinformacije? Dana 1. prosinca 2015. godine Amis Telekom d.o.o postao je VIPnet d.o.o unutar koje nastavlja poslovanje kroz Amis brand. S tim u skladu, i na krajnje korisnike Amisa primjenjuju se jedinstveni Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. te Uvjeti korištenja Amis usluga.

Primjena Općih uvjeta poslovanja VIPneta d.o.o. i Uvjeta korištenja Amis usluga ni na koji način ne idu na štetu krajnjih korisnika Amisa. Cijene svih usluga te korištenje i kvaliteta istih za sve Amis korisnike ostaju nepromijenjene. Sva prava i obveze koji su ugovoreni pretplatničkim ugovorom te proizlaze iz Općih uvjeta poslovanja i Cjenika ostaju nepromijenjena za sve korisnike.

Uvjeti korištenja Amis usluge važeće od 1. prosinca 2015. možete pronaći na linkuwww.amis.hr/uvjeti_koristenja_amis_usluge, a Opće uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. nawww.amis.hr/oup.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis

Koliko ja vidim, u članku piše da informacije dolaze od glavnog čovjeka vipneta, koji je gazda i za amis. Realno, ima smisla, što će im sto brendova za istu stvar, no poanta je, opet duopol od kojeg se kao trebalo "pobjeći" i stvoriti zdravu konkurenciju na telekom tržištu. Kao i većina stvari u ovoj državi, i ovo je rezultiralo s "the great failure"

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis

Pa prije je bio HT-of monopol pa je duopol svakako napredak. Ali nažalost da, firme se okrupnjavaju i to je to. Direktor Vipa je izjavio da trebaju biti dva branda, premium (VIPnet) i izazivač (B.net) a izgleda da ce Amis otpasti, netko je i u Amis ili B.net temi napisao da ga je zvala žena iz Amisa i ponudila mi 50mbps, a kad tamo dođu tehničari od B.neta i instaliraju mu kablovsku.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 2:24 (JozoBozo121).
11 godina
offline
Vipnet gasi Amis

tko ostaje od vecih?HT(iskon,optima) Vip(bnet) i H1

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vipnet gasi Amis

To je bilo i za očekivati čim su B.net-ovci zvali Amisove korisnike koji su na bakrenoj parici i nudili veće brzine ako prijeđu kod njih. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Hawk Designs kaže...

Koliko ja vidim, u članku piše da informacije dolaze od glavnog čovjeka vipneta, koji je gazda i za amis. Realno, ima smisla, što će im sto brendova za istu stvar, no poanta je, opet duopol od kojeg se kao trebalo "pobjeći" i stvoriti zdravu konkurenciju na telekom tržištu. Kao i većina stvari u ovoj državi, i ovo je rezultiralo s "the great failure"

 Neće....Amis ekipu nisu dirali, provjereno znam...sve ostaje prilično isto, samo rebranding možda u Vip kao velika grupa, ali uz ponudu terminacije ugovora bez penala.

Paketi itd. se neće dirati, kao što nisu ni kod B.neta...ali će zato ponudit valjda mrvu više cijene za prelazak na hibridno koaksijalnu infrastrukturu.

 

Kupili su Amis isključivo zbog toga što su postali možda najkvalitetniji igrač na zagrebačkom tržištu, a sagradili su i golemu optičku infrastrukturu.

 

 

edit - eventualni problem je što će Vip možda ciganski radit "pucanja veze" random itd. samo da se prebacimo na njihovu infrastrukturu....to je slično radio HT, ali sada HAKOM ima puno veću moć i sumnjam da će to dopustiti...jedva je Vip kupio onaj zadnji LTE band i Cat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 18:36 (Mitch).
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Mitch kaže...
Hawk Designs kaže...

Koliko ja vidim, u članku piše da informacije dolaze od glavnog čovjeka vipneta, koji je gazda i za amis. Realno, ima smisla, što će im sto brendova za istu stvar, no poanta je, opet duopol od kojeg se kao trebalo "pobjeći" i stvoriti zdravu konkurenciju na telekom tržištu. Kao i većina stvari u ovoj državi, i ovo je rezultiralo s "the great failure"

 Neće....Amis ekipu nisu dirali, provjereno znam...sve ostaje prilično isto, samo rebranding možda u Vip kao velika grupa, ali uz ponudu terminacije ugovora bez penala.

Paketi itd. se neće dirati, kao što nisu ni kod B.neta...ali će zato ponudit valjda mrvu više cijene za prelazak na hibridno koaksijalnu infrastrukturu.

 

Kupili su Amis isključivo zbog toga što su postali možda najkvalitetniji igrač na zagrebačkom tržištu, a sagradili su i golemu optičku infrastrukturu.

 

 

edit - eventualni problem je što će Vip možda ciganski radit "pucanja veze" random itd. samo da se prebacimo na njihovu infrastrukturu....to je slično radio HT, ali sada HAKOM ima puno veću moć i sumnjam da će to dopustiti...jedva je Vip kupio onaj zadnji LTE band i Cat.

Ako Amis postane Vip morati ću na HT budući da mi je jedino dostupna optika od Amisa i HT-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 18:44 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Marko :D kaže...

Ako Amis postane Vip morati ću na HT budući da mi je jedino dostupna optika od Amisa i HT-a.

 Zašto ne bi nastavio koristiti Amisovu lol?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Mitch kaže...
Marko :D kaže...

Ako Amis postane Vip morati ću na HT budući da mi je jedino dostupna optika od Amisa i HT-a.

 Zašto ne bi nastavio koristiti Amisovu lol?

Gledam malo po Vipnetovoj stranici i "flat" internet (s fair use) brzine 2 do 4 Mb/s, te neograničen telefon je 180 kn/mj. što je dosta visoka cijena s obzirom na brzinu. Kod Amisa trenutno 50/50 flat bez fair usea i neograničen telefon 199 kn/mj. Znam da ni kod HT-a nije ništa bolje, ali bar ću imati full flat 100/20 za 230 kn/mj.

 

Ako će takve luđačke cijene biti i za korisnike Amisa, odlazim. Nema smisla da internet brzine 84 do 120 Mb/s i neograničen telefon plaćam 310 kn/mj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 19:06 (Marko :D).
10 godina
offline
Vipnet gasi Amis

Miješaš kruške i jabuke, ni amisova osnovna tarifa preko ht infrastrukture nije ništa povoljnija, pogledaj si cjenik za bitstream. Realno bi bilo uspoređivati ponudu preko optike i kabela.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 19:24 (Ivan35).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Ivan35 kaže...

Miješaš kruške i jabuke, ni amisova osnovna tarifa preko ht infrastrukture nije ništa povoljnija, pogledaj si cjenik za bitstream. Realno bi bilo uspoređivati ponudu preko optike i kabela.

Ne miješam! Na Vipovim stranicama pronalazim cijenik usluga i to je za usluge preko njihove infrastrukture. Provjerom dostupnosti dobivam poruku da su mi dostupne njihove usluge samo preko kabela i cijena je ista koju sam naveo u svojem prethodnom postu (kabel je njihova infrastruktura).

 

Kada sam spominjao Amis mislio sam na optički internet, ne na bakrenu paricu odnosno ne na usluge preko HT infrastrukture. Preko optike je kod Amisa 50/50 s telefonom 199 kn/mj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 19:36 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis
duddo68 kaže...
Hawk Designs kaže...

Izgleda da nam je Amis telekom ready to be terminated by Vipnet. Šteta. B.net će izgleda preživjeti jer Vipu treba dumping operater.

 

Odluka o brandovima u drugoj polovici godine – tko se gasi - Vip sigurno ne, B.Net malo vjerojatno, Amis pa gotovo sigurno

 

Sve u svemu, prije koliko ono godina je bila priča o liberalizaciji tržišta, uvođenju konkurencije itd. da bi se razbio duopol? Što danas ono imamo, opet istu stvar, potrošene stotine milijuna ako ne i milijarda kunića, i dalje spor internet na bakru s uglavnom jednako lošom korisničkom podrškom za jednako puno novaca kao i ranije. Od "alternativaca", ostao je Metronet za poslovne korisnike, i neki maleni lokalni operaterčići za privatne korisnike.

 

#narodeglupsi

 

 

 Amis i dalje ostaje Amis.... Čemu dezinformacije? Dana 1. prosinca 2015. godine Amis Telekom d.o.o postao je VIPnet d.o.o unutar koje nastavlja poslovanje kroz Amis brand. S tim u skladu, i na krajnje korisnike Amisa primjenjuju se jedinstveni Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. te Uvjeti korištenja Amis usluga.

Primjena Općih uvjeta poslovanja VIPneta d.o.o. i Uvjeta korištenja Amis usluga ni na koji način ne idu na štetu krajnjih korisnika Amisa. Cijene svih usluga te korištenje i kvaliteta istih za sve Amis korisnike ostaju nepromijenjene. Sva prava i obveze koji su ugovoreni pretplatničkim ugovorom te proizlaze iz Općih uvjeta poslovanja i Cjenika ostaju nepromijenjena za sve korisnike.

Uvjeti korištenja Amis usluge važeće od 1. prosinca 2015. možete pronaći na linkuwww.amis.hr/uvjeti_koristenja_amis_usluge, a Opće uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. nawww.amis.hr/oup.

 To je trenutna situacija ali bit ce onako kako pise u tekstu tj kako je rekao predsjednik uprave.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
16 godina
neaktivan
offline
Vipnet gasi Amis

Ja sam na Amis optici. Šta  sad, ako budem morao preći na Bnet, ukoliko se Amis stvarno ugasi, jel ću moć ostat na toj optici, il će mi Bnet pružat kabelsku uslugu? Ako ne budem mogao ostati na optici, odlazim na HT optiku (za koju znam da je ima u mojoj zgradi jer su mi njihovi agenti bili na vratima prije par mjeseci i to rekli).

PC/PS3/Android gamer
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Radim u vipu te trenutno nema nikakve rijeci o tome da ce se amis gasiti...Uostalom i ako bude slicna situacija naravno da ce se korisnicima ponuditi isti ili priblizno isti paket, nema nikakve razlike u samoj podrsci jer isti ti ljudi sto su radili u amisu radit ce i dalje u vipu, kao i bnet tomato itd.... Radio sam i u t-comu i vjerujte mi vip je zakon jer barem zaposlenici na samim prigovorima citaju i trude se rijesiti ljudima probleme kao i sama korisnicka sluzba(uvijek postoje izuzetci)
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
odjavljen
offline
Vipnet gasi Amis

dado NHF but

@Vip

@Tcom

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vipnet gasi Amis

EDIT: Internet proradio, ali telefona još uvijek nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 17:31 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Marko :D kaže...

EDIT: Internet proradio, ali telefona još uvijek nema.

 prijavi poteskocu, isto to se moze desiti kod bilo koga

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
dado16 kaže...
Marko :D kaže...

EDIT: Internet proradio, ali telefona još uvijek nema.

 prijavi poteskocu, isto to se moze desiti kod bilo koga

Čekat ću još malo da vidim hoće li se vratiti, ali mi je to malo čudno. Dok je Amis bio Amis nisam imao nikakvih problema i sve su usluge radile normalno. Kad je pak Vipnet preuzeo Amis, malo malo pa neki prekid (nisam jedini)... 

15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Marko :D kaže...
dado16 kaže...
Marko :D kaže...

EDIT: Internet proradio, ali telefona još uvijek nema.

 prijavi poteskocu, isto to se moze desiti kod bilo koga

Čekat ću još malo da vidim hoće li se vratiti, ali mi je to malo čudno. Dok je Amis bio Amis nisam imao nikakvih problema i sve su usluge radile normalno. Kad je pak Vipnet preuzeo Amis, malo malo pa neki prekid (nisam jedini)... 

 jos uvijek amis radi kao amis, nema promjene u strukturi tak da nije do toga

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Vipnet gasi Amis

Evo i telefon proradio. LOL!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis

Meni je net isto kasljucao nekih pola sata danas, malo je radio, malo nije, pa kad je proradio imao sam 1 Mbps, ping 150+ i tak :)

 

Zanimljivo, slično mi se desilo već nekoliko puta u ovoj godini.

 

 

Edit: opet je prestao na par minuta. Jooj e...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 18:21 (RENTa).
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
RENTa kaže...

Meni je net isto kasljucao nekih pola sata danas, malo je radio, malo nije, pa kad je proradio imao sam 1 Mbps, ping 150+ i tak :)

 

Zanimljivo, slično mi se desilo već nekoliko puta u ovoj godini.

 

 

Edit: opet je prestao na par minuta. Jooj e...

 isto tako je i kod mene, upravo zovem tehničku podršku da vidim što će reći

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis

Evo opet i kod mene. Brzina mi je trenutno oko 2 Mb/s s pingom 52 ms - preko optike!

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 15:43 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet gasi Amis

VIP, Sve zbog vas, tu du du, tu du du, VIP

 

Tek sam se sad upoznao sa terminom "fair use". Nemogu vjerovat kaj sam procitao u 2016toj godini.

 

Na svu sreću novi je mjesec i možemo to eliminirati kao potencijalni problem i nadam se da ga nemogu primjenit na one koji su pod ugovorom s Amisem.

13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
RENTa kaže...

VIP, Sve zbog vas, tu du du, tu du du, VIP

 

Tek sam se sad upoznao sa terminom "fair use". Nemogu vjerovat kaj sam procitao u 2016toj godini.

 

Na svu sreću novi je mjesec i možemo to eliminirati kao potencijalni problem i nadam se da ga nemogu primjenit na one koji su pod ugovorom s Amisem.

Ne, točno se vidi da je Vip preuzeo Amis. Internet puca, telefon ne radi, služba za korisnike se ne javlja - 0 bodova.

 

Čudno je da dok Amis nije bio pod Vipom, internet nije pucao, telefon je uvijek radio, a služba za korisnike se javljala odmah. Dado radi u Vipu, pa on vjerojatno mora veličati Vip gdje je god to moguće kao najboljeg operatera. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 15:44 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis
Marko :D kaže...
RENTa kaže...

VIP, Sve zbog vas, tu du du, tu du du, VIP

 

Tek sam se sad upoznao sa terminom "fair use". Nemogu vjerovat kaj sam procitao u 2016toj godini.

 

Na svu sreću novi je mjesec i možemo to eliminirati kao potencijalni problem i nadam se da ga nemogu primjenit na one koji su pod ugovorom s Amisem.

Ne, točno se vidi da je Vip preuzeo Amis. Internet puca, telefon ne radi, služba za korisnike se ne javlja - 0 bodova.

 

Dok Amis nije bio pod Vipom, internet nije pucao, telefon je uvijek radio, a služba za korisnike se javljala odmah. Dado radi u Vipu, pa on vjerojatno mora veličati Vip gdje je god to moguće kao najboljeg operatera. 

Svi znamo da B.net zove korisnike da se prebace s Amisa na B.net i svi znamo gdje to vodi.

 Kako ne kuzite, jos uvijek imaju svoje zaposlenike svoju podrsku, ja radim u samoj podrsci i kazem vam nista se jos uvijek nije promjenilo, sve vam je kao i prije...to sto je slucajnost sto je vip kupio a vama ne radi, je slucajnost

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis

Pa ako radiš u korisnickoj podršci, pa daj nam reci što je s uslugama. Kihnula mreža ili što?

13 godina
offline
Re: Vipnet gasi Amis

@dado16 Slučajnost ili? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice