Ajmo rušit cijene!

poruka: 12
|
čitano: 7.270
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Ajmo rušit cijene!

Cijene i kvaliteta komunikacijskih usluga, kao i stanje infrastrukture, ali i odnosa pružatelja telekomunikacijskih usluga prema svojim klijentima, u Hrvatskoj su na razini kao da tek trebamo ući u EU, a ne kao da ćemo naredne godine slaviti petu obljetnicu ulaska. To potvrđuju brojna istraživanja, ali i iskustvo većine. HAKOM nešto poduzima da ne budemo baš ovce za šišanje, ali pred nama je još dug put ("long and winding road" rekli bi Lennon & McCartney).

 

Slovenija je tu odmah iza ugla, pa nas njihove najnovije ponude šiju kao da su kod nas jučer pustili struju, a da je kod njih internet osnovno ljudsko pravo. Malo karikiram, ali kad pogledate najnoviju ponudu koju njihova mreža BOB nudi za aktivaciju do 30. 11. 2017., onda će vam biti jasno o čemu govorim.

 

Dodajem još i ovu ponudu drugog operatora (mada istog vlasnika koji ima još jednu mrežu, a nama je zanimljiv jer i kod nas ima radnju , a to je VIP, čime se potvrđuje da se može i jeftinije, ako se hoće jer je slovensko tržište daleko manje od našega u svakom pogledu, a imaju, vjerovali ili ne čak deset mreža! i jednako igrača na tržištu kao i mi)

 

 

Pitam se treba li pritisnuti HAKOM da opet malo urgira i podsjeti zulumćare da se spuste među narod (koji ne živi izoliran na nekoj planini izvan civilizacije) jer mnogima već sada odgovara da skoknu do Slovenije i uzmu pretplatu tamo (jer čak i s ograničenjima se dobije više nego kod naših opetatora!) umjesto da se zlopate s našim nezasitim maganerima i ostalim halapljivim goničima robova.

 

Možda netko ima ideju kako rušiti ove cijene i dizati razinu usluge?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 2:12 (plextrum).
 
12 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Ajmo rušit cijene!

Zanima me dali itko zna dali se negdje vanka može uzet tarifa obzirom da naši opetateri vole baratat jedinicama a ne stvarnim omjerom uloženog novca za min. ili MB (izuzet ću SMS) jer pored vibera i sličnih programa mislim da je SMS jako precjenjen oblik komunikacije.

Dakle vidim da tu ljudi razumiju problem ... jer glavna 3 opetatera su dogovorili pakete i ponude prije negoli su ih prezentirali krajnjem korisniku. 

Postoje li problemi obzirom da više nema rominga unutar EU ... posebno me zanima kako stvari funkcioniraju s data romingom.

Dakle neću posebice izdvajat ni jednog opetatera u HR jer iole ozbiljnija ponuda znači da moraš potrošit 150 kn. mjesečno.

Zanima me gdje se može fer ponuda ... platiš ono što si potrošio (s tim mislim da obračunske 'jedinice' su za razovor sekunde a za data promet kb.) ... ukratko želim da imam dovoljno 'podatkovnog prometa' i jasno da telefonirat mogu.

Pitam se već kad je era pametnih telefona ... čemu uređaj kad nemožeš otić na youtube ... slušat online radio ... uz tarife koje nude naši opetateri to je smješno (tele 2 ima trenutno opciju pristojnog interneta) međutim pokrivenost koju mogu dati operater na to neću trošit riječi ... sve super radi ako si u većim Hrvatskim gradovima ... maknete se malo i tu počinju problemi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 8:35 (lizard_ago).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ajmo rušit cijene!

Mobilni internet u EU

trebam li podvuć pa je ovaj članak iz 2016 godine ... dragi moji pitam se šta mi plaćamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
lizard_ago kaže...

Mobilni internet u EU

trebam li podvuć pa je ovaj članak iz 2016 godine ... dragi moji pitam se šta mi plaćamo.

 Ne znam zašto dramiš toliko, imaš Tele2 flat internet za 22 eura u Hrvatskoj, kad bi računao prosjek cijene za flat internet u državama EU iz tablice koja je u članku toliki bi bio i njihov prosjek cijene otprilike.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
Mobilni je trenutno odlican kod nas. Ono kaj fali je zica...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ajmo rušit cijene!

Ne bih dramio da je taj Tele2 na nekom niviu ... Tele2 je super ako si u nekom većem gradu (primjer ću svoj da iznesem jer dok sam bio u Splitu o Tele2 sam imao samo riječi hvale ... no sad više nisam u Splitu već sam u Trogiru i da pogađaš Tele2 je totalna 'pušika') ... čekam ozbiljnijeg operatera pa ponudi flet internet (toplo se nadam to ponudi to Vip ili Tomato) onog trena kad oni budu imali to u ponudi onda mogu govorit o pristojnoj usluzi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
A jebiga da, nazalost nemre svugdje bit super al bar se nekud pokrenulo kaj se brzina tice. Bit ce bolje valjda.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
14 godina
offline
Ajmo rušit cijene!

Mislim da su se glavni igrači dogovorili oko cijena, jer sve je to li la, tu negdje, kad se zbroji i oduzme. Zvao sam nedavno T mobile za ponudu novog ugovora i ponudili su mi dvjesto kuna veću cijenu pretplate od dosadašnje i napomenuli, to vam je to, tarife su vam iste kao u drugih, u smislu, svi su digli cijene paketa.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ajmo rušit cijene!

Da i u HT možeš za promjenu potpisat ugovor na 3 godine, pa i njemci plaču s t mobile deutsche telekom ... dobro neću kvarit božićnu atmosferu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
Sale_ds kaže...
Mobilni je trenutno odlican kod nas. Ono kaj fali je zica...

To je zato sto nad mobilnom infrastrukturom nije bio prije/poslijeratni monopol.

 

I tako ce bit jos dugo godina.

 

Najveca pohlepa vlada u telekomunikacijama. Pola metra optickog kabla je skupo, jer return nije u roku 30 dana...

6 godina
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
lizard_ago kaže...

Da i u HT možeš za promjenu potpisat ugovor na 3 godine, pa i njemci plaču s t mobile deutsche telekom ... dobro neću kvarit božićnu atmosferu.

Mislim da sam u HAKOM-ovom pravilniku pročitao da obvezno trajanje ugovornog odnosa (ugovorna obaveza) NE SMIJE trajati dulje od 2 godine. Da se te 3 godine ne odnose samo na otplatu kupljenog uređaja?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ajmo rušit cijene!
lizard_ago kaže...

Da i u HT možeš za promjenu potpisat ugovor na 3 godine, pa i njemci plaču s t mobile deutsche telekom ... dobro neću kvarit božićnu atmosferu.

 

Nema ugovora duže od dvije godine jer je to zabranjeno. Imaš mogućnost otplate uređaja na tri godine, ali to je najnormalnije plaćanje na rate i ništa drugo. Kolega robogo je u pravu.

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice