Spam pozivi iz Njemačke

poruka: 13
|
čitano: 40.737
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Spam pozivi iz Njemačke

Imam problem da me zadnja 4 dana "netko" zove iz +491 (njemačkog) broja. Svaki put je drugi broj i mobitel mi zazvoni samo na sekundu i prekine. Do danas su me nazvali ukupno 8 puta. 

Nisam stavljao broj na nikakvu sumnjivu stranicu niti ništa slično. Ovo mi več postaje iritantno, je li se netko već susreo s time? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Spam pozivi iz Njemačke

Ignore

nisi jedini

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke
Anđeo bez falinge kaže...

Ignore

nisi jedini

 I da hoću ne stignem se javiti haha. Nije mi jasno koji je uopće cilj toga, što oni dobivaju s tim?

6 godina
protjeran
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke
pqweasdyxc kaže...

 I da hoću ne stignem se javiti haha. Nije mi jasno koji je uopće cilj toga, što oni dobivaju s tim?

 https://net.hr/danas/hrvatska/hakom-izdao-vazno-upozorenje-gradanima-ne-uzvracajte-pozive-na-ove-brojeve-u-pitanju-je-prijevara/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Spam pozivi iz Njemačke

Ne znam otkud, kako i zašto, ali krenuo sam dobivati pozive iz random država u Europi

 

Brojevi:

+351 218 262 168 Lisbon, Portugal

+39 340 0139944, Italy

+420 776 384 294, Czechia

+371 2 5432155, Latvia

 

Čekam da me nazovu s Malte, možda ponude neki dobar smještaj u post-sezoni 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke

Nisi jedini, u zadnje vrijeme često vidim kako se ljudi žale da ih zovu nepoznati inozemni brojevi. Moguće je da se radi o onim prevarama ili da se netko želi našaliti s tobom; nedavno je postala popularna aplikacija za lažne pozive. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 16:10 (Marko :D).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke

Zadnjih 10 dana pristižu mi na identičan način pozivi kao i Vama, i na privatni i na poslovni mobitel, i na viber i klasični poziv. Koliko su Vama trajali ti pozivi? Jel prestalo. Prijavila sam operateru, ali vele da ne mogu pomoći osim preporuke da se na takve pozive ne javljam... 

9 godina
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke
Trajalo je malo više od 10 dana. Više ne dobivam nikakve pozive hvala Bogu haha.
15 godina
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke
Dora_37 kaže...

Zadnjih 10 dana pristižu mi na identičan način pozivi kao i Vama, i na privatni i na poslovni mobitel, i na viber i klasični poziv. Koliko su Vama trajali ti pozivi? Jel prestalo. Prijavila sam operateru, ali vele da ne mogu pomoći osim preporuke da se na takve pozive ne javljam... 

 -nije problem javiti se.. neće se ništa desiti :) .. problem je u propuštenom pozivu, ako pozoveš (račun-tarifa..) nevažno koja zemlja-broj, jer može biti svašta, južna afrika, satelit, posebne tarife..

-svi pozivi prekidaju nakon zvrndl-zvonca.. i ako stisneš većina uređaja će početi pozivati...

-odgovornost bi se mogla svaliti na operatere (njihova oprema, odgovornost..) ili zatražiti zabranu pozivanja posebnih tarifa+međunarodnih (sa svog uređaja).. i tad nema opasnosti.

-neke stvari su od raznih pružatelja usluga, ms-store, apple.. sve što ima nešto s mobilnim, s podacima, s facebookom itd.. kao i npr autorizacija nekog softa-igre ili aktivacija whatsapa-vibera..

-tko koristi te adresare, postoji li tu kazneno djelo (sigurno, ali ..) .. stalno ih 'hakiraju' (ili barem tako kažu, tad su 'nevini'.. .. ili će sad npr fb biti kažnjen, druga tema, ali to je zapravo povezano, GDPR itd..).

 

-.. javiti se može, ne zvati je važno (a svi se boje poziva) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Spam pozivi iz Njemačke

Ja živim u De kad tu krenu nestaju par dana i onda mir pa opet počne ali imam block listu pa mi filtriraju to. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Spam pozivi iz Njemačke

pih! da imam nekoga u inozemstvima, već bih bio tamo (čak i ovako matora konjina), zauvijek daleko od ove rvacke majmunare. ali nisam pa ću izgleda potonuti s brodom 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Spam pozivi iz Njemačke

I mene zvali ali se nisam javljao.

 

+1-319-462-7876

+41779162765

+447807458467

 

Ovaj broj me jos zvao ali ne na viber.

 

+30 231 054 5424

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spam pozivi iz Njemačke

Samo da napomenem prosli tjedan ja poklopimo odma za zvoni sve drugačije zemlje... Tako da je jos u tijeku.

Evo i screenshot... 

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice