Naručivanje komponenta online-"iz vana"

poruka: 35
|
čitano: 10.985
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Dakle naletio sam na jednu stranicu na internetu koja prodaje računalne komponente, uglavnom modding opremom.

Sad me zanima dali je netko od vas kupovao nešto slično preko interneta, i kakve su carine za takve stvari.

Dakle, koliko bih morao platiti carinu za uvežene predmete.

Ja sam naletio na ovu stranicu ali ako netko od vas ima još kakav prijedlog stranice, radio bih je vidio (pogotovo ako ima kava koja isporučuje iz njemačke, jer neznam baš njemački da bih to mogao google-ati, ali od njih sigurno jeftinije nego da dolazi iz amerike).

I da, zadnje pitanje, dali bi se plaćala carina kad bih kupio kučište, nešto kao ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...

Dakle naletio sam na jednu stranicu na internetu koja prodaje računalne komponente, uglavnom modding opremom.

Sad me zanima dali je netko od vas kupovao nešto slično preko interneta, i kakve su carine za takve stvari.

Dakle, koliko bih morao platiti carinu za uvežene predmete.

Ja sam naletio na ovu stranicu ali ako netko od vas ima još kakav prijedlog stranice, radio bih je vidio (pogotovo ako ima kava koja isporučuje iz njemačke, jer neznam baš njemački da bih to mogao google-ati, ali od njih sigurno jeftinije nego da dolazi iz amerike).

I da, zadnje pitanje, dali bi se plaćala carina kad bih kupio kučište, nešto kao ovo.

ovi ti ne salju u hrvatsku

15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Jesi siguran?

i jel znaš (ti ili netko drugi) neki sličan shop

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...

Jesi siguran?

i jel znaš (ti ili netko drugi) neki sličan shop

siguran sam, a ebay ti je zakon ja sto sam god narucio preko njega dobio sam

 

15 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
ma na ebayu nema stvari koje imaju tamo, a i one koje imaju su skoro 3 puta skuplje. jbg probat cu nes smisliti, jer stvarno ima fora stvari, a u kučište sentey 6500 sam se zaljubio xĐ.
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Sa njihovog site-a:

 

" We ship to virtually every country or location. If you are having trouble placing an order, we may not be able to automatically calculate shipping to your address. Please contact us for assistance."

 

"Locations:
We ship to locations worldwide using FedEx and US Postal Service shipping options."

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Da vidio sam to, javio sam im se mailom, i rekli su mi da stavim neke proizvide koje planiram uzeti u košaricu, da upišem adresu, i da izaberem državu u kojoj živim i da mogu bez obaveze ikakve vidjeti koliko će me izaći slanje i poštarine, međutim tamo nema hrvatske, da je izabereš.

Bilo bi idealno kad bi mi se netko javio da je iz slovenije da mu ja to pošaljem, a on neka to meni pošalje za zg, i ja mu platim naknadu xĐ

ali jbg, ovako neće ići.

Ma u biti, sad ću ih opet pitati na mail, dali mogu napraviti izuzetak da mi to pošalju, jer stvarno bih želio to kučište, a nigdje ga drugo nema kupiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

aa kako je kuciste carsko imas dobar nos za cool stvari stvarno...ako naprave "izuzetak" mislim da bih i ja bio zainteresiran za to{#}

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
FiCoO kaže...

aa kako je kuciste carsko imas dobar nos za cool stvari stvarno...ako naprave "izuzetak" mislim da bih i ja bio zainteresiran za to{#}

http://www.xoxide.com/sentey-gs-6500-burton-fulltowercase.html

da o ovome se radi!

Molesno, čak dobiješ i ove ventliće sa strane koji se na malu "baglamicu" otvraju kao vrata, i na vrhu gore imaš "hotswap" za 2.5" diskove{#}

A u biti kučište je jako jeftinu, samo 100$, ali sam siguran da ćemo poštarinu platiti bar duplo više {#}

Mislim, baš ću ih pitati ako naručimo više stvari, da nam daju besplatnu poštarinu (pleaseeeeee give me free shipping, or We shall make collective suicide{#})

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 12:01 (rooswelt1991).
13 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...
FiCoO kaže...

aa kako je kuciste carsko imas dobar nos za cool stvari stvarno...ako naprave "izuzetak" mislim da bih i ja bio zainteresiran za to{#}

http://www.xoxide.com/sentey-gs-6500-burton-fulltowercase.html

da o ovome se radi!

Molesno, čak dobiješ i ove ventliće sa strane koji se na malu "baglamicu" otvraju kao vrata, i na vrhu gore imaš "hotswap" za 2.5" diskove{#}

A u biti kučište je jako jeftinu, samo 100$, ali sam siguran da ćemo poštarinu platiti bar duplo više {#}

Mislim, baš ću ih pitati ako naručimo više stvari, da nam daju besplatnu poštarinu (pleaseeeeee give me free shipping, or We shall make collective suicide{#})

cek malo..pa link u prvom postu je ovaj http://www.xoxide.com/sunbeam-9bay-acrylic-uv.html {#}

i bila mi je super cijena..a za ovo kuciste isto WOW ali cijena mi iskopala oko{#}  

da takav shop postoji kod nas ja bi tamo bio svaki dan{#}

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Ma tražio sam po netu na svim stranam ta kučište "za modding stvorena" {#} ali ova je stranica daleko ispred svih.

čak sam našao i u UK jednu, ali kod njih su stvari do 3 puta skuplje nego ovdje, tako da se to ne isplati.

Ovo prvo kučište bi vjerovatno bilo najlakše uvesti, ipak je to samo plastika, i ništa drugo (čak ni ventliće ne dobiješ uz njega), ali kad bih mogao uvesti ovo drugo{#}.

Poslao sam im mail, pa možda bude šta od toga, xĐ

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...

Ma tražio sam po netu na svim stranam ta kučište "za modding stvorena" {#} ali ova je stranica daleko ispred svih.

čak sam našao i u UK jednu, ali kod njih su stvari do 3 puta skuplje nego ovdje, tako da se to ne isplati.

Ovo prvo kučište bi vjerovatno bilo najlakše uvesti, ipak je to samo plastika, i ništa drugo (čak ni ventliće ne dobiješ uz njega), ali kad bih mogao uvesti ovo drugo{#}.

Poslao sam im mail, pa možda bude šta od toga, xĐ

hehe..aj pa javi mi se

 

ja sad bih si kupio tt v4 be ali neznam sad bas{#}

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 12:20 (FiCoO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...

Ma tražio sam po netu na svim stranam ta kučište "za modding stvorena" {#} ali ova je stranica daleko ispred svih.

čak sam našao i u UK jednu, ali kod njih su stvari do 3 puta skuplje nego ovdje, tako da se to ne isplati.

Ovo prvo kučište bi vjerovatno bilo najlakše uvesti, ipak je to samo plastika, i ništa drugo (čak ni ventliće ne dobiješ uz njega), ali kad bih mogao uvesti ovo drugo{#}.

Poslao sam im mail, pa možda bude šta od toga, xĐ

i ja slinim nad ovom stranicom mjesecima jer imaju extra stvari a nisu ni skupi ali steta sto ne dostavljaju u nasu lijepu drzavicu{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 0:04 (zeus-mo).
15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

A trenutno radim na tome, poslao sam im mail, rekli su mi da će vidjeti šta mogu učiniti oko toga :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahhaha nemogu da verujem ima moju makedoniju kao opcija aaaaaaahahaahha!ali shiping skup u p.m probao sam sa onim HAF cooler masterom kucistem cena mu je 199$ a shiping do makedonije 140$   i na kraju dogje 340$ oko 230 evra kod nas mnogo je to!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
LEGIJA kaže...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahhaha nemogu da verujem ima moju makedoniju kao opcija aaaaaaahahaahha!ali shiping skup u p.m probao sam sa onim HAF cooler masterom kucistem cena mu je 199$ a shiping do makedonije 140$   i na kraju dogje 340$ oko 230 evra kod nas mnogo je to!

nisi snalažljiv, pa nađi više stvari i kupaca, jer poštarina bez obzira koliko naručiš ne prelazi 240${#}

16 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...
LEGIJA kaže...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahhaha nemogu da verujem ima moju makedoniju kao opcija aaaaaaahahaahha!ali shiping skup u p.m probao sam sa onim HAF cooler masterom kucistem cena mu je 199$ a shiping do makedonije 140$   i na kraju dogje 340$ oko 230 evra kod nas mnogo je to!

nisi snalažljiv, pa nađi više stvari i kupaca, jer poštarina bez obzira koliko naručiš ne prelazi 240${#}

  kako to ne prelazi 240$?koliko stvari da narucim max je 240$?E sad kod nas carina se naplacuje iznad 60evra ali mislim da za komjutersku opremu nema pdv! sad ako moze savet kako da neplatim carinu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...
FiCoO kaže...

aa kako je kuciste carsko imas dobar nos za cool stvari stvarno...ako naprave "izuzetak" mislim da bih i ja bio zainteresiran za to{#}

http://www.xoxide.com/sentey-gs-6500-burton-fulltowercase.html

da o ovome se radi!

Molesno, čak dobiješ i ove ventliće sa strane koji se na malu "baglamicu" otvraju kao vrata, i na vrhu gore imaš "hotswap" za 2.5" diskove{#}

A u biti kučište je jako jeftinu, samo 100$, ali sam siguran da ćemo poštarinu platiti bar duplo više {#}

Mislim, baš ću ih pitati ako naručimo više stvari, da nam daju besplatnu poštarinu (pleaseeeeee give me free shipping, or We shall make collective suicide{#})

 hahahaha ..... stvarno mislias da ce pasti na tu foru  samoubistva .... heheh .... ako nista barem ces ih dobro nasmijati ...ehehhehe .... neme vec jesi...

15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Pa za makedoniju neznam, ali u hrv nema carine na komponente, ali u svakom slučaju moraš platiti pdv (22%).

A za vas neznam, pitaj nekog na nekom makedonskom forumu.

 

 

ps: i oni su se nasmijali na foru o kolektivnom samoubojstvu, ali su mi rekli da će pokušati naći naćin, kako da to ipak pošalju u hrvatsku{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Si siguran da nema carine na komponente? Ne bi baš rekao...

Pogotovo ako je paket neki veći, teži mislim da ti carina ne gine. I PDV naravno.

Ako je netko već naručivao velike stvari poput kućišta neka javi svoja iskustva, ali čisto sumnjam da ti neće cariniti (veće) komponente.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

A tražio sam po forumu, ividio u nekoj temi da je netko izjavio nešto tipa: na komponente nema carine, plaća se samo pdv.

sad koliko je to istina nemam pojma. malo sad zujim po tim stranicama za carinu i nisam našao ništaa konkretno, samo po raznim forumima neke poluodgovore.

planiram ovo ljeto otvoriti neki webshop sa prodajom modding opreme, pa većinu robe planiram uvesti iz vana.

sad kako to ide sa carinom nemam pojma, ali budem se već raspitao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
Pero Dinamit kaže...

Si siguran da nema carine na komponente? Ne bi baš rekao...

Pogotovo ako je paket neki veći, teži mislim da ti carina ne gine. I PDV naravno.

Ako je netko već naručivao velike stvari poput kućišta neka javi svoja iskustva, ali čisto sumnjam da ti neće cariniti (veće) komponente.

Nema carine, tj. carina je 0%, plaćaju se samo sitni troškovi postupka ako uđe u proceduru.

16 godina
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Nema je na sve komponente općenito ili samo do 300 ili koliko već krznenih?

 

Znači, ako bi uzeo neku grafu sa ebaya koja je tamo recimo 600 krznenih, ne bi mi lupili carinu uz PDV ili ipak bi?

I isto tako bi se dogodilo ako bi uzeo neku grafu koja je 200 novaca?

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
Pero Dinamit kaže...

Nema je na sve komponente općenito ili samo do 300 ili koliko već krznenih?

 

Znači, ako bi uzeo neku grafu sa ebaya koja je tamo recimo 600 krznenih, ne bi mi lupili carinu uz PDV ili ipak bi?

I isto tako bi se dogodilo ako bi uzeo neku grafu koja je 200 novaca?

Carina je neovisna o vrijednosti, ovisna je o vrsti robe. Carina se ne plaća na IT opremu.

Isto tako, ako se kupuje izvana, a roba nije nekomercijalne naravi poslana od strane fizičke osobe fizičkoj osobi limit je 160 kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
rooswelt1991 kaže...

A tražio sam po forumu, ividio u nekoj temi da je netko izjavio nešto tipa: na komponente nema carine, plaća se samo pdv.

sad koliko je to istina nemam pojma. malo sad zujim po tim stranicama za carinu i nisam našao ništaa konkretno, samo po raznim forumima neke poluodgovore.

planiram ovo ljeto otvoriti neki webshop sa prodajom modding opreme, pa većinu robe planiram uvesti iz vana.

sad kako to ide sa carinom nemam pojma, ali budem se već raspitao...

ako otvorao taj shop mozemo se dogovorit i ja bih uzimao dosta nekih stvari za moding koje se nemogu nac kod nas pa da podjelimo car. pdv ili sta vec{#}

13 godina
neaktivan
offline
Naručivanje komponenta online-"iz vana"

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
nick54312 kaže...

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

Veliki je problem što oni ne dostavljaju u HRV, tako da se možeš pozdraviti sa njima.

ALI, dogovarao sam s njima neki posao, da ja otvorim webshop, pa da onda njihove stvari prodajem u hrv, ali to je još sve u povojima, ako bude šta od toga, javim ti xĐ

13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
nick54312 kaže...

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

nisu ovo led, "blue cold cathode light" ili u nas poznatije kao neonke, i imas ih kupit i u nas

15 godina
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
zeus-mo kaže...
nick54312 kaže...

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

nisu ovo led, "blue cold cathode light" ili u nas poznatije kao neonke, i imas ih kupit i u nas

Da, one nisu skupe ni kod nas (relativno), ali ono što kod nas nema jesu one koje imaju onaj senzor da se pale gase u ritmu muzike, koja svira okolo njih.

nažalost kod nas toga nema, a kod njih je to vrlo jeftino...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Naručivanje komponenta online-"iz vana"
zeus-mo kaže...
nick54312 kaže...

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

nisu ovo led, "blue cold cathode light" ili u nas poznatije kao neonke, i imas ih kupit i u nas

Da neonke sry.

rooswelt1991 kaže...
zeus-mo kaže...
nick54312 kaže...

Pliz ako naručujete jel mi možete naručit i ove ledice? Premišljao sam se da li ću ih kupit ali možete pogledat pod slike šestu sliku pa će vam bit jasno zašto sam se odlučio za kupnju. 

nisu ovo led, "blue cold cathode light" ili u nas poznatije kao neonke, i imas ih kupit i u nas

Da, one nisu skupe ni kod nas (relativno), ali ono što kod nas nema jesu one koje imaju onaj senzor da se pale gase u ritmu muzike, koja svira okolo njih.

nažalost kod nas toga nema, a kod njih je to vrlo jeftino...

Jeli imaju te s linka taj senzor? Jel se može regulirat jačina svijetlosti na tim neonkama?

Kruger
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice