Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.272.809
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

 

@boxer

Mjesta za poboljsanje usluge uvjek ima, no ajmo vidit brojke: sad je jutro, vec sam ostvario 2 racuna koja su mi izdana, i sukladno broju stanovnika će danas u cro biti izdano par miliona racuna, vjerojatno tako i kod tebe u bosni. Koliko će od tih par miliona racuna krenuti po zlu pa da se izrode slucajevi koji će zavrsiti na tv ili portalima ?? Razumijes sada da je kvaliteta usluge u biti na visokom nivou…

Trgovac nebu pilio granu na kojoj sjedi, no zakonodavac je pred njega stavio odredjene obveze i u tim nekim promilskim slucajevima trgovac je u situaciji da mora cekati zakonski potez neke druge karike u lancu onako kako je zakonodavac propisao. Lova nije nikada glavni problem jer zarade su velike i ht nebu propao radi jednog moba niti links radi jednog miša.

No i kupaca ima svakakvih, od bezobraznih preko pijanih i drogiranih pa do pravih bolesnika koji vec s vrata galami jer mu nije prostrt crveni tepih i jer nisu svi drugi kupci odmah istjerani van pa da mu se moze pruziti paznja koju njegov bolesni um ocekuje. I takvi su u pravilu sami jer su od njega digli ruke i obitelj i prijatelji i poslovni kolege jer takav po cjele dane ( a vidimo po forumu da ih ima i nocu ) svoju okolinu uvjeravaju kako oni sve znaju i da su uvjek i u svemu u pravu . I kako ih u zivotu vise nitko neferma onda svoju bolesnu potrebu za potvrdjivanjem traze online te svoje slabosti pokusavaju kompenzirati prizivajuci u pomoć razne drzavne institucije ili forumske urednike samo da bi nekome stalno dokazivali kako su u nekom svom pravu…  I kaj bus s takvim kupcem koji vecinu dana i noci samo trazi zrtve na kojima bu se iskaljivao, normalno da takav njegov nastup poluci ljudsku kontra reakciju i da bu takav konfliktan uvjek u nekakvim bitkama…

 Opet spamanje koje nema veze s temom. Po n-ti put: tema nisu "Problemi i prava prodavača kada u trgovinu dođu pijani, nadrogirani, bezobrazni kupci koje su svi u životu ostavili, te kako se nositi s time". Ako te brine nesto tako, slobodno otvori temu o tome i tamo o tome raspravljajte ti, zalman1, i svi ostali trgovic koji su za to zainteresirani. Ova tema je za vidjeti sto uciniti kada ti trgovina kao kupcu uskraćuje tvoja zakonska prava. Uljudno bih te zamolio, u ime nas kupaca da se držiš teme, a pretpostavke o problemima s drogom i alkoholom, obiteljskom i ljubavnom životu nas kupaca zadržiš za sebe. Detalji tvome velikom životnom put od junaka rata, preko poznanstva s Sanaderom, do prodavača u IT dućanu, također nisu tema, a nisu nama kupcima zanimljivi.

 

Ovo je vec toliki broj skretanja s teme od tebe da bi bio red i da ti se nabaci neki period hlađenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 10:27 (mandrake).
6 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...

 Po n-ti put: tema nisu "Problemi i prava prodavača

 Itekako je to tema, prodavač ima svoje obveze i prava, kupac ima svoje obveze i prava, jedno je povezano s drugim.

 

mandrake kaže...
Ova tema je za vidjeti sto uciniti kada ti trgovina kao kupcu uskraćuje tvoja zakonska prava.

 Jel ti trgovac uskraćuje neka prava? Jel imaš neki problem? Ako nemaš onda spamaš, nisi ti tu da usmjeravaš temu i govoriš o čemu će se pisati.

bunker barem piše nešto konkretno, čovjek ga je pitao da li se usluga trgovca može poboljšati i on je odgovorio.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zalman1 kaže...
mandrake kaže...

 Po n-ti put: tema nisu "Problemi i prava prodavača

 Itekako je to tema, prodavač ima svoje obveze i prava, kupac ima svoje obveze i prava, jedno je povezano s drugim.

 

mandrake kaže...
Ova tema je za vidjeti sto uciniti kada ti trgovina kao kupcu uskraćuje tvoja zakonska prava.

 Jel ti trgovac uskraćuje neka prava? Jel imaš neki problem? Ako nemaš onda spamaš, nisi ti tu da usmjeravaš temu i govoriš o čemu će se pisati.

bunker barem piše nešto konkretno, čovjek ga je pitao da li se usluga trgovca može poboljšati i on je odgovorio.

 Imam problem kada temu koja mi je korisna skrecete offtopic zbog osjecaja isfrustriranosti jer vam je netko online pokazao da ste u krivu. Periodički se vraćate kao kronična upala i iritantni ste. :)

 

Inače, kada se podvuče crta, neto rezultat savjeta koje bunker (i ti i slični) je:

  - Imate problem s trgovinom ? -> Pristojno zamolite da vam se problem riješi. Trgovina potom daje odgovor koji vam se čini da nije u redu? -> Prihvatite to jer oni znaju bolje i pomirite se s time.

 

Jasno je da za takvo postupanje u procesu reklmacije nije potreban ni topic ni savjeti jer je ovo default svakoga tko se s ovom materijom nije susreo ranije. To je njegov (i tvoj) ukupni doprinos samoj temi:  Poduzmite ništa. Sve ostalo što pišete je offtopic

 

S druge strane, sandokanovi savjeti se svode na:

- Imate problem s trgovinom ? -> Pristojno zamolite da vam se problem riješi. Trgovina potom daje odgovor koji vam se čini da nije u redu? -> Pošaljite prijavu Inspektoratu pa nek oni odluče jesu li vam prava narušena, jer ih za to plaćate kroz porez. Ako vam prava jesu narusena, trgovina ce biti prisiljena ispoštovati ih, a ako nisu, opet nikom ništa.

 

Jasno je da s ovim pristupom možeš dalje doci nego s vašim kao što je jasno  i koga će svaki kupac s pola mozga radije slusati. Ljudi s ovim pristupom imaju problema jer neznaju kako ga istjerati do kraja i zato je topic koristan. Iz istog razloga svako obeshrabrivanje ljudi da krenu u takav postupak je suprotno svrsi ovog topica pa i offtopic.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 11:19 (mandrake).
6 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...
S druge strane, sandokanovi savjeti se svode na:

- Imate problem s trgovinom ? -> Pristojno zamolite da vam se problem riješi. Trgovina potom daje odgovor koji vam se čini da nije u redu? -> Pošaljite prijavu Inspektoratu pa nek oni odluče jesu li vam prava narušena, jer ih za to plaćate kroz porez. Ako vam prava jesu narusena, trgovina ce biti prisiljena ispoštovati ih, a ako nisu, opet nikom ništa.

 Ma bravo, sad eto možemo zaključat temu, sva mudrost je u tome da se podnese prijava protiv trgovca.... eto, nemamo o čemu dalje pričati.....

Najbolje u naslov teme okačit "prijavite trgovca čim mislite da ste oštećeni", nek inspektorat odluči tko je u pravu, ne treba nam onda ova tema za ništa.

 

Bilo kakva prijava treba biti zadnja opcija kad su iscrpljenje sve moguće druge, ne možeš podnositi prijavu za svaku sitnicu i čim čekaš nešto duže od tjedan dana.....

To je idiotarija, ludost i zapravo nećeš ništa postići.

 

Ali ne moramo spamat dalje, ako netko ima problem neka ga iznese, dati će mu se mišljenja, a on neka bira hoće li poslušati tebe, mene ili nekog trećeg.

Nitko nema monopol na ovu temu pa da jedino on može glumiti nekog pravnika kao što to rade ihush i sandokan koji poklope svakoga tko se s njima ne slaže, njima su svi trolovi, a zapravo su sami najveći zagađivači ove teme.

Već vidim ihusha kako piše novi roman od posta koji sadrži 350.000 riječi, a ništa ne kaže, samo drobi, drobi......

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 11:36 (zalman1).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...
ti vjerojatno nisi toliko niti krimića gledao na koliko sam ja parnica ucestvovao

A gle, nije zabadava sigurno, zamisli koliko bi bio u krivu da nisi bio na toliko parnica obzirom da ni sada nemas blage veze o stvarima o kojima pricas :) Sad barem neku terminologiju tu i tamo nabodes, iako potpuno iskrivljeno, pa rupe u znanju nadomjestis s al capone style kuhanjem knjiga ili madoff style ponzi schemama u koje su upleteni svi, od vrha drzave, do cistacice u konzumu.

PzKpfw kaže...

 

Ekipo, kada Vam treba pravi savjet, uvijek rađe poslušajte čovjeka sa iskustvom, operativca koji je bio na izvoru zbivanja.

 Ocekivao sam da je ovo uvod u dobar vic, al je ispala satira :) Povijest tvojih postova je jasna.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

 

@boxer

Mjesta za poboljsanje usluge uvjek ima, no ajmo vidit brojke:...

 Čim ima mjesta treba i poboljšavati posebno u tom segmentu - svako nepotrebno odugovlačenje stvara nervozu pa se ljudi žale. 

Kupac ima potrebu i namjeru da nešto kupi za određeni iznos novca i zapravo je njemu bitnije da sve prođe uredu i da sve radi kako spada, no kada krene neko nepotrebno umotavanje, zavlačenje i odugovlačenje normalno je očekivati da se stvaraju frustracije i da se zapita "jel ti mene jebeš za moje pare?"  Naplati pošteno, ali izdaj mu račun, popuni mu garanciju, ukratko ga informiši o dodatnoj garanciji ako ima i sl. Kada se reklamira proizvod pošteno provjeri zaprimljeni proizvod, ali ako je sve ok ne zahebavaj sa čuvanjem originalne ambalaže 2-3+ godine (ok sa dodacima), neprdoužavanjem garancije, nedavanjem nove garancije, informiši ga kada će biti rješeno, kada se on pokušava informisati telefonom, emailom dokle je stiglo dadni mu provjerene informacije, ne zamotavaj i ne oteži previše, ne prebacujte odgovornosti i nešetajte kupca u trokutu trgovina, servis, dobavljač. Njega to dodatno frustrira jer je kod trgovca kupio a trgovac dalje neka rješava popravak, zamjenu, refundaciju ili šta već treba.  Vratite mu popravljen ili drugi uređaj, a ne poluispravan ili dodatno oštećen ili izgreban (imam primjer sa monitorom na servisu), kod zamjene ne zbunjujte glupostima o ekvivalentima po performansama uređaja npr. grafičke kartice nego po plaćenom iznosu na računu. Kakve su ove fore sa skupljim proizvodom za keš lovu u trgovini a jeftinije preko interneta, zatim šetanje kupaca od trgovine do servisa i sl. Ovo je neki moj konkretni rant i sve ovo nešto iz mog iskustva a nešto iz ove teme što sam pročitao da su se ljudi žalili, a rijetko je čitam. Kada bi uzeo ovih skoro 50 stranica i išao post po post mogla bi se fina lista problema sačiniti i tu zapravo reagira Sandokan što je iz ugla kupca vrlo zgodno.  Nepošteni kupci svkako neće moći ostvariti svoju nakanu, no poštenog kupca ispoštujte do kraja prema svojim obavezama, a ne prodati proizvod i "ko ga hebe".  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zalman1 kaže...

Ma bravo, sad eto možemo zaključat temu, sva mudrost je u tome da se podnese prijava protiv trgovca.... eto, nemamo o čemu dalje pričati.....

Najbolje u naslov teme okačit "prijavite trgovca čim mislite da ste oštećeni", nek inspektorat odluči tko je u pravu, ne treba nam onda ova tema za ništa.

Ne, to nije istina, to nije zbir teme.

zalman1 kaže...
To je idiotarija, ludost i zapravo nećeš ništa postići.

Osim sto smo vidjeli da je 2 tjedna, ne 1 tjedan. "radni dani" su pojam koji si ti uveo.

zalman1 kaže...
Nitko nema monopol na ovu temu pa da jedino on može glumiti nekog pravnika kao što to rade ihush i sandokan koji poklope svakoga tko se s njima ne slaže, njima su svi trolovi, a zapravo su sami najveći zagađivači ove teme.

Pa ne mogu dopustit da pricas neistine. Ti mozes svoje savjete davati dok se oni ne kose s zakonom ili su ocite neistine, kao npr ovo zadnje da je svugdje u europi samo i jedino jamstvo trajanja od 2 godine, da su zakoni apsolutno jednaki u svim clanicama EU sto se tice potrosaca, ovo uvodjenje "radnih dana" pod cekanje itd itd. Na to te se mora prokazati.

A zasto te smatram trolom sam ti vec opisao. Troll izvrce napisano, skrece s teme i u biti cilj je ili da izazove reakciju drugih, al nista konkretno da ne doprinese samoj temi. Ti si evo i u ovom postu izvrnuo samo postojanje teme pod "prijavite trgovca cim mislite da ste osteceni". To je ono sto trolovi rade. U zadnjih 10ak postova imas barem 4-5 teza koje si izvrnuo te izveo zakljucke koji se ne mogu izvuci, nadajuci se da netko tko te cita nece dati pozornosti svim postovima da poprati jeli to sto si ti izkonstruirao tocno, ili ne.

 

7 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

 

@mandrake

 

Ti zaboravljas da smo svi mi vecinu dana i noci u ulozi kupca/potrosaca ... Prosli tjedan sam bio poslovno u istri, presarao ju uzduz i popreko, i obalu i unutrasnjosr i kako smo radili i vozikali se po cjele dane, tek nakon sredjivanja u hotelu iza 22 h smo kretali u potragu za pravom klopom i provodom. i tako potrosac u meni gleda bljestave svijetleće jumbo reklame o velikom izboru klope i radnom vremenu do 01 h a nas već oko 23 odbiju usluziti i salju nas u nekakve opskurne ulicne pecenjarnice. da ti nevelim dramu kad spomenes r1. i tako potrosac u meni sa jedne strane gleda hvalospjeve o regiji koka 24/365 zivi za turizam a po drugoj strani ostanes gladan taj cas usprkos sluzbenom radnom vremenu. i kaj da saljem prijave ili da svima rastrubim koje znam kako sam tamo prosao, kaj mislis da je ucinkovitije ??

 

pogledaj malo povijest mojih topica i vidjet ces da nikad ja nepokrecem vatru nego da samo reagiram kada mi se cini da netko debelo grijesi i da bi ga netko mogao poslusati i napraviti si time jos vecu stetu. i ti bi u svojoj pravicnosti i demokraticnosti meni uskratio osvrt na tudja misljenja jer je tebi dovoljno da nemislim kao i ti...??  Imao sam takav splet zivotnih okolnosti da sam zaista vidio i bio dio raznih procesa u svim ulogama i znam zasto govorim tko je najslabija karika kada se pokrenu kojekakvi procesi. pa jel doma odma pokreces brakorazvod ako te zena nekaj gnjavi ? zOves odma socijalce da ti decu strpaju u dom ako te nekad neppslusaju ilo naprave neku psinu ? mIslis pozitivno o takvim ljudima koji sve pretvore u konflikt ? vJerujem da ne...

 
2 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Pa ne mogu dopustit da pricas neistine. Ti mozes svoje savjete davati dok se oni ne kose s zakonom ili su ocite neistine

 Evo ga opet, opet glumiš nekog licenciranog pravnika i smatraš da si jedini ovlašten tumačiti zakone ovdje na forumu.

Daj sjaši više, tko si ti da ćeš reći što se kosi za zakonom i određivati meni kad ću ja dijeliti savjete?

Svi imamo pristup internetu, narodnim novinama i warranty pravilima u inozemnim trgovinama.

Ti savjetuj ljude da prijavljuju trgovce jer su za tebe svi muljatori, a ja ću savjetovat ljude onako kako piše u zakonu......

 

Vas par je prije koju stranicu razvilo teoriju da nije potreban nikakav račun ni jamstveni list ni bilo šta jer si eto ti vratio majicu bez račun u c&a.

Koga briga za tebe i tvoju majicu? Vratio si zato što ti je trgovina izašala u susret, zakon kaže nešto sasvim drugo i trgovac ti je ladno mogao pokazati vrata......

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 12:17 (zalman1).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
mandrake kaže...
bunker kaže...

 

@boxer

Mjesta za poboljsanje usluge uvjek ima, no ajmo vidit brojke: sad je jutro, vec sam ostvario 2 racuna koja su mi izdana, i sukladno broju stanovnika će danas u cro biti izdano par miliona racuna, vjerojatno tako i kod tebe u bosni. Koliko će od tih par miliona racuna krenuti po zlu pa da se izrode slucajevi koji će zavrsiti na tv ili portalima ?? Razumijes sada da je kvaliteta usluge u biti na visokom nivou…

Trgovac nebu pilio granu na kojoj sjedi, no zakonodavac je pred njega stavio odredjene obveze i u tim nekim promilskim slucajevima trgovac je u situaciji da mora cekati zakonski potez neke druge karike u lancu onako kako je zakonodavac propisao. Lova nije nikada glavni problem jer zarade su velike i ht nebu propao radi jednog moba niti links radi jednog miša.

No i kupaca ima svakakvih, od bezobraznih preko pijanih i drogiranih pa do pravih bolesnika koji vec s vrata galami jer mu nije prostrt crveni tepih i jer nisu svi drugi kupci odmah istjerani van pa da mu se moze pruziti paznja koju njegov bolesni um ocekuje. I takvi su u pravilu sami jer su od njega digli ruke i obitelj i prijatelji i poslovni kolege jer takav po cjele dane ( a vidimo po forumu da ih ima i nocu ) svoju okolinu uvjeravaju kako oni sve znaju i da su uvjek i u svemu u pravu . I kako ih u zivotu vise nitko neferma onda svoju bolesnu potrebu za potvrdjivanjem traze online te svoje slabosti pokusavaju kompenzirati prizivajuci u pomoć razne drzavne institucije ili forumske urednike samo da bi nekome stalno dokazivali kako su u nekom svom pravu…  I kaj bus s takvim kupcem koji vecinu dana i noci samo trazi zrtve na kojima bu se iskaljivao, normalno da takav njegov nastup poluci ljudsku kontra reakciju i da bu takav konfliktan uvjek u nekakvim bitkama…

 Opet spamanje koje nema veze s temom. Po n-ti put: tema nisu "Problemi i prava prodavača kada u trgovinu dođu pijani, nadrogirani, bezobrazni kupci koje su svi u životu ostavili, te kako se nositi s time". Ako te brine nesto tako, slobodno otvori temu o tome i tamo o tome raspravljajte ti, zalman1, i svi ostali trgovic koji su za to zainteresirani. Ova tema je za vidjeti sto uciniti kada ti trgovina kao kupcu uskraćuje tvoja zakonska prava. Uljudno bih te zamolio, u ime nas kupaca da se držiš teme, a pretpostavke o problemima s drogom i alkoholom, obiteljskom i ljubavnom životu nas kupaca zadržiš za sebe. Detalji tvome velikom životnom put od junaka rata, preko poznanstva s Sanaderom, do prodavača u IT dućanu, također nisu tema, a nisu nama kupcima zanimljivi.

 

Ovo je vec toliki broj skretanja s teme od tebe da bi bio red i da ti se nabaci neki period hlađenja.

 -kao podsjetnik, modovima.. uzalud?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
- glup si ko kanta žbuke, koja druga tema-biser?
Ako to ne možeš prihvatiti, tad odskakući.. i da, glup si. Mada je to konkretno vrijeđanje, činjenica je.

Kao podsjetnik modovima.

 

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zalman1 kaže...
..

 

Ali ne moramo spamat dalje, ako netko ima problem neka ga iznese, dati će mu se mišljenja, a on neka bira hoće li poslušati tebe, mene ili nekog trećeg.

Nitko nema monopol na ovu temu pa da jedino on može glumiti nekog pravnika kao što to rade ihush i sandokan koji poklope svakoga tko se s njima ne slaže, njima su svi trolovi, a zapravo su sami najveći zagađivači ove teme.

Već vidim ihusha kako piše novi roman od posta koji sadrži 350.000 riječi, a ništa ne kaže, samo drobi, drobi......

 - bravo. SPAM.

 

bunker kaže...

 

@mandrake

 

Ti zaboravljas da smo svi mi vecinu dana i noci u ulozi kupca/potrosaca ... Prosli tjedan sam bio poslovno u istri, presarao ju uzduz i popreko, i obalu i unutrasnjosr i kako smo radili i vozikali se po cjele dane, tek nakon sredjivanja u hotelu iza 22 h smo kretali u potragu za pravom klopom i provodom. i tako potrosac u meni gleda bljestave svijetleće jumbo reklame o velikom izboru klope i radnom vremenu do 01 h a nas već oko 23 odbiju usluziti i salju nas u nekakve opskurne ulicne pecenjarnice. da ti nevelim dramu kad spomenes r1. i tako potrosac u meni sa jedne strane gleda hvalospjeve o regiji koka 24/365 zivi za turizam a po drugoj strani ostanes gladan taj cas usprkos sluzbenom radnom vremenu. i kaj da saljem prijave ili da svima rastrubim koje znam kako sam tamo prosao, kaj mislis da je ucinkovitije ??

 

pogledaj malo povijest mojih topica i vidjet ces da nikad ja nepokrecem vatru nego da samo reagiram kada mi se cini da netko debelo grijesi i da bi ga netko mogao poslusati i napraviti si time jos vecu stetu. i ti bi u svojoj pravicnosti i demokraticnosti meni uskratio osvrt na tudja misljenja jer je tebi dovoljno da nemislim kao i ti...??  Imao sam takav splet zivotnih okolnosti da sam zaista vidio i bio dio raznih procesa u svim ulogama i znam zasto govorim tko je najslabija karika kada se pokrenu kojekakvi procesi. pa jel doma odma pokreces brakorazvod ako te zena nekaj gnjavi ? zOves odma socijalce da ti decu strpaju u dom ako te nekad neppslusaju ilo naprave neku psinu ? mIslis pozitivno o takvim ljudima koji sve pretvore u konflikt ? vJerujem da ne...

 - što je konflikt? Upravo pravo-zakon i uređeni odnosi eliminiraju konfilkt, dok ti potencraš, održavaš staro-loše, opravdavaš praksu odugovlačenja i kršenja prava porošača. Tebi je jedini odgovor neki drogiran kupac? Možda kod drogiranog trgovca? Znaš, ima i normalnih, ljudi, kupaca-trgovaca, ima i onih drugih.

-btw, ni je dan post nema veze s drugim, nije alibi ili minuli rad, iza svake tvrdnje moraš imati argumente ako se petljaš u tuđa prava, prava po zakonu o zaštiti potrošača.. tj ako to osporavaš, tad ili si glup ili moraš imati jako dobre argumente, osim trolanja...? Osporavaš pravo potrošača, na što? Reklamaciju, ispravnu robu, razuman rok? U čemu je tovoj problem .. ili je i dalje RL spriječava u prahvaćanju ove teme kao teme za sebe sa svojim pravilima? Nastavi po ručkovima ili vožnji istrom.. no što je tema? Ako želiš neku drugu temu, otvori je..

 

zalman1 kaže...
sandokan111 kaže...
Pa ne mogu dopustit da pricas neistine. Ti mozes svoje savjete davati dok se oni ne kose s zakonom ili su ocite neistine

 Evo ga opet, opet glumiš nekog licenciranog pravnika i smatraš da si jedini ovlašten tumačiti zakone ovdje na forumu.

Daj sjaši više, tko si ti da ćeš reći što se kosi za zakonom i određivati meni kad ću ja dijeliti savjete?

Svi imamo pristup internetu, narodnim novinama i warranty pravilima u inozemnim trgovinama.

Ti savjetuj ljude da prijavljuju trgovce jer su za tebe svi muljatori, a ja ću savjetovat ljude onako kako piše u zakonu......

 

Vas par je prije koju stranicu razvilo teoriju da nije potreban nikakav račun ni jamstveni list ni bilo šta jer si eto ti vratio majicu bez račun u c&a.

Koga briga za tebe i tvoju majicu? Vratio si zato što ti je trgovina izašala u susret, zakon kaže nešto sasvim drugo i trgovac ti je ladno mogao pokazati vrata......

 -koji je tvoj problem? sex? vrućina? Kognitivno? Tema -naslov? Ili je trgovac pogriješio zamjenom spomenute majice? U čemu je tvoj savjet, ispravak, mudrost?.. pitanje? Čemu služi ovaj post u ovoj temi? Ili treba tebe uvjeravati u neke zakone? Ako želiš tumača, postoje nadležni, provjeri, ako pak misliš da ti možeš tumačiti zakone kako ti misliš da je ok, varaš se. Linkovi-zakoni postoje, svi se zakona moraju pridržavati a u slučaju spora netko nadležan će dati i tumačenje, ne ti (ni ja-netko treći s foruma..).

-ako imaš neki savjet, kad se idući put pojavi pitanje.. pomozi. Možeš i ispraviti neki netočan navod, sandokana, moj.. ali ako spominješ zakon, tad moraš dati i argument, dokaz-tumačenje, ne samo svoje mišljenje, argument koji će tad jasno pobiti neku pogrešnu tvrdnju druge strane. OK? Bez tog si troll, tj provjeri definicije, ne zato jer ja to kažem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 12:45 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

ali ako spominješ zakon, tad moraš dati i argument, dokaz-tumačenje, ne samo svoje mišljenje, argument koji će tad jasno pobiti neku pogrešnu tvrdnju druge strane. OK? Bez tog si troll, tj provjeri definicije, ne zato jer ja to kažem..

 Pravi se javio, u hrpi tih romana od postova nemaš ni jedan jedini članak zakona, znači, definicija je jasna.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zalman1 kaže...
ihush kaže...

ali ako spominješ zakon, tad moraš dati i argument, dokaz-tumačenje, ne samo svoje mišljenje, argument koji će tad jasno pobiti neku pogrešnu tvrdnju druge strane. OK? Bez tog si troll, tj provjeri definicije, ne zato jer ja to kažem..

 Pravi se javio, u hrpi tih romana od postova nemaš ni jedan jedini članak zakona, znači, definicija je jasna.

 -netočno.. tj prolistaj temu, osim vašeg spamanja, nekoliko postova s linkovima, zakon, mingo.hr.. dok nasuprot, 'trgovački lobi' ne daje ni jedan argument, osim bunkerovih priča o ručku ili putopis istrom.. no tebi je to dovoljno? Lajkaš ga? :)

-treba ponovo? konkretni citati ministarstva, pitanja-odgovori koji upravo služe tumačenju zakona?

-inzistiram sad da ti daš neki argument, kontraargument? ili da to zatraže modovi..

 

btw, evo bunkerove crtice o PDVu .. tek da se zna na što se njegova upadica odnosi, ili 'sve je software..' .. treba objašnjavati? + korištenje izvan konteksta, nevezanoj s temom i nije uopće argument, no tvoja strana to prihvaća u nedostatku konkretnijih?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 13:19 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

 

@mandrake

 

Ti zaboravljas da smo svi mi vecinu dana i noci u ulozi kupca/potrosaca ... Prosli tjedan sam bio poslovno u istri, presarao ju uzduz i popreko, i obalu i unutrasnjosr i kako smo radili i vozikali se po cjele dane, tek nakon sredjivanja u hotelu iza 22 h smo kretali u potragu za pravom klopom i provodom. i tako potrosac u meni gleda bljestave svijetleće jumbo reklame o velikom izboru klope i radnom vremenu do 01 h a nas već oko 23 odbiju usluziti i salju nas u nekakve opskurne ulicne pecenjarnice. da ti nevelim dramu kad spomenes r1. i tako potrosac u meni sa jedne strane gleda hvalospjeve o regiji koka 24/365 zivi za turizam a po drugoj strani ostanes gladan taj cas usprkos sluzbenom radnom vremenu. i kaj da saljem prijave ili da svima rastrubim koje znam kako sam tamo prosao, kaj mislis da je ucinkovitije ??

 

pogledaj malo povijest mojih topica i vidjet ces da nikad ja nepokrecem vatru nego da samo reagiram kada mi se cini da netko debelo grijesi i da bi ga netko mogao poslusati i napraviti si time jos vecu stetu. i ti bi u svojoj pravicnosti i demokraticnosti meni uskratio osvrt na tudja misljenja jer je tebi dovoljno da nemislim kao i ti...??  Imao sam takav splet zivotnih okolnosti da sam zaista vidio i bio dio raznih procesa u svim ulogama i znam zasto govorim tko je najslabija karika kada se pokrenu kojekakvi procesi. pa jel doma odma pokreces brakorazvod ako te zena nekaj gnjavi ? zOves odma socijalce da ti decu strpaju u dom ako te nekad neppslusaju ilo naprave neku psinu ? mIslis pozitivno o takvim ljudima koji sve pretvore u konflikt ? vJerujem da ne...

 

Cijeli prvi pasus je tvoj neki doživljaj sa službenog puta? Hvala kaj si ga podjelio tu u ovoj temi, nadam se da ti je put bio produktivan.
Ja bi tebi nesto uskratio "u svojoj pravičnosti i demokratičnosti"? Svasta tvoja tipkovnica trpi. Sve što je meni bitno na ovoj temi (koja je, da te opet podsjetim, "Prava potrošača...") su konkretne tvrdnje čija se istinitost može potražiti u slovu zakona i primjerima koja se mogu vidjeti tu na forumu. Jedino to pomaže potrošačima. Sve ostalo, uključujući tko si, što radiš, gdje si bio na službenom putu, što si do sada radio i vidio je meni nebitno, kao što je nebitno i za temu i kao sto je offtopic. Pravila foruma nemaju veze s "demokratičnosti", niti ti itko "uskraćuje" išta ako ti lupi ban jer se ne pridržavaš pravila foruma na kojem si odabrao sudjelovati, pravniče :).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

zalman1 ihush 

 

Molim vas pratite temu i prekinite sa medusebnim optuzbama. Ovo osobito vazi za zalmana

 
0 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

kada mi se cini da netko debelo grijesi i da bi ga netko mogao poslusati i napraviti si time jos vecu stetu.

 Konkretno? Kakvu to stetu on sebi napravi? Daj nesto s cinjenicama, ne "ako ti meni dodjes tu s prijavama ja cu otegnut rjesenje jer je dobavljac u stecaju na rucku s drzavnim inspektoratom pa oni taj slucaj podastru pod tepih i onda ti zamjenu misa cekas 5 godina jer ja iako imam 1 zaposlenog al bez problema rucam s plenkovicem i potplatim sve sudove do vrhovnog europskog suda samo zato jer si me ti isao prijavit".

Dakle, nesto konkretno, cinjenicno. Kako sam vec napisao, imao sam s ovim doticaja barem 100 puta vise nego ti, i vise prijava procitao, i niti jednom nema nikakvih negativnih posljedica. Posljedice obicno nastaju kad se ljude i ne savjetuje da nastave s tjeranjem pravde jer nece moci nista ostvarit a oni nastave. Samo slanje prijave ne donosi apsolutno nikakve posljedice.

zalman1 kaže...

Evo ga opet, opet glumiš nekog licenciranog pravnika i smatraš da si jedini ovlašten tumačiti zakone ovdje na forumu.

Moze, cekam da citiras neki stavak zakona koji podupire gluposti koje napises. Mozes pocet od prijasnje napisanih stvari o 2god garancije, radnim danima, itd. Ima materijala.

Ja s druge strane sam sve svoje potkrijepio.

zalman1 kaže...
Koga briga za tebe i tvoju majicu? Vratio si zato što ti je trgovina izašala u susret, zakon kaže nešto sasvim drugo i trgovac ti je ladno mogao pokazati vrata......

Briga svakog kome je stalo do prava da mu bude lakse i bolje u zivotu pretpostavljam, pogotovo ako mu je zakon to omogucio. Ti ako ti ta majica ne znaci nista, fino ces je bacit u smece i otic kupit novu. Ja, obzirom da nisam istu razbio, sam je reklamirao.

 

Usputno, rjesenje reklamacije prokazuje da je rezultat bio onako kako smo mi pricali, a ne trgovacki lobi, jer vidi vraga, prodavacica je skenom etikete doznala sve sto joj je bilo potrebno za doznat, a od vlasnika je dobila naputak da reklamacije rjesava u korist kupca i da ne oteze bespotrebno. Reklamaciju nije mogla odbit, ali je svakako mogla zakomplicirat istina, jer nisam imao sve sto je bilo potrebno. Na kraju bi rjesenje bilo isto, samo da je zakomplicirala ja nakon sto bi dobio novce (nakon xx dana) vise te novce tamo ne bi potrosio i opcenito bi zazirao od kupovine tamo. Vlasnik je toga svjestan, internet warrior (ti) nije. Ni prvi ni zadnji put, doslovno niti jednom niste bili u pravu u  temi od ~50 stranica, al i dalje trubite gluposti.

8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Nedavno sam negdje pronasao podatak, neznam koliko je "svjez", da ustvari vrlo mali broj od svih prijava koje se upute mingu, i slicnim institucijama, dodje do sluzbenog rjesavanja. Ako se dobro sjecam, ispod 100 predmeta godisnje....

 

Obicno se stvar puno ranije rijesi dogovorom, posebice nakon sto mjerodavni da svoje misljenje, gdje onda jednostavno trgovina, ukoliko je ona ta "problematicna" pristaje rijesiti stvari, da se ne ide dalje u postupak, ili, ukoliko je kupac taj koji je "napao" trgovca za nesto sto nije kriv, on odustane od ratovanja i trazenja pravde, tamo gdje netreba.....

 

Jer, nije ni trgovac uvijek taj koji je po defaultu kriv, i koji radi nesto lose, nemoralno i protuzakonito, isto kao sto nije ni kupac. Istina je uvijek negdje izmedju.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Damir22 kaže...
Jer, nije ni trgovac uvijek taj koji je po defaultu kriv, i koji radi nesto lose, nemoralno i protuzakonito, isto kao sto nije ni kupac. Istina je uvijek negdje izmedju.

 Pa to je jasno svima tko se bavio s bilokakvim poslom koji se tice ljudi. Nitko nikad nije ni mislio da je drugacije. Tema je tu da kad ti netko izlozi stranu da se sagleda sto se moze napravit. Ako je taj netko iskrivio pricu, ili nesto mulja, pa to je sasvim jasno da mu prijava proc nece i tako i treba bit.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

IKEA

 

Ekipa, imam slijedeću situaciju pa molim za savjet:

 

Dakle, kupio sam krevetić za sina prošle godine (krajem srpnja) u Ikei. Da sad ne objašnjavam detaljno, kupili smo puno stvari a taj krevetić kada je stigao doma sam ga direktno odnesao na tavan i kad dođe vrijeme da sin dovoljno naraste za njega onda ću ga složit. Krenuo ga slagati pred mjesec dana, a kad ono skužim da od 3 paketa u kojima se nalaze dijelovi, 2 paketa su jednaka. Tj. paketi su podijeljeni na brojeve 1,2,3,  a ja sam dobio 1,3,3 (konkretno dobio sam duplu podnicu a nisam dobio uzdužne daske od kreveta). Odmah nakon toga idem zvat Ikeu da im to kažem, a oni rekli nema problema, samo pošaljite sve na mail, kopiju računa i čim više slika tih kutija koje smo dobili. Budući da sam iz Lovrana (30min od Rijeke), predložio sam im da mi paket koji nedostaje pošalju u Rijeka dostavni centar, a tamo ću ja donesti tu jednu podnicu viška. Nakon tjedan-dva zove me djelatnik Ikee da nažalost tako nije moguće nego da moram sve kutije koje sam dobio ponovno zapakirati, osobno donijeti u Zagreb da tamo to netko pregleda i da mi odobre novi krevetić. Na takvu informaciju, normalno da sam poludio, pa pitam ja njih a tko će platit moje putne troškove do Zagreba i nazad? Moje utrošeno vrijeme, itd? Uglavnom, evo već par puta sam pokušao drugačije riješiti ovu situaciju, ali nažalost, stalno dobivam taj odgovor da moram doć osobno u Zagreb i donijeti sve gore. Krevetić košta 1200kn, a mene put do Zagreba i nazad cca 400kn, znači taj put me košta trećinu krevetića.... Također, pitam ih ja kako je uopće moguće da imam dvije podnice, budući da se ista nemože zasebno naručiti. Opet je odgovor da moram doć u ZG.

 

Ima li tko kakav pametan savjet šta napraviti? Svjestan sam da je samo djelomično moja greška budući da nisam išao otvarati pakete i provjeravati sadržaj (u to vrijeme kada smo to naručili smo useljavali u novi stan pa je bilo sigurno pedesetak kutija, i sa nijednom problema). Ali kao prvo taj krevetić je morao proći neku kontrolu u Zg prilikom dostave, i još jednu kontrolu u Rijecu u njihovom dostavnom centru.  Tako da je praktički njihova dupla greška šta nisu provjeravali koje pakete mi daju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ti fino odi do Rijeke i tamo to predaj - a ako njima treba vizualna inspekcija u ZG-u,

ili Delftu u nizozemskoj - nek si dostave sami. A ako to ne zele, neka ti pokazu kako

se krevetic slaze sa dvije podnice. Trazi poslovodju, ne tu neke trgovce, oni ne mogu puno

i rade po protokolu, da ne dobiju po dzepu. Ali svakom normalnom je jasno

da je doslo do greske kod pakiranja u tvornici - odmah bi trebali zamijeniti

za novi ili refundirati bez ikakve gnjavaze, a serijski broj tog krevetica

poslati u NL, da provjere, da nije nocna smjena jos koji krivo spakirala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Rekli su mi na to da osoblje u Rijeci nije "educirano" za pregled paketa pa da zato moram u Zg....

7 godina
protjeran
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ti dostavis njima, a neka osoblje iz Rijeke to i rijesi sa centralom u ZG-u.

Ili neka netko iz ZG dodje pogledati, ako bas zeli.

Jesi kupio u RI? Jesi. Dalje tebe ne zanima.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čitatelj kaže...

Ti dostavis njima, a neka osoblje iz Rijeke to i rijesi sa centralom u ZG-u.

Ili neka netko iz ZG dodje pogledati, ako bas zeli.

Jesi kupio u RI? Jesi. Dalje tebe ne zanima.

-da. 

-upravo to je svrha zakona.. kupac sve obavi s tgovcem (mjesto kupnje), ostalo je njihova briga.

-greške se mogu desiti.. mada je prošlo vrijeme (i poželjno je provjeravati kad se nešto uzima), ipak je njihova greška i oko same reklamacije-zamjene ne rade veći problem, osim mjseta-načina dostave. Ne treba se ni kupac ljutiti, ne treba spominjati svoje troškove ako putuje do zg ili bilo kojeg mjesta na zemlji... nego treba predati robu u trgovini gdje je kupio ili gdje želi (ako mu je npr. bliže), taj trgovac-trgovina mora zaprimiti reklamaciju i prosljediti je (ne na trošak kupca, niti kao u ovom primjeru dodatnim-nepotrebnim kompliciranjem). Ako trgovac nije za nešto osposobljen, ne treba raditi, to je stvar trgovca-ikeje. + neovisno o osposobljenosti, zaprimanje reklamacije nije stvar stručnosti nego obveza trgovca, dok ovlašteni servis ili osposobljena osoba može biti na marsu, to je njihova interna stvar logistike-troška..

-nešto sasvim drugo je što često trgovci kažu da je bolje-brže da to sam kupac dostavi.. to je izbor kupca, ako želi može (i tad nema potrebe žaliti se na trošak puta i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Evo update na moju poruku:

 

Budući da su mi ovu informaciju da dođem osobno u Zg rekli samo putem telefona, jučer navečer sam ih zatražio (također putem telefona) da mi to napišu i pismeno u mailu. I eto danas dolazi mail da ipak mogu donijeti paket viška u Rijeku i da će mi dostaviti ovaj paket koji meni nedostaje.

 

Eto trajalo je oko mjesec dana prepucavanja ali na kraju ispalo najpoštenije.

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Zdravo, eto problema....
prestala mi je raditi gainward gtx 1070, jednostavno nije bilo slike. Prije cca 1 mjesec sam ju predal u poslovnicu links na reklamaciju. 

Nakon 1 tjedan oni mi vračaju grafičku karticu tvrdeći da grafička radi te su napisali "Na grafičkoj kartici kod dp porta sa stražnje strane primječeno da jedan čip malo spaljen" 
Ja im vračam nazad grafičku te sam ih zamolio da mi poprave taj spaljen čip jer imam probleme sa grafičkom.
2 tjedna kasnije oni opet meni vračaju grafičku te tvrde da su radili detaljna testiranja i da grafička radi. 
Ja sam ju preuzel, i kod mene je radila 3 dana, nakon toga , ista stvar.
Opet nazad u poslovnicu links Varaždin da ju šalju nazad na servis da se popravi. 

Nakon 10 dana oni meni javljaju "Kako je od prve reklamacije vidljivo Vaš artikl je oštećen te samim time nije u jamstvu. Artikl je potrebno poslati proizvođaču kako bi provjerio nastalo oštećenje i dao očitovanje o istome " 

To sad već traje preko mjesec dana, ja sam tražio zahtjev za novi proizvod pošto je "razuman rok " već odavno prošao. 
Naravno oni i dalje ignoriraju sve što im ja pišem te mi javljaju " Artikl šaljemo proizvođaču te ćemo Vam se povratno javiti kada budemo imali više informacija za Vas. " 
Meni oni nisu ništa rekli da "moj artikl nije u jamstvu " to su mi javili prilikom zadnjek maila. 

Mene zanima koja su moja prava, dal stvarno se mora čekati 2 mjeseca , i zašto se odmah prvi put nije slala grafička na servis, nego su sve to odugovlačili i vračali mi grafičku sa spaljenim čipom.
Kolko sam ja upoznati , spaljeni čip nije " fizičk oštečenje " i jamstvo bi to trebalo sve pokrivati. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
neon128 kaže...

..

Mene zanima koja su moja prava, dal stvarno se mora čekati 2 mjeseca , i zašto se odmah prvi put nije slala grafička na servis, nego su sve to odugovlačili i vračali mi grafičku sa spaljenim čipom.
Kolko sam ja upoznati , spaljeni čip nije " fizičk oštečenje " i jamstvo bi to trebalo sve pokrivati. 

 -zašto? jer si im to već dozvolio.. odugovlačenje-izvlačenje. Traži, zadaj im razuman rok, npr tjedan dana i u tom roku ispravnu vga ili povrat novca. Sve ostalo kemijanje oko spaljenog čipa je samo kemijanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ajngemahtec kaže...
ajngemahtec kaže...

18.06 sam u Svijet Medija vratio miš star 5 mjeseci koji ima garanciju 2 godine. Radi se u HP Omen x9000 vrijednosti nekih 380kn dobio ga na popustu za 280. Počela se odlijeplivat neka gumena traka kod palca pa je lijepilo počelo curit ispod te podloge direktno u bočne tipke, uglavnom sranje totalno i vratim ja to dobim potvrdu da to ide u SERVIS ?! Danas provjerim stanje i kaže mi lik da je to još tamo da to traje do 2 tjedna. Pa nisam vešmašinu dao na servis nego usrani miš. Da li je moguće da mi vrate isti taj miš što nikako ne želim, ili bi novi makar bi radije neki slični u toj cijeni ili bi nadoplatio za bolji, ali brine me da mi klošari ne vrate isti pa je moje pitanje da li ja mogu u tom slučaju to odbiti, tražiti naknadu ili kako da se postavim.

 

Bump jer nisam dobio neki konkretan i svrsishodan odgovor. Dakle moj nesretni miš je u servisu evo skoro 2 tjedna, da li netko ima slična iskustva, meni je nejverovatno da taj proces traje toliko dugo za proizvod koje NE TREBA servis osim ako mi ne misle cjenofiksom riješit problem i uvalit stari miš. Zna li netko postoji li mogućnost odbiti taj miš i tražiti drugi sličan cjenovno, jer ovo postaje smiješno i žalosno.

Samo update vezano za moj slučaj. Evo nakon 21 dan, odnosno na moj drugi mail prigovor je očito netko reagirao i zvali su me i ponudili povrat ili zamjenu za neki drugi jer isti navodno nemaju makar im je u ponudi ali valjda jer sam ja izričito tražio da ne želim isti nikako. Dakle 21 dan sam čekao na rješenje koje je odmah bilo očigledno i svrsishodno. Netko je tu napisao da je Svijet Medija ozbiljno poduzeće koje radi 25 godina bla bla, poserem se ja na njihovu ozbiljnost i profesionalnost kad mi nisu i stanju instantno zamijeniti njihov usrani proizvod. Nikad više tamo.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ajngemahtec kaže...
..njihov usrani proizvod. Nikad više tamo.

 -nije to njihov proizvod, samo trgovina (prodajno mjesto).. koje naravno biraš, kao i sve ostalo  pa i po ovom kriteriju...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
ajngemahtec kaže...
..njihov usrani proizvod. Nikad više tamo.

 -nije to njihov proizvod, samo trgovina (prodajno mjesto).. koje naravno biraš, kao i sve ostalo  pa i po ovom kriteriju...

 Oni su odgovorni ponuditi kupcu zamjenu ili povrat, i to ne nakon 3 tjedna, o tome se radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice