Prevara na Ebay ili?

poruka: 282
|
čitano: 96.520
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
11 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Imam problem sa slanjem pošiljke iz Kine? Platio sam tablet 26.01. seler kaže da je shipan 27.01  (nije onaj po 20 $), po trackigu piše da je na pošti u Kini primljen 31.01. i od onda tamo stoji. Jel će biti problema sa time ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...

 Netočno. Pogledaju što piše na deklaraciji i vrijednost. Samo se "sumnjive" pošiljke otvaraju.

Sorry Pranja, ali to nije točno. Što znači sumnjivo? Kuverta?
Otvaraju SVE, doslovno sve, od kuvertica do paketa i za gotovo sve traže račun, tj. šalju mi onaj dopis da im dostavim račun samo da bi mi svaki put uzeli 9,50 kn pa bio to mali paketić, paket ili nešto treće. Tako je barem u Slavoniji, osim možda ako imaš rodbinu, poznanike i sl. koji rade na carini. Onda možeš valjda i konja uvesti bez carine i pdv-a, a pošto ja nemam veze i poznanstva, događa se ovo. (opaska- zadnje dvije rečenice se ne odnose na Pranju, nego općenito!)

jozi-111 kaže...

Ljudi nema pravila na carini, nekad profitiraš, nekad ti otvore paket pa plačeš, uglavnom nema pravila i ovisi o carinika do carinika. Btw. kako sve više Hrvata kupuje na ebayu, carina ima sve više posla i na manje pošiljke gotovo uvijek samo zalijepe "traku carina" da ispadne da je paket otvaran i provjeravan, a to uopće nije tako, jer se vidi da original traka što je seller zapakirao nije pokidana ni skidana...

Tako je, nema pravila. Samo ovo da ne otvaraju, ne bih baš rekao. Bome otvaraju i to apsolutno sve moguće!

Moderator is only a creature who thinks he's smart... yes, just thinks! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 13:18 (tomytheboss).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...

Očito je glupost na ovome forumu zarazna.

 

Lijepo vam kažem- do 160 kn pošiljke se ne pregledavaju. Osim ako nije očito da je vrijednost veće. Je li to teško shvatiti? Očito jest.

Morat ćeš definirati što točno podrazumijevaš pod pregledavanjem.

Ako misliš, a nadam se da ne jer je to totalna nebuloza, da se sve pošiljke sa naznačenom cijenom manjom od 160 kn uopće ne otvaraju, onda si u krivu.

Ako misliš da se neke otvaraju a neke ne, ali im se u dobrom dijelu slučajeva ne provjerava cijena, i/ili ne traži račun osim ako nije očito da je veća vrijednost, onda si u pravu.

 

tomytheboss kaže...

Sorry Pranja, ali to nije točno. Što znači sumnjivo? Kuverta?
Otvaraju SVE, doslovno sve, od kuvertica do paketa i za gotovo sve traže račun, tj. šalju mi onaj dopis da im dostavim račun samo da bi mi svaki put uzeli 9,50 kn pa bio to mali paketić, paket ili nešto treće. Tako je barem u Slavoniji, osim možda ako imaš rodbinu, poznanike i sl. koji rade na carini. Onda možeš valjda i konja uvesti bez carine i pdv-a, a pošto ja nemam veze i poznanstva, događa se ovo.

A ovo isto nije baš točno, svakako ne otvaraju SVE pakete.

Možda neke carinske pošte da, ako imaju manje posla, pa imaju vremena, ali u nekom prosjeku stvari idu ovako: velika većina se paketa otvara, i onda ovisno o kombinaciji dojma, iskustva, i znanja carinika se račun ili traži ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 12:41 (miki1981).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
miki1981 kaže...

Morat ćeš definirati što točno podrazumijevaš pod pregledavanjem.

Ako misliš, a nadam se da ne jer je to totalna nebuloza, da se sve pošiljke sa naznačenom cijenom manjom od 160 kn uopće ne otvaraju, onda si u krivu.

Ako misliš da se neke otvaraju a neke ne, ali im se u dobrom dijelu slučajeva ne provjerava cijena, i/ili ne traži račun osim ako nije očito da je veća vrijednost, onda si u pravu.

 Točno to.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
13 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Što mislite o ovome:http://www.ebay.com/itm/140777403945?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Ne čini mi se kao prevara jer je na Amazonu još jeftinije,a na ebayu se svagdje kreće oko 30 dolara.

Te se seller čini kao pouzdan

robimarko@gmail.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
miki1981 kaže...

A ovo isto nije baš točno, svakako ne otvaraju SVE pakete.

Možda neke carinske pošte da, ako imaju manje posla, pa imaju vremena, ali u nekom prosjeku stvari idu ovako: velika većina se paketa otvara, i onda ovisno o kombinaciji dojma, iskustva, i znanja carinika se račun ili traži ili ne.

Itekako je. Meni otvaraju gotovo sve. Jednom ili dva puta nisu. Kuverte, paketiće, pakete, sve, veličina nije bitna. Zato i pišem ovo.

.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...
miki1981 kaže...

Morat ćeš definirati što točno podrazumijevaš pod pregledavanjem.

Ako misliš, a nadam se da ne jer je to totalna nebuloza, da se sve pošiljke sa naznačenom cijenom manjom od 160 kn uopće ne otvaraju, onda si u krivu.

Ako misliš da se neke otvaraju a neke ne, ali im se u dobrom dijelu slučajeva ne provjerava cijena, i/ili ne traži račun osim ako nije očito da je veća vrijednost, onda si u pravu.

 Točno to.

E to da, dodao sam gore i drugi dio odgovora, ali to je u principu to. Provjerio sam kod poznanika koji je prije radio baš u toj jednoj carinskoj pošti, i kaže da su otvarali ogromnu većinu paketa. AKo znaju kupca, pa prima slične pakete svako malo, ako su mu 10 puta otvorili onda mu koji put neće otvorit i slično, pa to je jedan od rijetkih primjera za koji kaže da može proć paket neotvoren.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
tomytheboss kaže...
miki1981 kaže...

A ovo isto nije baš točno, svakako ne otvaraju SVE pakete.

Možda neke carinske pošte da, ako imaju manje posla, pa imaju vremena, ali u nekom prosjeku stvari idu ovako: velika većina se paketa otvara, i onda ovisno o kombinaciji dojma, iskustva, i znanja carinika se račun ili traži ili ne.

Itekako je. Meni otvaraju gotovo sve. Jednom ili dva puta nisu. Kuverte, paketiće, pakete, sve, veličina nije bitna. Zato i pišem ovo.

Ali kolega...u istom retku si me demantirao i potvrdio ono što govorim...

To je točno ono što sam rekao. Nije točno da otvaraju SVE pakete. Ti kažeš da je točno i da otvaraju sve, i onda nastavljaš sa izjavom da ni tebi ipak nisu otvorili baš sve.

 

EDIT: tako da generalno ti i Pranja mi se čini govorite iste stvari, samo ste ih drukčije izrazili, drukčije interpretirali svoje izraze i došlo je do nesporazuma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 12:48 (miki1981).
12 godina
odjavljen
offline
Prevara na Ebay ili?

Meni ove gluparijice s ebaya nikad nisu otvarali. Čak niti kada sma naručivao hladnjake s ebaya,nije bilo problema. Jedino što mi je otvarano su bile računalne komponente no to je jasno s obzirom na njihovu vrijednost.

 

To je carinarnica Zagreb da ne bi bilo zabune.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
miki1981 kaže...

Ali kolega...u istom retku si me demantirao i potvrdio ono što govorim...

To je točno ono što sam rekao. Nije točno da otvaraju SVE pakete. Ti kažeš da je točno i da otvaraju sve, i onda nastavljaš sa izjavom da ni tebi ipak nisu otvorili baš sve.

Kuverte dvije male. Ionako kuverte ne bi trebali otvarati. 98% je meni gotovo sve. Jer sam ja i napisao gotovo sve.

Da otprilike govorimo, ali ja druge ne vrijeđam, dok on ljude naziva glupim, a druge nazivati glupim rade samo glupi ljudi!

.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 12:53 (tomytheboss).
12 godina
odjavljen
offline
Prevara na Ebay ili?

Normalno-osobu koja me pljuje i optužuje za mito i korupciju bez ikakve osnove se inače naziva pametnom?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...

Normalno-osobu koja me pljuje i optužuje za mito i korupciju bez ikakve osnove se inače naziva pametnom?

Molim?! Imaš li ti zaista problema? Gdje se to tebe optužilo za korupciju?!
Ono  "Ako imaš poznanika rodbinu...." se nije odnosilo na nikoga specificirano nego onako općenito.
Smiri se.

.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 12:59 (tomytheboss).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
tomytheboss kaže...

Molim?! Imaš li ti zaista problema? Gdje se to tebe optužilo za korupciju?!
Ono  "Ako imaš poznanika rodbinu...." se nije odnosilo na nikoga specificirano nego onako općenito.
Smiri se.

 Ja nemam probleme,ali je očito da ih ti imaš.

Nemoj mi se sada praviti da si generalizirao-jasno se vidi što si napisao i kome.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
15 godina
odjavljen
offline
Prevara na Ebay ili?

Pranja, ti zaista imaš problem sa shvaćanjem. Ja se nikada ne izvlačim jer nemam niti razloga, a najmanje se opravdavati tebi na forumu.
Oprosti, ja ne znam kako si ti to shvatio ali to nije nikako bilo namijenjeno tebi niti ikome specifično. To je bilo napisano onako kao u priči. Da, generalno.

Postaješ paranoičan. Ovo je kraj jer postaje besmisleno objašnjavati a ti ljude napadaš jer nešto krivo protumačiš. Ne želim se pretjerivati s tobom.
I ovo je zaista debeli off tiopic.

.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 13:10 (tomytheboss).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
tomytheboss kaže...

Kuverte dvije male. Ionako kuverte ne bi trebali otvarati. 98% je meni gotovo sve. Jer sam ja i napisao gotovo sve.

Ustvari si napisao doslovno sve. možda si mislio gotovo, ali si napisao doslovno. Za račun si napisao da pitaju za gotovo sve.  Nije bitno, glavno da se sada razumijemo svi.

 

 

tomytheboss kaže...

Sorry Pranja, ali to nije točno. Što znači sumnjivo? Kuverta?
Otvaraju SVE, doslovno sve, od kuvertica do paketa i za gotovo sve traže račun, tj. šalju mi onaj dopis da im dostavim račun samo da bi mi svaki put uzeli 9,50 kn pa bio to mali paketić, paket ili nešto treće. Tako je barem u Slavoniji, osim možda ako imaš rodbinu, poznanike i sl. koji rade na carini. Onda možeš valjda i konja uvesti bez carine i pdv-a, a pošto ja nemam veze i poznanstva, događa se ovo.

14 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Meni od nekih 7 paketa s eBaya nisu otvorili niti jedan...Zagreb...o.O

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Ma što je vama, da otvaraju sve pakete?? Normalno da nisu, meni je stiglo najmanje 100 paketa (neki su premašivali vrijednost od 160kn) i otvorili su možda 5 paketa, ako i toliko, a samo jednom sam primio poziv od carinarnice.

 

Ne znam otkud nekome ideje da otvaraju sve, to je kao da kažete da na ulasku/izlasku iz države na granici svakom automobilu pretražuju prtljažnik. Nemaju oni vremena za sve pregledati, pregledavaju se najsumnjiviji paketi, pretežito oni iz Kine.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Kad smo već skrenuli u offtopic; ako dobijem poziv od carine da dođem s paypal računom, dali prolazi photoshopirani račun?

More Li...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
archeron kaže...

Kad smo već skrenuli u offtopic; ako dobijem poziv od carine da dođem s paypal računom, dali prolazi photoshopirani račun?

Naravno da ne, dovoljno je da upiše na ebayu broj sa računa i vidi pravu cijenu.

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
12 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

jedamput mi je prijatelj narucio neku odjecu i racun stvarni je bio nesto iznad 1000kn, napravio je photoshop na 300 kuna i proslo je bez problema :),,ali to vjerojatno ovisi o sreci,kakve su volje carinici,dal im se da provjeravati i slicno

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

fotošopirani račun {#}

 

frend je naručio cipele neke preko ebaya, platio je neku cijenu, i doma je samo došla potvrda ista kao i standardna kad preuzimate preporučene pošiljke, samo što je na ovoj posalo da mora platiti još da ih preuzme, cifra koju je mora platiti bila je točno, 35% viša, znači 10% carina, i 25% pdv, a na paketu je pisalo koliko je zapravlo plaćeno na ebayu. 

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Diablo86 kaže...
archeron kaže...

Kad smo već skrenuli u offtopic; ako dobijem poziv od carine da dođem s paypal računom, dali prolazi photoshopirani račun?

Naravno da ne, dovoljno je da upiše na ebayu broj sa računa i vidi pravu cijenu.

 

Nije naručeno s ebay-a .

More Li...
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Pozdrav svima.

Dok sam gledao na satelitu i pratio događaja kod carine.

Međutim, kada paket stigne i mora proć redgen da vide jel ima što sumljivo, ak ima onda oni otvara i pregleda i zatvara ako nema niš sumljivo. Ako je sumljiva paket i oni to zapljene.

 

Na teveju sam gledao. Jedan čovjek poslo paket iz Azije ( slao nekakav flašica pekmeza) A kad je redgen prošao i uvidio da redgen vidi neš sumljivo u flašici i oni to otvara i nađe skrivenu drogu!

 

Kako god kod carine neki baš pregleda a neki ne...

 

 

 

 

 

 

 

 

Nenad
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

 

Evo ja cu ovaj tren narucit kameru ,pa cu javit sta ce bit ,dakle  znam da je SCAM 100% .

 

Evo novi takav prodavač , pazi 430 kamera prodanih i još nisu reagirali na prijavu ( a da ne pričam da ima desetak takvih item-a) ; 

http://www.ebay.com/itm/251221140213?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Znaci ovaj prodavac je prevarom  na svim svojim itemima danas zaradio više od  400 000 kn  . Iskreno recite , dal si firma kakav je ebay može dopustiti ovako nešto ?

(očito može, jer vec satima nisu banali ovog sellera )

 

Evo danas sam dobio povrat novca , potrajalo je neko vrijeme , ali  najbitnije je da vracaju novce .

 Ali i dalje mislim da je sramotno da im treba toliko dugo da sankcioniraju takve sellere .

refund refund
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Evo ga, uskoro je i moj "tabletić" na mojim vratima. 

Da se podsjetimo što je bilo, kupljen je isti dan kad je izašla ova tema, pričao sam s prodavačem, činio se ok. Kaže da je poslao, i da će stići 15-25 dana.
Malo sam pričao s njime, baš da vidim hoće se javiti. Ali vidiš, javio se i malo smo chatali.

I uglavnom drugi dan povukao se s ebaya, paypal i ebay i se javili. Da se povukao da prijavim što sam platio.

Prijavio. I odmah drugi dan sjele pare.

E ali evo ga, dobio sam i Tracking Number, i izgleda da u PON je kod mene. Stigao je u HR. weeee

Baš me zanima šta će to biti u paketu.  

Stiže tablet :) Stiže tablet :)
Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Franjo15 kaže...

Evo ga, uskoro je i moj "tabletić" na mojim vratima. 

Da se podsjetimo što je bilo, kupljen je isti dan kad je izašla ova tema, pričao sam s prodavačem, činio se ok. Kaže da je poslao, i da će stići 15-25 dana.
Malo sam pričao s njime, baš da vidim hoće se javiti. Ali vidiš, javio se i malo smo chatali.

I uglavnom drugi dan povukao se s ebaya, paypal i ebay i se javili. Da se povukao da prijavim što sam platio.

Prijavio. I odmah drugi dan sjele pare.

E ali evo ga, dobio sam i Tracking Number, i izgleda da u PON je kod mene. Stigao je u HR. weeee

Baš me zanima šta će to biti u paketu.  

To je onaj sa pocetka teme?

16 godina
online
Prevara na Ebay ili?

dobices carape Nike....

ili privjesak..

bar su to dobili pojedini u Bosni koji su narucili taj tablet :)

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Back777 kaže...
To je onaj sa pocetka teme?

Da to je onaj s početka teme. Prvi zbog kojeg se šuškalo i pokrenula tema. 

ovajonaj kaže...

dobices carape Nike....

ili privjesak..

bar su to dobili pojedini u Bosni koji su narucili taj tablet :)

EEEE čarape, to ne bi bilo loše, nadam se da će pogodit moj broj. 

Ne treba mi privjesak. Čarape bi bile cool 

Đuro#2155,
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

eee evo ga stigao i tablet, e idem sad pronaći fotić pa da to uslikam sad sve, a ne vidim ga gdje mi je. 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Prevara na Ebay ili?

Pa sta ti je stiglo? Jesi li bar carape dobio? {#}

-BiH-slackspace
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice