Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?

poruka: 6
|
čitano: 3.311
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?

Kako se zaštiti od curenja poslovnih tajni u IT biznisu? Na koji način primorati uposlenike da izvan tvrtke ne smiju govoriti i pisati o poslovima koje obavljaju, kao i o poslovnom planu itd? Koliko vremena je bivši uposlenik dužan čuvati poslovne tajne?

Zamislimo situaciju da unajmite developera na određeno vrijeme, gdje isti treba da razvije mobilnu aplikaciju koja će biti spojena na vaše servere, vi ste tvrtka u razvoju i imate veliki potencijal. Usluge tog developera iz nekog razloga su vam trebale određeno vrijeme, gdje je on imao uvid u projektnu dokumentaciju i poslovni plan. Da budem jasan ne govorim o zaštiti ideje spajanja mobilne aplikacije na server, već o njenoj implementaciji kroz inovativna rješenja.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 16:51 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?

Ugovorom o lojalnosti. Definiraš striktno o čemu se radi i vremenski rok čuvanja poslovne tajne. I naravno nebulozni iznos novaca u slučaju suprotnih ugovorom. Mislim da nema drugih rješenja..

 

12 godina
protjeran
offline
Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?

sve vam<je to badava....ako su ljudi od morala i poštenja, neće bit problema...

ali znamo kakvi smo mi hrvati - prodali bi rođenu majku za neku svotu...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?
Ugovor + ovjera (javni biljeznik) = mogucnost tuzbe u slucaju 'curenja' informacija.

A ugovor ti je najbolje sastavit sa odvjetnikom.

Mislim da nema drugog nacina.
The best way to be boring is to leave nothing out.
16 godina
protjeran
offline
Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?

Nisam pravnik, al mislim da je dovoljan potpis, bez javnog bilježnika, da bi dokument imao pravno značenje. A i mislim da se može nači dosta templatea ta takav tip ugovara. Znam jer sam nekoljiko puta potpisivao takav ugovor, bez bilježnika.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaštita Poslovne Tajne u IT Biznisu?
Programko kaže...

Nisam pravnik, al mislim da je dovoljan potpis, bez javnog bilježnika, da bi dokument imao pravno značenje. A i mislim da se može nači dosta templatea ta takav tip ugovara. Znam jer sam nekoljiko puta potpisivao takav ugovor, bez bilježnika.

da ako imas svjedoka potpisom,ako ne, javni biljeznik,pravnik i zasticen si. pravnik mora biti od povjerenje jer i oni znaju odigrati na "svoju" ruku. uvijek imaj jos nekog sa strane od povjerenje (pravnika) koji ce pregledati sastavljeni ugovor. kod takvih stvari opreza nikad dosta. bolje se zastiti kako treba. makar ni to nekad nije dosta nazalost...svasta sam cuo i vidio...draga nasa hrvatska...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice