5800 ili T-mobile G2

poruka: 87
|
čitano: 12.994
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Što bi,po vašem mišljenju bilo bolje uzeti ? Ima li više aplikacija za Android ili za Symbian,tko ima bolji web browser,hardware, i opcenito,koji bi po vama trebao uzeti? Hvala!

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5800 ili T-mobile G2

G2 je HTC Hero jelda?

HTC Hero je bolji izbor po meni.

Ima jaci hardware, multitouch, praktcki ima sve.

Mislim ima i 5800 puno toga, ali HTC mi se nekako cini jaci...

Otici cu pogledat tocne specifikacije HTCa pa cu editirat poruku.

 

Edit:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=2861&idPhone1=2537

 

Sad i nije bas tako velika razlika...

Nokia ima bolju rezoluciju ekrana, sekundarnu kameru, snimanje videa vece kvalitete, jace zvucnike, radio...

HTC ima jaci procesor i RAM, multitouch, kompas...

 

Sad, kamera neznam...

Nokia navodno ima kvalitetniju lecu a HTC ima vise mpx.

Nisam jos vidio sliku na HTCu, ali nagadjam da su podjednake kvalitete.

 

Sad dali je bolji Symbian ili Android...

Meni je Symbian drazi jer se duze koristim njime pa sam naviknut...ali nemogu reci dali je bolji.

Mislim da za njega ima vise aplikacija.

 

Ovisi sta preferiras.

HTC je brzi, multitouch je primamljiv...na Nokii je ekran bolji ako ces gledat filmove ili slusat muziku jer je zvucnik jaci...

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 21:38 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Kratko i jasno- HERO

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

Cemu tolika fama oko tog multitoucha. Sta konkretno dobijas sa njime? Zasto je to toliko bitno?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

gledaj na to ovako

 

touch

 

multitouch

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 22:54 (Sir John).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

Znaci jedno al prelijepo ili dvije al onako ...

Hmmmmmmmmmmmm

Ipak se ja drzim toucha.

A zaozbiljno taj multitouch kad god mi je neko pokazivao sluzi za zumiranje sa dva prsta. Wow al samo prvi put poslije i nije tako wow. Ja na 5800 jako rijetko nesto zumiram.

16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
Sir John kaže...

gledaj na to ovako

 

touch

 

multitouch

Iskreno, meni je ova jedna bolja od ove dve zajedno.

To naravno nema nikakve veze s mojim misljenjem o multitouchu, nego samo mi je ova prva predobra...

- Psiho246
16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
stevan94 kaže...

Kratko i jasno- HERO

Kratko i nije bas jasno zar ne? Namigiva

Kad obrazlozis, onda tek bude jasno!

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Nokia ima 8GB memorije,ali kartica za Hero-a od 8 GB dođe oko 150 kn,tako da memorija nije bas previse bitna... Nokia ima Symbian , Hero Android. Ne znam dal' više aplikacija ima za Symbian ili za Android,ali Android ima više igara... Hero ima 5.0 mpx, a Nokia 3.2 mpx... Ne znam kakav je browser,moze li se gledat sadrzaj u flashu,koliko sam gledao ya YouTube-u vidio sam da se moze... Kakvo je snimanje videa, pise na GSM arena da je kamera CIF@ 15 fps, ne znam kakva je kvaliteta videa kod Nokie, u usporedbi sa Hero-em ?

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
5800 ili T-mobile G2

Ja imam Nokiu 5800XM, al kad bi se dvoumi između ova 2 mobitela mislim da bi uzeo T-mobile G2. Ali i T-mobile G2 je puno skuplji od Nokie 5800XM. Sve ovisi da li ti novac nije prepreka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5800 ili T-mobile G2

Koliko sam vidio na netu svi su na hero dosta popljuvali flash zato jer zbog toga surfanje je puno sporije a opet ima i slučaja kad video trokira i njie ugodno gledat. Mislim da je hero prvi mob sa flashom uopće te je malčice preslab da bi se nosio stim, dok su to kod HD2 modela ispravili jer ima više memorije i jači procesor pa je i surfanje bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Najgora usporedba multitoucha i toucha IKAD. Da im je ovo bila reklamna kampanja Apple bi propao.

Inaće, multitouch je ok kao dodatni feature, ali ništa zbog čega bi trebao donositi finalnu odluku pri kupnji mobitela.

Why so serious???
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
gta_4 kaže...

Nokia ima 8GB memorije,ali kartica za Hero-a od 8 GB dođe oko 150 kn,tako da memorija nije bas previse bitna... Nokia ima Symbian , Hero Android. Ne znam dal' više aplikacija ima za Symbian ili za Android,ali Android ima više igara... Hero ima 5.0 mpx, a Nokia 3.2 mpx... Ne znam kakav je browser,moze li se gledat sadrzaj u flashu,koliko sam gledao ya YouTube-u vidio sam da se moze... Kakvo je snimanje videa, pise na GSM arena da je kamera CIF@ 15 fps, ne znam kakva je kvaliteta videa kod Nokie, u usporedbi sa Hero-em ?

Sad, neznam sta predstavlja ovaj "CIF" kod HTCa, ali na linku kojeg sam ti dao gore sa usporebom ti sve pise.

Nokia dakle snima u 30 slika po sekundi a HTC u jadnih 15.

To bi trebalo znacit da HTCove snimke budu malo stucave a Nokiine tecnije.

No kao sto sam vec rekao, neznam sta taj CIF znaci, mozda je to dobro a mozda lose... :P

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Svakako da je Android puno bolji od symbiana i to je po meni osnovni razlog zasto kupiti htc :)
i plus niz mocnih stvari kao multitouch sto mozda i nije toliko bitno ali je zato touch znatno osjetljiviji.....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
Psiho246 kaže...
gta_4 kaže...

Nokia ima 8GB memorije,ali kartica za Hero-a od 8 GB dođe oko 150 kn,tako da memorija nije bas previse bitna... Nokia ima Symbian , Hero Android. Ne znam dal' više aplikacija ima za Symbian ili za Android,ali Android ima više igara... Hero ima 5.0 mpx, a Nokia 3.2 mpx... Ne znam kakav je browser,moze li se gledat sadrzaj u flashu,koliko sam gledao ya YouTube-u vidio sam da se moze... Kakvo je snimanje videa, pise na GSM arena da je kamera CIF@ 15 fps, ne znam kakva je kvaliteta videa kod Nokie, u usporedbi sa Hero-em ?

Sad, neznam sta predstavlja ovaj "CIF" kod HTCa, ali na linku kojeg sam ti dao gore sa usporebom ti sve pise.

Nokia dakle snima u 30 slika po sekundi a HTC u jadnih 15.

To bi trebalo znacit da HTCove snimke budu malo stucave a Nokiine tecnije.

No kao sto sam vec rekao, neznam sta taj CIF znaci, mozda je to dobro a mozda lose... :P

CIF kamera ti je lošija od VGA (rezolucija joj je 352x288) !

Život me naučio da nikad ne prekidam ženu dok šuti!
15 godina
neaktivan
offline
5800 ili T-mobile G2

Gledao sam opet videotestove i snimka kod HTC Hero-a je prejadna... Ne znam više,možda da proširim izbor na neke druge mobitele... Koje vi preporučate,da su slični Nokii 5800 XM i HTC Hero-u?

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5800 ili T-mobile G2

iPhone 3GS

Sent from my iPhone
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
gta_4 kaže...

Gledao sam opet videotestove i snimka kod HTC Hero-a je prejadna... Ne znam više,možda da proširim izbor na neke druge mobitele... Koje vi preporučate,da su slični Nokii 5800 XM i HTC Hero-u?

htc hero definitivno nije telefon koji trazis ako ti je kamera na prvom mjestu....a za ostalo mislim da nema potrebe da se zalis....ako ti je neophodna dobra kamera onda kupi digitalni fotic jer na boljim touchscreen modelima kamere su  "jadne"...

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 17:19 (stevan94).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
gta_4 kaže...

Nokia ima 8GB memorije,ali kartica za Hero-a od 8 GB dođe oko 150 kn,tako da memorija nije bas previse bitna...

Pa i za nokiu su kartice bagatela a htio si reci da uz 5800 dodje kartica od 8 gb. Al cijena micro SD kartica je toliko bagatela da nije vrijedno spomena.

16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
gta_4 kaže...

Gledao sam opet videotestove i snimka kod HTC Hero-a je prejadna... Ne znam više,možda da proširim izbor na neke druge mobitele... Koje vi preporučate,da su slični Nokii 5800 XM i HTC Hero-u?

U tom cjenovnom rangu tesko da ces naci bolje.

Neznam, Hero se po videima mene jako dojmio a trenutno imam 5800.

 

Za 5800 ti mogu reci samo rijeci hvale.

Mobitel ima sve funkcije cistokrvnog 3G smatphone uredjaja.

GPS, Bluetooth, solidna kamera, kamera za video pozive, mass storage, web browsing sa flashom, stereo zvucnike i 8GB memorije za pohranu podataka, veliku rezoluciju ekrana, WiFi, FM prijemnik, multitasking, brzinu i odlican TS (ne vjeruj spamerima da ne valja jer je resistivni, reagira odlicno i vise od odlicnog).

 

Sad, ako se mislis igrat na mobitelu, uzmi neki multitouch. Za sve ostalo tu je Nokia. :P Salim se.

Al ozbiljno, ima dobrih igara i zabavnih na Nokii, ali ako se mislis igrat i to ti je jedan od prioriteta, uzmi radje ovaj HTC, jer vjerojatno sa multitouchom se mozes bolje igrat.

 

Sad, ako imas vise para, uzmi si Nokiu n900 (sace doc svaki cas u Mobis) ili HTC HD2.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 17:53 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
Psiho246 kaže...
gta_4 kaže...

Gledao sam opet videotestove i snimka kod HTC Hero-a je prejadna... Ne znam više,možda da proširim izbor na neke druge mobitele... Koje vi preporučate,da su slični Nokii 5800 XM i HTC Hero-u?

U tom cjenovnom rangu tesko da ces naci bolje.

Neznam, Hero se po videima mene jako dojmio a trenutno imam 5800.

 

Za 5800 ti mogu reci samo rijeci hvale.

Mobitel ima sve funkcije cistokrvnog 3G smatphone uredjaja.

GPS, Bluetooth, solidna kamera, kamera za video pozive, mass storage, web browsing sa flashom, stereo zvucnike i 8GB memorije za pohranu podataka, veliku rezoluciju ekrana, WiFi, FM prijemnik, multitasking, brzinu i odlican TS (ne vjeruj spamerima da ne valja jer je resistivni, reagira odlicno i vise od odlicnog).

 

Sad, ako se mislis igrat na mobitelu, uzmi neki multitouch. Za sve ostalo tu je Nokia. :P Salim se.

Al ozbiljno, ima dobrih igara i zabavnih na Nokii, ali ako se mislis igrat i to ti je jedan od prioriteta, uzmi radje ovaj HTC, jer vjerojatno sa multitouchom se mozes bolje igrat.

 

Sad, ako imas vise para, uzmi si Nokiu n900 (sace doc svaki cas u Mobis) ili HTC HD2.

Dajte ljudi vise sa tom memorijom. Nokia 5800 ima 81 MB memorije i 128 MB rama i ima microsd utor i dodje sa 8 GB karticom a podrzava kartice od 16 GB a vjerovatno i 32 GB.

16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
logic kaže...
Psiho246 kaže...
gta_4 kaže...

Gledao sam opet videotestove i snimka kod HTC Hero-a je prejadna... Ne znam više,možda da proširim izbor na neke druge mobitele... Koje vi preporučate,da su slični Nokii 5800 XM i HTC Hero-u?

U tom cjenovnom rangu tesko da ces naci bolje.

Neznam, Hero se po videima mene jako dojmio a trenutno imam 5800.

 

Za 5800 ti mogu reci samo rijeci hvale.

Mobitel ima sve funkcije cistokrvnog 3G smatphone uredjaja.

GPS, Bluetooth, solidna kamera, kamera za video pozive, mass storage, web browsing sa flashom, stereo zvucnike i 8GB memorije za pohranu podataka, veliku rezoluciju ekrana, WiFi, FM prijemnik, multitasking, brzinu i odlican TS (ne vjeruj spamerima da ne valja jer je resistivni, reagira odlicno i vise od odlicnog).

 

Sad, ako se mislis igrat na mobitelu, uzmi neki multitouch. Za sve ostalo tu je Nokia. :P Salim se.

Al ozbiljno, ima dobrih igara i zabavnih na Nokii, ali ako se mislis igrat i to ti je jedan od prioriteta, uzmi radje ovaj HTC, jer vjerojatno sa multitouchom se mozes bolje igrat.

 

Sad, ako imas vise para, uzmi si Nokiu n900 (sace doc svaki cas u Mobis) ili HTC HD2.

Dajte ljudi vise sa tom memorijom. Nokia 5800 ima 81 MB memorije i 128 MB rama i ima microsd utor i dodje sa 8 GB karticom a podrzava kartice od 16 GB a vjerovatno i 32 GB.

???????????

Jel ovo meni govoris?

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

I tebi. I ti si rekao da ima 8 GB za pohranu podataka. Ima samo ako stavis karticu od 8 gb. Sta ako ne stavis nikakavu? Sta ako stavis od 16 GB?

16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
logic kaže...

I tebi. I ti si rekao da ima 8 GB za pohranu podataka. Ima samo ako stavis karticu od 8 gb. Sta ako ne stavis nikakavu? Sta ako stavis od 16 GB?

Ali standardno imas 8GB jel dobijes 8GB karticu.

Dakle mobitel standardno ima 8 GB+ 80ak MB interne uz mogucnost prosirenja do 16 sluzbeno ili 32 nesluzbeno.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
Moras biti precizan. kartica je kartica memorija je memorija. to nije isto.
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
logic kaže...
Moras biti precizan. kartica je kartica memorija je memorija. to nije isto.

pa mislim da je dobro rekao,ima 8GB ;) A ako netko hoce vise,nek izvoli Smijeh

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

Rekao je da ima 8 GB memorije a to niej tacno. Ima 81 MB memorije i 128 MB rama i mogucnost dodatne kartice do 16 GB micro SD formata s tim da je kartica od 8GB ukljucena u paketu. To je tacan podatak. Naravno kartica mozes imati beskonacno al ne istovremeno u mobu ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 9:34 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
logic kaže...

Rekao je da ima 8 GB memorije a to niej tacno. Ima 81 MB memorije i 128 MB rama i mogucnost dodatne kartice do 16 GB micro SD formata s tim da je kartica od 8GB ukljucena u paketu. To je tacan podatak. Naravno kartica mozes imati beskonacno al ne istovremeno u mobu ;)

slazem se da je to tako potpuno tacno,ali mnogima znaci puno ta kartica od 8GB i gledaju na nju pri kupovini mobitela kao da je mem.telefona....neki i ne znaju da je ona pravo jeftina i misle da je cool sto imaju 8GB memorije Cool

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 9:40 (stevan94).
16 godina
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2
logic kaže...
Moras biti precizan. kartica je kartica memorija je memorija. to nije isto.

A ta kartica nije memorija nego je krumpir?

Pa zove se "memory card".Smijeh

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 ili T-mobile G2

Da tacno je ali ona dolazi u paketu. Sta ako neko procita tvoj post i ode ga kupiti u oglasniku a taj koji prodaje izvadio karticu?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice