Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

poruka: 29
|
čitano: 42.325
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Za ekipu koja je Nokia mobitele kupila van lijepe naše a žele meni na hrvatskom jeziku, u par crta ću pojasnit postupak.

Na ovaj način također debrandirate uređaj tj. mičete raznorazne Vodafone i T-Mobile ikone i izbornike:)

Da biste uopće mogli ubaciti novi firmware koji među ostalim sadrži i hrvatski jezik potrebno je slijedeće:

 

  • Nokia usb kabel (onaj koji dobijete sa mobitelom)
  • Nemesis service suite (NSS u daljnjem tekstu) - Download
  • Nokia software updater (NSU u daljnjem tekstu) - Download



Pažljivo pratite slijedeće korake je za eventualne nezgode ne odgovaram!

-Instalirati NSS (Nemesis service suite)

-Instalirati NSU (Nokia software updater)

-Povezati telefon preko USB kabela i pričekati da se instaliraju driveri

 

-Otvoriti NSS i kliknuti na ˝Scan for new device” u gornjem desnom kutu prozora

-Kliknuti na ikonicu ˝Phone info“ i pričekati da NSS očita podatke o telefonu

-Kliknuti na “Scan” ikonu

-Upisati odgovarajući product kod¹ za vaš model telefona

-Označite opciju ¨Enable“ i kliknite na ikonicu ˝Write“ u donjem desnom kutu prozora
 (postupak traje par sekundi i može se vidjeti u prozorčiću sa lijeve strane NSS-a.Ispisat
  će se ˝Writing data… done!“)

-Kad proces završi zatvoriti NSS i pokrenuti NSU

-Kada NSU prepozna vaš uređaj ponudit će upgrade softwarea

-Ukoliko imate najnoviju verziju ali nemate hrvatski izbornik, označite opciju da želite ponovo instalirati tekuću verziju.

 

Važne napomene:

 

-Poželjno je prije navedene radnje profil u telefonu staviti na ˝Općenito˝ i ukloniti
 zaporku (ako postoji) na memorijskoj karticu te karticu ukloniti.
 SIM kartica može ostati u telefonu

-USB kabel uključite direktno na stražnje usb ulaze na matičnoj ploči a ne preko
 raznih hubova

 

-Poželjno je isključiti firewall i antivirusni software

-Čitav proces je također poželjno izvoditi putem laptopa ili ako imate kučno računalo
 opremljeno UPS-om jer telefon može ostati mrtav ukoliko dođe do nestanka električne
 energije tijekom procesa upgrejdanja firmwarea

-Pazite da vam je baterija mobitela napunjena


¹Product kodove možete pronaći na internetu. Navest ću nekoliko linkova za primjer:


Na ovom linku možete provjeriti koja je najnovija verzija firmwarea za vašu Nokiu.

World championships: 7, GP started: 255, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,391
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 11:37 (F1-IVO).
 
6 0 hvala 11
15 godina
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone
e, ivek, mslm da se mjenjanjem product code-a gubi garancija.
Linkin Park Rules!! xFire: Domeee2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone
DommY kaže...
e, ivek, mslm da se mjenjanjem product code-a gubi garancija.

ja mislim da se ne gubi...jer se uvijek mozes vratiti na stari product code ako je potrebno :)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
15 godina
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone
stevan94 kaže...
DommY kaže...
e, ivek, mslm da se mjenjanjem product code-a gubi garancija.

ja mislim da se ne gubi...jer se uvijek mozes vratiti na stari product code ako je potrebno :)

da znam, al ako ga promjenis i ostane promjenjen pa tada posaljes u servis ak nesto je mobu.. onda ako te skuze ode garancija.

Linkin Park Rules!! xFire: Domeee2
15 godina
neaktivan
offline
Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Dvojici frendova sam ubacio hr meni u mobitele i prije nego su ih nosili na servis (Problem sa 5800XM ali su imali garanciju pa su išli u Mobis) vratio sam originalni product kod i nije bilo nikakvih problema.

World championships: 7, GP started: 255, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,391
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone
F1-IVO kaže...

Dvojici frendova sam ubacio hr meni u mobitele i prije nego su ih nosili na servis (Problem sa 5800XM ali su imali garanciju pa su išli u Mobis) vratio sam originalni product kod i nije bilo nikakvih problema.

dada u redu je ako vratis origigi product code.. samo ako ostane onda se gubi garancija ;)

Linkin Park Rules!! xFire: Domeee2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

A tesko ce dokazati da si mijenjao jer koliko znam u garanciju upisu serijski broj a ne product code ;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Sve rečeno sam pokušao, ali kod učitavanja drivera isto ne uradi ispravno-ne znam iz kog razloga pa i NSS ne odradi skniranje. Bio sam u dva servisa koji su nešto gledali i pozivali me da dođem dok nešto nađu i vide, ali evo već više od mjesec dana pratim i tražim tko bi mi uneo hrvatski meni u n97.....bezuspješno. Znate li tko je stvarno i unio hrvatski meni u n97-softver na mom je 21.2.045 custom ver. 21.2.045.c01.01?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Ja sam to uradio na N97 mini koja je imala product code za aziju. Promjena product codea na balkan i redovan update sa nokijim software updaterom je prosla uredno.

:)
14 godina
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

to nije ubacivanje hr menija nego flashanje i debrandiranje ....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Ako kazes meni koliko ja znam svako ubacivanje hr menija ili bilo kojeg drugog podrazumijeva ubacivanje firmware-a za odgovarajucu regija koji ima odgovarajuce jezike. Tako da bi svako uacivanje bilo kojeg jezika bilo flashanje i debrandiranje. S tim da u mom slucaju nije bilo debrandiranja jer nije bio brandiran ni na koju mrezu ili operatera.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Imam nokiju 5130 sa HR menijem i zaključanu na tele2. Htio bih je samo odlučitati da bude dostupna u svim hr mrežama. Dali ovim gore postupkom to može uraditi ???

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Pozdrav,

 

Je li moguće na ovaj način ubaciti HR jezik na nokiu C5, nigdje ne mogu pronaći product code za nju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

zdravo!
e čuješ, imam doma Nokiu 5130 XM. Probavam različite načine za dekodiranje tog moba...

(IMEI gluposti, razni ulockeri...itd.) i sve bezuspješno.
znaš li možda način ili eventualno unlock code za dekodiranje te nokie?? 

13 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

napravio sam sve što je napisano na početku teme.

mob nokia 3510 xm (kodirana na vip)

pronašao sam product kod 0548692 RM-303 EURO-D WARRIOR BLUE LATIN (hrvatski) i to RADI!!!

cijeli postupak (nss i nsu) rađen je sa vip karticom u mobu.

ubacio sa karticu drugog opertera i nakon upisivanja pina javlja mi telefon ograničen!!!

 

kako skinuti ograničenje???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

imam nokiu 5230, tele 2 ALI  nemam karticu od njih nego od vipa i t coma, iako po netu kruze informacije da je ta nokia kod svih tri operatera i da je otkljucana meni obe ove kartice ne rade, probao sam i nss ali ne radi napise neki error , ili je to zato sto imam 64 bitne widowse.... Kako da ga otkljucam????

olio wwe
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Jel netko uspio promjeniti product ID na win 7? Kad pokrenem nemesis i kliknem scan for new device na dnu mi napiše "->Products Dir('products').......Not Found." Zatim kad idem na phone info i scan na dnu mi dođe poruka "Scan for product...Error!" Jel zna netko u čemu je greška? I sad kad bi kliknuo scan on bi mi trebao napisat koji je trenutni product ID?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

jel zna netko kako dekodirati nokiu x2? naime kupljena je u t-comu a htio bi na vip.

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Ovaj gore jedan od navedenih linkova ne radi. Zanima me da li tko može pomoći kako staviti hrvatsko jezik na NOKIU C7?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Radi li ovo za VIP N97?

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Da li netko ima Nokiu 2700 classic nebrendiranu da mi isčita product kod?

Imam jednu brendiranu na T-Mobile i to me užasno iritira (roze ikonice, w´n´w...) i probao sam nekoliko kodova i bezuspješno.

Zadnji sam stavio 0579778 i brend je ostao (premda piše da je kod za srpsku verziju) samo što sam izgubio hr verziju.

Jedino je softver nadograđen na 09.97 sa tim srpskim produkt kodom. Probao sam ga vratiti na originalni HR TM 0590197 i flešati ali piše da je najnovija verzija već unutra i neda mi opciju za refleš (vjerojatno TM još nije došao do te verzije).

World Championships: 7, GP started: 280, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,473
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Debrandiranje Nokia mobilnih telefona
F1-IVO kaže...

Da li netko ima Nokiu 2700 classic nebrendiranu da mi isčita product kod?

Imam jednu brendiranu na T-Mobile i to me užasno iritira (roze ikonice, w´n´w...) i probao sam nekoliko kodova i bezuspješno.

Zadnji sam stavio 0579778 i brend je ostao (premda piše da je kod za srpsku verziju) samo što sam izgubio hr verziju.

Jedino je softver nadograđen na 09.97 sa tim srpskim produkt kodom. Probao sam ga vratiti na originalni HR TM 0590197 i flešati ali piše da je najnovija verzija već unutra i neda mi opciju za refleš (vjerojatno TM još nije došao do te verzije).

Evo balcans product code, nebrendovan sa hrv i srp 0579780

15 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

jel itko zna što u nokijinim firmwareima znači bi-only? Samo provjerene informacije molim..

http://www.cyber-flasher.com/all-new-nokia-firmware-bi-only/

 

tražim firm za komunikator e90. trenutno mi je gore verzija 300.41.50.

 

ovdje sam vidio da je ažurna verzija V 400.34.93, međutim nema je za hr product code (0557554).

obzirom da mi nije bitno da imam hr menu, mislio sam ipak dić na tu, zadnju verziju promjenom product coda. sad si mislim, dal je to bi-only možda bi-lingual.. pa da to instaliram, da mi nema hrpu jezika koji mi ne trebaju, ionako ni jedan nece bit hrvatski. {#}

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 16:36 (bubbach).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Gdje unijeti product code? nikako ne mogu da skontam :/
imam nokiu N96, sve fino radi ali ima vodafone menije(mogu je normalno koristiti ali nervira) i evo nasao sam kod ali kako i gdje ga unijet? :D

EDIT: Skontao sam :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 18:07 (fera).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

Isprike što dižem temu iz pepela, ali zapeo sam i to jako.

 

NAime, dobio sam Nokiu 6131 iz Njemačke. Originalni product code je bio 0535170.  Htio sam dobit HR jezik.

 

Pratio sam ove upute i pomoću NSS-a (NssPro) promijenio product code u ovaj: 0532076

 

Kad sam nakon promjene kliknuo "Read" da provjerim je li sve u redu, javi mi "Error (2)" i polje gore desno gdje treba očitat product code zjapi prazno. Za probu pokušao pokrenuti Nokia software updater, ali više mobitel ne prepoznaje. Nokia PC suite ga ipak prepoznaje.

 

ZAtim sam skinuo sve moguće (logične) product codove (balkan, euro D...) ali svaki put kad probam promijenit product code i kad nakon toga pokušam očitat, polje je uvijek prazno.

 

Da stvar još bude gora, pokušao sam ubacit originalni product code koji je bio u njemu, ali I NAKON NJEGA ostaje prazno polje product codea.

 

Što radim krivo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Debrandiranje Nokia mobilnih telefona

može pomoć, imam C5-00, iz švicarske, i trebao bih stavit hrv jezik. može par hintova i linkova kako to ide? gugla, i našao sam nešto, ali ako je netko to radio već, nek napiše kako.

hvala

http://www.last.fm/user/jolly_bravo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Druze pokusao sam ovo sa Nokiom C7-00 i nisam uspio.imas li neki savet sta da radim?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

Imam Nokiu N8-00. Kupljena u Švicarskoj od Swiscoma bez blokade. Promjenio bi jezik u Hrvatski. Instalirao sam sve kako je navedeno u

uputstvu i kad spojim mobitel i aktiviram Nemesis Service Suite i kliknem na Scan osim ostalog napiše : "-Please copy the loaders first!
->Products Dir('products').......Not Found.
Nokiu kompjuter prepozna i otvori mi direktorij sa memorijom. Što bi trebao učiniti dalje jer očito da ju NSS ne prepoznaje. Spojena je njezinim usb kablom direktno na comp. ???

10 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje hr menija u Nokia mobilne telefone

pozdrav za sve jel zna tko kako na huawei y 300 mogu ubacit hrvatski jezik

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice