Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

poruka: 44
|
čitano: 7.424
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Frustracija danasnjim nefunkcionalnim mobitelima

Ok malo san frustriran mobitelima u danasnje vrime.Da li vam se cini da danasnji mobiteli ne nude ono sta bi stvarno tribali?
Ne mislim na neke uber napredne stvari nego jednostavne stvari koje nisu komplicirane za izprogramirat da svaki mobitel ima.
Nisam neki ljubitelj ovih "smartphone-a" i pruzat cu im otpor dok god budem mogao, ali vidija sam da i njima fali ona funkcionalnost koja mi s vrimena na vrime treba.


Ok, nekoliko stvari koji vecina mobitela nema ali bez razloga:

 

1. Alarm
- Mislm da bi alarm na mobitelima tribao imat naprednije funkcije. Ja ne zelim da me mobitel budi
svaki dan u istu uru, a ne zelim svaki dan minjat uru.
Ok danas mobiteli imaju mogucnost biranja dana, ali ne i sata.
Ne da mi se navecer mislit jel mi alarm na mobu u dobroj uri, a ta je stvar tako jednostavna.
- Isto tako nacin budjenja. OK danas imaju mogucnost da se ton povisuje ali dosta ih i ne da tu finkciju.
Zasto ja nebi mogao birati kakav ce nacin zvuka bit (iz tiseg u jace, konstantan,
ili u mom slucaju iz glasnijega u tise - u slucaju da sam legao u 4 a dizem se u 7 da me trgne iz kreveta)
- Zasto alarm zvoni minutu? ja bi volija imat opciju da mi odsvira moja najdraza pisma ujutro cila prije nego se izvucem iz kreveta!


2.Pozivi
- Postoje brojevi koje ne zelim primati.jednostavno zato... Zasto mi mobitel ne da opciju da odaberem brojeve koje ne zelim primiti.
Jednostavna stvar. Nemoj mi ih prikazivati nemoj me obavjestavati, totalni blackout odredjenim pozivima. SMS-ovi takodjer.


3: Kalendar
- Koristim kalendar i zapisujen sve svoje obveze i mobitel mi sluzi isto kao neki rokovnik.
Nazalost losi rokovnik.
OK kalendar kao kalendar je OK al ja zelim malo naprednije zabiljeziti svoje dane i rokove.
One kockice sa brojevima zelim promjeniti boju da znam sta mi je sta. Mobiteli daju opciju da biras je li to sastanak, neki blagdan ili nesto
ali je ili jedva vidljivo ili obiljeze dan kao nedjelja...

ja zelim 23 obiljezit plavo, 27 zeleno i 4 zuto i znam sta mi je sta.
Znaci cisto vizualno.Isto tako zelim da mi pritiskom nekog botuna jednostavno ispise najblisi dogadjaj, al ne zelim da mi
to bude stalno na ekranu nego nekim jednostavnim odabirom.

4. Privatnost
- Svi zelimo imat privatnosti a mobitel je veliko zadiranje u privatnost.
Al nemos sad nedat nekom da vidi 5 slika ili napise SMS/poziv zato sta imas neke privatne poruke unutra ili nesto drugo.
Zasto nema neka vrsta account-a kao na kompjuteru. Ili pak mjesto gdje mozes pohraniti svoje privatne stvari uz neku lozinku.
Isto tako pohranit SMS-ove ili sta god tako da mozes nekome dati mobitel i ne bojat se da ce vidit nesto sta netriba.
Isto tako sta se tice slika i videa, zelim dat prijateljici da vidi slike moga cool pasica al ne zelim da vidi neki xxx clip.( musko sam sta cu)
- Zelim isto tako neke kontakte odvojit, da nakon pricanja ili ih se stavi u zaseban privatni dio di se ne vide ili da se odmah brisu isto tako i SMS.
 
5. Personalizacija
-Speedail za pozive... zasto ne i za aplikacije? neki ih imaju a neki ne!
znam ima tipka za precac di su svi koristeni al zelim vece mogucnosti.
Zeim personalizirati mobitel po sebi na vecim razinama a ne samo promjena teme il tako nesto...

------------------------------------------------------------------------------


Ovo su bar neke stvari koje su kolko se ja razumin veoma jednostavne za danasnje standarde
al su veoma rijetke i korisniku kao ja idu dosta na zivce.

Imate li vi nekih primjera stvari koje se nekim cudom nikako da naprave a izgledaju jednostavno?

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

Zelis napredne opcije, a ne zelis pametni telefon? Mada ove neke opcije imaju i obicni telefoni.Zakljuvacanje slika, poruka i ostalog ima Motorola.Uglavnom sve sto tebi treba ja imam na Iphonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
no tengo dinero kaže...

Zelis napredne opcije, a ne zelis pametni telefon? Mada ove neke opcije imaju i obicni telefoni.Zakljuvacanje slika, poruka i ostalog ima Motorola.Uglavnom sve sto tebi treba ja imam na Iphonu.

 zelim pametni telefon al ne zelim touchscreen telefon{#}

 

15 godina
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
Abomb kaže...
no tengo dinero kaže...

Zelis napredne opcije, a ne zelis pametni telefon? Mada ove neke opcije imaju i obicni telefoni.Zakljuvacanje slika, poruka i ostalog ima Motorola.Uglavnom sve sto tebi treba ja imam na Iphonu.

  zelim pametni telefon al ne zelim touchscreen telefon{#}

 

  pa uzmi neki blackberry, ili neku Nokiu iz E-serije

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel

Na androidu mozes sve to i puno vise.

:)
14 godina
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
Upravo ovo sta ti je logic napisao ...
Neznam za dolazne poruke/pozive, mislim da i to mos, ali mi to nije trebalo nikada. jednostavo se ne javis na takve pozive i to je to.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
sardax kaže...
Upravo ovo sta ti je logic napisao ...
Neznam za dolazne poruke/pozive, mislim da i to mos, ali mi to nije trebalo nikada. jednostavo se ne javis na takve pozive i to je to.

  I to možeš na androidu i za sms-ove i poruke

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

:)
15 godina
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
logic kaže...

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
15 godina
neaktivan
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

imam osjecaj da e to sve isto... dobro nisan gledao nove generacije androida i blackbarry.... mene zanima zasto ovakve "gluposti" ne mogu imat svi mobiteli... nije ovo tko zna sta

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel

X10 ti recimo out the box nudi blokadu cim jednom odbijes poziv. Zazvoni, ti odbijes a on te pita hoces trajnu blokadu. Ti kazes da i voila. Ili udjes u imenik i sve koje ne zelis da cujes preusmjeris na govornu postu. DOdas handcent za sms koji ima blokadu smsova i gotovo.

:)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
Abomb kaže...

imam osjecaj da e to sve isto... dobro nisan gledao nove generacije androida i blackbarry.... mene zanima zasto ovakve "gluposti" ne mogu imat svi mobiteli... nije ovo tko zna sta

 

 

Zato sto nemaju svi iste uslove za mob. Recimo iphone ti daje jednostavnos a andorid mogucnosti. Ti izaberi sta hoces. Po ovome sta ti zelis android je stvoren za tebe.

:)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel

Vrlo kratko sam koristio X10 (oko 2-3 dana) da li ima mogucnost blokade brojeva koji su namjerno sakriveni (private caller, no number?)

Od žarke želje da budem u pravu preskačem pročitati postove, previđam i trollam - (s)izgoreo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
mind_challenge kaže...
logic kaže...

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

jesi baš trebao flejmati {#}

Abomb kaže...

imam osjecaj da e to sve isto... dobro nisan gledao nove generacije androida i blackbarry.... mene zanima zasto ovakve "gluposti" ne mogu imat svi mobiteli... nije ovo tko zna sta

 

 

isto zato što u fast foodu ne možeš dobiti škampe na buzaru i sa opel corsom ne možeš vozit 250 a sa bmw možeš.

Ako hoćeš napredne opcije, uzmi napredni model telefona.

Low end dumbphonei su za one koji hoće zvat, dobit poruku i vidjet koliko je sati. Drugo ih ne zanima i ne žele imati.

a bar danas možeš izabrati mob sa opcijama koje ti trebaju

iddqd
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
Lazarus Long kaže...

Vrlo kratko sam koristio X10 (oko 2-3 dana) da li ima mogucnost blokade brojeva koji su namjerno sakriveni (private caller, no number?)

Uz dodatni app mozes blokirati sta hoces i kako hoces. Imas ih free koliko hoces.

:)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Frustracija danasnjim nefunkcionalnim mobiteli

@autora teme

 

Vec i rudimentarni telefoni SE i Samsung nude mogucnosti koje ti trazis. Na primjer, dummy Sasmung telefoni imaju "sto" nacina blokiranja poziva i SMS poruka.

Kao sto ti kaze logic, uzimas Android "ekler" i radis sto ti je volja

Od žarke želje da budem u pravu preskačem pročitati postove, previđam i trollam - (s)izgoreo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjim nefunkcionalnim mobiteli
recimo se x8. Za malo para imas mocan mob.
:)
15 godina
offline
Re: Frustracija danasnjim nefunkcionalnim mobiteli
logic kaže...
recimo se x8. Za malo para imas mocan mob.

  ili LG GT540, za još manje para moćniji mobitel

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
mind_challenge kaže...
logic kaže...

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

  Daj ne pricaj gluposti{#} Sto ti to mozes na Androidu, a ja ne mogu na Ios-u? Malo se informiraj prije nego nesto napises.

15 godina
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
no tengo dinero kaže...
mind_challenge kaže...
logic kaže...

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

  Daj ne pricaj gluposti{#} Sto ti to mozes na Androidu, a ja ne mogu na Ios-u? Malo se informiraj prije nego nesto napises.

  mnogo toga, ti moras za svaku sitnicu jailbreakat uređaj, dok sve te sitnice možeš i na običnom androidu

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
mind_challenge kaže...
no tengo dinero kaže...
mind_challenge kaže...

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

  Daj ne pricaj gluposti{#} Sto ti to mozes na Androidu, a ja ne mogu na Ios-u? Malo se informiraj prije nego nesto napises.

  mnogo toga, ti moras za svaku sitnicu jailbreakat uređaj, dok sve te sitnice možeš i na običnom androidu

  Samo za blokiranje poziva, i u cemu je problem ako treba jailbreakat? A na Androidu ne kuhate romove?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 18:17 (no tengo dinero).
15 godina
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

problem je što ako hočeš neke stvari koje Android nativno podržava moraš jailbreakat, a i kad kuhamo manje smo ograničeni nego vi

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

Moj tata je jači od tvog tate... Opet počinje rat...

 

Koji god uzmeš (Android ili iOS) nećeš pogriješiti, imaju mali milijun mogućnosti i proširenja.

Ili neki jednostavniji ako ne bi baš touch tipa Nokia E serija (imam E52 i jako sam zadovoljan s njime za ono što mi treba, alarm namještaš kako ti odgovara po danima, satima...).

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
mind_challenge kaže...

problem je što ako hočeš neke stvari koje Android nativno podržava moraš jailbreakat, a i kad kuhamo manje smo ograničeni nego vi

  Mislim, pa koji je problem napraviti jailbreak? Ja nisam ogranicen ni u cemu, ne znam na sto mislis?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
@no tengo
Citirao si mene a ja ne spomenuh ios nigdje u ovom postu. Demantuj me ili brisi citat. Ako ios nesto moze kao i android jel to znaci da andrid nije mocan? imas li widgete, launchere?
:)
14 godina
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

Nemojte pretvarat i ovu temu u iOS vs. Android, nema smisla. 

Cinjenica je da ovo sta autor trazi ima svaki ozbiljniji telefon, da ne govorim pametni telefon. 

Hoces li te aplikacije kupit, jailbreakt telefon, koristiti appmarket, to sad vec ovisi o pojedincu i zeljama, nikako o samim telefonima. 

Tako smatram da uzrok ovih frustracija koje autor ima su vise uzrokovane nepoznavanjem ili ne postojanjem zelje da upozna neki od pametnih telefona, a ne samim telefonima i operativnim sustavima. 

 

Sve s cim je on "frustriran" je moguce napraviti, tako su frustracije neutemeljene xD

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Frustracija danasnjim nefunkcionalnim mobiteli
Abomb kaže...

Ok malo san frustriran mobitelima u danasnje vrime.

 

Ili baci mob u smeće i živi bez njega ili nabavi androida, druge opcije ti nema. Neki dummy phonovi imaju nekih mogućnosti ali nikako na razini androida. Neznam kako uopće očekuješ uređaje koji imaju jedva 100-300 mhz procesor i desetak MB-a RAM-a da rade svakakva čuda što si ti nabrojao? Recimo jedan SE w995 ima ravno 1MB RAM-a. Čovjek se onda iznenadi kako on uspije sve i vrtiti bez usporavanja sa tako malo memorije, naspram današnjih kojima je 512MB praktički standard.

 

Androida out of the box možeš raditi što god hoćeš, samo tražiš na marketu i 90% ćeš naći besplatnu aplikaciju za to što ti treba. iOS je bez JB-a ograničen, i tu nema diskusije. Heck, neki dan sam htio skinuti snes emulator na iphone i tražim appstore i nema ga, ja gledam tko je tu lud? Poslije išao guglati i skužio da treba JB za to. A više manje sve nekakve aplikacije koje ulaze malo dublje u sustav trebaju JB, jer na appstoru nisam još ništa našao neke aplikacije da se da nešto napredno štelati ili što god već.

 

Dok android sa rootom je više ne samo radi roota, koliko custom romova ako ti stock ne paše ili radi probleme, dok samim rootom od aplikacija eventualno backup i slične su neke koje su interesante, ali ne i neophodne. 

 

 

Da se vrati autoru teme:

Ako ti je problem touchscreen onda za tebe lijeka nema, neznam što je on toliko mrsk, ali moja preporuka da isprobaš kvalitetnije mobove sa touchscreenom, znači android/iOS uređaje a neke shrot lg/samsunge kojima je ekran i sam OS katastrofa. Meni jednostavno išta drugo osim touchsreena više ne paše, jednostavno mi je tlaka kroz meni-e ići micajući se onim d-padom, a također je i sporije, plus puuuuno manji ekran na kojem je sve sitno...

 

 

 

 

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
mind_challenge kaže...
logic kaže...

Mozes sta god i kako god zamislis. Tu je snaga andorida. Masta je granica.

Recimo blokiranje poziva i smsova. Imas app koji ti to blokira po bilo kojem zamislivom i ponekom nezamislivom scenariju ili uslovu. Recimo po broju, vremenu, pozivnom broju, poznat ili ne i sl.

  e, baš je u tome razlika između iOS-a i Androida. Android je zakon

De šuti i pokrij se preko usiju pričas bezveze

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
neaktivan
offline
Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitela

koliko ruku je potrebno da se koristi touchscreen ? meni je to pickasto pipkanje ekranu užasno iritantno..

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Frustracija danasnjih nefunkcionalnih mobitel
seneka kaže...

koliko ruku je potrebno da se koristi touchscreen ? meni je to pickasto pipkanje ekranu užasno iritantno..

Pa jedna? Ja nemam problema sa jednom rukom koristiti do 3,7'' ekran, probao sam desireHD od 4,3'' i on mi je prevelik i nespretan jednom rukom koristiti, ali ovo sve manje možeš bez problema. Jedino ako se koristi multiouch/pinch to zoom očigledno trebaju dve ruke...

Stoja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice