Ios vs andorid

poruka: 83
|
čitano: 12.677
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ios vs andorid
dvoumim se oko kupnje telefona s andoridom ili nekog iphonea .. imao sam vec iphone 2g , dok mobitel s andoridovim os nikad nisam imao.
pa ako ima netko tko je imao dva ili vise mobitela sa iosom ili androidom da mi napises razlike , npr koje su razlike .. ? hvala
vidim da npr iphone 3gs ima na njuskalo za nekih 1200 kn , a ima duplo slabiji proc i rame od iphonea 4 , a npr htc desire ima isto rama i ghz proca ko iphone 4 , a na njuskalo 1500 kn ..
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

 
10 70 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ios vs andorid

Let the flame war begin!! {#}

SK crew
Moj PC  
27 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

točno to :D
ono što prvo kupiš na to ćeš se naviknit i nećeš htjet mijenjat :D

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
Uzmi android, dobijes jeftiniji i kvalitetniji uredjaj
Me gusta....
15 godina
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

Troll

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid

iOS ako ti se ne da prckati po mobitelu

android ako zelis pravu funkcionalnost

Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna - statistika.
Moj PC  
38 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid
I Android i iOS nude i funkcionalnost, ljepotu, brzinu, mogucnost prckanja i slicno. Ja koristim iPhone vec 3 godine, trenutno mi je iOS brzi i fluidniji od Androida, ali mislim da je sve stvar navike. Uzmi mob koji ti hardverski odgovara i za koji imas para, vec ces se naviknut na OS koji god da uzmes. Slobodno razmisli i o Win7 mobitelima, platforma se dosta dobro razvija.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
sweeth kaže...
I Android i iOS nude i funkcionalnost, ljepotu, brzinu, mogucnost prckanja i slicno. Ja koristim iPhone vec 3 godine, trenutno mi je iOS brzi i fluidniji od Androida, ali mislim da je sve stvar navike. Uzmi mob koji ti hardverski odgovara i za koji imas para, vec ces se naviknut na OS koji god da uzmes. Slobodno razmisli i o Win7 mobitelima, platforma se dosta dobro razvija.

iOS i prčkanje ne idu u istu rečenicu.

 

Android trenutno je štekav, ali dolaskom ICS-a i njegove HW akceleracije se i to promjenilo tako da ispada da je to sve tu negdje po fluidnosti i brzini.

 

iOS ako ne zelis slobodu, a Androida ako želiš mogucnost mijenjanja tema/fontova/widgeta, pa i samog operativnog sistema, instaliranje aplikacija koje nisu sa marketa bez ikakvog jailbreaka i slicnih stvari.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Ios vs andorid

Da ne otvaram novu temu,

Hoce li gewey kartica raditi ako svoj iphone4 updejtan na ios5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ios vs andorid

Ajde neko hitno mi je

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid
Čisto sumljam
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
DuMe kaže...

Da ne otvaram novu temu,

Hoce li gewey kartica raditi ako svoj iphone4 updejtan na ios5?

Ne.

15 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid

Daklem, nisam troll. Kupio sam Desire čim je izašao, nakon toga Galaxy S. iP4 kamera je bolje od oba mobitela, kao i ekran i trajanje baterije. Svaka aplikacija se na Androidu rušila na oba mobitela. Galaxy S se sam zbrickao jedno jutro (!!!), Kies nikada nije uspio syncati mobitel. iPhone 4 = nikad problema sa mobitelom. Plus imaš sreće ako dobiješ Android update, iP je uvijek (uglavnom) na najnovijem apdejtu. Koliko će trenutnih mobitela dobit Ice Cream Sandwich? 2? Sensation i S2? Toliko o tome.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 18:12 (berofx).
 
0 15 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Ios vs andorid

Bok decki, ja imam iPhone. iPhone i Apple su sranje.

iOS je u redu. Cak mi je bio drazi od Androida, jer su stari Androidi ruzni, ali ICS je tako cool. {#}. I problem je u tome sto iPhone (jadan procesor, baterija, mali ekran - u nicemu ne prednjaci) zaostaje za Android uredjajima (SGS II, Samsung Galaxy Note {#}). Funkcionalnost je na strani Androida. Zapravo sve je na strani Androida. Bokic cmokic. {#}

iPhone user. Hasta la victoria siempre.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 19:01 (piksic).
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

Ti mora da se salis?

13 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid

Ako imas malu ruku Iphone.


Ako imas musku ruku, 4"+ android.

Moj PC  
23 0 hvala 0
13 godina
offline
Ios vs andorid

Ja da uzimam mobitel uzeo bih wp7 (lumia 800).

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...
DuMe kaže...

Da ne otvaram novu temu,

Hoce li gewey kartica raditi ako svoj iphone4 updejtan na ios5?

Ne.

Znači nemogu nikako updejtat na ios5 a da mi gewey normalno radi?

12 godina
offline
Re: Ios vs andorid

e zahvaljujem momci, ako jos nesto imate za napisat slobodno.. .
i da pitam dali ga je lako otkljucati na sve mreze ? i kakva je grafika igrice na ios i androidu , planiram uzeti htc desire.. 512 mb i 1ghz proca je sasvim dovoljno ( ako se nevaram )

i kakva su vam iskustva sa windows phone mobitelima ? i grafika igrica na njima ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 20:37 (dinos3).
14 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid

kolko para mislis dati i ovisi sto ti treba, ja sam preso sad sa iphona na sgs2 i preporodio sam se, dok moja majka recimo nemoze se snaci na nicem drugom doli iphona.... stoga hoces li jednostavnost prije svega ili zelis li si sam odrediti kako ce ti mobitel izgledati

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

?? ti mora da se salis...

 

Situacija je obrnuta. iOS uzimaju oni koji imaju <16 godina jer se vole preseravati, izgledati cool i jer zele prikazati sebe kao bogatog jer imaju iPhone od 7000 kn. S druge strane, Android uzimaju oni odrasliji i ozbiljniji kojima je bitna funkcionalnost softvera. A usput, Android uredjaji su jeftiniji i 10x kvalitetniji.

15 godina
protjeran
offline
Ios vs andorid

Aj ste više dosadni. Hoću pametne komentare.

ZA / PROTIV

 

Osobno sam koristio oba OSa, ali sam ipak ostao privržen iOSu. 

Nisam sigurno uzeo iOS zbog uređaja već isključivo zbog softwera. 

Android se polako bliži, ali još uvijek nije postigao mogućnosti iOSa. (da se razumijemo JB iOSa)

JB koristim od ios 2 i sa njim Android nije konkurencija.  Danas je dovoljno posjetiti preko Safarija web stranicu jailbreakme i praktično je to JB. Znaci nište komplicirano.

Izbor "kvalitetnih" aplikacija na Android Marketu još uvijek nedostaje i dosta ih nisam promašao ili njihovu zamjenu. 

Obično se Androidu prepisuju mogućnosti koje ili nitko ne koristi ili postoje uz JB. 

Problem sa androidom je povezanost softwera i hardwera. Prevelik broj uređaja naravno da ne mogu biti optimizirani.

A i sviđa mi se kvaliteta i podrška za Apple proizvode.

 

Što se tice cijena...nemam najskuplji ipad, ali 2000 kuna svakako nije mnogo za tablet sa autonomijom preko 10 sati

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 21:34 (Simbamef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ios vs andorid
Simbamef kaže...

Aj ste više dosadni. Hoću pametne komentare.

ZA / PROTIV

 

Osobno sam koristio oba OSa, ali sam ipak ostao privržen iOSu. 

Nisam sigurno uzeo iOS zbog uređaja već isključivo zbog softwera. 

Android se polako bliži, ali još uvijek nije postigao mogućnosti iOSa. (da se razumijemo JB iOSa)

JB koristim od ios 2 i sa njim Android nije konkurencija.  Danas je dovoljno posjetiti preko Safarija web stranicu jailbreakme i praktično je to JB. Znaci nište komplicirano.

Izbor "kvalitetnih" aplikacija na Android Marketu još uvijek nedostaje i dosta ih nisam promašao ili njihovu zamjenu. 

Obično se Androidu prepisuju mogućnosti koje ili nitko ne koristi ili postoje uz JB. 

Problem sa androidom je povezanost softwera i hardwera. Prevelik broj uređaja naravno da ne mogu biti optimizirani.

A i sviđa mi se kvaliteta i podrška za Apple proizvode.

 

Što se tice cijena...nemam najskuplji ipad, ali 2000 kuna svakako nije mnogo za tablet sa autonomijom preko 10 sati

 

Jesi probao radit na ipad? ja imam iPad 2 i mogu ti reci da meni autonomija nije 10 sati. imam iOS 5.0.1 i baterija se trosi poprilicno brzo! npr: igrao sam Tic-Tac-Toe nekih 30 minuta i baterija mi je pala sa 95% na 76%.
12 godina
odjavljen
offline
Ios vs andorid

Probao sam dosad sve os-eve na tržištu osim Bade i iOs mi je nekako previše jednostavan. Cijelo vrijeme imam osjećaj kao da me netko tuče kamenom u glavu.

 

Najbolji mi je WM6.1/6.5 a zatim Android.

SK crew
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ios vs andorid
dinos3 kaže...
dvoumim se oko kupnje telefona s andoridom ili nekog iphonea .. imao sam vec iphone 2g , dok mobitel s andoridovim os nikad nisam imao.
pa ako ima netko tko je imao dva ili vise mobitela sa iosom ili androidom da mi napises razlike , npr koje su razlike .. ? hvala
vidim da npr iphone 3gs ima na njuskalo za nekih 1200 kn , a ima duplo slabiji proc i rame od iphonea 4 , a npr htc desire ima isto rama i ghz proca ko iphone 4 , a na njuskalo 1500 kn ..

Evo dok gljedam ovu komediju od utakmice, da se i ja osvrnem na tvoj upit {#}!

 

Daklem; da počnem od toga da sam tijekom 2009 kupio i imao Iphone 3GS, iz razloga što je tada u to doba godine imao preko nekoliko dobrih razloga za kupiti ga, a neki su recimo, nešto sasvim novoga na tržištu, u svakom pogledu.

Usput budi rečeno, uvijek sam recimo to tako, patio na broj boja na ekranu, što u to doba HTC nije mogao ili nije želio pratiti, a ja sam pratio HTC, tako da sam u to doba pratio ali zaobilazio HTC.

Dolaskom android OS-a na tržište, a sa njim i po meni odličnog spoja HTC + Android platforme, naprosto sam se zblesirao viđenim, a tekar kada sam skužio HTC DHD, ma, ljubav na prvu {#}!

Kada sam malo poradio na upoznavanju android pojma i općenito platforme, što dobivam u paketu, najiskrenije moram reći, Iphone sa svojim IOS-om to nije, niti sada,a možda i u skoroj budućnosti nećebiti u mogućnosti doseći.

Što se tiče generalnog stava, uz HTC DHD toliko guštam sve što mogu raditi s njim, na njemu, bezpogovorno sam postao prodana duša, a ako bi išli u detalje, ima i tu puno materijala za mlatiti, prvo recimo dizajn moba, ono što je recimo MacBookProod 15.4 inča, sa aluminjiskim kućištem, e to je HTC-DHD u svijetu mobitela, za mene, mjerna jedinica za opisnu ocjenu "ovo je mokar san mokrih snova" {#}!   

Dimenzije moba u generalnom su skorom idealno pogođene za rukicu mojeg broja, ne negiram da bi i 4.5 ili čak 4.8 dijagonala prošla, još kada bi pali ekrani sa 1080p rezolucijom, hmmmmmmmmmmmmm, baš bih se guštao žnjim  {#}!!

 

Daklem, izbor je defenitivno HTC (koji stigneš kuupiti novijeg tipa) i Android kao platforma i OS  {#}!!  

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Ios vs andorid
ako imas para i oces kvalitetniji i jednostavjiji mob onda ios a ako oces mocan,uz malo prckanja nedosadan,mob po tvojim potrebama uzmi android (naravno to se odnosi na ove mocnine poput sgs2,sensation i dalje) jer ipak iphone (4 i 4s) potuce sve ove "slabije" android uredjaje :)
vatefak is going on :D
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
berofx kaže...

Android ako imaš < 16 godina i voliš se preseravati i biti cool. iOS ako želiš mobitel koji radi.

Dosad sam previše puta vidio da je obratno, tj. da iphone služi za preseravanje. Mislim da sve ovisi od osobe do osobe, osobno preferiram android zbog većeg izbora mobilnih aparata te garancije, koja je na iphoneu samo 1.god., a najbliži servis u Mađarskoj. Mislim da su Htc Sensation i Galaxy s2 u rangu s iphoneom 4 u najmanju ruku, a po meni i bolji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 23:44 (pugy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ios vs andorid
bancic123 kaže...
ako imas para i oces kvalitetniji i jednostavjiji mob onda ios a ako oces mocan,uz malo prckanja nedosadan,mob po tvojim potrebama uzmi android (naravno to se odnosi na ove mocnine poput sgs2,sensation i dalje) jer ipak iphone (4 i 4s) potuce sve ove "slabije" android uredjaje :)

moze i na Nexus S star godinu dana sada, jer ICS sa HW akceleracijom tuce iPhone

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Ios vs andorid
a na njuskalu bi dao nekih 1,600 mozda malo vise za mob .. planiro sam desire.. (1ghz , 512 mb) ima netko nesto bolje ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice