"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.721.108
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...
mzopg kaže...
Jimmy kaže...

Bojim se da bi mogao platiti carinu pošto sam platio za Mi Band 4 koji ima malu kutiju. Zadavio bi nekoga da platim €320 za mobitel sa gearbesta i onda još€100 za carinu i sve to bez garancije. Zbog tih razloga sam gledao po oglasima a i prije stigne poštom. 

 

Vidjet ću sutra što mogu iskemijati sa aliexpress kuponima i popustima. Možda nađem jeftini mob ako ništa ne nađem po oglasima. 

 

Edit: Kaže CS sa gearbesta da priority nema veze s carinom jer je svaki kupac osobno zadužen za davanja i uvoz u svojoj državi.

 

Edit 2: Bem ti sunce.. gledam na aliju i koliko vidim više ni Goldway nema DHL bez carine 

 

 Prođi malo teme Mi 9 i Mi 9T, već smo sve ovo tamo prošli puno puta. Imaš tamo i hrpu kolega forumaša koji su naručili i prošli bez PDV-a. Garanciju imaš i iz Kine, za sada samo 12mj.

 

Našao sam negdje na forumu da je netko platio carinu makar je bilo priority.

 

Našao sam za €300 sa Amazona, original zapakirano. Malo čudno da netko kupi skuplje pa zapakirano prodaje ali vidio sam i gore.

Nadam s da će sve biti ok.

 

 

 Moze link?

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svaki dućan mislim daje si neki max limit kolko daje popusta za te select kupone... tko prvi njegova djevojka.  ja u 9:00 nisam mogao više odabrati uopće... probao bar 3,4 mobitela. očito već sve iskoristili.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

 

Našao sam negdje na forumu da je netko platio carinu makar je bilo priority.

 

Našao sam za €300 sa Amazona, original zapakirano. Malo čudno da netko kupi skuplje pa zapakirano prodaje ali vidio sam i gore.

Nadam s da će sve biti ok.

 

 

 A gle, ima ekipe koja i uz ebay GSP opet plati carinu i PDV.  Tko zna što ljudi sve poklikaju i što izvode da bi sebi zakomplicirali život.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
Chriss kaže...

Jel netko rijesio problem sa ali select kuponima?

Meni ih jos uvijek ne pokazuje :(

 Aha, baš.

Navodno se s kuponima Mi 9 može spustiti 70-tak dolara.

Prikazuje mi samo jedan od 2 i jedan od 3 dolara kod checkouta 

A nakupio sam ih danas i jučer dvadesetak valjda...

 

A ovo je obećano:

 

 

 

Hery kaže...

Svaki dućan mislim daje si neki max limit kolko daje popusta za te select kupone... tko prvi njegova djevojka.  ja u 9:00 nisam mogao više odabrati uopće... probao bar 3,4 mobitela. očito već sve iskoristili.

 

Da...

 

Po ovome, do 4000$ u shopu se dobivaju select kuponi, znaci najbrzi su uspjeli :)

 

edit: Nez zasto al screenshot za 4000$ mi ubacilo u komentar CyberDemonVZ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 14:40 (Chriss).
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako komu može koristit, kod od 5$ ako se kupuje za iznos viši od 27$ na aliexpressu (ako još vrijedi):

MAREDUCEXCLU1111

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
JohnnyBlaze kaže...
Moze link?

 Privatni oglasi. Ne prodaje dućan po toj cijeni.

 

mzopg kaže...
Jimmy kaže...

 

Našao sam negdje na forumu da je netko platio carinu makar je bilo priority.

 

Našao sam za €300 sa Amazona, original zapakirano. Malo čudno da netko kupi skuplje pa zapakirano prodaje ali vidio sam i gore.

Nadam s da će sve biti ok.

 

 

 A gle, ima ekipe koja i uz ebay GSP opet plati carinu i PDV.  Tko zna što ljudi sve poklikaju i što izvode da bi sebi zakomplicirali život.

 

Meni je sa GSP zapeo na carini, tj. DHL-u. Ne sjećam se ali na kraju je putovalo (vremenski) ko iz Kine. Da ne govorim da sam svakakve pizdarije prošao da dobijem EORI broj makar je poštarina bila plaćena.

Dakle, nema problema s carinom ali prvi puta ima sa EORI brojem.

 

 

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

NOVO...NOVO..NOVO

Uz GoldwayMi Global StoreMeizu Official store dobili smo još jedan dućan na Aliexpresu koji ima dostavu Dhl-om bez PDV-a.

 

YouGeek...Prodaja Realme i Xiaomi uređaja bez PDV-a. Realme je u vlasništvu OPPO brenda koji proizvodi OnePlus mobitele, nešto slično kao Redmi kod Xiaomija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 23:16 (bodija).
Moj PC  
1 1 hvala 7
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz ekipa,

 

Može li mi netko preporučiti mobitel za majku sa cjenom oko 100€ do max 1.000 kn. Što se tiče spec. njoj je jedino bitno da je praktičan, dobra baterija i zvuk, pošto samo razgovar na njega i eventualno nekad koristi wapp i viber. Naručio bih ga izvana sa stranice koja ima EU skladište.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Well met !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

Meni je sa GSP zapeo na carini, tj. DHL-u. Ne sjećam se ali na kraju je putovalo (vremenski) ko iz Kine. Da ne govorim da sam svakakve pizdarije prošao da dobijem EORI broj makar je poštarina bila plaćena.

Dakle, nema problema s carinom ali prvi puta ima sa EORI brojem.

 

 

 haha, koji si ti pehist. Ne treba ti EORI za GSP, to je netko nešto zabrljao. Možda je ipak bolje da ne testiraš Priority Line. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Likkkk kaže...

Pozz ekipa,

 

Može li mi netko preporučiti mobitel za majku sa cjenom oko 100€ do max 1.000 kn. Što se tiče spec. njoj je jedino bitno da je praktičan, dobra baterija i zvuk, pošto samo razgovar na njega i eventualno nekad koristi wapp i viber. Naručio bih ga izvana sa stranice koja ima EU skladište.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

 Redmi 8, može se nabaviti za 100€. Dobar je i Mi A3, na akciji se može dobiti za 1000kn, ali mislim da joj je to overkill ako koristi samo za razgovore, wapp i viber.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Likkkk kaže...

Pozz ekipa,

 

Može li mi netko preporučiti mobitel za majku sa cjenom oko 100€ do max 1.000 kn. Što se tiče spec. njoj je jedino bitno da je praktičan, dobra baterija i zvuk, pošto samo razgovar na njega i eventualno nekad koristi wapp i viber. Naručio bih ga izvana sa stranice koja ima EU skladište.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

 Redmi 8, može se nabaviti za 100€. Dobar je i Mi A3, na akciji se može dobiti za 1000kn, ali mislim da joj je to overkill ako koristi samo za razgovore, wapp i viber.

 Hvala na preporuci. Prepouričit ću joj xiaomi, pošto i sam imam MI A2 lite i zadovoljan sam sa njim.

Well met !
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

Po vasem iskustvu, gdje je trenutno Mi 9T Pro najpristupacniji?

(da ne moram dodatno placat carinu i ostala "uhljebistan davanja")

BTW, jel dostupan za HR model Mi 9 Pro i gdje je najpovoljniji?

 

Ta dva su za sad na nisanu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
myself kaže...

 

Po vasem iskustvu, gdje je trenutno Mi 9T Pro najpristupacniji?

(da ne moram dodatno placat carinu i ostala "uhljebistan davanja")

BTW, jel dostupan za HR model Mi 9 Pro i gdje je najpovoljniji?

 

Ta dva su za sad na nisanu.

 Gledao sam prije 2-3 sata Mi 9, najjeftiniji je bio u Goldway dućanu na AliExpressu, pa je vjerojatno i Mi 9T Pro tamo najjeftiniji. Obavezan odabir DHLa za dostavu (onda je bez PDV-a).

 

Usporedio sam Goldway, Mi store, Amazon (sve u EU), nabava (svi naši dućani)..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
myself kaže...

 

Po vasem iskustvu, gdje je trenutno Mi 9T Pro najpristupacniji?

(da ne moram dodatno placat carinu i ostala "uhljebistan davanja")

BTW, jel dostupan za HR model Mi 9 Pro i gdje je najpovoljniji?

 

Ta dva su za sad na nisanu.

 Gledao sam prije 2-3 sata Mi 9, najjeftiniji je bio u Goldway dućanu na AliExpressu, pa je vjerojatno i Mi 9T Pro tamo najjeftiniji. Obavezan odabir DHLa za dostavu (onda je bez PDV-a).

 

Usporedio sam Goldway, Mi store, Amazon (sve u EU), nabava (svi naši dućani)..

Puno sam puta narucivao sa Ali-ja i za skuplje iznose je redovno isla procedura za carinu. Goldway spada takodjer pod AliExspress i ako sam dobro povezao iz Hong Kong-a su sto je izvan EU, dakle podlijeze carinjenju.

Jel dovoljno odabrat za dostavu samo DHL za bilo koji artikal sa Goldway-a i dolazi mi doma bez ikakvih dodatnih trosarina (osim onih koje sam platio Goldway-u prilikom kupovine) ?

Nikako ne bih htio da platim uredjaj 400-500$ i onda kad dodje u HR me nasi docekaju da platim porez, carinu i ostale manipulativne troskove.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da dovoljno je odabrati DHL i dolazi direkt na vrata.

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kad sam se vec okomio na Goldway, kako ide u praksi reklamacija? ...ili da zaboravim na to?

Osim toga, Mi 9T Pro nema svoj topic na forumu?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 0:05 (myself).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
myself kaže...

Osim toga, Mi 9T Pro nema svoj topic na forumu?

 

Tu pišemo za Mi 9T i Mi 9T Pro:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
myself kaže...

 Gledao sam prije 2-3 sata Mi 9, najjeftiniji je bio u Goldway dućanu na AliExpressu, pa je vjerojatno i Mi 9T Pro tamo najjeftiniji. Obavezan odabir DHLa za dostavu (onda je bez PDV-a).

Usporedio sam Goldway, Mi store, Amazon (sve u EU), nabava (svi naši dućani)..

Jel dovoljno odabrat za dostavu samo DHL za bilo koji artikal sa Goldway-a i dolazi mi doma bez ikakvih dodatnih trosarina (osim onih koje sam platio Goldway-u prilikom kupovine) ?

 Ne, radi fore sam napisao da je preko DHLa bez PDV-a 

 

 

Garancija je kraća nego u EU. Samo jednu godinu, a ne dvije.

Rješava se tako da se šalje k njima.

Al onda trebaš biti jako strpljiv i imati rezervni mobitel.

 

Prvo ih moraš uvjeriti da je pokvaren, pa slike, pa video... Pa trebaju odobriti, pa dogovoriti, pa u pošti srediti slanje u Kinu (što košta, al nije tak strašno). Mislim da čak i postoji postupak u kojem ti daju dokument da si slao na servis, pa ti kod vraćanja (ukoliko ponovo ne pošalju preko DHL-a) ne zaračunaju PDV.

 

Uglavnom, ako nisi strpljiv, kao da nemaš garanciju 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav kolege, real me x2 pro sa vooc chargerom i tak , dal da to ocekujem u europi za 2000 kn i ispod skoro ili nista od toga? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa preporucena cijena je skoro 400$ tak da neznam na koju foru bi ga dobio ispod 2k kn? Koliko vidim ima na Aliju za 405 Eur.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 11:26 (Patrick_cro).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozz ekipa!

 

ne pratim hardware vise od 10 godina pa sva elektronika novija od onih athlona x2 me zbunjuje. previse toga stave u malu kutijicu. procital zadnje 4 strane i sad znam manje nego prije. znaci, 29.11 bude opet popust, sigurno ce netko ovdje staviti link. nije mi bitno tko je proizvodjac ili model, samo da nije bacanje love. koje modele da gledam do 250 eura? ili manje, nikako vise. dar je a nisam bas toliko darezljiv :p  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gdje misliš kupiti? Znaju biti velike razlike u cijenama.

Kad nas? EU? Kina?

Ili je potpuno svejedno?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Jimmy kaže...

Meni je sa GSP zapeo na carini, tj. DHL-u. Ne sjećam se ali na kraju je putovalo (vremenski) ko iz Kine. Da ne govorim da sam svakakve pizdarije prošao da dobijem EORI broj makar je poštarina bila plaćena.

Dakle, nema problema s carinom ali prvi puta ima sa EORI brojem.

 

 

 haha, koji si ti pehist. Ne treba ti EORI za GSP, to je netko nešto zabrljao. Možda je ipak bolje da ne testiraš Priority Line. 

 

Ako nisi kod kuće možeš se slikati je jer šalju nazad paket nakon ne znam koliko dana. Možda sad zadrže paket pa ti naplate ležarinu ko druge firme ali nije ni to neka sreća.

 

Prvo sam ih morao uvjeriti da je carina već plaćena a onda sam trebao dostaviti (i podići) EORI broj jer su ga trebali kako bi mogli "proknjižiti" uplatu. Nemam pojma šta da kažem, pogotovo kad se uzme u obzir da sam uzeo GSP da ne moram uzimati EORI i zezati se s carinom. Da stvar  bude gora, za običnu carinu HP-a ne bi trebao EORI.

 

 

Da li možda netko zna kako se šalje/dobije potvrda da se ne plaća ponovo carina za robu koja dolazi sa servisa iz inozemstva?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

potpuno svejedno.

 

mob mi treba najkasnije do ozujka, tako da nije sila.. ali ako je dobar popust, mogu ga poslat sa cestitkom, nemoram se niti socijalizirat, sta mi je plus :p

 

uglavnom, netreba phablet, male ruke su u pitanju. sve ce biti skok sa trenutacnog tako da nemam neke posebne zelje. 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
phnx kaže...

potpuno svejedno.

 

mob mi treba najkasnije do ozujka, tako da nije sila.. ali ako je dobar popust, mogu ga poslat sa cestitkom, nemoram se niti socijalizirat, sta mi je plus :p

 

uglavnom, netreba phablet, male ruke su u pitanju. sve ce biti skok sa trenutacnog tako da nemam neke posebne zelje. 

 Nije hitno? Super. Do Crnog petak (29.11.) prati ove teme:

Ova na kojoj jesmo:

https://www.bug.hr/forum/topic/openito-o-mobitelima/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/192996.aspx

 

I ostale:

https://www.bug.hr/forum/topic/openito-o-mobitelima/pomo-odabiru-mobitela/101079.aspx

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/black-friday-2019/271525.aspx

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx

 

Negdje će se sigurno pojaviti nešto što će ti zapeti za oko.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

.....lol u krivu temu sam napisal post  :P  to mi je zato kaj sam prestao piti kavu, i sad pijem samo kakao  :)  
Admini brišite ovaj moj post plizz  !!

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 9:21 (Dud).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok,

trenutno imam xiaomi mi 5 i razmisljam o novom mobu.

 

Trenutno se dvoumim izmedu ova 3 modela:

 

Xiaomi mi 8

Xiaomi mi 9 lite

Xioami mi 9 se

 

Velicina mi 5 je mi idealna po ovome sto sam citao cinimi se da je mi 9 se najbolji izbor ali je po specifikacijama dosta slican 9 lite.

 

Mi 8 je malo veci ali je i starija generacija ali je hardverom dosta jaci od ova dva druga(ne znam za kameru i software dio).

 

Eventualno sam mislio da popravim 5 ali ne znam koliko bi dosla izmjena baterija i wlan antene.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ProxyZero kaže...

Bok,

trenutno imam xiaomi mi 5 i razmisljam o novom mobu.

 

Trenutno se dvoumim izmedu ova 3 modela:

 

Xiaomi mi 8

Xiaomi mi 9 lite

Xioami mi 9 se

 

Velicina mi 5 je mi idealna po ovome sto sam citao cinimi se da je mi 9 se najbolji izbor ali je po specifikacijama dosta slican 9 lite.

 

Mi 8 je malo veci ali je i starija generacija ali je hardverom dosta jaci od ova dva druga(ne znam za kameru i software dio).

 

Eventualno sam mislio da popravim 5 ali ne znam koliko bi dosla izmjena baterija i wlan antene.

 

Hvala

Što ti je bitno kod moba?

 

Mi 9 SE je dimenzijama najbliži Mi 5. Mi 8 ima najbolji SoC i odličnu kameru + OIS, ali ni Mi 9 SE nije puno lošiji po pitanju kamere. Mi 9 Lite ima najbolju bateriju i ulaz za slušalice.

 

Popravak Mi5 bi te došao oko 200kn, ako ćeš sam zamijeniti dijelove, ako ide u servis mislim da se ne isplati jer se cijeli mob može nabaviti u odličnom stanju za 600-700kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok,

da ima kvalitetan ekran i ok kameru(ali da nije prevelik dimenzijama). Baterija nije toliko bitna jer je u svakom slucaju bolja od ovog sto imam.

Da li neki znacajn upgrade donose neka od ta 3 mobitela u odnosu na mi 5?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice