"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.722.722
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ProxyZero kaže...

Bok,

da ima kvalitetan ekran i ok kameru(ali da nije prevelik dimenzijama). Baterija nije toliko bitna jer je u svakom slucaju bolja od ovog sto imam.

Da li neki znacajn upgrade donose neka od ta 3 mobitela u odnosu na mi 5?

Bilo koji od tri nabrojana modela su veliki upgrade u odnosu na Mi 5 koji imaš.

 

- bolji i veći ekran, AMOLED

- nema ogromne "brade" i "čela", daleko veća iskoristivost prednje površine

- bolji SoC

- više RAM-a, brži RAM

- više interne memorije

- daleko bolje kamere

- bolja baterija i brže punjenje

 

Mislim da je Mi9 SE najbliži onome što bi tebi odgovaralo.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da baterija 9SE nije tako izdržljiva. Ne mislim na specifikacije, već se ni u testovima izdržljivosti ni prema korisničkim iskustvima na koje sam naišao nije sjajno pokazao po tom pitanju. Inače odličan mob, bio mi je u najužem izboru za upgrade sa Mi 5S, ali zbog toga nisam (a onda sam potrošio novac za gadgete na nešto drugo).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 16:26 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio sam mobitel na aliexpresu u Goldway trgovini 11.11. i još ga nisu poslali.

Ne odgovaraju na moju poruku što je s narudžbom.

Je li još nekome tako? Mogu otkazat narudžbu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije mob, ali naručio sam s Goldwaya 9.11. Mi Band 4 i stigao 20.11. Možda nemaju tvoj model moba na lageru trenutno, šalji još poruka da vidiš što je, a vjerujem da možeš i otkazati narudžbu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
deleted user kaže...

Naručio sam mobitel na aliexpresu u Goldway trgovini 11.11. i još ga nisu poslali.

Ne odgovaraju na moju poruku što je s narudžbom.

Je li još nekome tako? Mogu otkazat narudžbu?

 Nisi jedini... ni meni još nisu poslali.

Ne odgovaraju na poruke itd. ...Nakon što sam i na facebooku ostavio poruku , dobio odgovor prosli četvrtak: Standardno, gužva je itd. , šaljemo u sljedećih nekoliko dana.

Ako ne pošalju do petka otkazujem najvjerojatnije. Jedino onda čekam povrat para još oko 10 dana...tako bar piše.

Ugl. jako loše iskustvo, a svi preporučuju. Kužim da je gužva i ludnica bila 11.11. ...ali 20 dana ,i da ne možeš odgovoriti na poruku 15 dana. Loše  

 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa. Trebao bih savjet za mobitel do otprilike 1500 kuna. Gledao sam što se nudi, ali Xiaomi ima zaista puno modela u ovom cjenovnom rangu.

Okvirno sam gledao: Redmi Note 7, Redmi Note 8, Mi A2.. Većinom bi se mobitel koristio za surfanje i društvene mreže, ništa zahtjevno. Unaprijed hvala :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na Abrakadabra je na akciji Redmi Note 8T. Izvrstan mobitel, ima i NFC. Cijena ako plaćaš Zabinim karticama 1350 kn...
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na Abrakadabra je na akciji Redmi Note 8T. Izvrstan mobitel, ima i NFC. Cijena ako plaćaš Zabinim karticama 1350 kn...
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@frulex

a još koji dan ću pričekat, otkazat ću ne bude li pomaka

 

@Hery

a da, stvarno je predugo, očekivao sam nekih sedam dana kašnjenja, al ovo je već previše 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uopće ne kužim, zakaj kupujete iz Kine ak u startu se ne pomirite s tim da budete čekali možda i 3 mjeseca.

To je realnost. Nikad ne znaš .....

U 5 godina, svašta sam već doživio.

dak
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
deleted user kaže...

@frulex

a još koji dan ću pričekat, otkazat ću ne bude li pomaka

 

@Hery

a da, stvarno je predugo, očekivao sam nekih sedam dana kašnjenja, al ovo je već previše 

Lijepo sam napisao upozorenje par dana prije 11.11. 

Tko naručuje na singles day i black friday mora biti spreman čekati.

 

Bojim se da nemate uopće predodžbu koliko se toga proda u 24h.

Evo video da malo dočara stanje:

https://dms.licdn.com/playlist/C5605AQFurMb8QBE_nw/feedshare-captions-thumbnails-dualWrite-inhouse-mp4_h264_aac_3300k/0?e=1574787600&v=beta&t=uvbWyHqH0SFKHA59fwI9R7VbrfBlSp33raKEmw5jSE0

 

Samo strpljivo, stići će, osim ako nisu ubacili na pošti u krivu košaricu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa. Trebao bih savjet za mobitel do otprilike 1500 kuna. Gledao sam što se nudi, ali Xiaomi ima zaista puno modela u ovom cjenovnom rangu.

Okvirno sam gledao: Redmi Note 7, Redmi Note 8, Mi A2.. Većinom bi se mobitel koristio za surfanje i društvene mreže, ništa zahtjevno. Unaprijed hvala :)

Uz nabrojano dodao bi Mi A3 umjesto Mi A2.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa. Trebao bih savjet za mobitel do otprilike 1500 kuna. Gledao sam što se nudi, ali Xiaomi ima zaista puno modela u ovom cjenovnom rangu.

Okvirno sam gledao: Redmi Note 7, Redmi Note 8, Mi A2.. Većinom bi se mobitel koristio za surfanje i društvene mreže, ništa zahtjevno. Unaprijed hvala :)

Trenutno i ja tražim mob u toj kategoriju za kcer. Mia A2 imam ja i dobar je mob. Nikakvih problema nemam.

RN7 mi djeluje prevelik za djecju ruku, a i meni je nezgrapan. No dobro, to se danas trazi.

Nekako sam najbliže da cu kupiti mi A3.

Koliko sam vidio ima i dobru bateriju a to mi je dosta bazna stavka 

U Hr Kosta taman 1500 kn a imam jos mjesec dana pa mozda uleti i kakav Bozicni popust.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
deleted user kaže...

@frulex

a još koji dan ću pričekat, otkazat ću ne bude li pomaka

 

@Hery

a da, stvarno je predugo, očekivao sam nekih sedam dana kašnjenja, al ovo je već previše 

Aha, sad sam tek skužio da ste naručili 11.11., onda nije ni čudno  Ja sam naručio s Goldwaya 20-25 mobitela u zadnjih par godina i najdulje sam čekao 11-12 dana da stigne u ruke od narudžbe, ali nikad mi ne pada napamet naručivati ništa s Alija na "te" dane jer su to valjda milijarde narudžbi u pitanju...

11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi 7A , kupljen u hrvatskoj u mall.hr

 

znači toliko problema sa njema da bi ga najradije bacio u smeće... sam stavlja poziv na čekanje , sam prebacuje na razglas pozive , notifikacije praktično ne rade , ni whats up ni viber , neznam... jel iko ima sličnih problema i dali ima kakvo rješenje ? planiram obavjestit mall.hr da je mobitel neipravan ili šta god jer ga jedva mogu koristit ovako

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa zato se i zove pametni telefon, on radi što on hoće, šta ćeš mu ti.  Probaj factory reset i vidi onda.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

OnePlus 7T od 256giga...

 

Gdje je najpovoljnije uzeti?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima što bolje kao budget opcija od Redmi note 8 za nekih 150-160 dolara trenutno? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
protest431 kaže...

Ima što bolje kao budget opcija od Redmi note 8 za nekih 150-160 dolara trenutno? 

RN8 GB 144$ s dostavom (LINK)

MI A3 181$ s dostavom (HKG AliExpress) ili brža dostava iz Italije 192$ (Honorbuy)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 14:19 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...

OnePlus 7T od 256giga...

 

Gdje je najpovoljnije uzeti?

Honorbuy (IT) - kineska verzija globalni ROM - 565$ s dostavom (LINK)

GB - najava - globalna verzija - 505$ s dostavom (LINK)

4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok!

Tražim si novi mobitel cca 2000 kn

 

U užem izboru su:

A60 - Samsung 

Huawei p30Lite

Xiaomi mi A3

 

Ono što mi je bitno da ima dobru kameru, solidnu bateriju i da podržava aplikacije jer puno koristim npr google maps.

 

Imala sam jako loše iskustvo sa A5 od Samsunga, staklo je pucalo na svaki manji udarac.

Za razliku od Sonya XA2, padao je svakako, bez zastitnog stakla i nista mu nije, ali mislim da je kod njega GG5... valjda i to ima veze :)

 

Pregledala sam recenzije. Sve su manje-više na istu foru.

 

Zanimaju me vaša iskustva. 

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naše iskustvo sa Samsungom A5 (2017) je da je padao dve godine na beton i pločice i da mu nije bilo ništa, a da je na prošli petak ("Crni petak" ) pao dva puta i prvi put pukao napred, a drugi pozadi.  Inače je tokom pomenute dve godine (iz higijenskih razloga) redovno pran na česmi i nije mu ništa falilo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moj je iskliznio iz džepa na pod, visina nekih 20 cm... morala sam displej promjeniti...  vjerovatno sam nekakv baksuz :) 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M mama kaže...

Bok!

Tražim si novi mobitel cca 2000 kn

 

U užem izboru su:

A60 - Samsung 

Huawei p30Lite

Xiaomi mi A3

 

Ono što mi je bitno da ima dobru kameru, solidnu bateriju i da podržava aplikacije jer puno koristim npr google maps.

 

Imala sam jako loše iskustvo sa A5 od Samsunga, staklo je pucalo na svaki manji udarac.

Za razliku od Sonya XA2, padao je svakako, bez zastitnog stakla i nista mu nije, ali mislim da je kod njega GG5... valjda i to ima veze :)

 

Pregledala sam recenzije. Sve su manje-više na istu foru.

 

Zanimaju me vaša iskustva. 

 

Hvala :)

Kupuje se u HR ili može i iz Kine?

 

Od navedenih Mi A3 najviše nudi za svoju cijenu, on je kod nas oko 1500kn (vani oko 1100kn s dostavom u HR), dok su drugi preko 2000kn, znači jeftiniji je oko 30%.

Uz to ima najbolju bateriju od navedenih modela i odličnu kameru za svoju cijenu. Također ima AMOLED ekran, dok drugi imaju IPS/PLS.

 

Ukoliko će se gledati cijena oko 2000kn, moj prijedlog je Xiaomi Mi 9 Lite. On bi bio nešto kao pro verzija Mi A3, dizajn je isti, ima malo manji crni rub oko ekrana, bolji ekran, bolji SoC i bolje optimizirane kamere. Uz to ima i NFC koji Mi A3 nema. Kod nas je oko 2200kn vani se može nabaviti za oko 1500kn s dostavom u HR.

4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

mzopg  loše poznajem Xiaomi... a cujem da su dobri. posebno ga ovdje na forumu hvale.

Iz Bosne sam. Mi9 je 490 KM - oko 1800 kn. Prihvatljivo,hvala puno

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M mama kaže...

mzopg  loše poznajem Xiaomi... a cujem da su dobri. posebno ga ovdje na forumu hvale.

Iz Bosne sam. Mi9 je 490 KM - oko 1800 kn. Prihvatljivo,hvala puno

Xiaomi je vrhunska marka, imaju široku ponudu raznih uređaja (od bicikle pa skoro do aviona) i svi su na visokom nivou. Uz to imaju odlične cijene, tako da su svi njihovi proizvodi bestbuy kad se gleda cijena / dobiveno / kvaliteta.

 

Za 1800kn si vjerojatno pronašla Mi 9 Lite. Mi 9 je nešto skuplji. Ako je to ipak Mi 9 za 1800kn, kupuj odmah bez razmišljanja, kod nas je preko 2600kn.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako je Mi 9 za 1800 kn, uzmi 10 komada i zaradi na brzinu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi Note 8T ili Xiaomi Mi A3?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Avensac kaže...

Redmi Note 8T ili Xiaomi Mi A3?

Ako ti je NFC bitan onda nemaš što birati, RN8T, ukoliko nije ja bi radije Mi A3.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice