"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.722.742
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
freerock0 kaže...

Pozdrav , opet ja o  MI 9SE.

Kako se ne kužim u ove stvari , zanima me kako sročiti pitanje prodavaću ako zna i da mi potvrdi  koji je model uređaja prodaje - kineski (sa kineskim rom-om) ili global - a sve sa ciljem da se izbjegne bilo kavo dodatno upucavanje programa,flešanje(jer sam tu truba) . 
Našao sam par shopova u EU pa da probam sreću.

Bio bih vrlo zahvalan na pomoći.

 

Pa tako kako si napisao, pitaš ga je li uređaj dolazi sa kineskim MIUI ROM-om ili Globalnim.

 

Imaš taj uređaj kod nas za istu cijenu kao što je kod Geekbuyinga 330$ s dostavom. Kod nas ti je 2299kn i dobiješ 2 god. garancije i za par dana je kod tebe.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-9-se-6gb-64gb-dual-black-global.html

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
freerock0 kaže...

Pozdrav , opet ja o  MI 9SE.

Kako se ne kužim u ove stvari , zanima me kako sročiti pitanje prodavaću ako zna i da mi potvrdi  koji je model uređaja prodaje - kineski (sa kineskim rom-om) ili global - a sve sa ciljem da se izbjegne bilo kavo dodatno upucavanje programa,flešanje(jer sam tu truba) . 
Našao sam par shopova u EU pa da probam sreću.

Bio bih vrlo zahvalan na pomoći.

 

Pa tako kako si napisao, pitaš ga je li uređaj dolazi sa kineskim MIUI ROM-om ili Globalnim.

 

Imaš taj uređaj kod nas za istu cijenu kao što je kod Geekbuyinga 330$ s dostavom. Kod nas ti je 2299kn i dobiješ 2 god. garancije i za par dana je kod tebe.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-9-se-6gb-64gb-dual-black-global.html

 Hvala na pomoći .

Kod neutrina sam tjedan dana pratio baš taj mob jer je bila napomena da će biti dostupan tek od 13.01.

Na pitanje o ROM-u odgovorili mi da je Global ROM. Nadam se da i bude. 

Pretpostavljam da je negdje u postavkama moba vidljivo koji je ROM ?

Još jedno , posljednje pitanje , ako slučajno unutra bude kineski ROM ili  uređaj za kinesko tržište , što onda - da ga vratim ili  ... ?  Kao što sam već rekao, truba sam za tehniku i bojim se ako bude potrebno nekekvo instaliranje ili flešanje istog.

 

 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vec sam ti odgovorio prije par stranica, telefoni kod nas kupljeni il su global il su global eu 

 

U kuci imam 2 xiaomia kupljena u neutrinu, redmi note 4 je global MI rom, dok mi9t je global EU rom

 

Tako da nema potrebe za zabrinutost

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
duc77 kaže...
Salvator kaže...

Pronašao sam Mi 9 Lite 6/128 GB na Giztop webshopu za 195$ što se čini kao stvarno dobra ponuda. Evo link https://www.giztop.com/phones/xiaomi...on-20-off.html

Zanima me da li netko od vas ima iskustva s naručivanjem s Giztopa? Želim svakako izbjeći plaćanje poreza i carine inače kupovina nema smisla.
Zna li netko za sličan ili bolji deal za Mi 9 Lite?

 

Možete preporučiti i neku alternativu do max 2000kn, prioritet su kamera, baterija i kompaktan dizajn, tim redoslijedom :) 

 Sada ti je na Giztopu MI 9 lite 6/128GB 189$, ja sam si ga piknuo 08.01. i danas mi je već u zagrebu. Uzeo sam DHL za 39$ i tu ti nema više carine.

 Čini mi se da bi te mogao snaći PDV. Kolko vidim samo je ovo iz EU skladišta.

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Javili se s Gearbesta sa sljedećom porukom:

 

Dear Customer,

Thank you for your order at Gearbest. 
We are sorry to inform you there is a delay about your order .
The customs has a lot of goods piled up due to the Christmas holiday and New Year's holiday.They are trying best to deal with them .
This delay is expected to be 7-10 days. Please wait for it patiently.

 

Zanima me mogu li tražiti novac natrag?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Isto i ja dobio.
Naručen OnePlus 16.12., prema trackingu stoji u Mađarskoj od 3.1.
Ja ću pričekati jer mi se neda zajebavati s njima, mislim da ne bih sam tak dobio pare nazad bez da traže dio troškova dostave.
Pitaj pa javi :)
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isto i kod mene, stoji u Madarskoj od 3.1.

Razgovarao sam s njima. Dogovor je ako ne dode do 21.1. da ce mi navodno vratiti novac ili da ćemo se "dogovorit". Ja zelim novac natrag jer nisu ispostovali rokove dostave. Krajnji rok po njima je 21.1., zato smo se i dogovorili za taj datum.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Isto i kod mene, stoji u Madarskoj od 3.1.

Razgovarao sam s njima. Dogovor je ako ne dode do 21.1. da ce mi navodno vratiti novac ili da ćemo se "dogovorit". Ja zelim novac natrag jer nisu ispostovali rokove dostave. Krajnji rok po njima je 21.1., zato smo se i dogovorili za taj datum.

 

Ček je li u Mađarskoj ili nije? Kad si ga naručio?

 

Nažalost pogodila te gužva, uvijek je riskantno uzimati za black friday i blagdane, tada ćesto paketi zapnu ili se zagube.

Nadam se da će sve završiti kako treba, u najgorem slučaju dobiješ povrat uplate.

 

I naše službe su se "raspale" oko blagdana, pa je HP Express umjesto u roku 24h pakete isporučivao sa debelim kašnjenjem i pravdali su se gužvom.

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za HP express je najbolje pisati prigovor pa dobiti novac od poštarine natrag + penale. Kad dovoljno ljudi bude pisalo prigovore neće se opravdavat već početi raditi posao kako treba.

Nadam se i ja da će biti ok. Najrade bi da mi vrate novac.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

xiaomi note 8pro narucen 31.12 sa gearbesta stigao danas,eu priority slanje,bez carine 

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
16OR kaže...

Vec sam ti odgovorio prije par stranica, telefoni kod nas kupljeni il su global il su global eu 

 

U kuci imam 2 xiaomia kupljena u neutrinu, redmi note 4 je global MI rom, dok mi9t je global EU rom

 

Tako da nema potrebe za zabrinutost

 Global EU rom nije official?

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
eyewear kaže...

xiaomi note 8pro narucen 31.12 sa gearbesta stigao danas,eu priority slanje,bez carine 

 Imaš sreće. I ja sam stavio eu priority no još nije stigao. Da li će biti carine ili ne o tom-potom.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Za HP express je najbolje pisati prigovor pa dobiti novac od poštarine natrag + penale. Kad dovoljno ljudi bude pisalo prigovore neće se opravdavat već početi raditi posao kako treba.

Nadam se i ja da će biti ok. Najrade bi da mi vrate novac.

Pisao sam prigovor, ravno 33 dana im je trebalo za prvi odgovor na mail. 

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja se vec nek vrijeme natezem s njima. Bitno da na kraju plate. A očekujem da i Gearbest plati :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uskoro dolaze Realme kod nas. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nece biti carine 100% jer mobitel prvo putuje iz kine u njemacku a onda iz njemacke u hrvatsku

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
love2ml86 kaže...
16OR kaže...

Vec sam ti odgovorio prije par stranica, telefoni kod nas kupljeni il su global il su global eu 

 

U kuci imam 2 xiaomia kupljena u neutrinu, redmi note 4 je global MI rom, dok mi9t je global EU rom

 

Tako da nema potrebe za zabrinutost

 Global EU rom nije official?

 Nego sta je?

 

Da nisi pomijesao sa xiaomi.eu romom koji je baziran na kineskom?

Taj nije official

 

Global imas MI rom i global eea tj eu

6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
16OR kaže...
love2ml86 kaže...

 Global EU rom nije official?

 Nego sta je?

 

Da nisi pomijesao sa xiaomi.eu romom koji je baziran na kineskom?

Taj nije official

 

Global imas MI rom i global eea tj eu

Da na to sam mislio.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Realme je već dostupan u HR.Ima zanimljivih modela solidnih spec.Trebalo bi uživo vidjeti kakvi su uređaji i kakva im je buduća softverska podrška.Cijene su od cca 1300-4300 kn.Možda će mo ovdje u budućnosti često raspravljati o njima😄

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/realme/?search_q=
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Realme je već dostupan u HR.Ima zanimljivih modela solidnih spec.Trebalo bi uživo vidjeti kakvi su uređaji i kakva im je buduća softverska podrška.Cijene su od cca 1300-4300 kn.Možda će mo ovdje u budućnosti često raspravljati o njima😄

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/realme/?search_q=

 Upalio sam jedan realme x2 pro, najjaci model, nije me ipresionirao niti malo. Softver je nekako razbacan. 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Realme je već dostupan u HR.Ima zanimljivih modela solidnih spec.Trebalo bi uživo vidjeti kakvi su uređaji i kakva im je buduća softverska podrška.Cijene su od cca 1300-4300 kn.Možda će mo ovdje u budućnosti često raspravljati o njima😄

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/realme/?search_q=

 Realme 5 je fantastičan mobitel. Tko ga kupi, neće požaliti ni lipe.

Jedan je u upotrebi cca 3 tjedna, još su 2 na putu.

dak
5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi Mi 9 je akciji u Sancta domenici. Nisma provjerio da li je global verzija. Povoljnija cijena nego sa Aliexpress-a.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svako malo se potegne pitanje xiaomia i globalne verzije naravno da su globalne, kad je itko kod nas kupio mi 9, il bilo koji noviji xiaomi telefon unazad par god a da nije bio za eu trziste?

 

Nisu nasi ducani aliexpress gdje postoji mogucnost, (ako ne znas sta kupujes, iako uvijek bude istaknuto da li je global verzija ili global rom) da si dobio kinesku verziju sa flashanim romom

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Honor 8a za 399 kn ali naravno nigdje nije raspoloživ....
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako nekog zanima, Realme X2 8/128 je na popustu (nekih 1800 kn + dostava) na Aliji na Yougeek Storeu. Čini mi se da oni dostavljaju u Hrvatsku, ako se odabere DHL.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 19:39 (jurica_m).
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije došao mobitel sa Gearbesta. Sada se natežem s njima da mi vrate novac. Kažu da kontaktiram poštu da vidim ako je stigao. Je li imao netko ovakvih iskustva i kako da znam da li je možda na carini ili u pošti. Koga da kontaktiram?

Po trackingu je još u Mađarskoj, već 18 dana!

 

2020-01-03 16:00:16Hungary, Parcel arrived at the airport.
2020-01-03 10:00:04Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 17:00:54Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 09:00:46ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-12-19 10:30:45Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-12-19 10:22:31Shipping Label Printed.
2019-12-19 04:36:07Order Created.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 12:35 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pokušao sam napisati recenziju na Gearbestu da upozorim ostale kupce i ne mogu. Odlučio sam da nikad više neću kupovati ovako. Bolje kupovati preko Ebaya i Alija gdje možeš otvoriti dispute. Ovako im ne mogu ništa. Nemam ih gdje prijavit.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 13:11 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Nije došao mobitel sa Gearbesta. Sada se natežem s njima da mi vrate novac. Kažu da kontaktiram poštu da vidim ako je stigao. Je li imao netko ovakvih iskustva i kako da znam da li je možda na carini ili u pošti. Koga da kontaktiram?

Po trackingu je još u Mađarskoj, već 18 dana!

 

2020-01-03 16:00:16Hungary, Parcel arrived at the airport.
2020-01-03 10:00:04Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 17:00:54Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-12-31 09:00:46ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-12-19 10:30:45Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-12-19 10:22:31Shipping Label Printed.
2019-12-19 04:36:07Order Created.

 Bez natezanja, pomalo i strpljivo inače ćeš nepotrebno zakomplicirati situaciju. Jesi li platio paypalom? Jesi li uzeo osiguranje pošiljke? (https://www.gearbest.com/blog/gb-feature/short-guide-on-tracking-fees-and-shipping-insurance-on-gearbest-2839).

 

U carini ti nije inače bi ti oni poslali obavijest. Poštu možeš kontaktirati, daš im tracking kod i neka provjere u sistemu vide li paket i gdje je.

Ako želiš možeš mi poslati tracking kod na PP pa napravim provjeru na par mjesta, ono što mogu da pomognem.

 

Alfredo nr.2 kaže...

Pokušao sam napisati recenziju na Gearbestu da upozorim ostale kupce i ne mogu. Odlučio sam da nikad više neću kupovati ovako. Bolje kupovati preko Ebaya i Alija gdje možeš otvoriti dispute. Ovako im ne mogu ništa. Nemam ih gdje prijavit.

Ne piši nikakve recenzije dok ne riješiš ovu situaciju, lako ćeš kasnije napisati što misliš. Prvo čekaj mobitel ili novce nazad, a onda piši što želiš. Ovdje ne otvaraš dispute već kreiraš ticket za aftersale support.

Duboko udahni, ohladi se i sve će biti ok, najgore je sad dok si ljut svađati se s njihovim supportom, to ti sigurno neće pomoći.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio sam i ja mobitel s Gearbesta 12.12.2019. i došao mi 14.02.2020., isto je proveo dosta vremena u Mađarskoj (24 dana). Tako da vjerujem da će doći, samo treba biti strpljiv.

Na slici je kako je tekao tracking.

 

Edit: ipak je 14.01.2020. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 8:15 (ciko).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ciko kaže...

Naručio sam i ja mobitel s Gearbesta 12.12.2019. i došao mi 14.02.2020., isto je proveo dosta vremena u Mađarskoj (24 dana). Tako da vjerujem da će doći, samo treba biti strpljiv.

Na slici je kako je tekao tracking.

 Super. Taman ti je stigao na valentinovo :D

Pucaaaajjjj :)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice