"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.314
|
čitano: 5.733.107
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 20:18 (darioklc).
13 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što je najbolje u kategoriji do 1000kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi 7
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isproka zbog duplih postova,sve se sruši kad pokušam uploadati sliku.eror500

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 11:08 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 10:56 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Dali je neko naručivao od od ove firme  https://tradingshenzhen.com/en/quick-order

Šalju iz kine i eu,ja bih nešto iz kine uzeo,i izbjegao carinu.

Oni imaju neku opciju za 20 eura,bez dodatnih davanja.

Imali neko iskustva sa ovom trgovinom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 10:56 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

Pozdrav

Dali je neko naručivao od od ove firme  https://tradingshenzhen.com/en/quick-order

Šalju iz kine i eu,ja bih nešto iz kine uzeo,i izbjegao carinu.

Oni imaju neku opciju za 20 eura,bez dodatnih davanja.

Imali neko iskustva sa ovom trgovinom.

 Bila je nekoliko puta na temi.

Ili nema odgovora, ili je pronađeno jeftinijie na nekim od "standardnih" kineskih dućana.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ufff,evo sad pokušao naručiti ,traže još dodatnih 4% za plačanje paypalom,ovo prvi put vidim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
itomic009 kaže...

Što je najbolje u kategoriji do 1000kn ?

 Gledam po netu i koliko vidim, najbolji jeftini je Redmi 7A, idu kod nas u dućanima već za oko 100 eura. Ima li tko iskustva s tim mobom ?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

Ufff,evo sad pokušao naručiti ,traže još dodatnih 4% za plačanje paypalom,ovo prvi put vidim.

 Naravno, morala je biti neka caka. Inaće bi se dosta pričalo o njima...

itomic009 kaže...
itomic009 kaže...

Što je najbolje u kategoriji do 1000kn ?

 Gledam po netu i koliko vidim, najbolji jeftini je Redmi 7A, idu kod nas u dućanima već za oko 100 eura. Ima li tko iskustva s tim mobom ?

 Ima sam Redmi 3A. Po svemu malo lošiji od Redmi 3. Manje memorije, lošija kamera, bez otiska....

Vjerojatno je slična situacija i s 7A. Ako imaš love za Redmi 7 idi na njega.

A ako stvarno misliš uzeti što jeftinije, nećeš pogriješiti niti sa 7A.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi 7a ima samo 2gb Rama tako da bih ga ja izbjegao, po meni minimum 3gb Rama za Android, I'ma hgspot koliko vidim na stanju, ili gledaj miglobal ili goldway na AliExpressu cca 136eur Ali 4/64 naprema 3/32 kod nas.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
itomic009 kaže...

Što je najbolje u kategoriji do 1000kn ?

 Dodaj još 150-200kn i uzmeš si Mi A3, za te novce ćeš teško nači nešto bolje.

Vrhunska baterija, flagship senzori za kameru, odlične gejmerske performanse, super dizajn zadnje strane.

13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma treba mi baš nešto jeftino i to je primarni kriterij. Bitno mi je da uredno radi ove bazične stvari današnjeg smartphone-a, nije mi bitan gaming i slično. Za to, koliko vidim je početna ponuda negdje taj Redmi 7A i slični uređaju, ne bih baš nekog totalno "no name" kineza kad i ovaj košta samo oko 100 eura.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
itomic009 kaže...

Ma treba mi baš nešto jeftino i to je primarni kriterij. Bitno mi je da uredno radi ove bazične stvari današnjeg smartphone-a, nije mi bitan gaming i slično. Za to, koliko vidim je početna ponuda negdje taj Redmi 7A i slični uređaju, ne bih baš nekog totalno "no name" kineza kad i ovaj košta samo oko 100 eura.

 Ako ti je cijena najbitnija imaš i Xiaomi Redmi Go za nekakvih 550kn. Za ono osnovno bi trebao biti ok.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
itomic009 kaže...

Što je najbolje u kategoriji do 1000kn ?

 Dodaj još 150-200kn i uzmeš si Mi A3, za te novce ćeš teško nači nešto bolje.

Vrhunska baterija, flagship senzori za kameru, odlične gejmerske performanse, super dizajn zadnje strane.

 

mzopg kaže...
itomic009 kaže...

Ma treba mi baš nešto jeftino i to je primarni kriterij. Bitno mi je da uredno radi ove bazične stvari današnjeg smartphone-a, nije mi bitan gaming i slično. Za to, koliko vidim je početna ponuda negdje taj Redmi 7A i slični uređaju, ne bih baš nekog totalno "no name" kineza kad i ovaj košta samo oko 100 eura.

 Ako ti je cijena najbitnija imaš i Xiaomi Redmi Go za nekakvih 550kn. Za ono osnovno bi trebao biti ok.

 A i ti mu znaš predložiti mob za u P.M. Di to ima Mi a3 za 1200kn????? A onda opet redmi go koji nije nego za gledati i ne dirati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

 A i ti mu znaš predložiti mob za u P.M. Di to ima Mi a3 za 1200kn????? A onda opet redmi go koji nije nego za gledati i ne dirati.

 Evo tu LINK, nešto malo ispod 1200kn sa dostavom.

 

Za Redmi GO nisi u pravu. Čovjek je napisao da mu je prioritet cijena, pa eto to mu je najpovoljnije rješenje, a da je funkcionalno i zadovoljava osnovne funkcije.

Recenzija 1 ("With a good display, battery life and decent performance, Redmi Go is a good deal")

Recenzija 2 ("Solid built. Decent cameras. Efficient performance.  It is loaded with features that are more than enough for a basic user.")

 

Osim kritike ne vidim da si naveo svoj prijedlog.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
bodija kaže...

 A i ti mu znaš predložiti mob za u P.M. Di to ima Mi a3 za 1200kn????? A onda opet redmi go koji nije nego za gledati i ne dirati.

 Evo tu LINK, nešto malo ispod 1200kn sa dostavom.

 

Za Redmi GO nisi u pravu. Čovjek je napisao da mu je prioritet cijena, pa eto to mu je najpovoljnije rješenje, a da je funkcionalno i zadovoljava osnovne funkcije.

Recenzija 1 ("With a good display, battery life and decent performance, Redmi Go is a good deal")

Recenzija 2 ("Solid built. Decent cameras. Efficient performance.  It is loaded with features that are more than enough for a basic user.")

 

Osim kritike ne vidim da si naveo svoj prijedlog.

 ... ne znam di mi tu na Gearbestu garantira da mi neće nabiti PDV kad dođe kod nas. Po meni je trenutno najbolje ga kupiti kod nas, jer je 100kn skuplji nego na Goldwayu, a dobiješ ga odmah i sad i sa garom od dvi godine. 

Što se tiče Redmi Go ....ne želim o tome pričati. To nije mobitel za normalnog korisnika nego za starce i gotovo.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ma Android ispod 3gb rama nema nikakvog smisla uzimati, kakav Redmi go, nasnimis dvije app I ide sve u klinac ili otvoris browser I gotovo
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ti jedan(dva) mob , onako dobar ....kvalitetan, samo se ne nadaj nekoj podršci. Zaglavija ja je na androdu 7. Meizu M6  ili Meizu m6T. Razlika je samo što je m6T noviji ,ima veći ekran i fm radio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 20:39 (bodija).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eno na abrakadabra.com Redmi 7 3/32gb za 1039kn. Bio je 999kn prije par dana. Mislim da je to najbolje što se može trenutno uzeti za te novce.
Jedino su mi digli tlak što sam morao čekati evo 6 dana da mi ga pošalju jer ga nisu imali na skladištu nego sam morao čekati da im stigne od dobavljača, bilo bi dobro da istaknu taj detalj uz artikle koje trenutno nemaju na skladištu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
mzopg kaže...
bodija kaže...

 A i ti mu znaš predložiti mob za u P.M. Di to ima Mi a3 za 1200kn????? A onda opet redmi go koji nije nego za gledati i ne dirati.

 Evo tu LINK, nešto malo ispod 1200kn sa dostavom.

 

Za Redmi GO nisi u pravu. Čovjek je napisao da mu je prioritet cijena, pa eto to mu je najpovoljnije rješenje, a da je funkcionalno i zadovoljava osnovne funkcije.

Recenzija 1 ("With a good display, battery life and decent performance, Redmi Go is a good deal")

Recenzija 2 ("Solid built. Decent cameras. Efficient performance.  It is loaded with features that are more than enough for a basic user.")

 

Osim kritike ne vidim da si naveo svoj prijedlog.

 ... ne znam di mi tu na Gearbestu garantira da mi neće nabiti PDV kad dođe kod nas. Po meni je trenutno najbolje ga kupiti kod nas, jer je 100kn skuplji nego na Goldwayu, a dobiješ ga odmah i sad i sa garom od dvi godine. 

Što se tiče Redmi Go ....ne želim o tome pričati. To nije mobitel za normalnog korisnika nego za starce i gotovo.

 O GB-u se raspravljalo opširno u Mi9 i Mi9T temama, postoji opcija Priority Line koja garantira dostavu iz druge EU države, znači bez dodatnih troškova. Dosta ekipe s foruma je to već testiralo i sve je prošlo kako treba. Slažem se da ga je najbolje kupiti kod nas jer nije prevelika razlika u cijeni, ali nekome je ta razlika bitna pa neka svatko odluči za sebe gdje će kupovati. Trenutno je kod nas oko 1600kn, što je 400kn razlike.

 

Za Redmi GO i ne moraš ništa pričati, posebno ako nemaš što pametno za reći. Čovjek je pitao za low budget mobitel, ne znamo za što će ga koristiti, možda je baš za starce ili klince. Navoditi da nije za normalnog korisnika je glupost, to je potpuno funkcionalan mobitel. Možeš normalno pričati preko njega, surfati, slikati, snimati, pa i igrati manje zahtjevne igrice. Odličan izbor za određene korisnike. To što nije za tebe ne znači da nije za nekog drugog. Jesi li ikada imao taj mob u rukama i vidio kako radi?

 

Evo jedna kratka recenzija, čovjek ga je testirao i sve prikazao pa sad ti meni reci po čemu taj mob nije dobar za osnovno korištenje i koji bi ti mob u tom cjenovnom rangu (cca 500kn) preporučio?

 

 

I jedan malo detaljniji review:

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Ma Android ispod 3gb rama nema nikakvog smisla uzimati, kakav Redmi go, nasnimis dvije app I ide sve u klinac ili otvoris browser I gotovo

 Redmi GO koristi Android GO verziju, koja je drugačije optimizirana i prilagođena za low-entry uređaje. Upotreba RAM-a i ROM-a je poprilično drugačija.

Jesi li koristio Redmi GO, kad pišeš da nasnimiš dvije app i sve ode u klinac? 

 

Suđenje o uređajima isključivo prema hardwarskim karakteristikama bez uzimanja u obzir OS-a je beskorisno.

 

Ponavljam Redmi GO je potpuno funkcionalan uređaj i za cca 500kn je zadivljujuće što sve omogućuje.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koristio sam vise android uredaja sa 1gb rama I to je govno a ne mob, ne pomaze tu nikakve optimizacije softwera, je.. uredaj ako imas not 2 apk otvorene( tipa WhatsApp, Viber) I otvoris browser pa cekas da se otvori 1 min pa sve pocinje stekati. Android sa 1Gb rama nije nikako upotrebljiv u 2019 a pogotovo nije za klince. Za 500kn se uzme rabljeni Redmi 3, 3s koji je kud I kako bolji od tog Redmi go
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 7:22 (Patrick_cro).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže..

 Ovako, nemoj pričati i davati krive informacije. 

Prvo.

Sa Gearbesta, kao i sa drugih shopova dostava bez PDV-a je samo kad je iz Europe(i to treba provjeriti, jer ne šalju iz svih država u Hr.). Onaj mobitel što si ga ti linkao Mi A3 je iz Kine i podlježe PDV-u.

Drugo. 

Skroz sam u pravu za Redmi Go i tvrdim odlučno da je to mob. samo za korištenje onakav kakav dobiješ. To je okrljašteni goli android, bez mogućnosti instalacija nekih većih apk. radi nedostatka memorije. Znači za starije osobe. Vidim, držiš mi prediku, a ti si izgleda probao više komada.😲😳

Molim te nemoj me uvjeravati u nešto što nije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 12:20 (bodija).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
mzopg kaže..

 Ovako, nemoj pričati i davati krive informacije. 

Prvo.

Sa Gearbesta, kao i sa drugih shopova dostava bez PDV-a je samo kad je iz Europe(i to treba provjeriti, jer ne šalju iz svih država u Hr.). Onaj mobitel što si ga ti linkao Mi A3 je iz Kine i podlježe PDV-u.

Drugo. 

Skroz sam u pravu za Redmi Go i tvrdim odlučno da je to mob. samo za korištenje onakav kakav dobiješ. To je okrljašteni goli android, bez mogućnosti instalacija nekih većih apk. radi nedostatka memorije. Znači za starije osobe. Vidim, držiš mi prediku, a ti si izgleda probao više komada.😲😳

Molim te nemoj me uvjeravati u nešto što nije.

Sve što pišem je provjerena informacija iz prve ruke.

Molim te reci mi koliko si toga naručio preko GB-a koristeći Priority Line i ako jesi da li si platio PDV?

Mobitel koji sam linkao se može naručiti na način koji sam ranije napisao i dolazi bez ikakvih dodatnih troškova.

Na isti način sam naručio na desetke uređaja i nikada nije bilo nikakvih problema ili dodatnih troškova.

 

Isto tako je napravilo više korisnika koji su poslušali moj savjet i prošli su bez ikakvih dodatnih troškova:

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-9/5976223.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-9/5982281.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/5985164.aspx

 

U ovom slučaju dojma sam da si ti taj koji piše informacije koristeći se teorijom kako bi nešto trebalo funkcionirati, a ne praksom.

 

Po pitanju Redmi GO, znam što je čovjek pitao i u tom kontekstu sam predložio taj uređaj. Nitko ti ne drži predike niti imam volje za to niti vremena. Mobitel je upravo onakav kakvim sam ga opisao i kakav je u recenzijama, ali očito ti znaš bolje jer si pročitao karakteristike. Koliko si proveo vremena koristeći Redmi GO? I jesi li ga uopće ikada imao u rukama?

 

Nemaju svi potrebu 24h dnevno buljiti u mobitel, skidati stotine aplikacija i slično, i dalje ima korisnika kojima mobitel služi za razgovore, sms-ove i da mogu nešto po potrebi slikati. Što je tu čudno? Zašto bi davali tisuće kuna za nešto što im ne treba? Uostalom platiš 500kn mob koji ako ti sutra upadne u vodu/more dok pecaš neće biti nikakva tragedija. Treba li klincima od 7-8 god. kupovati iPhone da se vidi kako se ima love ili i je korisnije kupiti ovakav mob. koji u potpunosti zadovoljava njihove potrebe, a to je javiti se na poziv i imati youtube za pogledati crtić ili slično. Nedavno je klinac od frendice ispred nas par tresnuo novi iPhone o pod, na što su mu starci počeli mijenjati boje kao semafor, mislim se koliko bi im bilo lakše da je u ruci imao Redmi GO. 

 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi Redmi 7A u Simpa ponudi za 798,00 kn...KLIK! 

Vjerujem da je ok uređaj za stariju populaciju i klince.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

No comment.

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
filterini kaže...

Xiaomi Redmi 7A u Simpa ponudi za 798,00 kn...KLIK! 

Vjerujem da je ok uređaj za stariju populaciju i klince.

 ima ga i u centru tehnike za 749 i u neutrinu za 759

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel to sigurno tako mzopg da preko toga priority line ne plaćaš ta davanja - pdv, carina?

Tražim evo neki novi mob do nekih 1500... Ne služi za gaming, evo na mobu od aplikacija imam m-zabu, operu mini, face, messenger, whatsapp i pasijans hahaha, znači nije za neki gaming ali bi bilo dobro da izdrži neko vrijeme na bateriji...

Sada sam imao (imam još) Lenovo Vibe P1ma40 i mob mi je super, star 3 godine uskoro će biti, upao u wc 2 puta, na 3 strane mu fali rub i staklo otkrhnuto na svakoj, još radi... xD

E sad, tražio bih mob koji će mi biti narednih par godina... Bilo bi dobro barem 3-4-5, minimalno... Onda tražim nešto 4 gb ram, ok procesor, gpu me ne zanima previše kakav je...

Čak mi je palo na pamet gledati mobitele tipa Cubot Quest (načuo sam da su Cuboti ok, king kong 3 je mal skup), možda čak nešto tipa uleFone 6/6E (do 6 bi se mogao proteći ako je onaj s aliexpresa na akciji al bez dodatnih davanja haha - iako sam prilično skeptičan prema uleFone jer ne znam previše dobrih iskustva s tom markom...), ili nešto drugo haha, sestra nabavila Mi Note 7 (4gb ram verzija) pa budem vidio kako to izgleda i sl...

 

Nekako sada gledam najviše na taj cubot i xiaomi... xiaomi su dobri uređaji i sve al za cubot sam čuo da su ok, a još budu jeftiniji, sad, gdje tu leži istina ne znam...

 

U biti, do 1500 kn, ako je puno bolji i rugged možda i malo iznad (normalni nebu izdržo samnom hhaahha)...

11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel zna neko jel Oukitel ima kakvo EU skladiste ili neka stranica koja ih prodaje iz EU? Zapeo mi za oko Oukitel K7 Pro a ne daje mi se jos davanja ako ga uzmem iz kine. 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice