Najbolji mobitel?

poruka: 51
|
čitano: 17.760
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

ovdje pišite o tome koja vam je najbolja marka mobitela i koji vam je najbolji model odabrane marke(ako znate napišite nešto o odabranom modelu):)............!

bb
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?

Konacno nesto novo ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?

N-GAGE – prvi među mnogima

Svi se sjećate kako je bilo kad su se kupovali prvi mobiteli. Sve te sitne značajke koje su onda ljude odvajale od luzera i kulera, kapacitet poruka i imenika, govorno biranje, joystick za upravljanje među menijima, različite boje ekrana... No kad govorimo o igrama, nitko nije u ono pradavno doba imao ništa što bi bilo donekle slično Nokijinoj zmiji. Igra koja se igrala u kvartu, sa ekipom, nabijao se score, u razredu je bar 6 ljudi igralo na jednom mobitelu i uvijek vlasnika mobitela stavljalo u neugodnu poziciju da nije ON taj koji drži HIGH SCORE u mobu (2015 na Nokia 3310). Uskoro su počeli mobiteli koji su imali ekrane u boji, sve više mogućnosti, Ericsson se spojio sa Sony korporacijom i uskoro su počeli izlaziti među najkvalitetnijim mobitel-fotoaparatima na tržištu, mobiteli su dobivali mp3 playere (iako su imali megabajt, dva memorije), i čak i tu igre su još bile pod zmijinom čizmom. Godina 2003. Na MTV-u se vrti neka čudna reklama gdje se prikazuje prazna ulica kojom lete papiri (verzija reklame 1) ili prljava uličica sa smećem (verzija reklame 2) gdje je pisalo u kutu nešto kao «ovdje sam natjerao odraslog čovjeka da plače» ili «ovdje sam došao s Larom dalje nego itko drugi» i nakon toga se vide čudne dvije konzole sučelice jedna drugoj i prođe spajajući ih crvena crta u obliku srčanog ritma na EKG-u te ispod piše «anyone. Anywhere». To je bila prva reklama za mobitel N-GAGE koji je bio prvi mobitel koji je u sebi objedinio igraću konzolu, web preglednik, (funkcionalni!!!) MP3 player, preglednik video zapisa i još podosta funkcija koje su se kasnije otkrivale jednostavnom instalacijom programa na njega. Nakon kratkog vremena, za Božić 2003 ta konzola se našla u mojim rukama (hvala mama!!!) te je tako počela moja epopeja s tim mobitelom koja traje još i danas. Na moju žalost, N-GAGE se u svijetu pokazao velikim razočaranjem te sam dugo živio u uvjerenju da sam praktički jedini zadranin koji ima taj svestrani aparatić. Što je to bilo toliko loše kod ovog moba da su ga mase prezirale, a samo rijetki individualci cijenili??? Pa kao prvo, imao je (i danas ima...) nezgrapan oblik za jedan mobitel, poprilično velik za to doba (doba smanjivanja mobitela), položaj funkcijskih igraćih tipki mnogi su smatrali trapavim, a kao definitivna šaka u oko bilo je otvaranje mobitela i vađenje baterije da bi se mogla zamijeniti MMC kartica sa jednom pripadajućom igrom (original kartica) ili eventualno veća kartica sa pjesmama, slikama, filmovima itd. N-GAGE se prodavao onda po cijeni od 2985,00 kn, što je u ono vrijeme bila poprilična cifra za dati za mob, a ni danas se ne prolazi loše za te pare. Mnogi bi isprve bili razočarani jer bi sa mobom došla 32 mb kartica (dakle 28 mb ;-)) sa već 16 mb zauzetih sa igrom Flo Boarding, u kojoj vas je Flo vodila (ili vi nju) kroz nekoliko snowboard staza. I što sa preostalih 12 mb? 4 low bitrate pjesme i 10-ak slikica i puna kartica. Srećom, ubrzo su se igre crackale (postalo ih je moguće skinuti sa oriđiđi MMC-a i staviti na drugi, veći), pa je zajednica malo se propiratila iako u svijetu su se oštro osuđivali i sudski progonili sajtovi koji su držali N-GAGE igre na svojim stranicama. No, ne zaboravite, bilo je to vrijeme prije megapopularnosti torrenata, rapidsharea, megauploada i sličnih. Jedna od rijetkih stranica koja se malo duže zadržala na underground sceni je bila na španjolskom pa je čovjek trebao znati da «descargas» znači download, a «juegos» igre... Već u 2004-oj se Nokia isprsila novim modelom N-GAGE-a , QD-om. U njemu su pokušali popraviti zamjerke koje je cijeli svijet imao na prethodnika pa su ga zato smanjili, zaoblili, stavili bolje tipke, svijetliji ekran (prethodnik je bio praktički neupotrebljiv za igru pod sunčanim svjetlom) i vrlo važno – MMC se umetala i vadila bez prethodnog rastavljanja moba na proste faktore, dakle niste morali svaki put sat i datum narihtavati nakon mijenjanja. No neke stvari su i zasrali a to je da su izbacili MP3 player (??!?) i ostavili gotovo identičan hardverski sklop. Sad dakle imamo 2 N-GAGE-a, pola glasa za jednog, pola glasa za drugog (dan danas se još vode rasprave koji je bolji), a igre su iste za oba modela. Ipak, brojke su pokazale svoje i unatoč velikoj perspektivi mog omiljenog mobitela, neslavno su propala oba modela sa katastrofalno lošom prodajom, bilo aparata, bilo igara. Danas ima mala ali vjerna zajednica tim mobitelima koja još uvijek otkriva mogućnosti sa njima, pogotovo na starijem modelu kojeg se softverski može moddati da bude ma ama baš sve drugo osim onoga čemu je u originalu i namijenjen, a to je igranje. Popis igara za N-GAGE je podugačak, broji 57 naslova (u Americi 54, hihihi), a neki od najzvučnijih su Asphalt Urban GT 2, Call of Duty, Colin McRae Rally 2005, FIFA Football 2005, Pandemonium, Tomb Raider, SonicN , Spider-Man 2, Tony Hawk's Pro Skater i tako dalje. Samo da napomenem koliko je meni taj mobitel bio drag, da sam i sad (kao što neki znaju), nakon što sam bio pokraden i lišen mnogih dragih uspomena uz taj aparat, nabavio još jedan N-GAGE, premda me okolina gledala sa podsmijehom.

 

 

 

 

ovo gore je uvod u jednu moju staru recenziju koji nije iskoristen jer su se trebale recenzirat samo igre pa da ga tu stavim. pisano prije 2 god. i da dodam, ngage still lives on! nea sanse da ga umirovim!

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 9:30 (LIX).
16 godina
protjeran
offline
Najbolji mobitel?

nisu navedene sve firme na tržištu !

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 11:14 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?
Bugofil kaže...

nisu navedene sve firme na tržištu !

  Po meni nema smisla stavljati neke koje su bile dobre prije 10 godina, ali, cini mi se da se Motorola dize iz pepela, Droid X mi se doima odlicnim uređajem..

Odsada smo Real i ja jedno!
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

Moja dva najdraza brenda su Nokia i Sony Ericsson.... Cool

 
A kao najbolje mobitele ta dva proizvodjaca bih izdvojio Nokiu N900 i SE X10. Mislim da nema potrebe pricati nesto o mobitelima,o tim mobitelima je skoro sve receno na ovom forumu :)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

malo preopsirna tema al ajd....

 

sto se tice dummy mobitela tu mi je SE uvijek bio najbolji.. nokijina s40 serija mi je bezveze (softver katastrofa), a samsung sam do prije godinu dana prezirao... ostali nisu vrijedni spomena...

 

od Nokie sam imao skoro sve modele iz N serije al i prijasnje symbiane (6630, 6680, 3650, 3230....) i oni su mi odlicni za koristenje i jako jako prakticni... trenutno sam se treci put vratio na nokiu n95 8gb... zasto? zato sto ima sve sto ti moze korisititi kao npr. Desire (wifi, gps, 5mpx kamera...) iako je na trzistu vec dugo i ide mi na zivce nabadanje po displayu u ljetno doba kad su ruke uvijek prljave od necega....

 

HTC cjenim kao marku, mada dok nisu poceli izbacivat ove android uredaje su mi bili malo previse "office mobiteli" pa mi se to nije bas svidalo.... (imao tytn 2, diamond, wizard...)

 

Samsung me je najvise iznenadio... do d500 modela skoro svi uredaji su bili srot po pitanju funkcionalnosti... d500 je prvi sa BT koji je upotrebljiv i sa tad ogromnih 96mb memorije (mb gore dole)....al u zadnje vrijeme pocevsi od omnie i900 pa ostalih omnia, te bada uredaja, android uredaja, onog jet-a sa prejakim procesorom za dummy uredaj.... sve mi se vise i vise svidaju i cjenim ih....

 

nekad mi je i siemens bio strasno drag (pogotovo SL45 model koji je tad kad sam ga ja imao, bio ko da sad izade Desire 3 :D)... al su se od serije 55 strasno srozali i na kraju propali...

 

motorolu nikad volio nisam (ovaj milestone jedini uredaj koji cjenim, mada bi opet za te pare radije uzeo desire ili x10)

 

iphone uopce ne dozivljavam jer su preskupi i ne volim njihovu politiku poslovanja, tako da ga zaobilazim u sirokom luku ;)

 

eto toliko...

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

dajte ljudi što ste stali dajte svoj prijedlog za najbolji mobitel ;)

bb
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 10:21 (bartul).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?
Slažem se da je desire najboji mob na tržištu, ali ja bi raďe uzeo nexus one zbog toga jer je ljepši, i zato jer google izdaje novi softver za nexus1 odmah kad izaďe a za desire (i za druge mobove) treba čekati par mjeseci.
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

htc ili sony ericsson???? tko ima bolje touch screen mobitele? ;)

bb
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?
Spidey33 kaže...
Slažem se da je desire najboji mob na tržištu, ali ja bi raďe uzeo nexus one zbog toga jer je ljepši, i zato jer google izdaje novi softver za nexus1 odmah kad izaďe a za desire (i za druge mobove) treba čekati par mjeseci.

Nexusa vise nema,google ga je smakao zbog slabe prodaje...

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?
stevan94 kaže...
Spidey33 kaže...
Slažem se da je desire najboji mob na tržištu, ali ja bi raďe uzeo nexus one zbog toga jer je ljepši, i zato jer google izdaje novi softver za nexus1 odmah kad izaďe a za desire (i za druge mobove) treba čekati par mjeseci.

Nexusa vise nema,google ga je smakao zbog slabe prodaje...

Po tome vidiš da ljudi ne čitaju po naslovnici BUG-a .. :D

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?
OK.ali tko ima bolje touch screen mob. SE ilil htc??????????? ;)
bb
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolji mobitel?
Apple iPhone! Sad će me napasti, ali probao sam i Desire i X10..., ali najviše mi se sviđa iPhone. Najbrži i najjednostavniji za korištenje, ali jednako moćan. P.S. doma imam iPhone 3G, 3GS, LG Optimus(Android), HP 914c(WM) i Nokiu 5800(Symbian) tako da znam o čemu pričam. Ako baš hoćete može i slika
Apple rulz!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 10:22 (power_user).
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?

Ne bih se slozio al nebitno. Inace da napomene da je lik koji je otvorio ovu temu spamer koji samo zakuhava. Otvorio je nekoliko ovakvih tema tako da se ne trudite oko njega. 

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?
ako nemaš što za odgovoriti na postavljeno pitanje ne piši gluposti,logic????
bb
16 godina
offline
RE: Najbolji mobitel?
bartul kaže...
ako nemaš što za odgovoriti na postavljeno pitanje ne piši gluposti,logic????

Sve je ok, al ti doslovce silis s tim stancanjem postova... Samo pisite, pisite, sta ste stali... Pa daj smiri tenzije malo. Nismo coravi da ne vidimo temu i odgovorimo ako nam se odgovorit hoce...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?

Po cemu je ova tema razlicita od ove

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/sony-ericsson-touch-screen-mobiteli/60642.aspx

 

ili ove

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/najbolji-touch-screen-mobitel-do-2500-kn/60438.aspx

 

 

Samo spama i hoce da izazove flame war. 

 

Plus sto je imao vise nickova. 

:)
14 godina
protjeran
offline
Najbolji mobitel?

spamer

LOCK

xDDD
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji mobitel?

...jel' to tema radi teme? Da malo popričamo?

 

Pa eto meni: HTC, Nokia, nekad davno i SE, a danas i BB.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

Tema sa pitanjem koji vam je najdrazi brend i nije toliko losa,ali sa nekim dodatnim pitanjima ko proizvodi bolje touchscreen mobitele SE ili Htc se pretvara u totalnu budalastinu....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolji mobitel?

Osobno sam, vjerovali ili ne, imao najbolja iskustva sa Motorolom (imao jednu prije nekih 5 godina), nikakve dodatne stvari na njoj osim vga kamere, ali sam barem bio siguran da baterija drzi i da s njom 100% mogu nekoga nazvati bez da se mob smrzne ili nesto. Cini mi se da kvaliteta modernih mobitela sve vise pada

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

Prije više od 12 godina počeo sa nekakvim Philipsom... ugl nsiamimao pojma o mobitelima al je bio tada najmanji po veličini pa mi se svidio, imam ga negdje u nekoj ladici izgleda sada ko cigla xD onda sam imao neki Sony koliko se sjećam, tada predobar fon mada je imao neke čudne formate i što ja znam koje su samo japanci koristili tako da nikom nsiam mogao ništa slati preko mms-a taman se tada pojavio. Pa onda nokia koja mi je bila odlična, jednom mi je upala u kriglu piva i kiselila se bome pune po minute ja je izvadim ona radi bez problema xD Nokiu cijenim i dan danas zbog čiste kvalitete izrade mobitela ali u zadnje vrijeme podbacuju dosta... i onda sam zaredao Samsunge i svaki mi je bio odličan tako da stavljam Samsung na prvo mjesto... Imali su dosa srotova što je je al opet ljudi su bar inovativni ako ništa drugo, tu je novi Touch Wizz 3.0, Super Amoled, prvi ubacili Bluetooth 3.0 u Wave... Al definitivno će da izvinete na izrazu jeb.ati keve svima krajem godine kad izbace Samsung iS8520 (msilim da se tak zove), fon će imati mini prijektor, znači sa ekipom negdje u parku po mraku il nezz di gdje po mogućnosti ima neki zid i srtaviš fon, pustiš neki filmić preko prijektora i uživancija :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

samo da vas pitam kakvi su mob. HTC, da li su kvalitetni, koliko im traje baterija,mogu li se po kvaliteti uspoređivati sa npr. nokiom.Tko ima iskustva sa htc mobitelima neka napiše. :)

bb
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji mobitel?

Srecom nema nijedne teme o HTC-u, desireu, legendu herou i sl.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

sjećate li se samo mobitela ovog: siemens a50

:D

 

mobitel koji mi je najviše dao u životu...bio je : samsung d500

 

taj je imo toliko memorije da mi je u njega moglo stati oko 150 pjesama,puno videa i nekoliko stotina slika...sve u samoj memoriji telefona.....služio me besprijekorno.....jedan put je čak upao u kantu punu vode otvoren i nije mu ništa bilo.....proživio je mnogo udaraca....al kap koja je prelila čašu je biila ova.....d500 je imao punjač kojemuj sa obe strane pritisneš puce i onda ga lagano isključiš iz telefona(punjač).....a ja sam jednom nesvjesno tj. slučajno izvukla punjač iz telefona bez pritiskanja puca i nisam shvatila da mi je na punjaču ostao onaj dio moba...u koji se punjač uključi...i njega sam ja još punila i punila nakon toga(pri sljedećem punjenju to je ostalo unutra)...ali se onda s vremenom više nije mogao punit...trebalo je namjestiti punjač da stoji na neki način dijagonalno zaboden u utor....i...to su bile muke....a onda se počeo gasiti iz čista mira....i to je bilo to...

Stisni HVALA - Besplatno je!
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji mobitel?
Zurka-fy kaže...

sjećate li se samo mobitela ovog: siemens a50

:D

Moj prvi mobitel :)

 

A d500 i d600 legende, oni su proširili samsung na naše prostore.

Slobodno klikni hvala ako sam ti pomogao.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 0:48 (lukavg).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Najbolji mobitel?
logic kaže...

...... Inace da napomene da je lik koji je otvorio ovu temu spamer koji samo zakuhava.

  Lik ima 16 godina + pubertet = zelja sa fightom. Mozda je samo provokator? ;)

 

Zasto ne shvatas, tko je tebi kriv sto imas 28 ;)  Cool


██████████████████████
16 godina
offline
RE: Najbolji mobitel?
bartul kaže...

samo da vas pitam kakvi su mob. HTC, da li su kvalitetni, koliko im traje baterija,mogu li se po kvaliteti uspoređivati sa npr. nokiom.Tko ima iskustva sa htc mobitelima neka napiše. :)

mogu i dobri su mobiteli

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji mobitel?

meni su definitivno stari simensi imao sam c65 i to mo je bio najbolji mob uz naravno 3310

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice