Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

poruka: 789
|
čitano: 257.936
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Evo jedne teme za pitanja i odgovore po pitanju Nokia Lumia telefona,nebitno koji je jer svi imaju identičan OS.

Da ja prvi postavim pitanja:

1.Postoji li način da se ona jailbreaka? Jer su dosta skupe neke aplikacije i igre(40-60kn).

2.Dali ima ta nokia mogučnost da se preko 3.5 bananice spoji na tv? Imam doma od 5800xm taj kabl pa me zanima dali se to može?

 

3.Zašto mi se disconecta wifi kad zaključam mob i nediram ga 2-3 minute? To je odkako sam napravio update na 7.10.8773.98,WiFi dok mi je mob zaključan i nije na punjaču meni se WiFi disconecta a kada je na punjaču onda je konstantno spojen,a ja želim dok je bez punjača da je konstantno spojen.

4.Kako da imam na facebook chatu znak mobitela ako sam preko njega prijavljen?

5.Meni je konstantno zelena točkica(online) a ja želim umjesto te točkice imati mobitel,na iPhoneu tako imam no na lumiji nemam.

6.Zašto mi se konstantno FB Chat disconecta? I kasne mi dosta poruke koje primim na facebooku.(uključio sam u postavkama Facebook Chat).

7.Imam karticu na pretplatu s FLAT internetom i sada me zanima kako da dobijem brzine HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps,točnije kako da HSDPA ili HSUPA upalim?

8.I kako se može praviti Print screean na telefonu? Ono isto što mogu na iPhoneu kad kliknem power i home button.

To je sve za sada od mene.

 

edit: Evo ankete,dali je bolje da svaka ima svoju temu s pitanjima i odgovorima ili je bolje da je sve u jednoj temi?

0 Odvojeno
16 Sve u jednoj
4.ovako želim 4.ovako želim
evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 16:42 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

1 da, ja osobno neman iskustva, ali se moze

2 wp to ne pordzava. u biti podrzava, ali nema mobitela s tom funkcijom

3 vjerojatno radi ustede baterije

7 to ti je 3g, a njegova pokrivenost je jos relativno mala

8 trenutno samo preko aplikacija

 

inace neman lumiu, ima sestra pa nemogu ni testirat ostalo

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
apoteka kaže...

1 da, ja osobno neman iskustva, ali se moze

Ako se stavlja CustomROM preporučam RainBow 1.4.

13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
royalhero kaže...
apoteka kaže...

1 da, ja osobno neman iskustva, ali se moze

Ako se stavlja CustomROM preporučam RainBow 1.4.

To me zanima kako da ga instaliram gore? Nemogu nikako naći tutorial na netu.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Downgrade na Qualcomm bootloader:

 

Instaliranje RainBow-a:

13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
royalhero kaže...

Downgrade na Qualcomm bootloader:

 

Instaliranje RainBow-a:

To je 710,zar neće bit problema radi hw-a? Mislim moja je ipak 610.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

A da, izvini. Trazi na XDA, ako tamo nema, nema nigdje!

13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
royalhero kaže...

A da, izvini. Trazi na XDA, ako tamo nema, nema nigdje!

Gledao sam i tamo ima samo za 710 i 800.Treba valjda pričekati za 610 da se pojavi.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
kruskar kaže...

Gledao sam i tamo ima samo za 710 i 800.Treba valjda pričekati za 610 da se pojavi.

Nema se sto cekati, Google-aj. Mada CustomROM ne kuha rucak. Pitanje je da li je na WP-u instaliranje CustomROM-a dostatno rizika. Tj. omjer onoga sto dobijes i rizika.

 

I da, ode garancija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 22:13 (royalhero).
13 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Imam problem s baterijom,mob je star možda 5 dana,wifi upaljen kao i 3g,i sve što sam i prvog dana upalio i baterija max 18h mi izdrži,zna tko razlog? Dali garancija pokriva bateriju?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

nemam navedeni mob ni mobove ali moram se nadovzat. 18h je tebi malo? uz to jos wifi i g stalno ukljuceni

pa ja ak na svom htv vo 3d dobijm tolko sati uz mozda 2h koristenja il 3 ja mogu bit zadovoljan tj prezadovoljan. za jedan smartphone to je super, dapace odlicno ak ga koristis, a ne samo ak ti stoji u djepu il na stolu

13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
Nocio kaže...

nemam navedeni mob ni mobove ali moram se nadovzat. 18h je tebi malo? uz to jos wifi i g stalno ukljuceni

pa ja ak na svom htv vo 3d dobijm tolko sati uz mozda 2h koristenja il 3 ja mogu bit zadovoljan tj prezadovoljan. za jedan smartphone to je super, dapace odlicno ak ga koristis, a ne samo ak ti stoji u djepu il na stolu

Da,gledam ekipa po forumima ga koristi 2-3 dana bez punjača konstantno i izdrži im,a moj nebi 2 dana bez korištenja izdržao.Koristim ga oko 5-6 sati minimalno po danu.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

daj mi, molim te, nadji par takvih s foruma koji ga konstantno koriste 2-3 dana i ispricat cu ti se :)

13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Ja imam Lumiju 710 i jedan dan, mozda cak i 30 sati izdrzi jedino ako ju ne diram, mozda koja poruka, bez interneta i sl.

A ovako mi drzi od 11   ujutro pa na knap to 8 navecer, uz internet, ne puno, wifi, mail i uobicajen rad. Tako da, tih 18 sati je normalno, kad uzmes u obzir da imas 610, malo manje tehnicki zahtjevnu luimiju NHF.

LP :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
Nocio kaže...

daj mi, molim te, nadji par takvih s foruma koji ga konstantno koriste 2-3 dana i ispricat cu ti se :)

Ima i ovdje na forumu.

CITIRAM:TOMO001

Pozdrav!

 

Evo već nekih tjedan dana imam ovaj mob i mogu reći da sam prezadovoljan.Mobitel je ful brz,nema zastajkivanja,kamera solidna a najveća prednost ovog mobitela je BATERIJA. Baterija je vrhunska,prvo punjenje trajala je 3 puna dana uz ful korištenje. Kome ne treba skype te angry birds ovaj uređaj je fenomenalan.

Evo i LINK da nebude da lažem.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

u tom slucaju onda ti se ispricavam, bilo mi je tesko povjerovat da mob uz full koristenje moze tolko izdrzat, i jos uvijek mi je tesko povjerovat O.o

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
Nocio kaže...

u tom slucaju onda ti se ispricavam, bilo mi je tesko povjerovat da mob uz full koristenje moze tolko izdrzat, i jos uvijek mi je tesko povjerovat O.o

Ako laže kolega tomo onda i ja lažem,i zato sam odmah i pitao zašto me zahebava baterija jer sam vidio u njegovom slučaju da drži toliko kao i dalje po netu(strani forumi).

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
kruskar kaže...

Evo jedne teme za pitanja i odgovore po pitanju Nokia Lumia telefona,nebitno koji je jer svi imaju identičan OS.

Da ja prvi postavim pitanja:

1.Postoji li način da se ona jailbreaka? Jer su dosta skupe neke aplikacije i igre(40-60kn).

2.Dali ima ta nokia mogučnost da se preko 3.5 bananice spoji na tv? Imam doma od 5800xm taj kabl pa me zanima dali se to može?

 

3.Zašto mi se disconecta wifi kad zaključam mob i nediram ga 2-3 minute? To je odkako sam napravio update na 7.10.8773.98,WiFi dok mi je mob zaključan i nije na punjaču meni se WiFi disconecta a kada je na punjaču onda je konstantno spojen,a ja želim dok je bez punjača da je konstantno spojen.

4.Kako da imam na facebook chatu znak mobitela ako sam preko njega prijavljen?

5.Meni je konstantno zelena točkica(online) a ja želim umjesto te točkice imati mobitel,na iPhoneu tako imam no na lumiji nemam.

6.Zašto mi se konstantno FB Chat disconecta? I kasne mi dosta poruke koje primim na facebooku.(uključio sam u postavkama Facebook Chat).

7.Imam karticu na pretplatu s FLAT internetom i sada me zanima kako da dobijem brzine HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps,točnije kako da HSDPA ili HSUPA upalim?

8.I kako se može praviti Print screean na telefonu? Ono isto što mogu na iPhoneu kad kliknem power i home button.

To je sve za sada od mene.

 

edit: Evo ankete,dali je bolje da svaka ima svoju temu s pitanjima i odgovorima ili je bolje da je sve u jednoj temi?

1. Vjerovatno postoji, trebao bih još točno provjerit informaciju, ja inace radim unlock sima i bootloadera (jairbreak) na lumiama 710 i 800 (naplačujem) , 610 još nisam radio ugl provjerit cu..

2. Nema tv izlaz, to je samo audio izlaz.

3. Da wifi se izgasi nakon par minuta u svrhu čuvanja baterije (postoji program koji ga stalno drzi upaljenog ali moraš imat unlockan mob (vidi br.1) i računaj da bi ti onda prebrzo potrošio bateriju)

4. ne znam

5. vidi odgovor br 4.

6. poruke dolaze tek kad je wifi upaljen tj cim se ponovo upali

7. raspitaj se za pokrivent istim kod mobilnog operatera

8. nema još ali su ga najavili uskoro u nekom updateu

 

Baterija = to ti je normalno trajanje za 610. na 710 je malo bolje i na 800 još malo bolje.

3dana može trajat ako ne koristiš baš net , samo poruke i pozivi

2dana umjereno korištenje svcega

1dan intenzivno korištenje (surfanje slikanje navigacija glazba igrice)

Ako želiš štedit bateriju gasi 3G za pozive, gasi wifi i gps (lokacije za navigaciju i pretraživanje neta) i pozadinske programe kao i provjeru e maila i sl..

 

 

 

13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
bik kaže...
kruskar kaže...

Evo jedne teme za pitanja i odgovore po pitanju Nokia Lumia telefona,nebitno koji je jer svi imaju identičan OS.

Da ja prvi postavim pitanja:...

 

 

Onda bolje da mi je tako wifi,sada sam poslao HTu mail za taj HSDPA di šta kako,3g mi je potreban kao i wifi,wifi ugasim kad nemam se gdje spojiti,a 3g ugasim kad sam na wifi spojen.

 

edit

Rekli su mi da postoji u mom mjestu HSDPA,no nije mi jasno zašto nemogu dobiti 7.2mbps,preko free speed test aplikacije testiram brzinu,imam flat internet na kartici(pretplata),ako mogu dobiti tih 7.2mbps onda bi mi bio WiFi beskoristan jer ja dobijam 2mbps(zbog 2 max tva) na ADSLu.

 

edit2

Evo dobio sam sada s 2-3 crtice 3G signala 2.69mbps dl i 0.36ul.

 

edit3

Pokušaj izvan kuće gdje je signal u fulu dobio 7mbps.

 

edit4

Evo slika brzine lumia vs pc,iz moje sobe testirano.Ovo je sramota za t-comov internet.Na internet je trenutno samo moj pc spojen.

 

edit5

Dali se može nekako djeliti internet od mobitela s internetom na PCu? Znači ja mobitel s USB kabelom spojim na pc i ištekam internetski kabl na pcu i koristim net s mobitela? Jer mislim ovo je presmješno a tako i tako imam flat na mobitelu i takvu brzinu pa želim to iskoristiti ako je moguče.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 13:22 (kruskar).
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Postoji li jednostavniji način spajanja lumie 610 s kompjuterom osim preko "zune-a", može li se spojiti kao klasični usb drive? znači - prebacivanje fotki, mp3 i slično.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
tbusljet kaže...

Postoji li jednostavniji način spajanja lumie 610 s kompjuterom osim preko "zune-a", može li se spojiti kao klasični usb drive? znači - prebacivanje fotki, mp3 i slično.

Koliko znam nepostoji način,jedino s unlockom bi trebalo se moći no unlocka za naše 610tke nema.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
tbusljet kaže...

Postoji li jednostavniji način spajanja lumie 610 s kompjuterom osim preko "zune-a", može li se spojiti kao klasični usb drive? znači - prebacivanje fotki, mp3 i slično.

Ne, jedino Zune.

13 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Zna tko gdje mogu nabaviti silikonsku maskicu za njega? Ili mi netreba? Vidio sam da mu je ekran jaaaaaaaaaaako izdržljiv ko i ostali dio kučišta,tj. da je jako izdržljiv telefon po pitanju udaraca i svega toga.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
kruskar kaže...

Zna tko gdje mogu nabaviti silikonsku maskicu za njega? Ili mi netreba? Vidio sam da mu je ekran jaaaaaaaaaaako izdržljiv ko i ostali dio kučišta,tj. da je jako izdržljiv telefon po pitanju udaraca i svega toga.

ekran je izdrzljiv, ali plastika ce pokazati ostecenja pri padu

nece se raspasti u tisucu komadica kao neki skupi mobiteli

 

za futrole preporucam ebay, velik izbor - niske cijene

imas od tvrde plastike i slikonske (gumene)

preporucam druge

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
apoteka kaže...
kruskar kaže...

Zna tko gdje mogu nabaviti silikonsku maskicu za njega? Ili mi netreba? Vidio sam da mu je ekran jaaaaaaaaaaako izdržljiv ko i ostali dio kučišta,tj. da je jako izdržljiv telefon po pitanju udaraca i svega toga.

ekran je izdrzljiv, ali plastika ce pokazati ostecenja pri padu

nece se raspasti u tisucu komadica kao neki skupi mobiteli

 

za futrole preporucam ebay, velik izbor - niske cijene

imas od tvrde plastike i slikonske (gumene)

preporucam druge

Gumirana je plastika odozada sumnjam da ona može puknuti,no pogledati ću na ebayu koju preporučuješ? Imao sam silikonsku maskicu na S5230 oko 2god sam ju imo na njemu i mobitelom smo se gađali šta nismo radili i nije mu nikad ništa bilo.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

a preporucam silikonsku, sve su iste

samo se razlikuju bojama i uzorcima

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
14 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Evo ako nekome ista koristi, zvao sam korisnicku podrsku i pitao za update posto imam par problema sa lumiom 800. Pa su mi rekli da ce doci update do kraja mjeseca :dizajn( nesto novo sa plocicama ),Nokia drive ( neki novi feature ), fotic( opcije), os bolje( brze ce se odvijati, fluidnije raditi itd ), video streaming. Detalje mi nisu mogli sve dati kakve opcije ce doci, ali su mi samo to rekli. Ovaj update se odnosi na Lumiu 800 ( tj pitao sam za taj mob) pa valjda i na druge mobitele sa WP.

 

Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O

Mislim da ti baš nisu rekli istinu.

Ako se radi o promjeni user interface-a (kako ti veliš pločice), radi se o Windowsima 7.8 , i bit će predstavljeni zajedno sa windowsima 8 početkom 9 mjeseca (negdje oko 5.9. ako sam dobro zapamtio)

Navedeni update (7.8.) bi trebali dobiti svi mobiteli sa Windows Phone OS-om...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
mika2210 kaže...
Navedeni update (7.8.) bi trebali dobiti svi mobiteli sa Windows Phone OS-om...

Mi sa Lumiama ćemo dobiti više update-a, to nam je Nokia obećala.

14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 610/710/800/900 P&O
mika2210 kaže...

Mislim da ti baš nisu rekli istinu.

Ako se radi o promjeni user interface-a (kako ti veliš pločice), radi se o Windowsima 7.8 , i bit će predstavljeni zajedno sa windowsima 8 početkom 9 mjeseca (negdje oko 5.9. ako sam dobro zapamtio)

Navedeni update (7.8.) bi trebali dobiti svi mobiteli sa Windows Phone OS-om...

Tako su mi rekli, ja se samo nadam redovitim ( barem da ispoliraju sve i bugove poprave + optimizacija za neke sitnice ) updateovima.

 

royalhero kaže...
mika2210 kaže...
Navedeni update (7.8.) bi trebali dobiti svi mobiteli sa Windows Phone OS-om...

Mi sa Lumiama ćemo dobiti više update-a, to nam je Nokia obećala.

Moze kakav link da procitam to?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2012 17:36 (Fake_Alert).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice