Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?

poruka: 5
|
čitano: 7.371
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?

Pozdrav! Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva vezana uz magnetne nosače/držače mobitela u automobilu, štete li oni mobitelima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?

Nebi trebalo biti problema sa tim nosačima. Iako neki tvrde da su imali, da smeta NFC-u, kompasu (to da)..

 

 

https://www.digitaltrends.com/mobile/how-magnets-really-affect-phones-hard-drives/

 

 

 

All in all:

 

Electronic technology is inherently sensitive to high-strength magnetic fields. Small magnets, however, will not cause any sort of drastic damage to your phone as the posts of this thread express concern over. It's possible that very high-strength fields could damage your phone's main board, but it is highly unlikely -- and you are very unlikely to come in contact with magnetic fields of that magnitude. NFC technology does not in any way rely on magnetically stored information (such as that of a credit/debit card), because NFC is simply a close-proximity radio frequency data exchange standard. Though strong magnets may produce interference to active NFC exchanges, the type of magnets used in phone accessories will not cause any such interference. In fact, you can purchase magnetic NFC stickers/tags online; they'll work perfectly.

13 godina
offline
Re: Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?
Ne brinu me toliko smetnje, kao npr. pišu neki da smeta kompasu. Brinu me oštećenja ili skraćivanje vijeka uređaja. Pišu neki da im ekran poludi od magneta na tim nosačima ili da se baterija oštećuje i gubi kapacitet. A hvala Bogu ima teorija od apsolutno ne smeta do uništit će ti mobitel 100%. Meni laiku nije logično da se uopće proizvode i prodaju ako štete mobitelima, pa se vjerojatno mislilo na štetnost prilikom dizajna i proizvodnje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?

magnet blizu kompasa ce uvijek smetati kompasu

Ovo ostalo, nema nikakvog rizika da ce takav magnet napraviti nesto sklopovlju uređaja, uključivo s baterijom. Ti koji pričaju da će ti uništiti mobitel 100% nemaju pojma o čemu pričaju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Nosač za mobitel magnetni - šteti li mobitelu?
display name ivo kaže...
Ne brinu me toliko smetnje, kao npr. pišu neki da smeta kompasu. Brinu me oštećenja ili skraćivanje vijeka uređaja. Pišu neki da im ekran poludi od magneta na tim nosačima ili da se baterija oštećuje i gubi kapacitet. A hvala Bogu ima teorija od apsolutno ne smeta do uništit će ti mobitel 100%. Meni laiku nije logično da se uopće proizvode i prodaju ako štete mobitelima, pa se vjerojatno mislilo na štetnost prilikom dizajna i proizvodnje.

 ja sam to koristio cca 1+godinu u autu, proputovao tisuce i tisuce kilometara nisam primjetio apsolutno nikakve smetnje, magnetni dio je bio na instrument ploci a metalna plocica zaljepljena na zadnji dio futrole od mobitela.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice