Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.782
|
čitano: 10.872.380
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Evo da javim da sam uzeo p30 lite na kraju i zasad je korisnica prezadovoljna, posebno kamerom, a i meni se mobitel cini stvarno dobar izbor za te novce
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Huawei ili Xiaomi pitanje samo koji model ga zanima

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje nabaviti brzi punjač za RN7? Da tražim baš Xiaomi ili može i nešto drugo da je ok kvalitete?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mr. Fugitive kaže...

Gdje nabaviti brzi punjač za RN7? Da tražim baš Xiaomi ili može i nešto drugo da je ok kvalitete?

 Čitao sam neku stranicu, Anker je pokupio dosta pohvala.

Al mi je čudno da ih skoro nema na AliExpresu, a na Gearbestu ni jedan...?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

 Iz vana naručuješ? Za 5 dana počinju nekakvi popusti na AliExpressu:

https://www.aliexpress.com/item/32966936046.html

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

Xiaomi mi ima bolji "feel" u ruci, ljepše izgleda, slika bolje low-light fotke i hardwerski je bolji uređaj (Snapdragon 660 > Kirin 710). Ako kaniš duže koristiti novi mob, 1 GB RAMa razike kasnije će ti vrijediti više nego sad. I još je jeftiniji. Možeš s razlikom u cijeni otići na dobru klopu s voljenom osobom ili koncert. 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
djhuby kaže...

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

 Iz vana naručuješ? Za 5 dana počinju nekakvi popusti na AliExpressu:

https://www.aliexpress.com/item/32966936046.html

 Zasto je ovaj jeftiniji 10$? I jel ga onda moram nositi na otkljucavanje na hrvatske mreze?

 

https://m.aliexpress.com/item/32986207646.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...
CyberDemonVZ kaže...
djhuby kaže...

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

 Iz vana naručuješ? Za 5 dana počinju nekakvi popusti na AliExpressu:

https://www.aliexpress.com/item/32966936046.html

 Zasto je ovaj jeftiniji 10$? I jel ga onda moram nositi na otkljucavanje na hrvatske mreze?

 

https://m.aliexpress.com/item/32986207646.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail

 Nema neke EU frekvencije (4G ti neće raditi ne nekim mjestima vam gradova. 3G radi uredno) Ništa strašno, ali za 10Usd razlike ja bi uzeo globalnu verziju 

 

Svi mobiteli kupljeni na AliExpressu su otključani na sve mreže.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 10:41 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
djhuby kaže...
CyberDemonVZ kaže...
djhuby kaže...

Sad mi se cini da bi ovaj xiaomi red note 7 bio bolji izbor od huawei p smart Z 2019. Dvoumim se samo da li je dovovoljan 3GB RAM ili da uzmem sa 4 GB RAM

 Iz vana naručuješ? Za 5 dana počinju nekakvi popusti na AliExpressu:

https://www.aliexpress.com/item/32966936046.html

 Zasto je ovaj jeftiniji 10$? I jel ga onda moram nositi na otkljucavanje na hrvatske mreze?

 

https://m.aliexpress.com/item/32986207646.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail

 Nema neke EU frekvencije (4G ti neće raditi ne nekim mjestima vam gradiva. 3G radi uredno) Ništa strašno, ali za 10Usd razlike ja bi uzeo globalnu verziju 

 

Svi mobiteli kupljeni na AliExpressu su otključani na sve mreže.

 Odlicno! Jos jedno pitanje samo.. Cijena150$ x tecaj dolara 6,63 kn = 994,50 kn a sta znaci ovo u kunama ispod: HRK 1,133.94 - 1,382.71 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

 Odlicno! Jos jedno pitanje samo.. Cijena150$ x tecaj dolara 6,63 kn = 994,50 kn a sta znaci ovo u kunama ispod: HRK 1,133.94 - 1,382.71 

Ako naručuješ s onog mojeg linka, na žalost moraš odabrati i DHL dostavu u HR. Taj dućan ima shemu da se onda paketi šalju u UK, prepakiraju i onda u HR.

Inaće bi imao još PDV i troškove ako bi stiglo ravno iz Kine! Isplati se za tih 27 dolara...

 

 U Google ukucaj 150USD

I on ti sam preračuna u kune. Jako je precizan i to možeš koristiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Stari u HR kupuje nesto oko 1500 kn.

 

Vidio sam RN7 s 4GB RAMa po 1400 u Protisu. Moze i nesto vani narucit ako dolazi iz EU i ima garu u HR (mozda Poco F1 ili pak RN7 vani?)

 

EDIT - izgleda da cemo Poco F1 za 2185 u Mobisu (na Aliju iz EU je ~2000).

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 13:45 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio...preskupo, ja neki dan uzeo za prakticki iste novce vakumirani Mi9.

Naizgled odlican mob, hardverski slican Mi9, ali MIUI je neuporedivo bolji od Flyme.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 16:01 (ocean77).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi9t ili A70?

 

Nekako mi se cini da je MI 9T bolji tj. Ne mogu da nadjem sta je bolje na A70, eto veci ekran ali to mi je svejedno, ostalo ili je tu negdje ili na strani Mi 9T kao chipset npr. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa ne znam meni je flyme vrh vrhova ko android skin jako je jednkstavan i brz kao netko ko je imao mx4 pro di je flyme bio u povojima pa je bilo bugova 16 i ove druge derivacije mogu preporucot mirne duse jer mob stvarno leti i vrh je za novce (ja imam obicnu 16 koja je losija od navedene). 

A iskreno meizu ima najlipsi dizajn mobitela i perfektno je zaokruzen  ne znam kako je u usporedbi s mi 9 jer nju nisam koristio... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
3D1N kaže...

Mi9t ili A70?

 

Nekako mi se cini da je MI 9T bolji tj. Ne mogu da nadjem sta je bolje na A70, eto veci ekran ali to mi je svejedno, ostalo ili je tu negdje ili na strani Mi 9T kao chipset npr. 

 Mi9T je bolji, zna nekad bit na akciji mislim 2200kn, malo više, nedavno je bio tak.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tkozna kaže...

Kaj bi vi uzeli?

 

Samsung S9 - star 5 mj., stanje 10/10 - 2000 kn

Huawei P30 - novi zapakiran, 500 kn odmah + 100 kn kroz 24 mj = 2900 kn, poznanik mi nudi deal

Samsung S10e - novi zapakiran prek njuskala, cca. 3200 kn

 S10E nisam probao pa ne znam, ja bi isto isao na P30, inače sam vlasnik S9 j dobar je mob,ali katastrofa baterija, P30 noviji, bolje baterije i bolje kamere,skuplji je, ali i vrijedi.

Meni ističe ugovor tek sljedece ljeto i imam veliku dvojbu cekati pa uzeti tad nesto ili S9 vec sad mijenjati jer me baterija unistava

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi note 7 za 1250-1300kn ili pocophone f1 za oko 1700kn na ekupi? Note ima bolju kameru, ostalo sve ide u korist pocophone-a, mob mi ne treba za igre pa neznam koji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Poco all the way, unlock bl-a, franco kernel i global ili beta stable zadnji(nema update) i GCAM.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala, naručio sam za 1727,19kn, mislim da je to ok cijena. 6/64gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To je cijena za klijente Zagrebačke banke, inače je za 2.069 kn. 

 

Dali uzet Poco-a ili čekat pad cijene Mi8 ili Mi9T. ?? Huawei P20 ? 

 

Bitna je kamera i baterija.

Igre ne igram. 

 

 Novi uređaj iz trgovine.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 17:49 (Qvezbra).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno imam Pocophone i ako nećeš ništa prčkati možda ti je zbog kamere bolji Huawei P20, a ionako ne igraš igrice....

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dosad kad sam fotografirao nisam ništa dirao oko kamere, sve na auto. 

Tako bi i dalje. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cijenjeno pučanstvo cilo lito sam bija u trilemi između tri mobitela 

S10e ,A50 i A70  i

95 % sam blizu odluke za S10e 

sve mi kod njega paše osim te nesretne slabašne baterije.

Mobitel uzimam na pretplatu 24 miseca

vjerovatno kod Telca2  kod njih sam i pretplatnik ali bez UO .

Po kvaliteti i jačini signala svi su tu negdje niškorist ali još je najbolji Telac2

osim po ljeti.

Molim iskrenu preporuku za 

S10e ili .....

 

Evo vam usporedbe cijena za S10e

na ugovor 24 mj. za sva tri providera

pa usporedite koji su najveći DERAČI KOŽE i LOPOVI  samo triba sve uporedit.

 Pozdrav i živi bili....

 

S10e


Tele2


Uređaj / 24 x140kn rate.  = 3360 kn
Tarifa  Raspali - Bezbroj GB
169 - 20 =149 kn
Tarifa + Uređaj ukup.
289 kn .mj  / 24mj. 6936 kn

 

HT


Uređaj / 24 x135 kn = 3240 kn
uz
Tarifu Neogranič. Internet , 249 kn
Tarifa + Uređaj ukup.
384 kn mj. / 24 mj. = 9216 kn

Tarifa L  10 GB ,  199 kn/mj
Uređaj 24 x 155 kn = 3720 kn

354 kn/mj /  24 mj. 8496 kn

 

A1


Uređaj 24 x 75 kn = 1800 kn
Tarifa L + Neogr.int = 269 kn/mj
Tariifa + uređaj = 344 kn /mj
24 mj . = 8256 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 14:19 (MUĆAK).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vjerojatno cu uzimati novi mob pa me zanima sto bi bila najracionalnija odluka(odnosno best bang for buck).

 

Cijene su uz pretplatu od 24mjeseca i koliko sam gledao recenzije najbolji izbor mi se cini Samsung Note9(dobra baterija, dobar hw, zadovoljavajuća kamera, 3.5mm audio jack, kapacitatiivni citac otiska prsta i niska cijena).

Kod Huawei-a mi se ne svida bas sto nemaju standardni 3.5mm audio jack već moram koristiti adapter, inace su odlicni mobiteli, ponajvise po kameri, a i baterija nije losa(mate20 pro). Više sam fan Samsunga i njemu naginjem.

 

Bitno mi je da je dual sim, baterija da izdrzi cijeli dan normalnog koristenja(mail, pozivi, poruke, drustvene mreže, yt i malo office-a). Nisam zahtjevan korisnik i trebao bih ga moci koristiti barem 2,3 godine bez problema. Znaci kada nisam blizu laptopa da mi bude skoro u potpunosti sposoban zamijeniti laptop(samsung dex cable mi se cini zanimljiv). Velicina nije problem, nemam toliko sitne ruke i rad jednom rukom ne bi bio toliko "otezan" bez obzira koristio sw dodatke ili ne.

 

Isplati li se dati ~1000hrk vise za Samsung Galaxy s10 naspram Samsung Galaxy Note 9-ke?! Koliko sam usporedivao, rekao bih da se ne isplati, no da cujem i vase misljenje.

0 Huawei Mate 20 PRO - 2780HRK
14 Samsung Galaxy Note 9 -2180HRK
1 Samsung Galaxy S10 - 3060HRK
Who cares anyway.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jesi razmišljao o OnePlus?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi, s obzirom da nisam pratio ništa u vezi zadnjih sto godina može pomoć za kupovinu.

Dakle, stari mob (Moto G2) je na kraju snagu i htio bi nešto novo. Bitna mi je kamera za hobi kojim se bavim a od igara ne mislim igrati grafički zahtjeve već puzzle uglavnom (Empire & Puzzles npr).
Meni je nekako zapeo za oko Xiaomi Mi 9T, vidio sam da ima u mobisu za 2900 kuna ili  Xiaomi Mi 9T Pro koji je 3600 ali ne kužim se jel tako velika razlika u njima da da 800 kuna više.

Može savjet, svjedno mi je iz kojeg dućana kupujem ali ne bih uzimao nikakve pretplate ili nešto, samo mob i da sam miran.
Budžet do 3500hrk (što jeftinije to bolje ali mogao bi i potegnuti par sto kuna gore ako se baš mora)
Xiaomi Mi 9T ili Xiaomi Mi 9T Pro su mi za sada jedina ideja.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 19:12 (Svirfneblin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi Mi 9 bi meni bio najlogičniji izbor. Nekoliko forumaša potvrdilo da ima jako dobre kamere
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Prvo sam mislio da si zaboravio T ali eto sad vidim da ima i Mi9 verzija, stvarno se lako pogubiti u ovom.  Hvala na savjetu!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice