Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.737
|
čitano: 10.858.634
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li su moguci problemi pri koristenju starijih mobitela u narednom periodu (konkretno mislim na kompatibilnost softvera i update-ima aplikacija koje svako malo postaju zahtjevnije, buduci da je zadnji update na S4 Android 5.0.1), konkretno Galaxy S4, i to da naglasim u djecije svhre, dakle gledanje YT, messanger i viber za komunikaciju, tipicno igranje igrica i sl.

Mislim da je pametnije kupiti Galaxy S4 od nekih kineskih krseva za iste pare novije generacije, jedino mi se izdvaja Xiaomi Redmi 6A, ali opet nisam siguran koliko je pametno "mozda" baciti pare.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A gle, ja nebi htio više imat stari mob, najviše zbog starog software-a. S3 sam imao 6 godina ukupno u obitelji, užas je bilo pred kraj, kako šteka prema nečem novijem, dok na novijem napravim 10 stvari, tamo sam max 2 stvari. S4 bi trebao bit bolji, al kažem opet je star i po meni ne vrijedi više od 500kn u odličnom stanju sa dobrom baterijom. Redmi 6A je ok mob, al niš posebno, a i mora bit crni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Našao sam "nov" Galaxy S4 u neposrednoj blizini, sad koliko je to tačno da je baš nov, provjerimo bi lično. Mada to mi je nesto sumljivo da je baš nov mobitel i nakon toliko godina negdje zaliha ostala. Cijena je nekih 90€ i za S4 i 6A. Najvise sam razmišljao o starijim S4 zbog hajmo reci kvalitete naspram novijih jeftinih mobitela baš poput 6A. Znam da su na skupljom modelima dobri sa kvalitetom, ali me zabrinjavaju ove jeftinije varijante.

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mojim klincima sam kupio prije 1,5 godine redmi 4a i sa moje strane sam zadovoljan. A i oni ne kukaju. Ima dobru bateriju, 3gb rama i 32roma. Za njih odlično a nisu relativno skupi. Jedino što me lik/prodavač zavaljao tako što su u njemu bili punjači za američko tržište. Mamu mu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 10:44 (bumbumzvonko).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa,

 

trebao bih preporuku mobitela za djevojku koja je počela raditi ig content vezan za putovanja, a za vlastiti proizvod.

 

Trenutno ima Huawei Mate 10.

 

Moje pitanje je:
Treba li ići na provjerena/skuplja rješenja kao P30 i S10 ili je za ig dovoljno dobro i neko rješenje u srednjem cjenovnom rangu (P20 ili neki kinezi) ili je Mate 10 dovoljno dobar za ono što treba, a neka uči više o softverima za editiranje?


5 Skuplje
0 Srednje
0 Mate 10 / editiraj bolje
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 11:09 (niveaformen).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji Xiaomi kupit? Cijenovna razlika izmedju novog i polovnih je 200-400kn. Znam koje su razlike, al se nemrem odlucit.. Nisam power user..

2 novi Redmi Note 7 HR jamstvo
2 polovni Mi 8 HR jamstvo 14mj
0 polovni Mi Mix 2S bez jamstva
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Molim vas mate 2o pro ili p30?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

P30 mi je osobno ljepši, a i manji je i lakši te ima 3.5mm utor. Ako ti to ne igra ulogu, ako želiš brže punjenje, wireless charging te stereo sound uzmi Mate. Inače P30 je IP53 dust and splash protection, a Mate je IP68 dust/water resistant (up to 2m for 30 mins).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A sto ser slika tice ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kamera je ista, jedino je ultrawide na P30 16MP, a na Mate 20MP. A prednja kamera na P30 32MP, na Mate 24MP.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:09 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mate20 pro ima i dosta jacu bateriju i zaslon vece rezolucije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo pa gledaj:

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo ponude kod Tele2 za produljenje pretplate  

 

Tarifa Raspali i Bezbroj GB.
Produljenje pretplate ugovor na 24 mj.


XIAOMI POCO F1 6/64
2040 kn.
ušteda 120 kn.

 

Samsung A50
1800 kn
ušteda 120 kn.

 

i nova ponuda

 

Huawei P30 lite
1800 kn .
ušteda 240 kn.

 

I najveća ušteda na Huaweiu i što sada odabrati.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

P30 lite je stvarno prekrasan i kompaktan, ali je i najslabiji, A50 je dobar, al plastikaner ušminkani, dok poco f1 je 3 klase jači.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

P30 lite je stvarno prekrasan i kompaktan, ali je i najslabiji, A50 je dobar, al plastikaner ušminkani, dok poco f1 je 3 klase jači.

 Čitam na GSM areni oni koji su ga kupili a ima ih već dosta nisu baš previše sretni sa A50 a to  zavisi što su koristili prije ako su imali lošiji onda su zadovoljni u suprotnom i ne.

S druge strane ima jako malo onih koji pišu loše o POCO F1 .

Još me interisiraju komentari što će pisat o Huawei P30 lite jer je još novi mob.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 18:39 (MUĆAK).
5 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
DiRT kaže...

P30 lite je stvarno prekrasan i kompaktan, ali je i najslabiji, A50 je dobar, al plastikaner ušminkani, dok poco f1 je 3 klase jači.

 Čitam na GSM areni oni koji su ga kupili a ima ih već dosta nisu baš previše sretni sa A50 a to  zavisi što su koristili prije ako su imali lošiji onda su zadovoljni u suprotnom i ne.

S druge strane ima jako malo onih koji pišu loše o POCO F1 .

Još me interisiraju komentari što će pisat o Huawei P30 lite jer je još novi mob.

 moj brat je prije par dana uzeo taj mobitel i mogu reci da je za tu cijenu stvarno good buy...ima 3 zadnje kamere pogotovo su za pohvalu sto su stavili lecu posebnu za zoom i posebnu za ultra wide slike, sto na tom cijenovnom rangu nikad prije nisam vidio,4 gb rama dobar cpu i gpu za te pare isto i pogotovo da nepricam za super amoled display...

odnosi se onako kako si ti velio neznam stza su ti ljudi prije koristili ali ako je netko kao moj brat koji uvik gleda na pare i ima neki mid range mobitel ovaj a50 je po mojem misljenju stepenica iznad..

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze li brza preporuka web stranice di kupujete maskice/zastite za ekran?

Btw. Jucer kupio galaxy a50 i jako me iznenadio sto ima NFC, golem zaslon,golemu bateriju i on screen fingerprint.

Bio je update od 700mb di je fixano brze ocitavanje otiska prsta.

Za sada fluidan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 15:05 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

Može preporuka za mobitel do 2500 (max 3000 kn). Trenutačno imam S8 star godinu dana ali mu je ekran razbijen.

U obzir ulazi sve do 6 incha i jeftinije od maximalnog budžeta dok je dobra vrijednost (tipa P30 lite, A40).

 

Gledao sam i Xiaomi MI9 SE za 339$ sa https://www.honorbuy.com/1619-xiaomi-mi-9-se-6gb-64gb-global-version-smartphone-black.html

 

Ima li netko iskustva s ovom stranicom?

 

OnePlus 7 za 550$ ako bude toliko?

 

Inače sam fan One UI od Samsunga koji mi se dopada zbog fokusa na upotrebu jednom rukom.

 

Kada bi uzeo neki drugi postoji li launcher za zamjenu UI-a od Xiaomia, Huawei-a?

 

Hvala unaprijed,

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 9:53 (FearCro).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Oneplus ce biti skuplji od 550 dolara. Zasto ne uzmes novi zapakirani S9? Cemu ici na Xiaomi, ako ti Samsungovo sucelje lezi? Sto se tice Honorbuy web stranice, tu nemas nikakvih problema. Samo gledaj da je stock EU, a kad narucis, mob je kod tebe u roku od nekoliko dana, poznati su po brzoj dostavi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:18 (jurica_m).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zadnji Samsung 3 sam imao prije 7 god ,pa me intetesira tko je od ovih nekoliko najačih proizvođača najbolji po pitanju upgrade na novije verzije androida koliko dugo po nekom uređaju produžuju noviju verziju.

Ako se ne varam Huawei je po tom pitanju najlošiji pogotovo u srednjem segmentu mobitela.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kakvo je primanje signala na A50, pitanje za forumaša koji ga je uzeo? Na gsm stranici se više ljudi žalilo da slabo hvata wi fi ili općenito gsm signal kad su u zgradama i na teže dostupnim mjestima, dok kao s prijašnjim mobitelima nisu imali problema. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 11:46 (senderos).
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
senderos kaže...

Kakvo je primanje signala na A50, pitanje za forumaša koji ga je uzeo?

 Ako želiš postaviti pitanje određenom forumašu onda mu pošalji privatnu poruku.

Koristio sam taj mob kratko i uopće se nisam zamarao sa signalom, kao ni s bilo kojim drugim mobitelom koji sam imao, ne znam stvarno tko to više gleda.

Nije ovo 1998. pa su mobiteli tek sad izumljeni i muku muče sa prijemom signala jbt.

Normalno da na gsm areni postoji svaki mogući problem za svaki mogući mobitel, na takve stvari se ne treba obazirat.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...
senderos kaže...

Kakvo je primanje signala na A50, pitanje za forumaša koji ga je uzeo?

 Ako želiš postaviti pitanje određenom forumašu onda mu pošalji privatnu poruku.

Koristio sam taj mob kratko i uopće se nisam zamarao sa signalom, kao ni s bilo kojim drugim mobitelom koji sam imao, ne znam stvarno tko to više gleda.

Nije ovo 1998. pa su mobiteli tek sad izumljeni i muku muče sa prijemom signala jbt.

Normalno da na gsm areni postoji svaki mogući problem za svaki mogući mobitel, na takve stvari se ne treba obazirat.

 Hvala na odgovoru. Ne bih se složio da je svaki mob isti kod prijema signala, barem kad je o wi fi ju riječ. Ja katkad sa svojim glatko uhvatim wi fi, dok žena ne može i puca joj veza. Nije bitno koji su mobiteli u pitanju. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 12:16 (senderos).
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...
senderos kaže...

Kakvo je primanje signala na A50, pitanje za forumaša koji ga je uzeo?

 Ako želiš postaviti pitanje određenom forumašu onda mu pošalji privatnu poruku.

Koristio sam taj mob kratko i uopće se nisam zamarao sa signalom, kao ni s bilo kojim drugim mobitelom koji sam imao, ne znam stvarno tko to više gleda.

Nije ovo 1998. pa su mobiteli tek sad izumljeni i muku muče sa prijemom signala jbt.

Normalno da na gsm areni postoji svaki mogući problem za svaki mogući mobitel, na takve stvari se ne treba obazirat.

 Daj ne ponašaj se bahato i bezobrazno ako nemaš konkretan odgovor na postavljeno pitanje onda se ne javljaj jer svatko ima pravo postavit pitanje ,naći će se netko tko ima taj mob i želi odgovoriti .

Svoju prepotenciju ostavi doma.

 

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@senderos

Nisam imao problema sa signalom iako sam mobitel koristio u izoliranim prostorijama gdje je inace losiji signal.

Na tele2 sam, opet ti ovisi o operateru i mjestu gdje zivis. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nije mi jasna ova akcija HT a da nudi na pretplatu 24 mj. toliko sniženu cijenu za Sony Xeperia XZ3 - 2400 kn. 

Jel nešto nije u redu sa tim mobom da baš toliko spuštaju cijenu bez obzira na navlakušu pretplate.

Jel ima netko iskustva sa tim mobom ili tu nešto smrdi...

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ako neko trazi telefon u srednjem cjenovnom rangu momak uzeo Honor 10-predobar.A oko 300 km je pa eto ...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Nije mi jasna ova akcija HT a da nudi na pretplatu 24 mj. toliko sniženu cijenu za Sony Xeperia XZ3 - 2400 kn. 

Jel nešto nije u redu sa tim mobom da baš toliko spuštaju cijenu bez obzira na navlakušu pretplate.

Jel ima netko iskustva sa tim mobom ili tu nešto smrdi...

 

 Sony je uvijek u sjeni kod smartphonea. XZ3 najviše predbacuju za danas velike bezele i to što je malo deblji fon. Ali u ostalome, odličan mob. Pogotovo ako je neka super cijena 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, zanima me Vaše misljenje po pitanju ova tri uređaja?

Svi osim Xiaomi imaju 2god. garanciju i dajem preko njuškala plafon 1300kn za njega (novi).

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Zadnji Samsung 3 sam imao prije 7 god ,pa me intetesira tko je od ovih nekoliko najačih proizvođača najbolji po pitanju upgrade na novije verzije androida koliko dugo po nekom uređaju produžuju noviju verziju.

Ako se ne varam Huawei je po tom pitanju najlošiji pogotovo u srednjem segmentu mobitela.

 Ja sam iz tog razloga uzeo Nokiju 7 Plus, sve novije Nokije imaju Android One program - čisti Android i 2 god garantirani updatei. Imaju ga još i Xiaomi A2 i mislim Motorolla. Može se tu naći i jeftikaner sa Android One, dok toliko updatea na drugim jeftinim telefonima sigurno neće biti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice