Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.800
|
čitano: 10.878.681
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vezano uz moju dilemu, mislim da cu uzeti tcomovu pretplatu (nude mi jos hrpu giga, imam kod njih vec neke tarife+net/tv), ispadne nekih 125 kn/mj (kad se ubroji promo prvih 6 mj), prodati sonya za 3000kn, te kupiti note 9, p30pro, ili pocoja :)

Tnx @zuber
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mob do oko 2200kn, prioriteti su mi kamera (glavna i selfie) i baterija. Nisu mi tolko bitne ostale stavke poput night sight fotki, zoomiranje, infrared face recognition ni jačina hardvera ali je plus.

0 Huawei P20
2 Xiaomi mi 8
0 Xiaomi mi9 SE
0 Xiaomi mix2s
2 Pocophone F1
0 Samsung A50
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 14:48 (Pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pero kaže...

Koji mob do 2200kn, prioriteti su mi kamera (glavna i selfie) i baterija. Nisu mi tolko bitne ostale stavke poput night sight fotki, zoomiranje, infrared face recognition ni jačina hardvera ali je plus.

 Di si nasa mi8 do 2200?

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Pero kaže...

Koji mob do oko 2200kn, prioriteti su mi kamera (glavna i selfie) i baterija. Nisu mi tolko bitne ostale stavke poput night sight fotki, zoomiranje, infrared face recognition ni jačina hardvera ali je plus.

 Di si nasa mi8 do 2200?

 Pa ima Goldway. Nije global version al podržava B20:800MHz pa sam ga uvrstio u kandidate.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pero kaže...
thebatman kaže...
Pero kaže...

Koji mob do oko 2200kn, prioriteti su mi kamera (glavna i selfie) i baterija. Nisu mi tolko bitne ostale stavke poput night sight fotki, zoomiranje, infrared face recognition ni jačina hardvera ali je plus.

 Di si nasa mi8 do 2200?

 Pa ima Goldway. Nije global version al podržava B20:800MHz pa sam ga uvrstio u kandidate.

 Ako ima B20, što je u ovom kontekstu "Global version"? Samo softver? Pa to se lako promijeni.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Može se prominit ali mora ostat otključan BL.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne kužim ovu filozofiju koju neki guraju da kroz pretplatu duplo pretplatiš mobitel ,

pa zato je i jeftiniji nego drugačije

a uostalom da bi koristio pozive i internet moraš imati neku pretplatu ili bonove .

Konkretno meni je važniji mobilni internet nego fiksni kojeg jedino mogu koristit doma a mobilni ako je kvalitetan mogu svugdje.

Nisam toliko bogat da mogu imat mobilni i fiksni.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 11:14 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
"Ne kužim ovu filozofiju koju neki guraju da kroz pretplatu duplo pretplatiš mobitel ,
pa zato je i jeftiniji nego drugačije
a uostalom da bi koristio pozive i internet moraš imati neku pretplatu ili bonove ."

Pa, netko valjda trosi 30kn/mj na bonove, pa mu svaka skuplja pretplata izgleda besmisleno. Meni osobno treba "tona" minuta i giga, i ono sto mi se nudi u pretplatama mi je daleko najisplativije, uzimam bez obzira na mob.

E sad, ako uz to dobijes p30pro (primjerice) za 4k kn umjesto 7k, on za mene nije duplo preplacen.. za nekoga tko malo trosi, mozda je ..
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
I ja nisam fan pretplata i ne preporučam ih, ali ponekad, rijetko, uleti kakva dobra ponuda poput sada Sony u HT gdje dobiješ flagship telefon za nisku cijenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
I ja nisam fan pretplata i ne preporučam ih, ali ponekad, rijetko, uleti kakva dobra ponuda poput sada Sony u HT gdje dobiješ flagship telefon za nisku cijenu.

 Jel misliš na ovu CIGLU od mobitela XZ3 od 1/2 kg ,

 aj dobro sad je malo zaobljenija cigla.

Precjenjen i preskup mobitel  apsolutno.

500 Ejura za  cigletinu ??????

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja ga osobno ne bi nikad koristio, em nisam fan sony moba, em kamera i baterija nisu nesto (gledao malo usporedbe, duplo jeftiniji poco sa gcamom radi bolje fotke, pogotovo low light)... ali se nadam da ce se brzo prodat preko njuske :)
6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mala pomoc...

Potrebna preporuka za mobitel do 3000 kuna. Nisam zahtjevan sto se tice kamere. Sve marke prolaze ukoliko budu bang for buck :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sto je pametnija kupnja?Stariji flagship s8/s9 ili ove nove serije a50 ?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Flagship je odlicna kupnja. Mislim na proslogodisnje.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S9 za 3k je bolji od A50 za 2600kn.

 

Al da, sad sam u dućanu gledo mobitele, A50 je prevelik, a A40 je slabiji, al je savršen u ruci, da nisam staroj uzo J6 krajem prošle god, uzo bi joj A40 jer je mob stvarno savršen u ruci i super je napravljen, izrada je jako dobra i vizualno je predobar, a lagan je i kompaktni. Ma najrađe nebi imo svoj S7 nego bi rađe imo A40. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

S9 za 3k je bolji od A50 za 2600kn.

 

Al da, sad sam u dućanu gledo mobitele, A50 je prevelik, a A40 je slabiji, al je savršen u ruci, da nisam staroj uzo J6 krajem prošle god, uzo bi joj A40 jer je mob stvarno savršen u ruci i super je napravljen, izrada je jako dobra i vizualno je predobar, a lagan je i kompaktni. Ma najrađe nebi imo svoj S7 nego bi rađe imo A40. :)

 Čitam na GSMareni iskustva korisnika i specifk. baš me ne impresionira taj A40 u odnosu na A50 .

Koliko košta kod nas A 40 ako ga ima kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 20:53 (MUĆAK).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

S9 za 3k je bolji od A50 za 2600kn.

 

Al da, sad sam u dućanu gledo mobitele, A50 je prevelik, a A40 je slabiji, al je savršen u ruci, da nisam staroj uzo J6 krajem prošle god, uzo bi joj A40 jer je mob stvarno savršen u ruci i super je napravljen, izrada je jako dobra i vizualno je predobar, a lagan je i kompaktni. Ma najrađe nebi imo svoj S7 nego bi rađe imo A40. :)

 Koliko je slabiji u odnosu na a50?Cura je sebi uzela mate20 lite i stvarno mi je malkice prevelik cak i taj ekran od cini mi se 6.2 a a50 ima 6.4 dijagonalu...Nikako uhvatiti vremema da odem pogledati uživo mobitele...vidim da čak i a40 ima bolju kameru i veću bateriju od s9....da li je to samo na papiru tako?Npr a50 ima bateriju od 4000 mah a S9 od 3000 mah pa me to malo brine jer jedna od najvaznijih stvari mi je upravo baterija?Ima lj s9 update na one ui s kakvim dolaze sada ti a50,a40 uredjaji?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 21:39 (big_guy).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A40 je slabiji od A50 cca 35k bodova na antutu, sad kolko ćeš to primjetit u normalnom radu, nebi reko, jedino u gamingu. A puno je bolji u ruci manji mob, baš se osjeti razlika u veličini. Bijeli je bio izložen A40, stvarno je zgodan, al rađe bi imao crni, a A50 je bio crni, super mu stoji crna zato jer je i bočno crn i iza mijenja nijanse.

Al ak se već uzima nešto, ak novac nije problem, mislim da je najbolje uzet S9/S9+ jer je dovoljno već pala cijena da sad tih 100€ razlike nije neka razlika, a i dalje imaš skoro top model. A kad već idemo u nedogled sa cijenom ima već novi zapakiran S10e na oglasu za 4k kn, brzo su pale cijene novim mobitelima, puno brže nego što je bio slučaj prošlih godina ja mislim.

 

A pošto su ti mid range mobiteli stvarno napredovali unazad nekolko godina, takav neki ko A40 i P30 Lite kad dođe (on će bit stvarno vrh) mi uopće nije žao uzet jer nudi sve za prosječnog korisnika, čak i puno više zbog dizajna.

 

EDIT: Cijena kod nas za A40 na akciji je 1710kn, što je po meni još podnošljivo radi dizajna. A da je 1500kn bio bi apsolutni best buy, sad ne gledam Redmi Note 7 i takve mobitele, tipa i Honor 10 Lite, to su best buy mobovi, al ovo je Samsung, on neda niže cijene i to je to.

 

EDIT2: Evo slike od danas u dućanu, A40 vs J6 2018, premala razlika u cijeni, a u dizajnu ogromna razlika, a i puno je jači A40 i ima skoro sve što moderni mob treba imat, jedino mu fali 1080p 60fps.

 

EDIT3: Naravno da nema govora o kvaliteti kamere, na S9 je puno bolja kamera, jedino što nema ove fore wide camera, 2x zoom itd. Al iskreno, sve te kamere kad su dobri uvjeti za slikanje, tj po danu pogotovo kad je sunčano i plavo nebo itd rade odlične fotke. Još novi mobiteli imaju dobre prednje kamere selfie puno mpx, dosta dobro to ispadne na kraju za razliku od starijih modela ko moj S7 sa 5mpx selfie što je malo, dok novi imaju 20 do 30 i više mpx.

S9 je već dobio takav izgled, uskoro će dobit i galaxy J6 2018, pa zašto onda nebi dobio i prošlogodišnji top model. Baterija je takva kakva je, sa 4000mAh si mirniji, al iskreno dovoljno je i 3-3.5k mAh, još ak imaš brzo punjenje, a u ovom slučaju kod A40/A50 imaš brzo punjenje, nije nikakav problem. Ja samo znam da sam mami uzo J6 krajem prošle god, a da joj sad uzimam mob definitivno bi to bio A40 bez ikakve dvojbe, samo zato jer ima takav dizajn i brzo punjenje i type c i ac standard wifi, dok J6 ima bgn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 23:10 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala za opsiran odgovor.Sad imam j7 2017 i ne smeta mi sto nema led notifikacije jer ima always on i to mi je čak zgodnije od led obavijesti.No pročitao sam sinoć negdje da a40 nema niti led niti always on display....ako je to zaista tako onda a40 ne dolazi u obzir....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

J7 je isti proc ko i J6, jedino što je dobro tvoj je aluminijski pa je lijepo držat takav mob, a kad je već toliko velik i težak, onda ti neće biti problem imat nešto tipa A50 koji je bolji od A40. Iskreno ja da imam J7, nebi prelazio na nešto novije, jedino ak to mora bit uzo bi S9. Ove druge serije iznad A50 su puno skuplje, a A80 još nije došo kod nas, a dok dođe bit će cijenom skoro ko S10e ja mislim što je jako puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A50 se  čini super mob.  No vidim da je Xiaomi MI8 na akciji u neutrina, za 2800. Šta vam se čini bolje, A50 za 2300 ili Mi8 za 2800? Mene vuče na A50...I da li A50 vrijedi razlike u cijeni u odnosu na Redmi note 7, koji je oko 1700 kn?

 

Nadalje, vidim po njušci prodaju XZ3 za oko 2700, to su valjda ove uzete na akciji super tjedan na tarifu Najbolja L...To se čini još najbolje tko ima keš. Ipak bolji mob od A50.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pošto sam na Tele2 pretplati

Raspali i Bezbroj GB

 imam namjeru je produžit jer je najpovoljnija od ostalih "parazita" .

Od srednje klase ističu se 

Samsung A50  1920 kn. i 
A40 1200 kn  na 24 mj.

Šteta što nemaju u ponudi 

Xiaomi Poco F1 i Redmi note 7
Mislim da sam blizu A50 jer je super mob za tu cijenu ali čekat ću još možda ponude Xiaomi.

Što kažete.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Kod A50 jedino ekran valja, ostalo je meh.
Osim toga Galaxy S8 je sada iste cijene u Tele 2 i iako je flagship od prije 2 godine, nekoliko klasa bolji mobitel od A50
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Kod A50 jedino ekran valja, ostalo je meh.
Osim toga Galaxy S8 je sada iste cijene u Tele 2 i iako je flagship od prije 2 godine, nekoliko klasa bolji mobitel od A50

 Mislis?

A sto se tiče s8,ima li on update na android pie i novi One UI?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dizajn A50 također dobar, performanse isto nisu loše? Kamere možda neka srednja klasa. Na Smartphone i drugim stranicama ga hvale. Meni se ovo čini zaokruženiji proizvod od Pocophona koji je jako brz, s druge strane šta će mi uopće toliko brzina ako ne igram igre.  A cijena Samsunga je ok.

 

Sad jedino, je li bolji od Redmi Note 7? Iskreno Samsung kao brand me više privlači od Xiaomija, a i na GSM review ima dosta primjedbi na Redmi note (u mišljenjima korisnika, sad koliko su istinita....). Redmi Note je 500 kn jeftiniji, to nije ni malo...

 

Ili ubosti na njušci XZ3, a XZ2 je na ekupi bio 2400 kn,  to su vjerovatno ipak bolji mobovi od A50? I taj S8, no pretplate me ne zanimaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 8:33 (senderos).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Firma nudi mobitel.

 

Iphone XS ili Samsung s10 obicni. Na iOS-u vec par godina, imao sam prije android ali što se to usporavalo, patilo (samsung s6), nefluidno bilo, zanima me jel jos uvijek tako nakon nekog vremena? Stvari koje mi nisu nimalo bitne: igranje igrica i takve kerefeke.

 

Mail, whatsapp, fotkanje, puštanje mjuze preko bluetootha, deezer, korištenje u teretani i kada trčim te da je robustan, čvrst. :)

 

Pa eto, savjeti, misljenja oko odabira. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi si iPhone. Jer ako si godinama na iOSu, naučen na njega, nema smisla prilagođavat se, trošiti vrijeme na drugi OS.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,
otac kupuje mobitel nakon više godina korištenja S4. Maksimalno bi dao 2300 kuna, ne bi više jer je i ovo najviši prag. Želi veći ekran, oko 6.3" idealno. Mora imati brzo punjenje i što bolju bateriju, a kamera bi trebala imati bar EIS (sveukupno traži što bolju kameru). USB-C bi bio poželjan, kao i radio. NFC nije presudan. Spomenuo sam mu Redmi Note 7 4/64 za 1600 kuna, ali zanima me može li se naći nešto bolje/isplativije za tih par stotina kuna više. Koristit će ga više godina, a samo novo dolazi u obzir. Misli kupovati u hrvatskim dućanima.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ranije sam pitao no nisam dobio odgovor pa ako mi netko moze potvrditi;samsung s8,ima li update na adroid pie i na novi ONE UI s kakvim dolazi nova serija A uredjaja?Hvala!

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@Swipsich

Ok je taj Redmi Note 7, dobar izbor, jeftiniji mob Honor 10 Lite, a skuplji A50, al Redmi je najbolji izbor za te novce i najbolji specs. Možda se nađe još nešto bolje, al nezz nebi reko.

 

 

@big_guy

Samsung phones that have received Android 9.0 Pie:

  • Samsung Galaxy S9
  • Samsung Galaxy S9 Plus
  • Samsung Galaxy Note 9
  • Samsung Galaxy S8
  • Samsung Galaxy S8 Plus
  • Samsung Galaxy J8 (rolling out)
  • Samsung Galaxy J6 (rolling out)
  • Samsung Galaxy A6 Plus (rolling out)
  • Samsung Galaxy A8 Plus (rolling out)
  • Samsung Galaxy A7 2018 (rolling out)
  • Samsung Galaxy A9 2018 (rolling out)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice