Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.794
|
čitano: 10.874.762
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebao bi mobitel za majku.Znaci nista specijalno,drustvene mreze sitno,pozivi,poruke.Nezahtjevan korisnik.

Budget je do 1500kn mislim da je to dovoljno za okej mob.

Razmisljao sam o Xiaomi mi a3 za 1500 ili ima nesto bolje u tom rangu a da nije preko 6 incha mob.

ORIGIN: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Doca15 kaže...

Trebao bi mobitel za majku.Znaci nista specijalno,drustvene mreze sitno,pozivi,poruke.Nezahtjevan korisnik.

Budget je do 1500kn mislim da je to dovoljno za okej mob.

Razmisljao sam o Xiaomi mi a3 za 1500 ili ima nesto bolje u tom rangu a da nije preko 6 incha mob.

 Bok!

Baš se na početku ove stranice teme razgovara o toj cifru, i najviše ljudi je spomenulo Mi A3. Tako da sigurno nećeš pogriješiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, trebam pomoć za odabir mobitela za sebe. Baš nisam siguran što da odaberem, mogu ići do nekih 3,500kn, ali ne bih htio platiti previše ako nije potrebno. Fotić ne koristim baš non stop ali ne mogu baš reći da mi nije bitan, gledao sam možda opciju 64MP ili bolje. Gledao sam Mi note 10, ali mi se čini da je taj procesor loš za tu kameru, i onda nekako mi se čini da je bolje neki drugi mob. 

 

Uglavnom, gledao sam par opcija, jedan je bio Mi 10, pa onda Realme x2 pro, i sad sam naišao na Redmi Note 8 Pro, koji se može nabaviti za nekih 250USD (sa shippingom i svim), što mi se čini najbolja opcija obzirom da se dobije 128GB prostora (što mi je minimalno koliko tražim ali dovoljno) i 64MP, jedino ne razumijem kakav je to procesor i da li je dobar u usporedbi sa ova druga dva.

 

EDIT: eh da, i K30 mi se čini dobra opcija, malo skuplji od Note 8 pro ali bolji procesor valjda?

 

Otvoren sam za sve opcije ako imate nešto drugo za preporučiti.

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:06 (PeroooStero).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Oneplus 7T s Aliexpressa ak ti garancija toliko ne igra ulogu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:11 (jurica_m).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
Oneplus 7T s Aliexpressa ak ti garancija toliko ne igra ulogu.

 Vidim da taj mobitel ima sve više manje što traćim, jedino je kamera 48MP, koliko je to zapravo realno lošije od 64MP/108MP kamere? I jel misliš baš izričitao da treba biti s alija ili i druge stranice igraju ulogu (ako nađem negdje jeftijije)?

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PeroooStero kaže...
jurica_m kaže...
Oneplus 7T s Aliexpressa ak ti garancija toliko ne igra ulogu.

 Vidim da taj mobitel ima sve više manje što traćim, jedino je kamera 48MP, koliko je to zapravo realno lošije od 64MP/108MP kamere? I jel misliš baš izričitao da treba biti s alija ili i druge stranice igraju ulogu (ako nađem negdje jeftijije)?

 Nije baš da megapikseli govore o kvalitete kamere. Najvažniji je softver koji pokreće te megapiksele :)

Najbolje bi bilo ako postoji izravna usporedba kamera na YouTube, između mobitela o kojima razmišljaš pa sam pogledaj dal bi bio zadovoljan.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne zamaraj se pikselima, ima uredjaja koji sa cistih 12MPix rade jednako dobro (il bolje) kao i ovi sa vecim, jeb kameru ako softver i proc ne mogu izvuc max, igra tu ulogu i stabilizacija da ne idem previse u dubioze

 

Takodjer imas masu uredjaja sa 48Mpix koji su zapravo napucani 12Mpix googlaj pixel binning

 

Spominjes i Mi 10 taj jos nije izasao

K30 je samo kina, indija sta vec, sa global romovima

 

Pogledaj jos i mi9 i mi 9t PRO ima ga za ispod 2500 sa alija, kod nas su skuplji cca 500kn

 

Ali mozda da pricekas koji mjesec jer masovno ce izlaziti novi modeli pa ce tako starima cijena jos padati, ugl nezahvalno doba kad 2mj je uvijek pun noviteta

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 12:06 (16OR).
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mislio sam zapravo note 10.

 

Nije mi hitno za kupiti mobitel, rađe bi sačekao još mjesec/dva ako mogu dobiti bolji ili isti platiti značajno jeftinije...

 

koja je točno razlika između Mi 9 i Mi 9T pro?, čine mi se dosta slični, neke sitne razlike... koji bi mi preporučio?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno bi preporucio pro, samo zato jer prednju kameru ne vidis, nema noca,  zuba rupice, ako ne koristis puno selfi kameru, a volis da je ekran cist to je to, jedina mana pop up kamere je dosta sporije otkljucavanje lica

 

Baterija je veceg kapaciteta, ima 3,5 za slusalice, procesor je isti kao i kod mi9

Ostaje samo osjecaj telefona u ruci sta ti bolje lezi

 

Ugl imas usporedbi milion googlaj ili youtube i gledaj

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 13:58 (16OR).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Imam OnePlus 7T i odgovorno tvrdim da je kamera jako dobra. Vjerojatno najbolja sa tim senzorom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

još jedno pitanje, koliko je bitno imati 5g, kod nas to neće još barem 2 godine ili? vidim da su trenutno mobitel s njim dosta skuplji...

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PeroooStero kaže...

još jedno pitanje, koliko je bitno imati 5g, kod nas to neće još barem 2 godine ili? vidim da su trenutno mobitel s njim dosta skuplji...

U zivotu jednom koristio 4g

Probao testirao brzina od 170Mbps hvala ali ne treba, ako cu za 1% usparat bateriju i imat stabilniju vezu na 3g ja sretan

 

Moje vidjenje 4g mreze, isto ce biti i sa 5g za koju godinu

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 14:24 (16OR).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

 

Imam dilemu pa se nadam da ćete mi pomoći riješiti. Dakle Xiaomi Note 8 Pro (službeni naziv u A1) ili 5T Nova. Mob uzimam kao službeni pa mi čak i razlika u cijeni (5T skuplji 700 kuna) nije toliko bitna. Nekako naginjem prema Note 8 Pro, jer sam našao više recenzija i sve su ok, ali 5T je relativno kratko na tržištu pa nisam siguran koliko je bolji, ili nije.

 

 

5 Xiaomi Note 8 Pro
2 Huawei NOVA 5T
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
m0rph.y kaže...

Pozdrav.

 

Imam dilemu pa se nadam da ćete mi pomoći riješiti. Dakle Xiaomi Note 8 Pro (službeni naziv u A1) ili 5T Nova. Mob uzimam kao službeni pa mi čak i razlika u cijeni (5T skuplji 700 kuna) nije toliko bitna. Nekako naginjem prema Note 8 Pro, jer sam našao više recenzija i sve su ok, ali 5T je relativno kratko na tržištu pa nisam siguran koliko je bolji, ili nije.

 

 

 Note 8 pro ima veću bateriju, veći ekran, utor za slušalice, SD karticu. Ima i veći izbor memorije.

Ima i nešto megapiksela više, ali to ne mora značiti ništa.

 

Ne znam zašto je 5T Nova toliko skuplji. Toliko bolji procesor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Bolji i štedljiviji. Vjerojatno i nešto bolja kamera kod Huawei..
Najveća razlika je u dimenzijama, Huawei je podosta manji i ugodniji korištenju
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pitanje vezano za Chipset kod Xiaomija,koji su bestbuy koje "obici" !?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa Xiaomi je uvijek koristio Snapdragon, osim, ovako napamet, na redmi note 4 (ne 4x) i sada na redmi note 8 pro. Za sada i za njega govore da je ok. Tako da ne treba izbjegavati ništa. Ne znam na šta ciljaš. Na snagu? Zavisi šta tražiš od mobitela i u kojem cjenovnom rangu. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...

Pitanje vezano za Chipset kod Xiaomija,koji su bestbuy koje "obici" !?

 Vrlo neobično pitanje. Daj malo opis, zašto to pitaš, što si čuo..?

I kako misliš "best buy"? Pa ne ovisi cijena mobitela (samo) o procesoru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Pa Xiaomi je uvijek koristio Snapdragon, osim, ovako napamet, na redmi note 4 (ne 4x) i sada na redmi note 8 pro. Za sada i za njega govore da je ok. Tako da ne treba izbjegavati ništa. Ne znam na šta ciljaš. Na snagu? Zavisi šta tražiš od mobitela i u kojem cjenovnom rangu. 

 Tnx,tu sam razliku primjetila,pa s obzirom.da se nekuzim previse bolje traziti odg ekipe koja zna, a razmisljam o mi a3,upravo 8pro, 8T......

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Bolji i štedljiviji. Vjerojatno i nešto bolja kamera kod Huawei..
Najveća razlika je u dimenzijama, Huawei je podosta manji i ugodniji korištenju

MTK je isto super štedljiv i jak SOC za razliku od mnogih modela prije...

A razlika u cijeni je nemala...

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cijena mi nije u ovom slučaju faktor, jer firma pokriva. 

 

Što više čitam, to sam manje pametan. Note 8 Pro mi se čini specifikacijski bolji za neke "sitnice" koje dobro dođu (3.5mm utor, Gorilla Glass), ali je dosta velik mobitel i to mi je možda jedini minus u odnosu na 5T i zato sam se nadao da će mi netko ovdje naći neku drugu manu :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...
hardcoree kaže...

Pa Xiaomi je uvijek koristio Snapdragon, osim, ovako napamet, na redmi note 4 (ne 4x) i sada na redmi note 8 pro. Za sada i za njega govore da je ok. Tako da ne treba izbjegavati ništa. Ne znam na šta ciljaš. Na snagu? Zavisi šta tražiš od mobitela i u kojem cjenovnom rangu. 

 Tnx,tu sam razliku primjetila,pa s obzirom.da se nekuzim previse bolje traziti odg ekipe koja zna, a razmisljam o mi a3,upravo 8pro, 8T......

 Ista dilema je već dvije stranice. Ni s jednim nećeš pogriješiti.

Najpopularniji je Mi A3, koji je odličan izbor.

m0rph.y kaže...

Cijena mi nije u ovom slučaju faktor, jer firma pokriva. 

 

Što više čitam, to sam manje pametan. Note 8 Pro mi se čini specifikacijski bolji za neke "sitnice" koje dobro dođu (3.5mm utor, Gorilla Glass), ali je dosta velik mobitel i to mi je možda jedini minus u odnosu na 5T i zato sam se nadao da će mi netko ovdje naći neku drugu manu :D

 Ako ti smetaju veći mobiteli idi na 5T. Sve ostalo se može nekako srediti ili zaobići. Ali veličina nikako :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 11:42 (CyberDemonVZ).
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa hvala na pomoći, za sad sam odabrao Xiaomi Mi 9T pro, našao sam najbolju ponudu 335USD iz kine sa carinom i shippingom, ali mi se nudi i Xiaomi Mi Note 10 Global Version za 432 USD, šta bi vi odabrali?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PeroooStero kaže...

Ekipa hvala na pomoći, za sad sam odabrao Xiaomi Mi 9T pro, našao sam najbolju ponudu 335USD iz kine sa carinom i shippingom, ali mi se nudi i Xiaomi Mi Note 10 Global Version za 432 USD, šta bi vi odabrali?

9T Pro.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno Mi9tpro i to najviše jer je full zaslon mada je zaslon na Mi note 10 super, ali me bode i ta točkica sad kad sam vidio da može i bez toga... A i razlika u cijeni nije mala. 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PeroooStero kaže...

Ekipa hvala na pomoći, za sad sam odabrao Xiaomi Mi 9T pro, našao sam najbolju ponudu 335USD iz kine sa carinom i shippingom, ali mi se nudi i Xiaomi Mi Note 10 Global Version za 432 USD, šta bi vi odabrali?

Moze link?

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PeroooStero kaže...

Ekipa hvala na pomoći, za sad sam odabrao Xiaomi Mi 9T pro, našao sam najbolju ponudu 335USD iz kine sa carinom i shippingom, ali mi se nudi i Xiaomi Mi Note 10 Global Version za 432 USD, šta bi vi odabrali?

 Najveći "selling point" 9T pro je cijeli ekran i skočna kamera, a Note 10 je 108 megapikselna kamera.

Ako izabereš koje ti je od ovog važnije, odabrao si i koji mobitel želiš :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 12:24 (CyberDemonVZ).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
PeroooStero kaže...

Ekipa hvala na pomoći, za sad sam odabrao Xiaomi Mi 9T pro, našao sam najbolju ponudu 335USD iz kine sa carinom i shippingom, ali mi se nudi i Xiaomi Mi Note 10 Global Version za 432 USD, šta bi vi odabrali?

Moze link?

 Može, za koji mob te zanima pa ti pošaljem na pvt

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi9t pro

Ne moras na privat, salji ovdje

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I ja sam zainteresiran za link.

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice