Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.881.497
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ocean..sto da piknem...od ova dva xiaomia? Isplativa razlika za ovaj skuplji?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Od ta dva nisam pametan koji bi ti prije preporucio.

Mate ima bolji ekran i bolju kameru za fotke, a Mi9T snima nesto bolji video...uzmi koji ti se vise sviđa ili koji je povoljniji...ne možeš tu puno pogriješiti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kamere mi neigraju ulogu..nego baterija..matea nema ispod 3200.. a mi9t pro dobim za 2700..a 9t za 2200...se730 je negdje u rangu 845? Prvenstveno koristim mob za netflix surf i gaming tu i tamo...zato sam i rijesio s10 jer baterija me nije odusevila nakon bivseg mate 10 pro

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
unky kaže...

Pozz!trebam preporuku za 2 telefona jedan za 1000kn drugi za 1500kn!

Znaci da su kamere solidne i da su solidno brzi!

Hvala

 

 

Mora biti novi?...ako ne, pogledaj rabljeni Xiaomi Mi8 za 1500 Kn.

 

 Da trebali bi biti novi!

 

4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam nedavno starom uzeo u Neutrino mobile za soma kuna Xiaomi Redmi 7 i prezadovoljan je pa baci pogled na taj. Ako je za manje zahtjevnog korisnika bit ce sasvim dovoljan. 6.26 incha 720p ekran, dvije kamere iza (12+2) i prednja 8mp, 4000mah baterija, Android 9, 3 GB rama, 32 GB storagea prosirivo sd karticom, headphone jack, citac otiska mislim da je sasvim dobar omjer cijene i dobivenog

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Kamere mi neigraju ulogu..nego baterija..matea nema ispod 3200.. a mi9t pro dobim za 2700..a 9t za 2200...se730 je negdje u rangu 845? Prvenstveno koristim mob za netflix surf i gaming tu i tamo...zato sam i rijesio s10 jer baterija me nije odusevila nakon bivseg mate 10 pro

 Ako te ne zanima "ozbiljan" gejming, uzmi 9T te za razliku riješi 25icu i uživaj u AMOLEDu ili odaberi 128GB verziju. Duže će ti baterija izdržati (10ak %). Između 730 i 845 najveću razliku čini GPU te je u uobičajenom korištenju moba razlika neuočljiva.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakvu 25icu? Znam da ce duze trajat batka..mislio sam 128 uzet..skupla je 150kn...bolje 9t ili normalni mi 9.. znam da batka krace yraje ali po gsm gsmn 16 sati je duze nego na s10! 95h vs 79..dok je na 9t 105...danas idem po mob

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon gledanja milijun recenzija na Youtubeu i citanja foruma dosao sam do zakljucka da mi se ne isplati mijenjat mob dok moj razbijeni S7 jos radi. Oni mobovi koji su po svim speckama top (primjerice S10, P30 Pro) su skupi, a ovi iz nizeg cjenovnog razreda (tipa mi 9/9T) imaju neke nedostatke koje me ogranicavaju u usporedbi s mojim starim S7. Video stabilizacija, pogotovo u nocnim uvjetima, kod Xiaomia je losija nego S7, od moba starog preko 3 god, EIS apsoultno ne moze konkurirati OIS-u. Posto mi je kamera bitan segment izgleda da mogu nazalost zaboraviti na uredjaje ispod 3000 kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam kakvu. Većinom je roba iz Albanije.

 

Mi 9 ima "premium feel", wireless punjenje , gorilla glass 6, back glass i jači hardware, međutim baterija mu je osjetno slabija. Mene tu najviše odbijaju notch i nedostatak 3.5 jacka, nije mi ni za bateriju svejedno, no na tebi je da odlučiš po svojoj mjeri. Ako kontaš imat wireless charger pri ruci i češće ga na istom puniti (usputno), možeš ga uzeti u obzir. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tkozna kaže...

Nakon gledanja milijun recenzija na Youtubeu i citanja foruma dosao sam do zakljucka da mi se ne isplati mijenjat mob dok moj razbijeni S7 jos radi. Oni mobovi koji su po svim speckama top (primjerice S10, P30 Pro) su skupi, a ovi iz nizeg cjenovnog razreda (tipa mi 9/9T) imaju neke nedostatke koje me ogranicavaju u usporedbi s mojim starim S7. Video stabilizacija, pogotovo u nocnim uvjetima, kod Xiaomia je losija nego S7, od moba starog preko 3 god, EIS apsoultno ne moze konkurirati OIS-u. Posto mi je kamera bitan segment izgleda da mogu nazalost zaboraviti na uredjaje ispod 3000 kn.

 Nisi u pravu. Imaš sasvim dobre kamere i ispod 3000. Ponajprije tu mislim na Xiaomi modele Mi8 i Mix 3 gdje sa Gcam su mnogo bolji od S7.

Pixel 3a za ispod 400€ također mnogo bolja kamera od S7

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo idem sad po 9t 6/64 novi iz tcoma za 1900 kn crni..preko njuskala sam nasao lika..opet bolje nego 2200 2300 s njuske iz sesveta i iz ducana mislim 2400..kupim za razliku djetetu tenisice

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 21:41 (mariolla79).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cura produljuje ugovor u tele2 i trebao bih pomoć oko odabira između 3 modela:

A70, Mi 9T ili O+ 6T.

 

Dolazi s Huaweia P10, da ne bi više huawei, da je razočarana. Uvjeti su da je kamera bolja nego u P10 i da ima dobru bateriju.

 

Ne kopa mi se po redditu i yt-u 20 sati, pa ćemo biti zahvalni kad bi nas netko dovoljno relevantan uputio u ovo kroz par kratkih argumenata (:

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Crucifixion kaže...

Cura produljuje ugovor u tele2 i trebao bih pomoć oko odabira između 3 modela:

A70, Mi 9T ili O+ 6T.

 

Dolazi s Huaweia P10, da ne bi više huawei, da je razočarana. Uvjeti su da je kamera bolja nego u P10 i da ima dobru bateriju.

 

Ne kopa mi se po redditu i yt-u 20 sati, pa ćemo biti zahvalni kad bi nas netko dovoljno relevantan uputio u ovo kroz par kratkih argumenata (:

 

 

 Koliko joj nude mjesečnu ratu za uređaj

za pojedini mobitel za produljenje pretplate.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

254 O+ - 264 Mi9T - 274 A70 s tarifom sve neograničeno

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, ako moze jedna informacija, naisao sam na dva razlicista modela mobitela pa me interesira sto bi bio bolji izbor, radi se o modelu mobitela - Alcatel One Idol 4 s cijenom od 500kn te Huawei P9 32GB https://www.njuskalo.hr/huawei-p9/huawei-p9-32gb-leica-dual-kamerom-oglas-29499703

Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 12:27 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei p9 svakako je bolji izbor
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala, trebao bi mi za posao za aplikaciju karte da ne steka i slicno zbog tog najvise kupujem, covjek mi je na pazaru pokazao Idol 4 i mobitel je starno ocuvan  pari novi za 500kn dok huawei nisam imao prilike vidjeti, na oglasu spomiju sitne tragove koristenja nista zanacajno jedino ostaje pitanje dali vrjedi 250kn razlike ili ne.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa.

 

Tražim mobitel za tasta. Trenutno ima nekog starog LGa koji je počeo lagano umirati, a kako mu je uskoro rođendan, a bliži se i Božić, pa i Black Friday da malo istražim što ima.

Od stvari koje bi bile bitne:

- android

- veličina ne prevelika, ispod 6", sve drugo bi bilo previše

- dugotrajna baterija

- interne memorije dovoljno za aplikacije i fotke, ostalo ne koristi

- solidna kamera

- garancija, pa dobro da bude iz nekog "legit" dućana, nemam dobra iskustva sa garancijama od preprodavača s Njuškala

 

Cijena oko 1000kn, max 1500kn, mislim da nema potrebe ići više za njegove potrebe. 

 

Imate kakve preporuke što gledati, što pratiti prije Black Fridaya?

Npr ovako nešto? https://www.hgshop.hr/mobilni-telefon-xiaomi-mi-a2-lite-5-84-octa-core-2-0ghz-64gb-4gb-12mp-5mp-5mp-android-os-v8-1-crni/proizvod/235910

 

Hvala

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 14:04 (Luuka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zanima me preporuka za mobitel do 3000 kn ?
Malo sam istrazivala, ne cini mi se los novi Huawei P30 lite, ali mi je takoder zapelo za oko da je proslogodisnji P20 skuplji, no ne i zasto. S obzirom da se bas i ne razumijem pretjerano u mobitele, trebala bi malu pomoc.

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Crucifixion kaže...

Cura produljuje ugovor u tele2 i trebao bih pomoć oko odabira između 3 modela:

A70, Mi 9T ili O+ 6T.

 

Dolazi s Huaweia P10, da ne bi više huawei, da je razočarana. Uvjeti su da je kamera bolja nego u P10 i da ima dobru bateriju.

 

Ne kopa mi se po redditu i yt-u 20 sati, pa ćemo biti zahvalni kad bi nas netko dovoljno relevantan uputio u ovo kroz par kratkih argumenata (:

 

 

Sa P10 na A70, pa i ostale će biti kao da na lopate prelazi, jer su dosta veći i teži, pa vodite računa o tome.

 

 

  ovdje imaš gdje lik uspoređuje kamere A70 i Mi9T, Xiaomi je malo bolji. Iako kaže da je A70 tek bio izašao i treba noviji rom. Autonomija baterije bi im trebala biti podjednaka.

O+6T ima nešto slabiju autonomiju od ovih, za kameru ne znam. Ja bih išao na Mi9T od nabrojanih, a vjerovatno je i najjeftiniji

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tinkica_minkica kaže...

Zanima me preporuka za mobitel do 3000 kn ?
Malo sam istrazivala, ne cini mi se los novi Huawei P30 lite, ali mi je takoder zapelo za oko da je proslogodisnji P20 skuplji, no ne i zasto. S obzirom da se bas i ne razumijem pretjerano u mobitele, trebala bi malu pomoc.

Hvala

 P20 ima osjetno bolji hardware od P30 lite, manjeviše je bolji u svakom pogledu. P30 lite jest imba mobitel, za potrebe umjerenog korisnika vrlo fluidan, atraktivnog dizajna itd. Ali... mi forumaši imamo fetiš na Xiaomi, koji u istom cjenovnom segmentu u pravilu uvijek više nudi, a ima dovoljno modela da svatko može naći jednog po svojoj mjeru. Čisto stereotipno za cure/žene bih preporučio Xiaomi Mi 9 SE (kod nas se kreće od 2350 pa nadalje). Kompaktan je (veličine recimo jednog Samsung S6), odlično izgleda, super izrade, AMOLED ekran, vrlo dobra kamera itd. Nema naročito snažnu bateriju, no ni navedena dva Huaweija nisu bolja, a kao potencijalni nedostatak bih mogao navesti samo još izostanak 3.5mm jacka za slušalice.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Luuka kaže...

Bok ekipa.

 

Tražim mobitel za tasta. Trenutno ima nekog starog LGa koji je počeo lagano umirati, a kako mu je uskoro rođendan, a bliži se i Božić, pa i Black Friday da malo istražim što ima.

Od stvari koje bi bile bitne:

- android

- veličina ne prevelika, ispod 6", sve drugo bi bilo previše

- dugotrajna baterija

- interne memorije dovoljno za aplikacije i fotke, ostalo ne koristi

- solidna kamera

- garancija, pa dobro da bude iz nekog "legit" dućana, nemam dobra iskustva sa garancijama od preprodavača s Njuškala

 

Cijena oko 1000kn, max 1500kn, mislim da nema potrebe ići više za njegove potrebe. 

 

Imate kakve preporuke što gledati, što pratiti prije Black Fridaya?

Npr ovako nešto? https://www.hgshop.hr/mobilni-telefon-xiaomi-mi-a2-lite-5-84-octa-core-2-0ghz-64gb-4gb-12mp-5mp-5mp-android-os-v8-1-crni/proizvod/235910

 

Hvala

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-mi-a3-4gb-64gb-sivi-6348/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_p_1

Platit ću ti ja tih 38,05 kn.

 

EDIT: Sori ak' zvuči bahato. Jako dobar mob i nema pravu konkurenciju u tom cjenovnom razredu. Ne bih imao ništa protiv da imam takav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 17:12 (CelticFrost).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CelticFrost kaže...
Luuka kaže...

Bok ekipa.

 

Tražim mobitel za tasta. Trenutno ima nekog starog LGa koji je počeo lagano umirati, a kako mu je uskoro rođendan, a bliži se i Božić, pa i Black Friday da malo istražim što ima.

Od stvari koje bi bile bitne:

- android

- veličina ne prevelika, ispod 6", sve drugo bi bilo previše

- dugotrajna baterija

- interne memorije dovoljno za aplikacije i fotke, ostalo ne koristi

- solidna kamera

- garancija, pa dobro da bude iz nekog "legit" dućana, nemam dobra iskustva sa garancijama od preprodavača s Njuškala

 

Cijena oko 1000kn, max 1500kn, mislim da nema potrebe ići više za njegove potrebe. 

 

Imate kakve preporuke što gledati, što pratiti prije Black Fridaya?

Npr ovako nešto? https://www.hgshop.hr/mobilni-telefon-xiaomi-mi-a2-lite-5-84-octa-core-2-0ghz-64gb-4gb-12mp-5mp-5mp-android-os-v8-1-crni/proizvod/235910

 

Hvala

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-mi-a3-4gb-64gb-sivi-6348/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_p_1

Platit ću ti ja tih 38,05 kn.

 

EDIT: Sori ak' zvuči bahato. Jako dobar mob i nema pravu konkurenciju u tom cjenovnom razredu. Ne bih imao ništa protiv da imam takav.

Hvala ti na preporuci, budem svakako pogledao :)

 

Pravo pitanje je - hoće li moj tast od 50+ godina imati nešto protiv da ga ima :)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sumnjam. :) Pogotovo ako ima unuče kojeg može slikat. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CelticFrost kaže...

Sumnjam. :) Pogotovo ako ima unuče kojeg može slikat. 

A čekaj malo s tim, to mu još ne planiram poklonit :D :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tinkica_minkica kaže...

Zanima me preporuka za mobitel do 3000 kn ?
Malo sam istrazivala, ne cini mi se los novi Huawei P30 lite, ali mi je takoder zapelo za oko da je proslogodisnji P20 skuplji, no ne i zasto. S obzirom da se bas i ne razumijem pretjerano u mobitele, trebala bi malu pomoc.

Hvala

 Ovaj model je najbolji do 3000 kn. Ne mogu se P30 Lite ni P20 uspoređivati s njime.

 

Xiaomi Mi 9

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Odlučio sam kupiti Xiaomi MI A3 4/128. Sad je najniža cijena 1.709,00 kn. Moglo ga se naći na eKupi i za 1.610,00 kn (ako se plati American karticon). Što mislite je li ima gdje jeftinije i koliko treba čekati da cijena padne. Da je 1.500,00 vjerojatno bi kupio odmah. 29.11?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 13:47 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, hitno pomoc:

 

2 Huawei Play 2018
7 Xiaomi Mi A2
0 Nesto trece
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 16:39 (anelko).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@vjeko333 Ako dolazi u obzir i kupnja izvan HR, ja sam jucer uzeo sa Gearbesta za oko 1160kn..

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 8:36 (Mahegiarct).
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mali offtopic:

Jbt kad se sjetim da su se ljudi zgražali Xiaomi-a jer je "kinez" a sad je svaki drugi mobitel koji se preporuča upravo Xiaomi :)

Tko bi rekao...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 8:40 (forumas_115).
 
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice