Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.745
|
čitano: 10.862.121
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa nisam pametan pa trebam pomoc.

Zena bi mjenjala njenm best buy Redmi Note 7 za nesto novije..

E sad pitam ja vas za sta??

Ovo je poprilicno dobar mb koji je bio poprilicno jeftin.., 

10ka je pre skupa..

dal gledat note 8 ili neki mi9 lite? 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
batly kaže...

Redmi note 8 u sparu 1500kn.

Jel to dobra cijena

 Pa bio je redmi note 8, ali PRO, 6 GB radne za 1500 na ekupu...

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Ekipa nisam pametan pa trebam pomoc.

Zena bi mjenjala njenm best buy Redmi Note 7 za nesto novije..

E sad pitam ja vas za sta??

Ovo je poprilicno dobar mb koji je bio poprilicno jeftin.., 

10ka je pre skupa..

dal gledat note 8 ili neki mi9 lite? 

Koliko kuna (dolara) i što joj je bitno kod moba? Usput što joj ne valja kod RN7? Javi pa ćemo lakše nešto preporučiti.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
jurica_m kaže...
Pozdrav, ljudi. Do 2000 kn, je li Xiaomi Mi 9T najbolji izbor ili ima nešto još bolje? Moguće se protegnuti koji kunu više. Mobitel bi bio na duge staze, dakle osoba ne mijenja tak često mobitele i želi nešto pouzdano. Hvala

Mi 9 Lite ~ 1700kn
Mi 9 SE ~ 2100kn
Mi Mix 3 ~ 2200kn
Mi 9 ~ 2300kn
Mi 9T Pro ~ 2400kn

*sve cijene su sa dostavom na vrata

Za BF će cijene vjerojatno biti 100-150kn niže

 Misliš da će biti još niže?? 

 

Propustio sam Mi 9  11.11. jer sam imao druge troškove, pa ako je ovo istina, možda bi bilo vrijeme da mi više ne bude žao :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
xixi kaže...
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

Zasto mi na Gearbestu pise cijena 205.99 za Xiaomi Mi 9 Lite,a kad ga otvorim piše 295 dolara? A danas je akcija. Može li mi netko dati direktan link za taj proizvod?

 Probaj ovaj LINK, treba biti 205.99.

 Ako može pomoć,vidim da imate gearbest u malom prstu.Imam ovaj mi 9 u košarici i dalje mi stoji cijena od 190e, vrijedi još 10dana.Da li se može nekako promijeniti boja telefona,sad je crna a uzeo bih ipak plavog?Hvala

Koliko vidim svi su rasprodani, tako da bojim se treba pričekati novu pošiljku i akcijske cijene. Sad kako su sve rasprodali samo su podigli cijene.

 

 Ok,hvala

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
jurica_m kaže...
Pozdrav, ljudi. Do 2000 kn, je li Xiaomi Mi 9T najbolji izbor ili ima nešto još bolje? Moguće se protegnuti koji kunu više. Mobitel bi bio na duge staze, dakle osoba ne mijenja tak često mobitele i želi nešto pouzdano. Hvala

Mi 9 Lite ~ 1700kn
Mi 9 SE ~ 2100kn
Mi Mix 3 ~ 2200kn
Mi 9 ~ 2300kn
Mi 9T Pro ~ 2400kn

*sve cijene su sa dostavom na vrata

 

Za BF će cijene vjerojatno biti 100-150kn niže

 Mi 9 za 2300?

 

Ne fali T?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 20:42 (16OR).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
mzopg kaže...
jurica_m kaže...
Pozdrav, ljudi. Do 2000 kn, je li Xiaomi Mi 9T najbolji izbor ili ima nešto još bolje? Moguće se protegnuti koji kunu više. Mobitel bi bio na duge staze, dakle osoba ne mijenja tak često mobitele i želi nešto pouzdano. Hvala

Mi 9 Lite ~ 1700kn
Mi 9 SE ~ 2100kn
Mi Mix 3 ~ 2200kn
Mi 9 ~ 2300kn
Mi 9T Pro ~ 2400kn

*sve cijene su sa dostavom na vrata

 

Za BF će cijene vjerojatno biti 100-150kn niže

 Mi 9 za 2300?

Ne fali T?

 Pa bilo je toliko. Sad je 2500.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Planiram ženi kupiti mobitel 1000 do 1500kn. Čitam testove mobitela, s posebnim naglaskom na kamere. Imam Samsung S7, i zanima me da li je kamera na redmi note 7, redmi note 8 i xiaomi mi9 lite bolja nego na Samsung s7?

Koja kamera od ova tri mobitela je najbolja?

Ima li netki  drugi model u ovom rangu cijene da ima bolju kameru?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
mzopg kaže...
jurica_m kaže...
Pozdrav, ljudi. Do 2000 kn, je li Xiaomi Mi 9T najbolji izbor ili ima nešto još bolje? Moguće se protegnuti koji kunu više. Mobitel bi bio na duge staze, dakle osoba ne mijenja tak često mobitele i želi nešto pouzdano. Hvala

Mi 9 Lite ~ 1700kn
Mi 9 SE ~ 2100kn
Mi Mix 3 ~ 2200kn
Mi 9 ~ 2300kn
Mi 9T Pro ~ 2400kn

*sve cijene su sa dostavom na vrata

 

Za BF će cijene vjerojatno biti 100-150kn niže

 Mi 9 za 2300?

 

Ne fali T?

 

 

Bio je oko 2300kn, sada nakon 11.11. skoro sve cijene su otišle gore. Sad je u biti najgore vrijeme za kupovinu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nalet kaže...

Planiram ženi kupiti mobitel 1000 do 1500kn. Čitam testove mobitela, s posebnim naglaskom na kamere. Imam Samsung S7, i zanima me da li je kamera na redmi note 7, redmi note 8 i xiaomi mi9 lite bolja nego na Samsung s7?

Koja kamera od ova tri mobitela je najbolja?

Ima li netki  drugi model u ovom rangu cijene da ima bolju kameru?

Teško je uspoređivati flagship uređaj sa low budget uređajima, mogli bi se razočarati ako ćete raditi usporedbu, bez obzira što je S7 star 3 godine. Međutim ukoliko se u kontekst uzme i cijena, onda je jasno koliku prednost imaju Xiaomi modeli. 

 

Poredano po kvaliteti i mogućnostima kamere:

- Mi 9 Lite

- Mi A3 / RN8 Pro

- RN8

- RN7

 

Svi ovi uređaji za svoju cijenu imaju odlične kamere.

5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Forumasi kaj mislite o cijeni 4000 kn za P30 Pro, novi zapakiran, 6/128 gb verzija? Jel to malo puno za mob koji je vec 8 mjeseci na trzistu? Koliko vidim cijena mu nije padala vec neko vrijeme, a uskoro ce doci nasljednik. Isto mislim i za S10.

 

Imam razvaljeni S7 (3 godine star valjda) s losom baterijom, moram stimat kabel da se pocne puniti, nemam nikad memorije, ali izdrzao bi jos neko vrijeme, samo je pitanje pricekati nove generacije ili uzeti neki trenutni flagship.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
4000 za zapakirani P30 Pro je odlična cijena. Baterija je odlična, puno bolja nego na običnom S10.
Za te novce ja bih ga uzeo
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mzopg stigo je mi 9 lite s gearbesta, mob je avion, hvala ti! :) 

Usporedio sam ga s A3 u mi shopu i stvarno mi nije žao razlike u cijeni, ovo je kategorija iznad. Ekran osjetno veci. Definitivno ga preporucam svima, za tu cijenu se isplati iako ima samo jednu godinu garancije. Najjeftinije sam ga vidio par dana kasnije na ekupi, oko 1900kn s popustima raznim, pa kome je garancija bitna i ne zeli cekati 3 tjedna nek tamo baci oko ako ce biti jos tih popusta. 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

BF ponuda na gearbestu sa linka: https://www.gearbest.com/promotion-VERY-BEST-OF-XIAOMI-special-1635.html?lkid=54391234&fbclid=IwAR0VmnS4PLFB_j1fX8OrxyeqJHclzucL3tG0SoKb_zMKulCc8oSuDm1tNFA

 

Zanima me Xiaomi Mi 9 Lite.

Kada ga ubacim u košaricu sa kodom za popust i EU priority line shippingom izađe me 249.45USD

Da li je to konkretna ponuda za BF na Gearbestu ili će do 29.11. biti još boljih, tj. isplati li se čekati?

EU priority line shipping mi dolazi kući bez carine i pdv-a?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bio je po 190 eura prije tjedan dana,valjda su digli cijene pa ko fol daju popust . Koliko traju baterije u štand by stanju na tim novim mobovima? Vidim da svašta pišu,po 10 dana .Imao sam prije 2 godine Redmi 4a i baterija je bila prazna za 30 tak sati,zvao ,ne zvao.Cak je trošio i kad je bio ugašen.Valjda nekakav bug bio,slao ga na alzashop ,međutim dobio ga natrag s deklamacije s objašnjenjem da je sve ok. 

 Znaci,štand by,bez poziva ili koji tu i tam, bez wi fi, 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi note 8 pro ili Mi9T ,

čitajući ,gledajući oni su tu negdje ,

moje potrebe su 

Yobitobi,video ,video kamera i internet.

E sad koji od njih je bolji za ove moje potrebe.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

mzopg stigo je mi 9 lite s gearbesta, mob je avion, hvala ti! :) 

Usporedio sam ga s A3 u mi shopu i stvarno mi nije žao razlike u cijeni, ovo je kategorija iznad. Ekran osjetno veci. Definitivno ga preporucam svima, za tu cijenu se isplati iako ima samo jednu godinu garancije. Najjeftinije sam ga vidio par dana kasnije na ekupi, oko 1900kn s popustima raznim, pa kome je garancija bitna i ne zeli cekati 3 tjedna nek tamo baci oko ako ce biti jos tih popusta. 

 

Kad si naručio? Ja sam 11.11. (Zgb), te još nema nikakvih promjena u pošiljci. Platio sam im i onih 8 $ nekakvog osiguranja.

 

Svaka čast redmi note 7 i 8, al je ovo bio best buy za tu cijenu +- 1500KN. Ak bude za BF opet slično, nemojte si puno misliti.

 

 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

15 dana sam čekao, ne updatea se onaj prvi link koji ti pošalju, tak kad stigne u de se pocne updateat al tad je azurniji dhl tracking

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav! U potrazi sam za mobitelom za muža. On je planirao dati do 1000 kn, no mogu ga nagovoriti maksimalno do 1500. :) Bitna stavka je da ga kupimo u HR.

Redmi 7, Redmi Note 7 ili Redmi 8?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

mzopg stigo je mi 9 lite s gearbesta, mob je avion, hvala ti! :) 

Usporedio sam ga s A3 u mi shopu i stvarno mi nije žao razlike u cijeni, ovo je kategorija iznad. Ekran osjetno veci. Definitivno ga preporucam svima, za tu cijenu se isplati iako ima samo jednu godinu garancije. Najjeftinije sam ga vidio par dana kasnije na ekupi, oko 1900kn s popustima raznim, pa kome je garancija bitna i ne zeli cekati 3 tjedna nek tamo baci oko ako ce biti jos tih popusta. 

 

Ma nema na čemu, drago mi je čuti da je sve prošlo kako treba. 

Mi A3 je za svoju cijenu odličan, ali Mi 9 Lite je osjetno bolji uređaj.

 

trbljo kaže...

Da li je to konkretna ponuda za BF na Gearbestu ili će do 29.11. biti još boljih, tj. isplati li se čekati?

EU priority line shipping mi dolazi kući bez carine i pdv-a?

 

Hvala

To samo GB zna, ali za 11.11. se mogao dobiti za 205$, pa je lako moguće da će ista cijena biti i za BF. Ja bi pričekao, nije to daleko. Za EU priority imaš post točno prije tvog i uz njega još puno drugih postova gdje su kolege forumaši potvrdili da uz Priority Line paket stiže bez dodatnih troškova.

 

 

xixi kaže...

Bio je po 190 eura prije tjedan dana,valjda su digli cijene pa ko fol daju popust . Koliko traju baterije u štand by stanju na tim novim mobovima? Vidim da svašta pišu,po 10 dana .Imao sam prije 2 godine Redmi 4a i baterija je bila prazna za 30 tak sati,zvao ,ne zvao.Cak je trošio i kad je bio ugašen.Valjda nekakav bug bio,slao ga na alzashop ,međutim dobio ga natrag s deklamacije s objašnjenjem da je sve ok. 

 Znaci,štand by,bez poziva ili koji tu i tam, bez wi fi, 

Nešto nije bilo u redu s tvojim Redmi 4a, njegova baterija bi u kombinaciji sa displayom i SoCom koji ima trebala trajati jako dugo. Kakvih 30h, to je katastrofa. Još uvijek imam stari Redmi 4 Prime i njemu baterija uz normalno korištenje traje barem 4-5 dana, znači internet surfanje, youtube, glazba, pozivi, poruke, whatsapp. Plafon mi je bio oko 9 dana, minimum 2 dana. Na standby bi trajao valjda mjesec dana.  Preko noći ga ubacim u "avion" i do jutra potroši oko 1%. Recimo da na standby potroši u 24h 4%, to je trajanje od blizu 25 dana, neka koji poziv odnese još 5 dana trebao bi trajati 20 dana bez problema.

 

Evo pronašao sam test za Redmi 4a, kaže standby 33 dana.

LINK

 

MUĆAK kaže...

Redmi note 8 pro ili Mi9T ,

čitajući ,gledajući oni su tu negdje ,

moje potrebe su 

Yobitobi,video ,video kamera i internet.

E sad koji od njih je bolji za ove moje potrebe.

 

Za to što si naveo Mi 9T bi bio nešto bolji izbor jer ima fullscreen AMOLED, dok RN8 Pro ima IPS i kapljicu. Za +par stotina kuna možeš dobiti i Mi 9T Pro.

 

bubatomi kaže...

Pozdrav! U potrazi sam za mobitelom za muža. On je planirao dati do 1000 kn, no mogu ga nagovoriti maksimalno do 1500. :) Bitna stavka je da ga kupimo u HR.

Redmi 7, Redmi Note 7 ili Redmi 8?

Od nabrojanog Redmi Note 7 je ukupno gledano najbolji uređaj. E sad ovisi što je mužu bitno, ako mu je recimo baterija najbitnija onda prednost ima Redmi 8...

Uz nabrojane pogledajte i Mi A3 koji se kod nas može dobiti za oko 1400kn i bolji je od svih nabrojanih uređaja.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

dobro kazete,nešto nije bilo u redu s njim,poslao ga alzashopu a oni ga vratili s objašnjenjem da je sve u redu.Nekaj su filozofirati da je garancija 6 mj. na bateriju,zao mi je kaj ih nisam preko pay pala otkantao.i tražio povrat a oni nek si uzmu telefon

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bubatomi kaže...

Pozdrav! U potrazi sam za mobitelom za muža. On je planirao dati do 1000 kn, no mogu ga nagovoriti maksimalno do 1500. :) Bitna stavka je da ga kupimo u HR.

Redmi 7, Redmi Note 7 ili Redmi 8?

 Redmi Note 7 ima veći ekran i mislim da i veću rezoluciju.

Zbog toga bi ja odabrao njega.

 

Kak veli kolega, na Redmi 8 će baterija vjerojatno trajati dulje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Od nabrojanog Redmi Note 7 je ukupno gledano najbolji uređaj. E sad ovisi što je mužu bitno, ako mu je recimo baterija najbitnija onda prednost ima Redmi 8...

Uz nabrojane pogledajte i Mi A3 koji se kod nas može dobiti za oko 1400kn i bolji je od svih nabrojanih uređaja.

 

CyberDemonVZ kaže...

 Redmi Note 7 ima veći ekran i mislim da i veću rezoluciju.

Zbog toga bi ja odabrao njega.

 

Kak veli kolega, na Redmi 8 će baterija vjerojatno trajati dulje.

 

Dečki hvala puno! Promaklo mi je da je redmi 8 ima bateriju 5000maha.  Mislim da će to njemu igrati ulogu... 

MZOPG daj mi recite, obziriom da ste spomenuli mi a3 i zainteresirali me, po ćemu je on bolji od nabrojanih? 

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da kupujem u HR, ja bih uzeo note 8 pro na onoj e kupi akciji za 1600kn. Bilo je već dva puta  ovaj mjesec, biti će vjerojatno i za BF.

 

Ima nešto veći ekran, bolju kameru i procesor od note 7, a možda je 200-injak kn skuplji za tu cijenu. Redmi 7 i 8 su za klasu ispod navedenih.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bio je na ekupi samsung a40 za 1.160 kn. Hehe

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bubatomi kaže...

MZOPG daj mi recite, obziriom da ste spomenuli mi a3 i zainteresirali me, po ćemu je on bolji od nabrojanih? 

Po meni je gotovo u svemu bolji od nabrojanih. Mi A3 je bestbuy u svojoj cjenovnoj kategoriji.

 

- bolja dimenzija, malo je uži i lakši pa bolje "leži" u ruci

- stakleno kućište, nema plastike

- AMOLED display, HD+ rezolucije, što je sasvim dovoljno, a omogućuje duže trajanje baterije

- najveća iskoristivost displaya u odnosu na prednju površinu uređaja, najmanja "brada" i crni rubovi

- najjači SoC od nabrojanih modela, brži od RN7, R7 i R8

- brža memorija od R7 i R8

- daleko bolje kamere od R7 i R8, bolje i od RN7, ima flagship senzore

- čisti Android, ne vole svi MIUI

- hibridni SIM slot, može se ubaciti micro SD za dodatnu memoriju, R7 i R8 nemaju tu opciju

- vrhunska baterija, bolja nego na R7, RN7, čak malo bolja nego na R8, bez obzira na kapacitet

 

Kod nas je oko 1400kn što je odlična cijena za ovaj uređaj.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zahvaljujem na trudu! Meni dovoljno  

Pričekat ćemo još petak, možda iskoči neka zgodna ponuda 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bubatomi kaže...

Pozdrav! U potrazi sam za mobitelom za muža. On je planirao dati do 1000 kn, no mogu ga nagovoriti maksimalno do 1500. :) Bitna stavka je da ga kupimo u HR.

Redmi 7, Redmi Note 7 ili Redmi 8?

 https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-7-cijena-64gb-63-94920551

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa!

 

Jel se netko imao prilike druziti s LG G8s ?

 

Prvo sam njega mislio uzeti na ljeto, pa me moj G4 poprilicno poceo zezati i racunao mozda trenutno ici na jeftiniju opciju (npr. Mi 9 Lite pa ga ostaviti kao backup/za posao,...) ali malo po malo sam dosao do Mi 9T Pro 128gb :D

 

Pa sad nez, to vec nije velika razlika u cijeni, u njemackoj se G8s moze naci za ispod 400eur...

 

Meni je na mobitelu najbitnija kamera ali primjeri fotografija me nisu posebno odusevili na G8s a jos ekstra me pocelo odbijati kad sam citao da mu se nije problem zagrijati(mozda je to izoliran slucaj)...

Sta ce mi dobra kamera ako ce me izbacivati iz kamere jer se zagrijao.

 

Pa bi mi puno znacilo ako netko ima iskustva s G8s.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Rijetko tko ima LG mobitel, a kamoli taj specifičan model. Na papiru ima stvarno puno toga za malo novaca. 3,5mm jack, bežično punjenje, IP rating nema nitko u toj cijeni.
Za 400€ čak možda isplati riskirati i probati
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice