Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.812
|
čitano: 10.880.597
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mahegiarct kaže...

@vjeko333 Ako dolazi u obzir i kupnja izvan HR, ja sam jucer uzeo sa Gearbesta za oko 1160kn..

 Kojom dostavom? Siguran da gore još nejde PDV?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
Mahegiarct kaže...

@vjeko333 Ako dolazi u obzir i kupnja izvan HR, ja sam jucer uzeo sa Gearbesta za oko 1160kn..

 Kojom dostavom? Siguran da gore još nejde PDV?

 Eu priority line. Nadam se da ne ide jer vec dugo pratim i svi su prosli bez dodatnih davanja u vidu Pdv-a..

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mahegiarct kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Mahegiarct kaže...

@vjeko333 Ako dolazi u obzir i kupnja izvan HR, ja sam jucer uzeo sa Gearbesta za oko 1160kn..

 Kojom dostavom? Siguran da gore još nejde PDV?

 Eu priority line. Nadam se da ne ide jer vec dugo pratim i svi su prosli bez dodatnih davanja u vidu Pdv-a..

 Aaa onda super! Jer sam vidio da si novi na forumu, pa sam mislio da ti je promaklo!

 

Da, za sad svima koji naručuju s EU line prolazi bez PDVa. Javi kako će biti kod tebe.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
Mahegiarct kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Mahegiarct kaže...

@vjeko333 Ako dolazi u obzir i kupnja izvan HR, ja sam jucer uzeo sa Gearbesta za oko 1160kn..

 Kojom dostavom? Siguran da gore još nejde PDV?

 Eu priority line. Nadam se da ne ide jer vec dugo pratim i svi su prosli bez dodatnih davanja u vidu Pdv-a..

 Aaa onda super! Jer sam vidio da si novi na forumu, pa sam mislio da ti je promaklo!

 

Da, za sad svima koji naručuju s EU line prolazi bez PDVa. Javi kako će biti kod tebe.

 Ma napravio sam novi racun, jer se ne mogu sjetiti podataka sa starog.

Zadnji put sam bio na forumu kada su se masovno kupovali mobiteli sa nekog shopa iz Velike Britanije , ne mogu se sjetiti tocnog imena, mislim da sam od tamo narucio Mi3.

 

A sto se tice ovog Mi A3 sa GB,  nije bas neka akcija, biti ce to jos i nize. U igri je bio kupon koji je spustio za 12$, jos sam isao isao preko topcashbacka, pa cu dobiti i nekih 8.5$ nazad. Tako da sve skupa bude izaslo oko 1160kn, odnosno oko 1235 ako je bez cashbacka. 

Prvotno sam mislio uzeti kod nas zbog garancije, ali razlika od skoro 600kn mi je ipak malo prevelika.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma naručio bi s Gearbesta odmah da znam da neće biti carine. Xaomi A3 4/128 1300 kn,a kod nas oko 1.700-1800 

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Ma naručio bi s Gearbesta odmah da znam da neće biti carine. Xaomi A3 4/128 1300 kn,a kod nas oko 1.700-1800 

 Evo ovdje je još 100kn jeftiniji 

 

LINK (173$ + 4$ poštarina)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 19:58 (mzopg).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

Ma naručio bi s Gearbesta odmah da znam da neće biti carine. Xaomi A3 4/128 1300 kn,a kod nas oko 1.700-1800 

 Evo ovdje je još 100kn jeftiniji 

 

LINK (173$ + 4$ poštarina)

 Da li uzimate Shipping Guarantee za 7$?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
15 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po meni je to porez na budale, postoji paypal zaštita.

Možda neko ima drugačije isustvo.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, stigla mi je ponuda uređaja za moju tarifu pa sam stavio anketu da vidim koji bi mi uređaj savjetovali. Inače sam dugogodišnji korisnik Iphonea, ali razočaran sam "jedanaesticom" (svejedno sam ga stavio u anketu jer je ok cijena) pa bih najvjerojatnije prešao na android... Nekako sam najbliže P30 pro, ali bih volio čuti i Vaše mišljenje... Hvala!

3 Iphone 11 64 GB 1898kn
8 P30 Pro 6+128GB Black 998kn
1 Samsung Galaxy S10 black 1698k
1 Samsung Galaxy Note 10 2998kn
6 XIAOMI Mi 9T 6+64GB black 98kn
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
popo kaže...

Po meni je to porez na budale, postoji paypal zaštita.

Možda neko ima drugačije isustvo.

U slučaju da uređaj stigne oštećen ili razbijen pošalje im se slika/video i automatski šalju novi. Tako to navodno radi, nisam nikada još isprobao, nije bilo potrebe.

Paypal zaštita je procedura koja može potrajati poprilično dugo.

 

Osobno kad god mi je iznos narudžbe veći uzmem i to osiguranje, neću propasti radi par dolara.

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
popo kaže...

Po meni je to porez na budale, postoji paypal zaštita.

Možda neko ima drugačije isustvo.

U slučaju da uređaj stigne oštećen ili razbijen pošalje im se slika/video i automatski šalju novi. Tako to navodno radi, nisam nikada još isprobao, nije bilo potrebe.

Paypal zaštita je procedura koja može potrajati poprilično dugo.

 

Osobno kad god mi je iznos narudžbe veći uzmem i to osiguranje, neću propasti radi par dolara.

 Obrati pozor na boldano, a onda malo proguglaj iskustva kupaca.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi bilo bolje?

4 Huawei P30 Lite
9 Xiaomi Mi A3 4/128
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 18:35 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, treba mi pomoć. Želim kupiti dobar smarphone, da nije prevelik, da je kamera dobra i baterija dobra

1500-1700kn bi dao. Di se najviše isplati kupovat, neke eu stranice, naši ducani? predlozite neki value, bang for the buck deal, Hvala 

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni uglavnom predlažu Xiaomi A3 (zavisi da li je 64 ili 128 gb pa je onda od 1500 do 1700). Tu je vrlo blizu i Xiaomi Redmi Note 7 (oko 1.400 kn), a sad se pojavio i Xiaomi Note 8 Koji ide za oko 1.800 kn. U konkurenciji je i Huawei P30 Lite koji se moze kupiti na mobis.hr ta 1.700 kn

 

Uglavnom gledam cijene na nabava.net. ali postoji vanjska stranica Gearbest koja ima skladište u a EU (ali su različita tumačenja i predviđanja da li će se morati platiti carina). Uglavnom tamo je sada Xiaomi A3 4/128 1.160 kn, kod nas je najjeftinije oko 1.700. Na granici sam da ga naručim.

 

 

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 7:19 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno nikad ne bih koristio Pentile Amoled ekran HD rezolucije nikad više. To mi je totalni dealbreaker. Kolikogod mobitel bio dobar, ne želim gledati sve kroz stepeničasto-pikseličast prikaz

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na mobisu je neka akcija za A3 1450kn..

Mene na honoru izadje 1380kn s 5€ vaucherom

 

Mislim da je za 80kn razlike bolje kupit kod nas,MAda sve uzimam s honora nikad prob nisam imo..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Na mobisu je neka akcija za A3 1450kn..

Mene na honoru izadje 1380kn s 5€ vaucherom

 

Mislim da je za 80kn razlike bolje kupit kod nas,MAda sve uzimam s honora nikad prob nisam imo..

 Da ali na Gearbestu je 1.160 kn i to sa 128 gb memorije. Ali nitko nezna reći da li će doći do PDV-a ako se narući putem EU priority line

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Po meni cak nije ni problem pdv vec sto su ovi smradovi iz poste poceli lezarinu naplacivat..

zadnjih par puta su me tako fino oderali.. npr vrijednost 50€ pdv mi naplate 12e i onda jos postarinu 10e !!

 

R33mba#2892
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne vidim tu akciju o kojoj pricas, vidim 1 709 k

Ako bi narucivo sa gearbesta, mi moze netko dat tocni link, i sta da odaberem da bude smanjeni postotak da mi stane na carini

 

aha neutrino, onda sta je bolje a3 neutrino (1.459,00 kn) ili redmi note 8 (1.749,00 kn )smartus

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 16:39 (youngšverbulja).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
popo kaže...
mzopg kaže...
popo kaže...

Po meni je to porez na budale, postoji paypal zaštita.

Možda neko ima drugačije isustvo.

U slučaju da uređaj stigne oštećen ili razbijen pošalje im se slika/video i automatski šalju novi. Tako to navodno radi, nisam nikada još isprobao, nije bilo potrebe.

Paypal zaštita je procedura koja može potrajati poprilično dugo.

 

Osobno kad god mi je iznos narudžbe veći uzmem i to osiguranje, neću propasti radi par dolara.

 Obrati pozor na boldano, a onda malo proguglaj iskustva kupaca.

Nemam što guglati iskustva korisnika. Pronađi mi firmu po kojoj ljudi ne pljuju po raznim forumima i svi su im uvijek krivi osim njih samih.

Preko GB-a i sličnih trgovina (Geekbuying, Honorbuy...) sam naručio zadnjih godina stotine i stotine proizvoda i na tu količinu sam imao 3-4 "problema" koje su riješavali u rekordnom roku. Primjer je nadzorna kamera koju su mi poslali, a nije bila predviđena za EU iako je u opisu pisalo da je za EU. Čim sam im to javio dobio sam ispriku, povrat uplate i mogao sam zadržati proizvod.

 

Tako da po pitanju njih uopće mi nije bitno što ljudi pišu.

 

 

 

vjeko333 kaže...

Meni uglavnom predlažu Xiaomi A3 (zavisi da li je 64 ili 128 gb pa je onda od 1500 do 1700). Tu je vrlo blizu i Xiaomi Redmi Note 7 (oko 1.400 kn), a sad se pojavio i Xiaomi Note 8 Koji ide za oko 1.800 kn. U konkurenciji je i Huawei P30 Lite koji se moze kupiti na mobis.hr ta 1.700 kn

 

Uglavnom gledam cijene na nabava.net. ali postoji vanjska stranica Gearbest koja ima skladište u a EU (ali su različita tumačenja i predviđanja da li će se morati platiti carina). Uglavnom tamo je sada Xiaomi A3 4/128 1.160 kn, kod nas je najjeftinije oko 1.700. Na granici sam da ga naručim.

 

 

 ajde pređi granicu, pa nam javi rezultat  čak i da ti naplate PDV doći će te nešto jeftinije nego u HR.

 

 

 

maks0806 kaže...

Osobno nikad ne bih koristio Pentile Amoled ekran HD rezolucije nikad više. To mi je totalni dealbreaker. Kolikogod mobitel bio dobar, ne želim gledati sve kroz stepeničasto-pikseličast prikaz

Gle, to smeta supermenu, tebi i još nekolicini sa savršenim vidom. Mi obični smrtnici teško vidimo nekakvu razliku bez buljenja sa par cm i traženja kuka i kvaka u prikazu.

Tko ne vjeruje neka ode do bilo koje HR trgovine mobitelima uzme u ruku Mi A3 i recimo Mi 9T i usporedi prikaz.

 

S druge strane, Mi A3 na račun "strašno" lošeg ekrana ima strašno dobru bateriju.

 

Meni osobno više smeta zadnji dio koji mi je na slikama i video recenzijama djelovao skroz fora, ali uživo izgleda dosta plastično i tu mi Mi 9T izgleda kao viša klasa uređaja, što i je.

 

 

 

vjeko333 kaže...
R3nchi kaže...

Na mobisu je neka akcija za A3 1450kn..

Mene na honoru izadje 1380kn s 5€ vaucherom

 

Mislim da je za 80kn razlike bolje kupit kod nas,MAda sve uzimam s honora nikad prob nisam imo..

 Da ali na Gearbestu je 1.160 kn i to sa 128 gb memorije. Ali nitko nezna reći da li će doći do PDV-a ako se narući putem EU priority line

Ti želiš da ti netko potpiše garanciju da nećeš platiti PDV, a to ti nitko ne može napraviti, ali imaš dovoljan broj ljudi samo na ovom forumu koji su tako naručili i prošli bez PDV-a. Što ti više treba? Prođi malo teme Mi 9 i Mi 9T.

 

 

 

R3nchi kaže...

Po meni cak nije ni problem pdv vec sto su ovi smradovi iz poste poceli lezarinu naplacivat..

zadnjih par puta su me tako fino oderali.. npr vrijednost 50€ pdv mi naplate 12e i onda jos postarinu 10e !!

 

 Gdje su ti tu naplatili ležarinu?

 

Naplatili su ti PDV i usluge carinjenja (špedicija).

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 19:17 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 19:16 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 19:17 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 19:17 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 19:17 (mzopg).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U izbor se pojavila i Nokia 7 Plus koja je u Tele 2 paketu (što mi odgovara) 1.299 kn, na akciji.

Mobitel mi je nepoznat a vidim da drugdje se cijena kreće oko 3.000 kn. 

Što mislite o tom mobu?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

U izbor se pojavila i Nokia 7 Plus koja je u Tele 2 paketu (što mi odgovara) 1.299 kn, na akciji.

Mobitel mi je nepoznat a vidim da drugdje se cijena kreće oko 3.000 kn. 

Što mislite o tom mobu?

 Ja ju imam, platio 2900 prije godinu i pol. dobar mob, solidna brzina, dugotrajna baterija i odlične kamere još pogotovo ak se stavi gcam na nju

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Izvrstan mob!

 

sve ukopčano (GPS, NFC, BT, WiFi - stalno) - 2-3 dana drži..

 

čisti Android...

 

inače u sl. prodaji ih skoro nema, ali cifra im je oko 2200 kn bila, ne znam kako 3000 kn ?!?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na segar.hr i atel.hr su preko 3.000 kn.

Ne kužim sad ta njegova ksmera.. 12 megapiksela itd. Da li njega Xiaomi A3 i Xiaomi Note 7 pojedu za doručak  ili griješim? Vjerujem da je aluminijsko kučište i sl prednost.. a ostalo??

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Na segar.hr i atel.hr su preko 3.000 kn.

Ne kužim sad ta njegova ksmera.. 12 megapiksela itd. Da li njega Xiaomi A3 i Xiaomi Note 7 pojedu za doručak  ili griješim? Vjerujem da je aluminijsko kučište i sl prednost.. a ostalo??

 3000kn ne vrijedi, ipak je to stariji model. Po usporedbi prije bi ga usporedio sa Mi A2, a ne sa Mi A3 koji je ipak novija generacija uređaja. Bez obzira na to Nokia 7 plus je jako dobar uređaj i ako se može dobiti za dobru cijenu onda je dobra kupovina, za 3000kn to sigurno nije.

 

Po meni Mi A3 ima bolje kamere prednju i zadnju, nešto bolju bateriju i moderniji dizajn bez brade i sa kapljicom.

 

Mi A3 i Note 7 ga neće pojesti za doručak, daleko od toga.

 

Mi A3 se može dobiti za 1500kn, tako da Nokia ne vrijedi duplo više, ako se Nokia može nabaviti za 1200-1400kn onda je to ok kupovina.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koju noviji mobitelu imaju WiFi 6?

Za sad znam samo najnoviji iPhone i Samsung.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice