Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 29.569
|
čitano: 7.617.799
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako koga zanima, prodajem Huawei P30 lite, nov, naljepnica na kutiji je čitava. Danas ga dobio od tele2 a razlog prodaje je jer je previše sličan po specifikacijama mojem starom Xiaomiju i želim kupiti bolji uz doplatu.

Isporuka je samo uživo jer ne vjerujem previše pošti.

prodajem za 1900kuna. (Na njuškalu ima skupljih  pa je cijena realna)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 20:07 (T700).

1 0 hvala 0
6 godina

Ostavit s10 ili mjenjat za p30 pro? Jedini minus za s10 mi je baterija...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
17 mjeseci

Pozz,kupujem novi mob i dvoumim se između xiaomi mi9 6/128 i xperie xz3 4/64 , kupujem preko njuškala oba su nova zapakirana, mi9 je 3000kn a xz3 je 2700kn

ne znam koji bi pa ako može pomoć pri odabiru

0 0 hvala 0
8 godina
Ovisi šta ti je bitno. Mi9 ima dodatne zoom i wide kamere te veći ekran. I brzina je na strani Xiaomi uz jači SoC
Sony ima stereo zvučnike i IP rating. Batrije bi im trebale biti slične.
I obavezno dal provjeriti dal Xiaomi dolazi sa 2 godine garancije
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine

Molim preporuku za mobitel do 2000kn da se može kod nas negdje kupiti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZABORAVKOO kaže...

Molim preporuku za mobitel do 2000kn da se može kod nas negdje kupiti. 

Barem u tom cjenovnom razredu ne treba puno razmišljati, Redmi Note 7 se baš izdvaja između ostalih po puno toga i definitivno je Best buy do 2000 Kn. Jedino ako nije problem da ti ostane 500 Kn u džepu:)

7 godina

Po meni definitvno Xiaomi MI8 young 4/64

10 godina

Prošlogodišnji Huawei Mate 20 X sada košta oko 550€. Je li to dobra kupnja u ovom trenutku? Uskoro će i 5G verzija istog biti u prodaji, pa ne znam da li to znači da će i cijena ovog pasti? Ima li uopće nekakvo općenito pravilo u koliko mjeseci od izlaska mobitela cijena najviše padne? Uglavnom, molim mišljenja na Huawei Mate 20 X za ~550€.

0 0 hvala 0
9 godina
summus kaže...

Prošlogodišnji Huawei Mate 20 X sada košta oko 550€. Je li to dobra kupnja u ovom trenutku? Uskoro će i 5G verzija istog biti u prodaji, pa ne znam da li to znači da će i cijena ovog pasti? Ima li uopće nekakvo općenito pravilo u koliko mjeseci od izlaska mobitela cijena najviše padne? Uglavnom, molim mišljenja na Huawei Mate 20 X za ~550€.

Mogli bi uskoro svi Huawei smartphonei ići u bescjenje... Da sada kupujem smartphone, Huawei ne bih razmatrao. Dok se ne riješi ovo njesra sa amerima.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
9 godina
neaktivan

Može pomoć kod odabira mobitela. 

10 Samsung galaxy A50
0 Samsung galaxy A9
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

A mogla bi im cijena opet ići gore. Osobno nikad prije nisam Huawei uzimao u razmatranje jer mi EMUI ne odgovara (što bliže čistom Androidu to bolje) ali kako cijena pada sve manje imam prigovora na Huawei. Za ovaj Mata 20 X je potvrđeno da se dobiti sljedeću nadogradnju OS-a temeljenu na Android Q. Isto kao što za OnePlus 7 Pro imam sve više prigovora jer su cijenom otišli gore (iako je to još uvijek dobar omjer koliko dobiješ za svoje novce) tako sam sad za Huawei spreman zažmiriti na jedno oko. Ako pustimo sa strane ovo što se događa zbog trgovinskog rata, gledajući samo hardware je li Huawei Mate 20 X za 550€ dobra kupnja ili ne?

0 0 hvala 0
5 godina
summus kaže...

A mogla bi im cijena opet ići gore. Osobno nikad prije nisam Huawei uzimao u razmatranje jer mi EMUI ne odgovara (što bliže čistom Androidu to bolje) ali kako cijena pada sve manje imam prigovora na Huawei. Za ovaj Mata 20 X je potvrđeno da se dobiti sljedeću nadogradnju OS-a temeljenu na Android Q. Isto kao što za OnePlus 7 Pro imam sve više prigovora jer su cijenom otišli gore (iako je to još uvijek dobar omjer koliko dobiješ za svoje novce) tako sam sad za Huawei spreman zažmiriti na jedno oko. Ako pustimo sa strane ovo što se događa zbog trgovinskog rata, gledajući samo hardware je li Huawei Mate 20 X za 550€ dobra kupnja ili ne?

Po meni da. Ogroman ekran i baterija, top notch chipset, sasvim sposobne kamere.

Zašto ne.

Gdje ga ima za tu cijenu?

4 godine

Tražim za staru mob, dakle ništa prezahtjevno, samim tim ni preskupo. Pozivi, poruke, tu i tamo koja slika itd...

Naišao u sancti na ova dva 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-samsung-galaxy-a20e-bijeli-dual-sim-sm-a202f.html

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-honor-9-lite-midnight-black.html

Ili ima nekaj bolje u tom cjenovnom rangu? Dakle oko 1000 kn, možda malo više.

0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan

Pozdrav ekipa, trebam pomoć oko odabira mobitela do 2000 kn. Vidim malo iznad da je all-round preporuka jednog člana foruma Xiaomi Redmi Note 7. 

Mobitel je za curu i prioritet joj je kvalitetna kamera (dosad imala Samsung Galaxy S6 s OIS). Bilo bi dobro kada bi mob imao OIS, ali nije presudno jer noviji mobiteli s PDAF imaju kvalitetne kamere. 

Mobitel bismo kupili u Hrvatskoj s našom garancijom, mogu razmotriti kupovinu i izvan HR ako bismo uštedili, a da se isplati imati bez HR garancije.

9 Xiaomi Redmi Note 7
1 Huawei Mate 20 lite
0 Xiaomi Mi 8 lite
0 Xiaomi MI A2
0 neki PETI? Pliz javite mi:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 17:31 (mata94).

0 0 hvala 0
10 godina

@thebatman

Saturn, MediaMarkt....599€

Amazon ~550€

eBay I manje od 550€ sa dostavom

@kbenzema

Xiaomi Mi A2 (Android One) ako ti je preskup onda lite verzija, zadnji put kad sam gledao u Smartusu bilo najpovoljnije.

@mata94

Evo prije par dana izašlo, pročitaj sve

https://m.gsmarena.com/smartphone_buyers_guide_mid_2019_edition-review-1943.php

0 0 hvala 0
5 godina

Pozdrav, treba mi preporuka uređaja koji ne odskaće previše od 2500 kuna. Što bliže tome to bolje. Mobitele ne mijenjam redovito pa bi bilo dobro da za godinu dana ne bude neupotrebljiv. Veličina cca 6"-6.2", gledao sam veličine 6,4" i čini mi se prevelik al ajde nije presudno ako je nešto best buy. Bitnija osobina bi mu trebala biti kamera. Znam da ne mogu dobit za te novce P30 Pro al ipak da kamera bude malo iznad prosjeka. Njuškalo dolazi u obzir samo ako je uređaj nov i sa garancijom što znači da je plaćanje gotovinom. Do sada sam koristio uglavnom Samsungove uređaje i bio sam relativno zadovoljan, sin ima Honor 10 i za sada je OK tako da je u tome smjeru krenula potražnja. Prvo sam imao u vidu S9 ili S9+, ali neki ljudi stvarno ne gledaju oglase pa traže više nego što trenutno košta u trgovini. Ne znam koliko je pametno iči na još stariju generaciju pa gledati recimo S8+ ili se ipak držat novijeg, recimo Xiaomi Mi9 SE (malo sam skeptičan prema tom Xiaomi-u, možda bezrazložno). Ova nova Samsung A serija mi je totalna nepoznanica. Nekada je A serija bila "mid range" sada je ili A ili S a i nekao su mi dimenzije pretjerane, sve bliže tabletu. Onaj Poco kada je izašao mi je bio preplastičan, iako su mu iznutrice vjerojatno bolje od konkurencije al...  Ako netko ima preporuku bio bi veoma zahvalan jer bi trebao obavit kupnju što prije, nisam siguran da će A5 još dugo (krcnuo mi je ekran).

Hvala!

3 Xiaomi mi9 se
0 Honor view 20
0 Huawei P30 lite
4 Samsung A50
0 Nešto 5-o
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 18:05 (Reef).

0 0 hvala 0
11 godina

Mislim da za te novce Pocophone F1 je definitivan odabir.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Huawei mate 10 pro... Sigurno najbolji odabir za taj novac... Odlicna baterija koja se jako brzo puni(4000 mah) , odlican procesor 6GB/128GB(hisilicon kirin 970) , odlicna dvostruka leica kamera, odlican ravni a ne zakrivljeni ekran(oled 6,0")... I na kraju uz sve to odlicna cijena...PS uskoro izlazi android Q, a navedeni smartphone ce dobiti azuriranje za tu najnovijiu inacicu androida..
4 godine
Kada stize android q?

0 0 hvala 0
3 godine

U dilemi sam između Samsung S10e i Huawei P30 i Honor V20 
kod ova dva Kineza velikim hendikepom bar za mene smatram kod P30 korištenje te njihove Nano kartice znači ostale odj. a Honor V20 ni nema utor za karticu.
Utor za MC držim jako bitnim u izboru mobitela .
E sad jeli to vrijedno kvalitete ova dva Kineza u odnosu na Zamzunga jer mi se čini da su Kinezi kvalitetniji.
Dali ova dva Kineza podržavaju OTG funkciju pa da preko adaptera ili kabela koristim drugu vrstu memorije.
Što napravit molim mišljenje HITNO je.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 9:08 (MUĆAK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci

Koji je mob od ovih najbolji izbor?

Cijenom su svi poprilicno jednaki.

7 Samsung Galaxy S10e 6/128 Gb
15 Huawei P30 Pro 6/128 Gb
0 iPhone 8 64Gb
4 Nesto drugo do 4500kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci

Vidim da je S10e odnio pobjedu, pa ako možete samo napisati koje su sve prednosti S10e u odnosu na P30 Pro?

I da li se isplati dodati 1800kn za iPhone XS ili je bolje uzeti S10e/P30 Pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
javax kaže...

Koji je mob od ovih najbolji izbor?

Cijenom su svi poprilicno jednaki.

javax kaže...

Vidim da je S10e odnio pobjedu, pa ako možete samo napisati koje su sve prednosti S10e u odnosu na P30 Pro?

Ma ne slušaj ih, samsung sektaši.

P30 pro ima bolje kamere main i wide, o tele necu niti pricat.

Bar duplo bolji battery life.

S10e nema niti jednu stvar po kojoj je bolji od p30 pro. 

5 godina

Može preporuka za mobitel do 200€?

Znam da Xiaomi Pocofone F1 ima super performanse, ali osoba koja pita kaže da ne može dati više od 200€

Što jači procesor i što više rama je prioritet, a ostalo nije toliko bitno.

Hvala svima

0 0 hvala 0
5 godina
marsovac zemaljski kaže...

Može preporuka za mobitel do 200€?

Znam da Xiaomi Pocofone F1 ima super performanse, ali osoba koja pita kaže da ne može dati više od 200€

Što jači procesor i što više rama je prioritet, a ostalo nije toliko bitno.

Hvala svima

Xiaomi note 7

https://aloalo.hr/xiaomi-note-7-4-64g-plavi-eu-proizvod-7859/

2 godine

na kraju kupljen huawei y7 2019 presudilo je 2godisnje osiguranje na ekran

sada trazim sebi zamjenu za oneplus 3t do 2000kn sa sto boljom kamerom pa ako imate koji prjedlog

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
javax kaže...

Ja kao vlasnik S10e ti kažem da uzmeš bez ikakvog razmišljanja P30Pro.

S10e je bolji u snimanju videozapisa i kompaktniji te lakši. Ostalo nema smisla gledat, P30Pro je kompletniji mobitel u svemu, a pošto ne snimaš video stalno nema smisla to gledat. Meni bi dobro došla jedna kamera sa 5X/10X zoom iz P30Pro u S10e, al eto, nažalost nemoguće još zasad.

4 godine

Imam A50 5 dana i mobitel je izvrstan po svemu osim lose autonomije prouzrokovanon drainom google aplikacije.

Cak nakon sto sam je potpuno iskljucio kao sto vidite, opet trosi bateriju kao nenormalna. 

Postoji li solucija nekakva za ovo jer je baterija 50% losija nego sto bi trebala biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 16:38 (metrix.2k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
metrix.2k kaže...

Imam A50 5 dana i mobitel je izvrstan po svemu osim lose autonomije prouzrokovanon drainom google aplikacije.

Cak nakon sto sam je potpuno iskljucio kao sto vidite, opet trosi bateriju kao nenormalna. 

Postoji li solucija nekakva za ovo jer je baterija 50% losija nego sto bi trebala biti.

I koja je to google aplikacija? market nije jer ima drugačiju ikonu

evo kod mene na Samsungu , tako da je kod tebe nešto žešće poremećeno .... jesi probao factory reset? 

5 godina
metrix.2k kaže...

Ovo je zapravo jako pristojan sot, mob 19h na bateriji, sot 3h, baterija na 55%. Izvrsno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 18:14 (thebatman).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice