Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 30.017
|
čitano: 7.760.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo nakon 2 godine koristenja , doslo je vrijeme da promijenim svoj Mi 5 i predjem na nesto bolje .. 
Sad mi stvarno treba vasa pomoc, planiram kupit nesto do 2500-3000kn , ALI, sve mi se cini da sto vise izlaze noviji modeli ,da izbacuju sve vise i vise opcija iz ponude..
Ja sam jako ovisan o 3.5mm prikljucku, IR Portu, i LED tockica za notifikacije, to mi sve Mi 5 ima.. 
Ukratko.. bez IR Porta bi mozda i mogao, ali ove dvi stvari su mi jako bitne.. iako ako zaslon ima ALWAYS ON i male ikonice notifikacija to isto nebi bio problem.

Koje su vase preporuke? Gledao sam :
- Mi 9 6GB/128GB, 450 dolara Goldway AliExpress.
- Mi 8 6GB/128GB , 340 dolara Goldway AliExpress.
- Huawei P30 , iako malo iznad cjenovnog ranga, ali ima ga za oko 3100-3400kn nov s garancijom po njuskalu, + je sto ima 3.5mm jack.

Naravno ne biram izmedju ovih, ovo je samo sto sam ja zapazio do sad, nekako naginjem na Xiaomi jer sam vec dugo njihov korisnik i navikao sam na sucelje citavo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Pa ako ti treba jack, Mi9 ne bi trebao ulaziti u izbor.
Jer imaš Mi9T koji osim što ima jack, veliku bateriju ima i ekran bez notch.
S10e bi se možda ugurao u cijenu. Prošlogodišnji S9+ je i dalje odličan, a cijena mu u tim okvirima.
P30 ima jako dobru kameru i isto ne bi pogriješio ako ga uzmeš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine

Prijatelj mi treba novi mobitel oko 1500kn, zeli ga ici kupiti sutra u trgovinu. Imate li neke preporuke ? 

0 0 hvala 0
2 godine
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ACPWinters kaže...

Prijatelj mi treba novi mobitel oko 1500kn, zeli ga ici kupiti sutra u trgovinu. Imate li neke preporuke ? 

Preporuka je da procitas zadnje 2-3 strane ove teme jer se stalno preporucuju isti modeli.

http://dukedantalion.weebly.com/
8 godina
RenyDB kaže...

Evo nakon 2 godine koristenja , doslo je vrijeme da promijenim svoj Mi 5 i predjem na nesto bolje .. 
Sad mi stvarno treba vasa pomoc, planiram kupit nesto do 2500-3000kn , ALI, sve mi se cini da sto vise izlaze noviji modeli ,da izbacuju sve vise i vise opcija iz ponude..
Ja sam jako ovisan o 3.5mm prikljucku, IR Portu, i LED tockica za notifikacije, to mi sve Mi 5 ima.. 
Ukratko.. bez IR Porta bi mozda i mogao, ali ove dvi stvari su mi jako bitne.. iako ako zaslon ima ALWAYS ON i male ikonice notifikacija to isto nebi bio problem.

Koje su vase preporuke? Gledao sam :
- Mi 9 6GB/128GB, 450 dolara Goldway AliExpress.
- Mi 8 6GB/128GB , 340 dolara Goldway AliExpress.
- Huawei P30 , iako malo iznad cjenovnog ranga, ali ima ga za oko 3100-3400kn nov s garancijom po njuskalu, + je sto ima 3.5mm jack.

Naravno ne biram izmedju ovih, ovo je samo sto sam ja zapazio do sad, nekako naginjem na Xiaomi jer sam vec dugo njihov korisnik i navikao sam na sucelje citavo.

Što se kamere tiče, P30 je dobra opcija, baterija je isto više manje super.

Mi 9 kolko sam ga gledo u dućanu je isto super mob, al eto ne znam, nakon Samsunga ne želim nešto drugo, S10e imam, al zbog manje baterije i nedostatka optičkog zooma ti ne preporučam taj mob jer vjeruj mi na tom mobitelu točno to dvoje fali, ostalo je sve više manje odlično zbog dimenzija uređaja.

Iskreno, išo bi na P30 samo zato kaj su makli "zabranu", inače Mi 9 je odličan mob, al gledaj da ne preplatiš uređaje i to negdje sve oko 3k kn il mrvicu više gledaj kak si napisao. Kolko god lijepi huawei sa novim bojama, al nebi htio takav mob, il full bijeli iza il full crni što je najbolja opcija crna najviše zbog vizualnog dojma čini se manji.

@ACPWinters

A što se tiče moba 1500kn, ak oće Samsung nek uzme A40 jer je stvarno lijep mob i lagan, nije previše jak, al nije ni previše slab. A best buy je Redmi Note 7 64/4GB model.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 15:09 (DiRT).
6 godina

Moram uzeti novi mob danas, sutra..A para nema! lol

Dajte savjet..Ne kužim se uopće..

U vipu Samsung A6 2018, 1500kuna

Ili Nokia 6.1 ds 1900kuna u mobis, nema nigdje drugdje, u tele2 ima na bonove, ali tamo ne mogu staviti svoje sim..

Više mi se sviđa nokia, ne znam jeli i bolja..

Treba mi ili vip ili slobodni uređaj jer sam na bonove..

Jeli moguće da ovaj Redme not 7 nema NFC..

Pa to je osnovna stvar danas..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 14:25 (boatenga).

0 0 hvala 0
11 godina
boatenga kaže...

Ili Nokia 6.1 ds 1900kuna u mobis, nema nigdje drugdje, u tele2 ima na bonove, ali tamo ne mogu staviti svoje sim..

Bjež od tog, ja imam A6+ od kad je došla nadogradnja za Pie, mobitel je krepana mačka

10 godina

Kako instalirati good lock na a50?

Ne vidim ga nigdje u galaxy storeu?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
boatenga kaže...

Moram uzeti novi mob danas, sutra..A para nema! lol

Dajte savjet..Ne kužim se uopće..

Više mi se sviđa nokia, ne znam jeli i bolja..

Treba mi ili vip ili slobodni uređaj jer sam na bonove..

Jeli moguće da ovaj Redme not 7 nema NFC..

Pa to je osnovna stvar danas..

Imaš u edigital Nokia 7.1. za 1700kn. Više nego pristojan mob

6 godina

Hvala zuper na savjetu, gledao sam i tu Nokiu, no nekako sam je propustio..

Kupio 6.1 u tele2 za 1300 kuna..

Za mene će to biti avion..

Nećete vjerovati, ali prelazim sa wp na android, tek sada..

Eto, ima nas i takvih..

lol

1 0 hvala 0
2 godine

Pripremi se za stek-paradu. 

I bolje da gledas nesto snaznije - jer brzo ces osjetiti kako stvari nisu tako glatke.

Evo ja testiram A5 2017, stavio i custom ROM, da bi dobio Pie i DarkMode (nije konzistentan, ali bolje ista nego nista).

Babi sam uzeo Note8 i on radi fino, al zato sto je to flagship sa najbrzim procesorom te generacije.

Osobno, cak nije ni lose Android iskustvo kao prije par godina, jer Hardware je dosta napredovao,

ali software je i dalje zastario. Fali puno puno toga.

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina

A jesi jak, da štek parada..

Ne možeš koristiti wp već odavno..Praktički si invalid..

Morao sam napraviti prelazak, jer ako obavljaš išta preko neta, kad nisi uz komp ne postojiš, sa mobom koji ima wp te nema..

Sve bitno ima aplikacije za na android..

Gledao sam i novi samsung A40, no nisu ljudi zadovoljni baš..

I nekako preferiram ciglu u ruci..A i na bugu su napisali članak da je Nokia 6.1 pristojna..

Ne igram igrice, ne snimam, ne slikavam..

Treba mi android i za revolut, i još poneke slične stvari..

0 0 hvala 0
2 godine

Cuj, meni jedino vise ne radi Austrijsko internet bankarstvo,

jer su ukinuli SMSTan, i umjesto toga napravili "PushTAN", koji se,

gle cuda, aktivira preko SMSTan-a, pa tko je tu sad idijot?

Mogu i dalje raditi autorizaciju preko mobitela, ali tad moram

imati dodatni TAN uredjaj od banke - kao da nosim fizicki token sa sobom.

(RBA Austrija)

Od hrvatske banke imam fizicki token, s kojim aktiviram mobilni token na Windows Mobileu,

i to je to. (RBA Hrvatska)

Uglavnom su Austrijanci previse zakomplicirali zbog zastite podataka i privatnosti.

I jos uvijek neke web stranice nisu nadogradjene na PushTAN, i onda ti i dalje dodje SMSTan,

a ukinut je 1.6.2019. - tko tu koga?

Jedina aplikacija koja meni fali je stari HERE Drive, koji je Microsoft Maps,

dok na WP8.x je i dalje HERE Drive s azuriranjima karata i svemu sto god trebas.

Maps radi super, al na Driveu mi govor navigatora moze biti razlicit od jezika telefona,

pa tako kad sam u HR ne moram prebacivati mobitel na hrvatski, da bi mi pravilno izgovarao ceste.

(jer njemacki narator cudno izgovara, tipa Sisak = Sieseck, Zadar = Cadahr, zvuci cudno i glupo)

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina

Između 2 mobitela (novi u dućanu) birate:

(ne patim za notchom niti za super velikim ekranima, niti će se mobitel koristi za igranje)

Cijena u Sancta Domenici s popustom im je praktički ista

3 Nokia 8 Sirocco (6/128b)
13 Xiaomi MI 9T (6/64Gb)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Opet doslo vrijeme za mijenjanje mobitela. Trazim nesto oko 1200 kuna.  Nisam zahtjevan korisnik, Viber, FB, Messenger, youtube i guglanje. Kamera mi nije toliko bitna. Uglavnom treba mi nesto fluidno i brzo za ove moje aplikacije. I, sta mislite, da li imati 3 gb rama ili 4gb za ove moje zahtjeve? Ukoliko neko ima nesto malo preko 1200 kuuna neka predlozi pa cu vidjeti. Nije obaveza ali volio bih ostati na Xiaomi-u. Sta odabrati?

Edit. Mobitel planiram koristiti bar godinu--dvije

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 18:59 (dealer92).

0 0 hvala 0
5 godina
dealer92 kaže...

Opet doslo vrijeme za mijenjanje mobitela. Trazim nesto oko 1200 kuna.  Nisam zahtjevan korisnik, Viber, FB, Messenger, youtube i guglanje. Kamera mi nije toliko bitna. Uglavnom treba mi nesto fluidno i brzo za ove moje aplikacije. I, sta mislite, da li imati 3 gb rama ili 4gb za ove moje zahtjeve? Ukoliko neko ima nesto malo preko 1200 kuuna neka predlozi pa cu vidjeti. Nije obaveza ali volio bih ostati na Xiaomi-u. Sta odabrati?

Ako mozes dignit budget za par sto uzmi Xiaomi note 7 1649kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-note-7-64gb-dual-sim-blue.html

ako ne možeš uzmi Xiaomi redmi 7 1099kn 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-7-dualsim-3gb-32gb-plavi.html

Svakako predlažem notea, vrijedi dodatne love.

Imaš ga i na honorbuyu za cca 1400kn s poštarinom, dođe ti kroz 3 dana, bez dodatnih davanja.

https://www.honorbuy.com/1627-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-black.html

3 godine
Ima akcija na gearbestu, redmi note 7 black za 129 eura, još nekih 16 sati 😍

3 0 hvala 0
8 godina
rapa kaže...

PDV, troškovi carine..?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
Nula, eu skladište
6 godina

trenutno imam s9+ star god dana, vidim da se mogu prodati za cca 3000kn spigen futrola i spigen neo flex folija, e sad pitanje da li uzeti s10+ imam neogranicenu i t-comu, jer je ovaj tjedan i popust od 1800kn ili cekati note 10. da li se isplati uopce prelaziti na note, nisam neki zahtjevan korisnik al posto mogu za iste novce novi mob zasto ne, ionako imam pretplatu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
rapa kaže...

Iz hong konga, plaća se pdv

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 19:39 (tomislav10).
8 godina

Je, kaj sad ? :D

Ajde link

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
dennocro kaže...

trenutno imam s9+ star god dana, vidim da se mogu prodati za cca 3000kn spigen futrola i spigen neo flex folija, e sad pitanje da li uzeti s10+ imam neogranicenu i t-comu, jer je ovaj tjedan i popust od 1800kn ili cekati note 10. da li se isplati uopce prelaziti na note, nisam neki zahtjevan korisnik al posto mogu za iste novce novi mob zasto ne, ionako imam pretplatu.

Nisi zahtjevan korisnik a htio bi novi mob, po meni se isplati S10+ jer za N10 ces morat jos duplo nadoplatiti to je nekih 4000kn li/la, ne isplati se, pogotovo ako ni ovaj S9+ ne iscijedjujes. Ja nebi cekao N10, specifican je to mob, a da je nesto puno bolji od S10+, je, ali jako malo10%, ( IMHO ) S pen, mozda malcice poboljsana cam, veci display, i jos koja sitnica! 

Nebitno bolji ali i dosta skuplji! Mislim da ti je ta prilika dobar dil! Tvoj novac ti odluci!  Slatke brige! ☺️lp

Odmori se u Istini!
6 godina
veseli007 kaže...
dennocro kaže...

Nisi zahtjevan korisnik a htio bi novi mob, po meni se isplati S10+ jer za N10 ces morat jos duplo nadoplatiti to je nekih 4000kn li/la, ne isplati se, pogotovo ako ni ovaj S9+ ne iscijedjujes. Ja nebi cekao N10, specifican je to mob, a da je nesto puno bolji od S10+, je, ali jako malo10%, ( IMHO ) S pen, mozda malcice poboljsana cam, veci display, i jos koja sitnica! 

Nebitno bolji ali i dosta skuplji! Mislim da ti je ta prilika dobar dil! Tvoj novac ti odluci!  Slatke brige! ☺️lp

s10+ bi jer ne bi morao nista doplatiti ili 200-300kn max, a ne znam kolko ce note biti skuplji sad cekati ili ne. mada mi nije zurba, a i da ostanem na ovome mi je ok. jos cu razmisliti...

3 godine
neaktivan
11 godina
tomislav10 kaže...

Iz hong konga, plaća se pdv

i dalje je jeftiniji nego u HR bilo gdje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 23:18 (Ziga).
8 godina
thebatman kaže...
dealer92 kaže...

Ako mozes dignit budget za par sto uzmi Xiaomi note 7 1649kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-note-7-64gb-dual-sim-blue.html

ako ne možeš uzmi Xiaomi redmi 7 1099kn 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-redmi-7-dualsim-3gb-32gb-plavi.html

Svakako predlažem notea, vrijedi dodatne love.

Imaš ga i na honorbuyu za cca 1400kn s poštarinom, dođe ti kroz 3 dana, bez dodatnih davanja.

https://www.honorbuy.com/1627-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-black.html

Hvala na odgovoru, ali kao sto vidis nisam zahtjevan korisnik pa jel' dovoljna verzija sa 3gb rama ili da idem na 4?

7 godina

Za 100-200kn više kupiš ga i kod nas. Provjeri na nabava.hr. 

1 0 hvala 0
4 godine

Pozdrav , kupujem novi mobitel , pa bi vas zamolio da mi pomognete u odabiru mobitela , spreman sam dati 2000kn , zapeo sam sa samsung a50 , malo je skuplji od 2000kn , al ak treba dat koju stoju više dat ću , ali trebaju mi vaše preporuke , također sam gledao huawei p20 lite, Huawei P Smart 2019 i Xiaomi Redmi Note 7 , nije mi bitna kamera , bitno mi je da mi mobitel neće krenut štekat nakon nekog vremena i da se neće kvarit .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
morbida kaže...

Pozdrav , kupujem novi mobitel , pa bi vas zamolio da mi pomognete u odabiru mobitela , spreman sam dati 2000kn , zapeo sam sa samsung a50 , malo je skuplji od 2000kn , al ak treba dat koju stoju više dat ću , ali trebaju mi vaše preporuke , također sam gledao huawei p20 lite, Huawei P Smart 2019 i Xiaomi Redmi Note 7 , nije mi bitna kamera , bitno mi je da mi mobitel neće krenut štekat nakon nekog vremena i da se neće kvarit .

A50 prvi izbor među navedenim. Xiaomi drugi, pa P Smart 2019. P20 lite nikako za te novce (eventualno p30 lite, ali je i on malo iznad 2000 kn). Hardverski su svi dovoljno moćni za taj cjenovni razred, tako da nebi trebali počet štekati tako skoro.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice