Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala zaključana tema

poruka: 305
|
čitano: 142.791
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

samo taj odgovor je decko cekao...ako znas kako pomoci reci a ne se pravit pametan :S

13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Batista kaže...
Gmailovac kaže...

Nešto nisam shvatio,vi ste podigli paket no dali je telefon s svime bio u paketu ili je prazna kutija? To me zanima,isto ako dođete do adrese tog lika nađete nekog na forumu iz osijeka da malo našamara tipa i gotovo.

 

 

 

edit

@Lazoooo mi je dao ideju,nazoveš toga tipa i ako kaže da se oglas još prodaješ sve dogovoriš s njime da ti pošalje i pošalje ti uzmeš adresu i zahebeš lika.A još jednostavnije na paketu mora pisati adresa i ime pošiljaoca,vidim da si napisao da je neka ženska poslala,probaj preko njene adrese doći do toga tipa.

Ja znam dva stemera iz Osijeka, Robi & Mato :)

Svaka ti čast,Radašine

scenesports kaže...

Sami ste krivi... Ali na greškama se uči, pa ćete drugi put biti pametniji... Tko je vidio na ćoravo kupovati mobitel?

Istina

Mrzim slagati konfee...
15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Odakle vam ideja da možete izigravati detektive?

 

Pravac na policiju prijaviti kazneno djelo prijevare.

 

 
16 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Batista kaže...
Gmailovac kaže...

Nešto nisam shvatio,vi ste podigli paket no dali je telefon s svime bio u paketu ili je prazna kutija? To me zanima,isto ako dođete do adrese tog lika nađete nekog na forumu iz osijeka da malo našamara tipa i gotovo.

 

 

 

edit

@Lazoooo mi je dao ideju,nazoveš toga tipa i ako kaže da se oglas još prodaješ sve dogovoriš s njime da ti pošalje i pošalje ti uzmeš adresu i zahebeš lika.A još jednostavnije na paketu mora pisati adresa i ime pošiljaoca,vidim da si napisao da je neka ženska poslala,probaj preko njene adrese doći do toga tipa.

Ja znam dva stemera iz Osijeka, Robi & Mato :)

off

 

Dobro me nasmijaše,svaka ti čast.

nema beda dok ima meda
15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Meni je fora kako su svi doslovce automatski prihvatili da ga je lik zajebo.

 

Kako mozete biti sigurni da se nije neki postar malo zaletio, pregledao paket, pa izvadio funkcionalan iPhone i unutra stavio razbijeni?

Nategnuta teorija, no cinjenica je - NE MOZES BITI SIGURAN.

 

Zato pomalo sa tim stemanjem, da ti se ne vrati natrag...

I am Jack's dubious choice of one-way roads
 
8 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Deus ex machina kaže...

Meni je fora kako su svi doslovce automatski prihvatili da ga je lik zajebo.

 

Kako mozete biti sigurni da se nije neki postar malo zaletio, pregledao paket, pa izvadio funkcionalan iPhone i unutra stavio razbijeni?

Nategnuta teorija, no cinjenica je - NE MOZES BITI SIGURAN.

 

Zato pomalo sa tim stemanjem, da ti se ne vrati natrag...

Ne, 100% sigurno je prijevara u pitanju i to je posao za policiju.

13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Deus ex machina kaže...

Meni je fora kako su svi doslovce automatski prihvatili da ga je lik zajebo.

 

Kako mozete biti sigurni da se nije neki postar malo zaletio, pregledao paket, pa izvadio funkcionalan iPhone i unutra stavio razbijeni?

Nategnuta teorija, no cinjenica je - NE MOZES BITI SIGURAN.

 

Zato pomalo sa tim stemanjem, da ti se ne vrati natrag...

A pa i mene je skoro poštar zajebo,vidim ja ide poštar kroz haustor i dođe on do mojih vrata i počne on otvarat pismo,kad sam ja izašo,mislim da se usro,samo je ubacio pismo u sandućić,ni dobar dan ni doviđenja i ode on...blago onom tko izmisli špijunku

Mrzim slagati konfee...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Tom69 kaže...
Deus ex machina kaže...

Meni je fora kako su svi doslovce automatski prihvatili da ga je lik zajebo.

 

Kako mozete biti sigurni da se nije neki postar malo zaletio, pregledao paket, pa izvadio funkcionalan iPhone i unutra stavio razbijeni?

Nategnuta teorija, no cinjenica je - NE MOZES BITI SIGURAN.

 

Zato pomalo sa tim stemanjem, da ti se ne vrati natrag...

Ne, 100% sigurno je prijevara u pitanju i to je posao za policiju.

Hajde dokaži da je prijevara...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Tom69 kaže...
Deus ex machina kaže...

Meni je fora kako su svi doslovce automatski prihvatili da ga je lik zajebo.

 

Kako mozete biti sigurni da se nije neki postar malo zaletio, pregledao paket, pa izvadio funkcionalan iPhone i unutra stavio razbijeni?

Nategnuta teorija, no cinjenica je - NE MOZES BITI SIGURAN.

 

Zato pomalo sa tim stemanjem, da ti se ne vrati natrag...

Ne, 100% sigurno je prijevara u pitanju i to je posao za policiju.

Tako je, prevara je samo možda od strane poštara ili prodavača. {#}

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Kant kaže...

Sto se tice policije, obavezno na policiju!

 

Bilo je prije pola godine u novinama kada je neki klinac htio nekog covjeka preveslat za digitalnu kameru od par tisuca kuna. Tip dobio paket, platio, a unutra cigla.

 

Prijavili policiji i policija rjesila problem

  Kant  vam ispravno veli. Pravac policija i prijaviti kao prevaru. Ovo je klasicno donosenje u zabludu i naravno  ovo je prevara. Likovi ce biti pronadeni i (kao sto advokati kazu) procesuirani dalje.

 

Savjetujem i privatnu tuzbu koju ces dobiti 100%. Ovakve likove valja raskrinkati da ne bi i dalje ordinirali. Da je bio unutra uistinu iPhone4 makar i razbijen onda bi bila drugacija prica...lik bi se vadio na ostecenje prilikom transporta i slicno.

Ovako imate njegov broj (valjda) mobitela, njegovu e-mail adresu [nije valjda bio ekstremno glup da koristi vlastito racunalo ili mobitel]

 

Lagano u policiju i nikad, ponavljam, nikad ne kupovati na nevideno....

A programmer is just a tool which converts caffeine into code
15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ej, polako...

Malo logike, da je prijevara od strane postara, onda bi se prodavac javio na telefon kad bi ga nazvali, jel tako? I ne bi bilo zensko ime na paketu...

 

Ja NISAM rekao da vjerojatno NIJE prodavac - sve sto sam htio uputiti da se nitko nije dosjetio niti jedne druge, moguce situacije, nego odma ravno na stemanje.

Po balkanski, jel...

I am Jack's dubious choice of one-way roads
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Procitao sam prvi post pa ako je neko vec napisao nemojte zamjeriti.

Zar prilikom slanja posiljke ne moras pokazati osobnu? Znaci ako zelim poslati paket mogu slobodno reci tudje ime i prezime i to ce biti upisano na paket? Cudno.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
ukay1000 kaže...

Procitao sam prvi post pa ako je neko vec napisao nemojte zamjeriti.

Zar prilikom slanja posiljke ne moras pokazati osobnu? Znaci ako zelim poslati paket mogu slobodno reci tudje ime i prezime i to ce biti upisano na paket? Cudno.

Neznam za Hp expres ali ako šalješ poštom ne treba osobna.

13 godina
protjeran
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Za HP Expres kolko ja se sječam treba osobna,ja sam prije koji mjesec slao i ja mislim da sam morao dati svoju osobnu prilikom slanja,i onaj koji je podizao da je i on morao dati osobnu da bih mogao podići paket i potpisati ga.

nema beda dok ima meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Deus ex machina kaže...

  ravno na stemanje.

Po balkanski, jel...

  Da, stemanje ne samo sto nece rjesiti slucaj (a dobro bi bilo, jel?) nego ce zakomplicirati stvari i, u ovom slucaju, prevarant ce biti pretvoren u zrtvu.

 

Koristiti sistem drzave maksimalno i kanalnim redosledom. Najlaksi metod je "mali je pokrio lice rukama al' je ostao bez bubrega"

A programmer is just a tool which converts caffeine into code
15 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
ukay1000 kaže...

Procitao sam prvi post pa ako je neko vec napisao nemojte zamjeriti.

Zar prilikom slanja posiljke ne moras pokazati osobnu? Znaci ako zelim poslati paket mogu slobodno reci tudje ime i prezime i to ce biti upisano na paket? Cudno.

Ja sam poprilično puta slao i sa CityExpress i sa HP Express i na paket sam napisao svoje podatke, ali nikada me nitko nije pitao osobnu.

 

Ali sa druge strane, da sam na paket napisao izmišljenog pošiljatelja, nebi mogao podići novce od otkupnine. Pri podizanju novaca otkupnine obavezno traže osobnu iskaznicu.

 

Tako da poprilično možeš biti siguran da ta osoba koja piše na paketu zaista i postoji, jer jedino postojeća osoba sa osobnom može podići te novce.

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 18:09 (Bladepu).
15 godina
odjavljen
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ja bih išao kod te ženske. Pošto je to napravljeno pouzećem, pošaljitelj je morao biti ispravno adresiran jer u tom slučaju ne bi dobio lovu. 

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Gmailovac kaže...

Za HP Expres kolko ja se sječam treba osobna,ja sam prije koji mjesec slao i ja mislim da sam morao dati svoju osobnu prilikom slanja,i onaj koji je podizao da je i on morao dati osobnu da bih mogao podići paket i potpisati ga.

  Slao i primao vise puta...

 

 

Jednom me trazila osobnu.... samo pogledala, nista nigdje zapisala... to to...

 

Čak i nije bilo adresirano na mene nego na curu (preuzimano u ZG, a na mojoj osobni VK)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Haf932 kaže...

Kod takve velike svote roba se ne salje postom ,nego se nađete negdje  i sve fino provjerite i uvjerite se da lik nije neki muljator,ali u najgorem slucaju ispadne ovako kako si opisao.

ma ja sam kupovo bajk tako koji je kosto 3500 kn i sve super proslo.......

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
vexx5555 kaže...

Ja bih išao kod te ženske. Pošto je to napravljeno pouzećem, pošaljitelj je morao biti ispravno adresiran jer u tom slučaju ne bi dobio lovu. 

A ti si policija ili?

Država (uz kriminalace) najmanje voli one koji uzimaju pravdu u vlastite ruke i takve kažnjava prilično drakonski za primjer ostalima.

14 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Da policija ikada išta poduzima, to nikome ne bi ni padalo na pamet..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Nemam nista za nadodati jer si vec cuo par dobrih savjeta. Mogu samo reci da drugi put biras nekoga tko ima kvalitetan feedback ili na njuskalu ili na nekom forumu, ja sam preko ovog foruma kupio mobitel za nesto vise svote od 2500kn, uplatio novce na slijepo i drugi dan dobio sto sam platio.

 

Other than that - pravac na muriju, a drugi pravac nazovi nekog iz Osijeka da ti pomognu ako ikako mogu.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
DamageHigh kaže...

Da policija ikada išta poduzima, to nikome ne bi ni padalo na pamet..

  Ovakve stvari se rijetko procesuiraju jer nema pisanog dokaza, ovjerenog i pravovaljanog, te se ne radi o otudjivanju...

 

Zbog toga kažem da će ići dosta teže... ali nadam se da ce uspjeti...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Ja sam podigao oko sigurno 30-40 paketa,mozda 1 put me nije trazila osobnu(putovnicu...),dizao sam I pare i svejedno je trazila,a neki put nisu ni davali paket bez osobne. Inace ja sebi nikad ne bih kupovao stvar koja je tako mala,a tako skupa.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 18:21 (ivanoile).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
ivanoile kaže...
Ja sam podigao oko sigurno 30-40 paketa,mozda 1 put me nije trazila osobnu(putovnicu...),dizao sam I pare i svejedno je trazila,a neki put nisu ni davali paket bez osobne.

  Očito je od slučaja do slučaja...

 

 

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Najbolje paket preuzet oči u oči ako je to moguće i uvjerit se ... ipak iphone4 !?

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 18:27 (nixXxa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
nixXxa kaže...

Najbolje paket preuzet oči u oči ako je to moguće i uvjerit se ... ipak iphone4 !?

Jest sigurno je,ako te prevari možeš dati policiji fotorobot ili tako nešto...

Mrzim slagati konfee...
15 godina
odjavljen
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ja sam uvijek i kupovao i prodavao bez problema-samo me jednom lik pokušao prevariti, ali ga je snašla loša sudba.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Tražite kopiju osobne, u imeniku potražite broj kućnog ili mobilnog telefona i nazovete.

Ako nema u imeniku, pitate izravno tu osobu kućni broj i kažete mu da vas nazove sa njega u to i to vrijeme.

Ili najbanalnije, tražite fejs ili osobnu sliku. Kod kupovine napamet se ne treba ustručavati pitati bilo šta.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice