SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

poruka: 7
|
čitano: 10.433
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

Evo sam uspoređivao testne SAR vrijednosti za neke mobitele (nije bitan odabir) sa GSMArene i rezultati kao da nemaju baš smisla u nekim slučajevima, pa ako može pojasnit to neko ko se razumi u metode testiranja i značenje pojedinih brojki...

 

 

Samsung B3410

SAR US     0.19 W/kg (head)     0.34 W/kg (body)   
SAR EU     0.35 W/kg (head)   

 


Sony Ericsson Xperia X1
SAR EU     0.57 W/kg (head)   

 

 

Motorola MILESTONE
SAR US     1.49 W/kg (head)     1.50 W/kg (body)   
SAR EU     0.64 W/kg (head)

 

 

Samsung I9100 Galaxy S II
SAR US     0.16 W/kg (head)     0.96 W/kg (body)   
SAR EU     0.34 W/kg (head) 


Samsung I9300 Galaxy S III
SAR US     0.55 W/kg (head)     1.49 W/kg (body)   
SAR EU     0.21 W/kg (head)   

 

 

E sad, kako npr. SGS3 ima daleko manji SAR EU rating od svih ostalih, a ima veći SAR US rating od svih ostalih osim Motorole ? Ima znatno veći US rating od SGS2 i B3410 a ipak znatno manji EU rating od njih ? Možda je stvar u različitim metodama testiranja ili različitim frekvencijama, ali bar bi odnos trebao biti isti (porast u oboje ili pad u oboje).

Kao drugo zašto SGS3 i Milestone po američkom testiranju jednako zrače na tijelu a SGS3 navodno triput manje na glavi ? Di je tu logika ?

Nemojmo ulaziti u rasprave o dobivanju tumora od mobitela i pušenju cigara, samo me zanima zašto ove brojke ovako čudno funkcioniraju i da li se može pouzdati u njih. I po kojoj od te tri uopće odrediti koliko neko mobitel zrači u odnosu na ostale kad toliko puno nelogično variraju...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

Evo piše na par siteova da je SGS3 navodno najmanje zračeći smartphone, ali to su uglavnom najave od prije nego što je izašao, ne vidim baš konkretne testove...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

meni isto nije jasno to EU i USA .. a i nije bas 1.49 da je malo..ne znam gdje si to procitao ..

jel mi onda gledamo samo EU rating ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

Mozda US ima drugaciji kriterij "bodovanja" prilikom testiranja? (samo nagadam da nebi bilo) {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

Razlikuju se metodologije mjerenja ( http://www.gsmarena.com/glossary.php3?term=sar ):

 

Unfortunately the limits set by the FCC/IC and the Concil of the European Union are measured over different amount of tissue so they are not directly comparable.
     -  The SAR limit set by the FCC/IC is 1.6W/kg averaged over 1 gram of actual tissue.
     -  The SAR limit recommended by the Council of the European Union is 2.0W/kg averaged over 10 g of actual tissue.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati

a po kojem mjerenju mjeri tmobile.. za s3 kaze 0.55, to nema nigdje na gsmareni ni US ni EU ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAR (zračenje iz mobitela) - čudni rezultati
tonček kaže...

a po kojem mjerenju mjeri tmobile.. za s3 kaze 0.55, to nema nigdje na gsmareni ni US ni EU ??

Današnji članak me ponukao da i ja pogledam zračenje i shvatio da je iPhone 4S koji trenutno koristim zvijer po tom SAR-u.

 

E sad, s obzirom da sam često na bluetooth slušalici, ima li netko logična saznanja da li je "zdravije" koristiti iPhone ili bluetooth slušalicu?

 

Ono što me muči je usporedba, iPhone zrači 1,2 W/kg no kad ga prinesem glavi to je maksimalno zračenje koje će on emitirati i to na 900 ili 1.900 Mhz (3G) no bluetooth slušalica ima 0,1 W/kg, ali konstantnog zračenja i to na 2.400 Mhz. Prema tome, čini se da bi u pravilu bluetooth slušalica trebala davati kombinaciju koja više zrači da slučajno ne znam da 2,4 GHz je frekvencija koja se koristi u mikrovalnama za zagrijavanje, odnosno pogoduje zagrijavanju vode u mesu. Kako je naša glava pretežno voda (kod nekih više, kod nekih manje {#}) to bi značilo da će nam ta kombinacija lakše skuhati mozak bez obzira na nazivno manju snagu...ili sam možda u krivu?

 

P.S. Veselo mi je bilo kad sam primijetio da Apple support sugerira izbjegavanje metalnih kućišta za iPhone, a to je ono što je najčešće korišteno kućište {#}

 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice